PDA

View Full Version : Sanctus vs Benedictus



SWASTIKA
07-16-2009, 20:47
.: machoka :.

Води се спор по предварително зададен казус, от 2 отбора които се определят на случаен принцип с жребий след предварително записване за участие. Времетраене - 1 седмица (седем дена от датата на започване). Ако има интерес и има какво да се каже още - ще бъде удължен с още една.

Постове, извън тези на участниците НЯМА да се допускат в темата. Все пак ще има и следващо издание - за което новите желаещи да участват ще са с предимство.

Ще има независима 3 членна съдийска комисия (аз и още двама от колегите), която накрая ще определи аргументирано победител.

Подробностите ще се актуализират в този пост.

.: machoka :.

Sham
07-16-2009, 20:53
защото всеки знае - нестандартни смеееее... хх

DimovB
07-16-2009, 21:01
http://www.motifake.com/image/demotivational-poster/0902/sieg-fail-demotivational-poster-1233947684.jpg

Genetix
07-16-2009, 21:04
Да добре ще се получи само да не се избиеме. :D

SWASTIKA
07-16-2009, 21:07
Изберайте си един от двата отбора... :)

x3eme
07-16-2009, 21:08
3 пъти прочетох темата и не разбрах много добре за кво иде реч.

SWASTIKA
07-16-2009, 21:13
3 пъти прочетох темата и не разбрах много добре за кво иде реч.

Не знам как по - просто да ти го обясня...

Два отбора - единия защитава едната максима, другия противоположната... :)

Абе, прочети я още 10 пъти и всичко ще ти е ясно... :)

Genetix
07-16-2009, 21:19
Нестандартни си избирам.


Водене на дискусия от 2 отбора. Всеки отбор взима противоположна теза на другия. Отборите са нестандартни и стандартни. Примерно едните твърдят, че няма смисъл от хибридните коли(нестандартни), а другите, че смисъла от тях е голям (стандартни). Всяка седмица се сменя темата. Като темата трябва да представлява нещо интересно за всички. Дискусиите трябва да се водят на интелигентно ниво с ясно предоставени тези, доказателства и примери.

Предполагам, че трябва да има и съдии или нещо от сорта за да има ред в Хауса.

SWASTIKA
07-16-2009, 21:36
Нестандартни си избирам.


Водене на дискусия от 2 отбора. Всеки отбор взима противоположна теза на другия. Отборите са нестандартни и стандартни. Примерно едните твърдят, че няма смисъл от хибридните коли(нестандартни), а другите, че смисъла от тях е голям (стандартни). Всяка седмица се сменя темата. Като темата трябва да представлява нещо интересно за всички. Дискусиите трябва да се водят на интелигентно ниво с ясно предоставени тези, доказателства и примери.

Предполагам, че трябва да има и съдии или нещо от сорта за да има ред в Хауса.

Точно така.

Страхотни предложения...

Предлагам тези дни да се разпределяме само... :)

x3eme
07-16-2009, 21:38
Не трябва ли първо да се посочи темата?

machoka
07-16-2009, 21:39
Аз ще образувам независима 3членна съдийска комисия, която ще излезе с широко аргументирано решение по спора...

бтв, с малко промени по идеята като например премахване на тия нелепи квалификации 'стандартни и нестандартни', а просто се сформират 2 отбора от хора които защитават 2 от гледните точки на даден казус... би било да има интерес.

hottie
07-16-2009, 21:40
Ягодки и Черешки :)

x3eme
07-16-2009, 21:41
Ягодки и Черешки :)
Тва ше е баси темата :D

SWASTIKA
07-16-2009, 21:41
Не трябва ли първо да се посочи темата?

Не се разпределяме по темата, а индивидуално.
Няма да се разпределяме всяка тема, а и, ако се разпределим по първата, не значи, че ще сме разпространение правилно както следва и по останалите, разбираш ме...

Горния пост, над твоя и моя добре обясниха какво е...

Стандартно мислене и нестандартно мислене...

Вложи малко фантазия, бе, пич. :)

caseoftheex
07-16-2009, 21:42
swastika зарибителя му викахме едно време .. хахах
някои неща просто не се забравят! : )

SWASTIKA
07-16-2009, 21:46
Аз ще образувам независима 3членна съдийска комисия, която ще излезе с широко аргументирано решение по спора...

бтв, с малко промени по идеята като например премахване на тия нелепи квалификации 'стандартни и нестандартни', а просто се сформират 2 отбора от хора които защитават 2 от гледните точки на даден казус... би било да има интерес.

Подкрепям те напълно, но измисли някакви имена на отборите...

Стандартни и нестандартни бяха по - скоро имена, отколкото дефиниции на държание.

Предложения за имена, мачок? :)

plmn
07-16-2009, 21:49
присъединявам се към нестандартно мислещите 8-)

Sham
07-16-2009, 21:52
Ние и Вие, като Ние винаги печелят, а Вие са все прецакани.! *ким*

SWASTIKA
07-16-2009, 21:58
Това ми напомня на една тема, която бях пуснал преди много време - Адвокат на дявола...

Или ако не схващате за какво говоря - аз ще защитавам тези, които са ми противоположни, т.е. нормалните (и без това всички си имаме за нестандартни, специални и уникални). :)

Значи теб те слагаме към стандартните, нали? :)

x3eme
07-16-2009, 21:59
Пиши ме "нестандартен".

