PDA

View Full Version : Принципи vs. действителност



babity
07-16-2009, 18:02
От много време размишлявам по този въпрос. Казват, че хората с принципи и собствено мнение се ценяли... Защо тогава гъзолизците и курвите са на власт? Не трябва ли в такъв случай те да са преебани? Така де, какво мислите? Дали си заслужава да си съдереш от гъза за успех в каквото и да е начинание, за което ще знаеш, че си си заслужил успеха или е по - добре да си дадеш гъза и да си постигнеш целта лесно? Дали трябва да си изживееш живота на макс, както се казва, без да си особено принципен тип или увовлетворението от това, че си издържал и доказал принципите, ценностите и морала си във времето биха могли да компенсират не дотам приятно изживяния живот? Принципите или бързия успех на всяка цена?

п.п. Ако темата е тъпа Канис може да ме нареди и да помолите да я махнат. Приятна вечер!

Canis_Dirus
07-16-2009, 18:12
Оффтопик:
защо всички си мислят, че аз съм някакъв отговорен фактор в тоя раздел?

Обръщенията "боже" ме кефят де, ама все пак. Съвсем обикновен юзър съм си. Даже си нямам custom ранг "пълнодетник".

Sham
07-16-2009, 18:51
Пускала съм подобна тема, да не кажа съвсем същата. Дочакай Рейбийз, той ще ти каже какво ми е отговорил.:Д

Всеки човек има различни нужди, излизайки от основните физически, свои стремежи, желания, цели, мечти. Няма модел, който да следваш, след което да си отдъхнеш с думите "ето, това е един правилно изживян живот". Твоите вътрешни потребности, те те превеждат през личностните преодолявания и наложените обществени бариери. Ти си тази, която задава въпроса "какво искам, какво търся, какво ми трябва, а какво съм готова да дам", ти си и единствената отговаряща му.

caseoftheex
07-16-2009, 22:15
Оффтопик:
защо всички си мислят, че аз съм някакъв отговорен фактор в тоя раздел?

Обръщенията "боже" ме кефят де, ама все пак. Съвсем обикновен юзър съм си. Даже си нямам custom ранг "пълнодетник".

щото сам се вкарваш в такава роля.

по темата: познавам една дето е много принципна - не пушеше, не носеше токчета ( :-D ), не ходеше по кафета, туй-онуй. По едно време намери с кой да излиза, започна да ги прави тея неща, мина една седмица и всички я зарязаха. "Не мога" да си обясня защо.

therichbitch
07-19-2009, 14:24
^^ не мисля, че това да си принципен, зависи от факта дали пиеш, или пушиш, а смятам, че авторката на темата имаше предвид принципи в по- глобален мащаб, аз лично съм на мнение, че човек ако запази принципите си, ще бъде вътрешно удовлетворен, но ако не е достатъчно силен психически, действителността ще го смачка, тъй като наистина е мн трудно ти да даваш всичко от себе си, а другите да постигат нещата по пътя на най- малкото съпротивление, но така или иначе всеки прави своя избор в живота, зависи от човека

MakeMeLaugh
07-19-2009, 14:32
Може би твоите принципи са по-изостанали и недействащи от тези на другите?
Защо вземаш твоите за еталон? ;)

Те и ку*вите и пе*ерасите си имат принципи.. ;д

EarthShaker
07-19-2009, 18:11
Човек трябва да е гъвкав, но не и да изпада в някви ситуации, които отричат еди колко си години съзнателен живот и мислене :)

Sham
07-19-2009, 18:15
^какво изречение 8-)

fifinkathefreak
07-21-2009, 17:05
Принципните хора се ценят от принципните хора ( в повечето случаи).Факт.
Но напоследък ми се извъдиха толкова измислени непукисти,дето тайнично си плачат в душата,но се правят на много велики.Ако това са принципите им - защо не ги удовлетворяват.Защото както казах са измислени.Човек трябва да е истински непукист,за да може да оцелее в този свят.
Самата аз съм разбрала кои от принципите си и ценностната си система може да ми помогне,и коя ще ми навреди.Всичко е до баланс.
И все пак,предпочитам да имам принципи,защото си спомням,че в един момент бях се превърнала в един полуфабрикат,готов да излезе за продан в материалния ни свят.И се уплаших.Затова ще спазвам принципите си и който има достатъчно разум и сърце ще ги оцени.За другите не ме интересува какво мислят.

YakUZa777
07-21-2009, 18:25
Не съм плакал страшно отдавна, дори бях на 2 погребения, дори на сила пак не можах да заплача ... :-o

slaveto1989
07-21-2009, 19:38
всичко зависи от обществото,в което живееш,то те прави такъв какъвто си.Да, известна роля има и характера,но обществото определя нормите на поведение и начина, по който човек може да се издигне.


Конкретно за българия,американската мечта не е възможна с честен труд.

graceless
07-21-2009, 19:42
всичко зависи от обществото,в което живееш,то те прави такъв какъвто си.Да, известна роля има и характера,но обществото определя нормите на поведение и начина, по който човек може да се издигне.


Конкретно за българия,американската мечта не е възможна с честен труд.
Пак най-правилното
абе момиче от къде се съм съгласна с тебе :shock:

graceless
07-21-2009, 22:35
Леле, момиче... ако нямаш собствено мнение - ходи си чати в кофата... :shock:
Ти понеже си мноу отворена аре напиши нещо смислено
Аз поне не претендирам с умствени възможности
Баси тъпата курва

lovec
07-25-2009, 12:37
:-D

Riot
07-25-2009, 14:32
мухльо
само спамиш за да ти цъкат на сайтчетата