Pliok0019
07-16-2009, 22:11
Ягодки и Черешки :)
Така ни кръщават отборите по физическо. Чудесно, нали?!

За да не е офф се кандидатирам към независим непълнолетен съдя. :-D

machoka
07-16-2009, 22:45
ягодки и черешки е много по-уместното в случая, от колкото 'стандартни и нестандартни', че и Бог намесихте редом до храната под час ?!?!

а и не е лошо да се замислете за сформиране на отборите конкретно за всяка тема. Бидейки непрофесионални оратори всите (някои му викат форумни драскачи, но аз се въздържам от тази квалификация 8) ) , по-лесно би ви било да защитавате теза, в която вярвате и подкрепяте, а не обратната.

Sham
07-16-2009, 22:53
е, да, ама в час по дебати(пхах!) никой не те пита какво мислиш, просто имаш страна и хапеш, докато отсрещния джафка

едит:
"и польезнУ"

Canis_Dirus
07-16-2009, 22:53
Синтезирайте правилата, темата и имената на отборите (със списък на играчите) в един пост, че да видя, към кой тим да се присъединя.

П.П. Зелени и Жълти или Сини и Червени е по-добре. Като зелено и жълто ще изключат някои клубни пристрастия.

plmn
07-16-2009, 22:57
а и не е лошо да се замислете за сформиране на отборите конкретно за всяка тема. Бидейки непрофесионални оратори всите (някои му викат форумни драскачи, но аз се въздържам от тази квалификация 8) ) , по-лесно би ви било да защитавате теза, в която вярвате и подкрепяте, а не обратната.

така е. конкретно е по-добре тъй като, ще има да мислиш какво да напишеш за да не си противоречиш с предишно мнение, ако си избрал грешния тийм. за момента ме отпишете от 'нестандартните'. като излезе конкретна тема, ще се разделим 8-)

machoka
07-16-2009, 22:58
е, да, ама в час по дебати(пхах!) никой не те пита какво мислиш, просто имаш страна и хапеш, докато отсрещния джафка

едит:
"и польезнУ"

ама тука не сме час по дебати и искаме да се почувства есенцията на силната дискусия, нали така? А това, с горещата кръв на българина патриотИН, може да стане само ако говориш нещо, в което искрено вярваш.

Sham
07-16-2009, 23:00
горещо - скандално

//не го мислите добре, г-не, ама хич;
пз с която-беше-там - палиш, палиш(рофл):Д

x3eme
07-16-2009, 23:02
Айде по скоростно да се прегрупираме,сърбят ме ръцете за словестна война.

plmn
07-16-2009, 23:03
Raybeez и Canis не бива да са в един отбор.Не че няма да им създадем конкуренция, но предчувствам, че ще ни смажат. ;д

x3eme
07-16-2009, 23:05
Raybeez и Canis не бива да са в един отбор.Не че няма да им създадем конкуренция, но предчувствам, че ще ни смажат. ;д
А защо не?Колкото по трудно е да изтъкнеш предимствата на това което защитаваш,толкова по вкусна ще е победата.

machoka
07-16-2009, 23:10
Аз им предлагам да бъдат от различни отбори..

а за имена на отборите предлагам Sanctus и Benedictus - символизирайки 2 контрастни части от едно общо цяло - каквото е 'форумното общество'.
(части от заупокойната меса - Реквием)


само при сериозен интерес и развитие на 'играта', ще лепна по един временен ранг на участниците по отборно, ако се спрете на нещо смислено като горното предложение.

x3eme
07-16-2009, 23:11
^^Латинско наименование ли са предложените имена?

Canis_Dirus
07-16-2009, 23:13
Raybeez и Canis не бива да са в един отбор.Не че няма да им създадем конкуренция, но предчувствам, че ще ни смажат. ;д
можем да теглим и жребии. Някой пише в къщи никовете на листчета и тегли от шапка.
А то не е казано, че всеки ще иска да участва във всяка подобна дискусия. Аз примерно може да преценя, че в някоя област имам много повече познания от останалите потребители и спора няма да е равностоен. Примерно да спорите с Raybeez на тема "устройство на управленския апарата" е кауза передута 8-)

machoka
07-16-2009, 23:13
аха

x3eme
07-16-2009, 23:14
[quote="Canis_Dirus"]можем да теглим и жребии. Някой пише в къщи никовете на листчета и тегли от шапка.
[quote]
аЗ имам шапка подходяща за теглене на жребии 8-)

plmn
07-16-2009, 23:16
[quote="Canis_Dirus"]можем да теглим и жребии. Някой пише в къщи никовете на листчета и тегли от шапка.
[quote]
аЗ имам шапка подходяща за теглене на жребии 8-)

Този път я използвай не-по-предназначение. 8-)

Sham
07-16-2009, 23:17
http://vbox7.com/play:dbb7bd08

//съжалявам:Д

machoka
07-16-2009, 23:18
Първо се определя темата, а после желаещите за участие в нея. От всички ще теглим жребий кой за кой отбор.

Привилегията да направи това ще се стовари в/у председателят на съдийската комисия, като най-безпристрастно лице 8)

..разбира се ако не се разберете да не е с жребий, а след определяне на темата да достигнете до всеобщо съгласие кой-в-кой отбор ще бъде.

plmn
07-16-2009, 23:22
^ Много добри идеи.

machoka
07-16-2009, 23:23
Дайте да го направим... :)


Намираме тема, записваме се за участие и някой (журито) прави една томбола с никовете или нещо подобно, за да се определят отборите + заеманата страна (това е опция за напреднали да се защитава не личната позиция, но е полезно).

Ролята на журито ще е да следи за спазване на добрият тон и за даване на безпристрастно мнение, друг вариант е дебата да бъде така ориентиран, че да трябва да убедим не противника, а журито (да наподобим американски филм за юристи) с пледоарии и т.н. :)

Томбола с никовете надали ще е необходима, защото ако да речем в отбор участват по 4 човека, повече от 8 така или иначе няма да искат да се запишат )

за отборите ще направя томбола като разберем желаещите.

а някой ако иска да предожи няколко казуса и да изберем един за дискутиране )

останалите двама от 'съдийската комисия' ще преценя кои точно да са, и ще са от модераторския екип.

Genetix
07-16-2009, 23:39
Странно как спомена темите и всички млъкнаха, явно са потънали в дълбоки размисли :D

хмм Има прекалено много теми за които може да се говори безкрайно, дори в момента във форума има такива.

Проституцията - легална или не ?
Глобално затопляне истина или голяма конспирация ?
Трябва ли да се разреши евтаназията ?
Гей браковете - легални или не ?


Това са само псевдо идеи. Смятам, че първата тема не трябва да бъде много тежка и трудна само за да си направим експеримент как ще протече като цяло организацията и целият проект. Един вид проба за истинският старт.

machoka
07-16-2009, 23:44
Първата трябва да е достойна сплав между дълбок проблем и булевардно казусче тип 'яйцето или кокошката'.... леко, но само привидно.

По-нататък вече, ако има бъдеще, по-сериозни шапки.

machoka
07-16-2009, 23:46
^^едно и също говорим )

machoka
07-17-2009, 00:00
ти си дисквалифицирана, защото не четеш.

SWASTIKA
07-17-2009, 00:21
Това с ранговете е добра идея...

Имена на отборите вече би трябвало да има, според мачока, но си мисля, че са твърде трудни за обработка на мозъка...

Когато кажеш двете думи в главата не ти изниква положителни и отрицателни неща, ако не знаеш какви са те всъщност, според мен.

Някакви прости примери:

Добрите и Лошите...

Ад и Рай

Wanna be и Just be

Леви и Десни...

Абе всякакви имена, но всичко до тук ми хареса много като предложения...

Темата за Бог да я оставим за по нататък...

:)

RAWRRR
07-17-2009, 00:27
Ще ми обясните ли,как така избрахте дали да сте стандартни или нестрандартни,като няма още тема за дискусия?

Имам предвид,за едни въпроси може да си традиционалист (стандартен) ,за други иноватор (нестандартен) ?

Или може всяка седмица да сменяме отбора,въз основа на поставената тема?

machoka
07-17-2009, 00:37
SWASTIKA, предложенията ти са твърде нелепи за сериозните дискусии...

какво им е трудното на Санктус и Бенедиктус? Като ти е трудно да ги асимилираш може да им говориш на галено - Сани и Бени. :shock:

Sanctus означава свят, свещен, а Benedictus - благословен...
Кви са тия глупости 'добро-лошо' 'сини-червени' :?

Даже може и да ги чуеш
Сани - http://store2.data.bg/miladonna/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2011%20V.%20Sanctus.mp3

Бени - http://store2.data.bg/miladonna/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2012%20VI.%20Benedictus.mp3

бтв, никой няма да сбърка ако ги чуе. Ама така, за по-дълбоко слушане говоря, не просто фон за биричката.

hottie
07-17-2009, 07:30
И аз съм навита да участвам, но трябва първо да се конкретизира играта като цяло. И с тези отбори на стандартни и нестандартни всеки един от нас играе роля ли? Защото както каза RAWRRR - веднъж мислиш стандартно, друг път не.
Трябва да сложим правила и да се уточнят някои неясности преди да започнем, за да няма спорове за глупости после.

machoka
07-17-2009, 10:21
^^ама май никой няма навик да чете темата, а от първото мнение пуска пост...

това със стандартните и нестандартните го отхвърлихме преди 2 страници.

hottie
07-17-2009, 10:26
Напротив - изчетох всичко, но все още си седи на първа страница. И точно това казвам - преди да се започне да се направят промените кратко и ясно.

x3eme
07-17-2009, 10:27
Още идеи?

SWASTIKA
07-17-2009, 12:03
SWASTIKA, предложенията ти са твърде нелепи за сериозните дискусии...

какво им е трудното на Санктус и Бенедиктус? Като ти е трудно да ги асимилираш може да им говориш на галено - Сани и Бени. :shock:

Sanctus означава свят, свещен, а Benedictus - благословен...
Кви са тия глупости 'добро-лошо' 'сини-червени' :?

Даже може и да ги чуеш
Сани - http://store2.data.bg/miladonna/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2011%20V.%20Sanctus.mp3

Бени - http://store2.data.bg/miladonna/Mozart%20Requiem%20320kbps/%20Mozart%20-%2012%20VI.%20Benedictus.mp3

бтв, никой няма да сбърка ако ги чуе. Ама така, за по-дълбоко слушане говоря, не просто фон за биричката.


Трябва да се характеризират.

Кои какви ще са и какво ще защитават, брат.

Иначе става, това да е проблема.


Това с ранговете е наистина интересно... Да се направи поне още една тема за избиране на тема (тъпо повторение) и за мнението на съдиите.


Още нещо... Броя на едните, би следвало да е равен на броя на другите. Трябват ни активни хора, не просто записали се...

Мисля, че е време да дадеш характеристика на Сани и Бени...

След това разпределянето и мисленето на тема. :)

machoka
07-17-2009, 12:08
Няма какво да се характеризира.. това са просто два неутрални отбора, без значение кой ще се впише във всеки поотделно.

Вие измислете подходящ казус, аз ще помисля дали има нужда от някакви 'правила' за провеждане на спора..

единственото сигурно е, че няма да имат право да се изказват други хора в темата, т.е. ще се зачитат постовете само на участниците, а ако някой друг пише ще се наложи да го трия. А дали ще са поравно или не, най-много разликата да е с +1 за единия отбор ако се запишат нечетен брой хора, защото нали като разберем кои ще се запишат ще направя произволен жребий за разпределяне )

така че мислете варианти за тема и да почваме.

SWASTIKA
07-17-2009, 12:14
Няма какво да се характеризира.. това са просто два неутрални отбора, без значение кой ще се впише във всеки поотделно.

Вие измислете подходящ казус, аз ще помисля дали има нужда от някакви 'правила' за провеждане на спора..

единственото сигурно е, че няма да имат право да се изказват други хора в темата, т.е. ще се зачитат постовете само на участниците, а ако някой друг пише ще се наложи да го трия. А дали ще са поравно или не, най-много разликата да е с +1 за единия отбор ако се запишат нечетен брой хора, защото нали като разберем кои ще се запишат ще направя произволен жребий за разпределяне )

така че мислете варианти за тема и да почваме.

Ясно но като се направи темата, примерно полигамност vs моногамност, трябва да знам моя отбор на какво ще отговаря... А и това си е идея за тема...

Правилно, че човек по - малко или повече не е проблем. Дори и двама.


Пиши ме към някой отбор, примерно в този случай към моногамност, че мисля да полегна да дремна един сладък сън. :)

Sham
07-17-2009, 12:15
как си ги формулирате "за и против" или по-общо, без ясни страни?

//Пр:
Оправдана ли е дипломацията, за сметка на личните морал и принципи?
Дипломатичността по пътя

hottie
07-17-2009, 12:15
Ами ако двата отбора са съгласни един с друг..

x3eme
07-17-2009, 12:17
Ами ако двата отбора са съгласни един с друг..
Не виждам възможен консенсус при естеството на темата.

machoka
07-17-2009, 12:22
Ами ако двата отбора са съгласни един с друг..

Идеята е, че не знаеш коя теза от двете възможни в зададен казус ще ти се наложи да защитаваш. Спряхме се на тоя тип дебат, по пример на професионалните оратори, които трябва да могат да защитят еднакво добре 2 разнопосочни тези.

Като се определи тема, ще обявим така 'отбор Сани ще защитава теза ДА, а отбор Бени ще защитава НЕ по темата' - и след това ще направя жребия кой - в кой отбор ще попадне.

Първият пост го редактирах малко.

x3eme
07-17-2009, 12:29
Да запретваме ръкави!

hottie
07-17-2009, 12:32
Вече ми стана съвсем ясно :) идеално

Briseis
07-17-2009, 12:52
може ли да се включва чак след като стане известна темата на дебата?

x3eme
07-17-2009, 12:59
^^Няма да е интересно така за самата теб,неизвестноста е съблазнителна.

w0sh
07-17-2009, 13:14
Аз бих подкрепил формат, в който отборите не винаги защитават любимата си теза.

Колко по-интересно ще е да защитиш теза, която не подкрепяш

А може отборите да не се променят с времето?

x3eme
07-17-2009, 13:19
По интересно ще бъде всеки път отборите да са съставени от различни потребители.Така няма да се създаде отбор "фаворит" във седмичните тематики и всеки път ще си срещу различни хора.

w0sh
07-17-2009, 13:22
А по този начин всеки път а трябва даизучавам и да се съобразявам с идеите на различни хора.
Много по-приятно е да знаеш какви хора подрекпят твоето мнение, и по какъв начин те могат да допълнят тезта ти. Било с личен опит, било другояче.

Ако се споят един отбори, ме съмнява да има фаворит

x3eme
07-17-2009, 13:23
Защо да се съобразяваш всеки път с идеите на другите при положение,че всяка седмица ще бъде коментирана различна тема?

w0sh
07-17-2009, 13:24
Принципите на хората остават същите, въпреки че темата се сменя

x3eme
07-17-2009, 13:26
Принципите на хората остават същите, въпреки че темата се сменя
Ще видим това в развитието на бъдещата тема.

RAWRRR
07-17-2009, 13:31
^^ама май никой няма навик да чете темата, а от първото мнение пуска пост...

това със стандартните и нестандартните го отхвърлихме преди 2 страници.

8-)

В първият пост нямаше отговор на въпроса ми,съжалявам.
Аз избирам да съм традиционалист , стандартен , санктус.

plmn
07-17-2009, 14:05
Имам желание да взема участие.Няма значение в кой отбор ще се падна след жребия, важното е да има фън. 8-)

x3eme
07-17-2009, 14:15
По възможност,пишете и мен независимо в кой отбор.

hottie
07-17-2009, 15:18
Абе жребия ис е най-добре :) и по отбор и по играчи, за да няма пристрастия

SWASTIKA
07-17-2009, 15:22
Записвам се. :)

x3eme
07-17-2009, 15:31
Тази за обортите ми допада.

machoka
07-17-2009, 15:54
Темата за абортите и аз щях да я предложа и се сетих първо за нея 'за или против абортът след 4 месец' - или там кой беше, когато се твърди че плода е вече 'мислещ и с характер', а не просто някой грам телесна маса в повече. (колко съм жесток :D )

Хронологията е следната:

1. Определя се тема
2. Записват се хората за участие, на които тази тема им допада
3. Казва се 'Санктус ще защитава ЗА, Бенедиктус ПРОТИВ'
4. Разиграва се жребия от записаните за участие в т.2 кой-в-кой отбор попада.
5. Дебатът стартира.

http://www.teenproblem.net/teenid/posts/machoka/11412.html
Тук съм писал относно един от най-известните формати за провеждане на дебат, но вече изяснихме че няма да правим 'правила', за да не бъде прекалено скучно. Ето пример за такова правило:

Изреждат по ред 'състезателите' - първо пишат всички от единия отбор, после от другия и така x3 пъти (или x4) като оборват някоя от тезите на противника (или всички) и/или излагат своя собствена. Така пада времевото ограничение от една седмица, а дебатът приключва когато и двата отбора се изредят с постове всички - първо едните, после другите и така x3 или x4 пъти. Т.е. ти ще имаш 4 поста да ме убедиш, че гледната точка на твоят отбор е правилната.
Даже може още по-конкретно - при първия дубъл всеки човек от отборите излага собствената си теза, и от втория нататък всеки оборва някой или всички от противника, като оспорва неговите аргументи.

Та, кой формат ви е по-интересн - по време, или горепосочения?

x3eme
07-17-2009, 16:01
По ми допада идеята всички участници да се изкажат по определен брой пъти.
Как ще се избегнат "бутаниците" на бъдещите участници?

plmn
07-17-2009, 16:06
Горепосочения ми се струва много интересен, но мисля, че този с времето е по-удобен от такава гледна точка, че не всеки има възможност да прекарва много време пред PC, а и примерно дебата започва тази вечер в 20:00. Точно тогава обаче, аз и 3-ма други имаме друга работа и не можем да се присъединим.
Мисля, че трябва да се даде определен период от време за да имат възможност всички взели участие да се 'изкажат' и таван на написаните мнения - 3-4 примерно. (вероятно повече) Така хем няма да става мазало, хем всички ще могат да вземат участие.Не знам ..

x3eme
07-17-2009, 16:08
Относно комуникацията между съотборниците,предлагам един MIRC.

SWASTIKA
07-17-2009, 16:09
По ми допада идеята всички участници да се изкажат по определен брой пъти.
Как ще се избегнат "бутаниците" на бъдещите участници?

И аз си мисля, че ограничение в постовете не би трябвало да има...

Хубава е идеята в началото на самия посто Сани да пишат Санктус, а Бени - Бенедиктус, така ще може да разграничаваме постовете, кои наши, кои ваши. :)

Пиши ме ЗА абортите, пък да видим. 8-)

SWASTIKA
07-17-2009, 16:10
Предлагам и комисията, след като обяви победител, да каже кой е допринесъл за отбора най - вече, кой най - малко и т.н. :)

x3eme
07-17-2009, 16:12
Предлагам и комисията, след като обяви победител, да каже кой е допринесъл за отбора най - вече, кой най - малко и т.н. :)
Няма смисъл от четки и ненужни комплименти,а точно така ще изглежда.

SWASTIKA
07-17-2009, 16:18
Аз не ползвам такива неща от години, а и в чат е малко неудобно да се разберете, особено за дебат и защитаване на обширна теза. По-скоро би се получило с два скрити форума, но... става много сложно.

Втори вариант е да има капитан на отбора, който да одобрява пуснати коментари (примерно да казва, че поста на х се приема за позиция на отбора, а поста на лицето у не се приема), но с условието, че той няма право да публикува позиция, а само одобрява.

трети вариант е: всеки за себе си, като условно се придържат към един отбор и съответно защитават една и съща теза, но това може да бъде и нож с две остриета.

Бени ясно и категорично трябва да са против абортите и да няма мнения от друго естество, освен защита на отбора си и нападение на другия. :-o


"Няма смисъл от четки и ненужни комплименти,а точно така ще изглежда."

А може някой нищо да не напише и да се мисли за победил...
Примерно... :)

x3eme
07-17-2009, 16:20
^^Не изопачавай писаното от мен.Ти искаш журито да каже кой се е представил най добре за отбора си.Това е нелепо,кво ще си помислят останалите от отбора според теб?
Не казвам да няма никакъв коментар.Нека има и ще има.Но не виждам абсолютно никакъв смисъл да се конкретизира най-добре справилия се от отбора на победителите.

plmn
07-17-2009, 16:21
^^Не изопачавай писаното от мен.Ти искаш журито да каже кой се е представил най добре за отбора си.Това е нелепо,кво ще си помислят останалите от отбора според теб?
Не казвам да няма никакъв коментар.Нека има и ще има.Но не виждам абсолютно никакъв смисъл да се конкретизира най-добре справилия се от отбора на победителите.

така е. подобни коментари по-скоро ще подейства демотивиращо на участниците.

x3eme
07-17-2009, 16:23
Все пак може да доизпипваме темата в процес на работа.

machoka
07-17-2009, 16:26
Накрая, като обявим кой е победител ще има някаква обосновка - няма да е просто 'еди кой си победи' и край. В нея ще прочетете нещо от това, за което говори Свастика, ама няма да е точно така представено.

Втора, паралелна тема ще има за да върви дискусия покрай дебата.

Ок, да речем че експерименталната тема може да я направим реална - за абортите.. помислете над това:




Втори вариант е да има капитан на отбора, който да одобрява пуснати коментари (примерно да казва, че поста на х се приема за позиция на отбора, а поста на лицето у не се приема), но с условието, че той няма право да публикува позиция, а само одобрява.

трети вариант е: всеки за себе си, като условно се придържат към един отбор и съответно защитават една и съща теза, но това може да бъде и нож с две остриета.

Не ми се струва, че е редно някой да определя кой пост си 'заслужава' и кой не, по-скоро всеки за себе си подкрепяйки другарчето.

Въпросът е по онзи начин с правила ли да го направим, или както си решихме по седмица (Raybeez, 3 дена са прекалено малко, по ред причини, например може да се случи да имаш повече работа, да си уморен и да не можеш да вземеш дейно участие) , БЕЗ таван на постовете. Или може да има таван от 10 поста за седмицата по темата - и така ще сме умерени, но силно аргументирани в началото - а накрая ще се разрази люта битка :D

machoka
07-17-2009, 16:30
^ това с тавана което споменах не е случайно, защото във всички видове дебати както знаете - винаги времето те притиска, т.е. имаш точно определени минути - а иначе можеш да си говориш цял живот.

За това има голям смисъл в тавана да речем от 10 поста в темата за седмица, мисля че не са малко при положение, че отбора ще е от 4-5-6 човека.

SWASTIKA
07-17-2009, 16:31
Въпросът е по онзи начин с правила ли да го направим, или както си решихме по седмица.

Нека да е по втория вариант, няма да има зависими, но ще гледаме да подкрепяме на макс нашия отбор...
Без таван на постовете за седмица и т.н.

Така е според мен най - добре и дано да няма сърдити, нали все пак всички сме големи тук... :)

machoka
07-17-2009, 16:32
Ок, значи остава седмица - решете за таваните като вземете предвид горния ми пост..вие си решавате.

Canis_Dirus
07-17-2009, 16:45
както е тръгнало да направим един подфорум, че да е по-прегледано. Кто най.горе е забодена темата на седмицата, а долу има теми за коментари.

SWASTIKA
07-17-2009, 16:54
както е тръгнало да направим един подфорум, че да е по-прегледано. Кто най.горе е забодена темата на седмицата, а долу има теми за коментари.
Може, но дали ще му се занимава на Мачока... :)

machoka
07-17-2009, 17:03
Опция за подфоруми няма....

дайте да пуснем една седмица експериментално, и вече след нея ще сме по-наясно как седят нещата.

без таван на постовете, а не може да има повече от три последователни поста на един отбор... съгласни?! 7 дена от часа и датата на пускането )

SWASTIKA
07-17-2009, 17:52
Опция за подфоруми няма....

дайте да пуснем една седмица експериментално, и вече след нея ще сме по-наясно как седят нещата.

без таван на постовете, а не може да има повече от три последователни поста на един отбор... съгласни?! 7 дена от часа и датата на пускането )

Твърдо съгласни. :)

afterforever
07-17-2009, 22:33
аааа, и едно друго въпросче ми изникна:
понеже видях, че момичетата се точат за следващата седмица, това означава ли, че ще се редува илиии ше има и смесени :)

plmn
07-17-2009, 22:40
аааа, и едно друго въпросче ми изникна:
понеже видях, че момичетата се точат за следващата седмица, това означава ли, че ще се редува илиии ше има и смесени :)

смесено.

Genetix
07-18-2009, 10:47
Предлагам единият отбор да пише постовете си само в син цвят а другите в червен. Така ще бъде по-лесно за вас журито като четете и за другите наблюдатели. Още повече, че ще помогне по лесно да се отчете нарушение в правилото за 3 последователни поста. Също ще се постигне уеднаквяване на отборите нещо като екипи :D

Да се забрани редактиране на посотовете. Сами се сещате какво може да се получи.

За комуникация предлагам да се ползват ЛС-та в самият форум.

Жени мъже всичко може да участва дори можем да си направим жени VS мъже интересно ще се получи.

plmn
07-18-2009, 11:24
Предлагам единият отбор да пише постовете си само в син цвят а другите в червен. Така ще бъде по-лесно за вас журито като четете и за другите наблюдатели. Още повече, че ще помогне по лесно да се отчете нарушение в правилото за 3 последователни поста. Също ще се постигне уеднаквяване на отборите нещо като екипи :D

Да се забрани редактиране на посотовете. Сами се сещате какво може да се получи.

За комуникация предлагам да се ползват ЛС-та в самият форум.

Жени мъже всичко може да участва дори можем да си направим жени VS мъже интересно ще се получи.

Добра идея, но син и зелен цвят не са особено подходящи. По-скоро единият тийм да си болд-ва мненията, другия не. 8-)

plmn
07-18-2009, 11:30
^ Така е, но нали трябва да се различавате. Освен мачока да ви лепне по 1 временен надпис под ника 8-)

Genetix
07-18-2009, 11:31
Важни са мненията, а не оформлението...

Казвам ти как ще бъде по лесно за всички нас. Една прегледност не е излишна. Тъй като всяка седмица отборите ще са различни не можем ние да помним кой от кой отбор беше. Прегледността не пречи а помага.

Plmn, далтонист ли си ? :D

plmn
07-18-2009, 11:37
ахах не ;д просто да чета текст в червено ми действа доста дразнещо на очите. предполагам и на другите. не за друго : )

Genetix
07-18-2009, 11:39
Не заради това, защото обърка зелен и червен :D

Не няма значение какви ще са цветовете или маркерите идеята е ясна.

plmn
07-18-2009, 11:40
аа написал съм син.. сега видях. ;д

machoka
07-18-2009, 11:48
Важни са мненията, а не оформлението...

Казвам ти как ще бъде по лесно за всички нас. Една прегледност не е излишна. Тъй като всяка седмица отборите ще са различни не можем ние да помним кой от кой отбор беше. Прегледността не пречи а помага.

Plmn, далтонист ли си ? :D

това не е лошо като хрумка, някой от вече знайните отбори има ли нещо против да пише болднато?!

пп за пригледност, иначе в първият пост така или иначе ще бъдат споменати кои са от единия отбор, и кои от другия.

SWASTIKA
07-18-2009, 11:55
Важни са мненията, а не оформлението...

Казвам ти как ще бъде по лесно за всички нас. Една прегледност не е излишна. Тъй като всяка седмица отборите ще са различни не можем ние да помним кой от кой отбор беше. Прегледността не пречи а помага.

Plmn, далтонист ли си ? :D

това не е лошо като хрумка, някой от вече знайните отбори има ли нещо против да пише болднато?!

пп за пригледност, иначе в първият пост така или иначе ще бъдат споменати кои са от единия отбор, и кои от другия.

Едните да пишат така.

Другите така.

:-o

Genetix
07-18-2009, 11:57
Sanctus Benedictus

machoka
07-18-2009, 11:58
примерно...

SWASTIKA
07-18-2009, 11:59
Sanctus Benedictus

Sanctus Benedictus

Genetix
07-18-2009, 12:01
Да проведем дебат за това кое да изберем :D хайде няма значение важното е да се различаваме.

SWASTIKA
07-18-2009, 12:03
примерно...

Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.



Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.

------------------------------------------------------------


Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.




Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.

-----------------------------------------------------------


Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.



Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.



-----------------------------------------------------------



Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.




Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.



-------------------------------------------------------------------------


Sanctus

Текста на пишещия...


Benedictus

Текста на другия пишещ...

Genetix
07-18-2009, 12:04
Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.



Пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример, пример.

SWASTIKA
07-18-2009, 12:08
Sanctus

Текста на пишещия...


Benedictus

Текста на другия пишещ...

Това ми допада най - много! :)

Genetix
07-18-2009, 12:09
Не е нужно да сме толкова дребнави за нещо толкова елементарно.

SWASTIKA
07-18-2009, 12:11
Не е нужно да сме толкова дребнави за нещо толкова елементарно.

Спестява време и не обърква.

Пишеш в началото от кой отбор си и си даваш мнението...

Sanctus

Benedictus

afterforever
07-18-2009, 12:14
най-логично и прилежно е със споменаване на кой от кой отбор е, защото се пак няма всеки път да поглеждам кой беше болтнат и кой не...

machoka
07-18-2009, 12:15
Що бе, не е лоша идеята едните да пишат наклонено


санктус: пример пример пример

бенедиктус: пример пример пример

afterforever
07-18-2009, 12:17
Е то пак тряа се проверява кой как пише... не че всъщност като прочетеш поста няма да се сетиш кое защитават... :-o мн съм зле :-o

machoka
07-18-2009, 12:18
Еми добре, решете участващите дали ще имате против едните да пишат наклонено и да почваме )

SWASTIKA
07-18-2009, 12:24
Що бе, не е лоша идеята едните да пишат наклонено


санктус: пример пример пример

бенедиктус: пример пример пример

Абсолютно е така, но...

За да избегнем от патологичен спор от всички участващи, защото ще има такива, които ще казват, че не са свикнали, други са свикнали да пишат с един определен стил на писане, а и се получава съвсем леко като абнормация от равнопоставеността, защото едните могат да твърдят, че победителите са избрани въз основа на шрифта... Техните мнения са четени по обстойно, не са обърнали достатъчно внимание на наклонения шрифт и бла, бла, бла, бла...


Според мен да пишеш в началото от кои си с голям удебелен шрифт, ще бъде най - добре, защото няма да засяга начина на писане и всичко ще е абсолютно еднакво. :)

Едит: За мен не е проблем да пиша наклонено, стига другите да са съгласни.

MakeMeLaugh
07-18-2009, 13:05
Според мен просто трябва да има 2 цвята близки до черния за да е лесно четливо, но и отличаващи се.

Щото хубаво ще има големи удебели букви и щше пише името на отбора, но ако е дълго мнението и се зачета лесно мога да се разсея за кой отбор чета в момента..

По-лесно е и отличимо :)

Пример:

Текста на Санктус


Текста на Бенедиктус

SWASTIKA
07-18-2009, 13:23
Според мен просто трябва да има 2 цвята близки до черния за да е лесно четливо, но и отличаващи се.

Щото хубаво ще има големи удебели букви и щше пише името на отбора, но ако е дълго мнението и се зачета лесно мога да се разсея за кой отбор чета в момента..

По-лесно е и отличимо :)

Пример:

Текста на Санктус


Текста на Бенедиктус


Може, но са твърде близки цветове... :)

machoka
07-18-2009, 13:24
оставете, няма да ангажираме с цветове..

може би ще остане само с болднат шрифт в началото на мнението името на отбора.

SWASTIKA
07-18-2009, 13:28
оставете, няма да ангажираме с цветове..

може би ще остане само с болднат шрифт в началото на мнението името на отбора.

И аз си мисля, че така ще бъде най - добре. :)

hottie
07-18-2009, 14:39
кога почва играта? може ли направо да я направиш важна?

machoka
07-18-2009, 14:56
до 20-21:00 ще съм я пуснал )

SWASTIKA
07-19-2009, 17:34
Малко предложения от мен...

1. Трябва да се структорират основните правила на играта - започване, свършване и etc.

Не знам това ограничение - 3 последователни поста от един отбор като таван дали е много правилно, защото...

Като един стратегически отбор, един от двата отбора може да изчака другия да направи 3 мнения едно след друго и да се наговорят да не отговарят до последния ден, така ръцете на единия отбор ще са изцяло завързани, а и няма да има дискутиране, а просто чакане...

Не мисля, че трябва да има таван за мнения на отбор... Предлагам таван за мнения на човек... Да няма право да пуска 3 последователни поста и точка по въпроса. Тоест максимум да е 3, дори 2, защото винаги може да редактира.

Двата отбора да имат пълното право да правят с постовете на другия отбор какво си пожелаят - цитират, боядисват, разчленяват и прочие, защото дори и да постват нечий цитат, това си остава техен пост.

Виждам, че играта набира популярност и е доста интересна... Поне за сега виждам едно доста добро развитие, което включва доста мислова борба и за двата отбора...

2. Предлагам да има два почти паралелни дебата, ЗАЩОТО:


Всеки, който е участвал може да иска да участва отнова и отнова, което не мисля да забраняваме... Доста от тези, които не участват си мислят, че ще застанем пак ние и те няма да се вредят, а именно за това мисля да се дават 2 дни записване или 1 ден (24 часа)...

Дори ние старите да играем, не значи, че на другите ще им е забранено да се присъединят към нас...

Няма да се паднем същите, във всеки нов дебат се обсъждат различни неща, така че и нашата позиция ще бъде различна.

3. Предлагам и да се направи една тема, която ще е специално за предложения за теми...


Почти паралелни казвам, защото:

Ако една тема свършва във вторник, друга трябва да свършва във петък или събота, да има време екипа то съдии да разграничи печелившите от загубилите. Така ще има повече интерес, специално според мен. :)

Canis_Dirus
07-19-2009, 17:37
Сега вече сме почнали и ще караме по установените правила. Като свърши тоя кръг, можем да направим една равносметка, кое еок, кое може по-добре и да се реши.

SWASTIKA
07-19-2009, 17:39
Сега вече сме почнали и ще караме по установените правила. Като свърши тоя кръг, можем да направим една равносметка, кое еок, кое може по-добре и да се реши.

И аз това казвам.

Тези предложения са за следващия дебат. :)

SWASTIKA
07-20-2009, 14:27
Предложение за следващите дебати:

Нека в началото след като е зададена темата и стартира играта да има един пост, който да е официалната позиция на дадения отбор - Ясно изградена теза, предоставени аргументи и всичко.

Това ще е полезно, за да избегнем умишленото бавене на изграждането на теза до последния момент, когато няма да има време за нормална реакция и дискусия.


2. Всеки отбор да има квота от постове - например броят на участниците в отбора по 5 (примерно 5 х 5 = 25 поста на отбор), като първият пост с тезата, основните аргументи - не влизат в тази бройка.

Нямам нищо против предложенията, но...

Изграждането на теза и официалната позиция на даден отбор в първия пост е по скоро стратегия, отколкото правило, защото някой може да вземе участие едва на четвъртия или петия ден. С много, много правила ще стане доста сложничко, а всички знаем, че не всички могат да участват по този начин.
При нас изграждането на единна играе е стратегия, друг отбор може да иска да действа на принципа "един за всички, всички за един"...

Според мен трябва да оставим нещата, така че, дискусията да си върви съвсем спокойно, да не се притесняваш какво пишеш, но да е в рамките на нормалното... Това е идея за доста по - големите, Raybeez, не всички са такива.


А това, че някой може да пусне нещо високопарно в края на темата, дори и цялата позиция на отбора и главната теза, ще бъде стратегия, защото през останалото време, другия отбор може да изказва своята теза и да я защитава, може да задава въпроси, може да набира преднина, може да си запази нещо като за край, то това е смисъла, правилната стратегия, която си се разграничава по отбори.


Съгласи се с мен, че примерно вашия отбор е дал главната си теза и другия отбор може да разсъждава по нея, може изобщо да не я пипа, може дори да не ви цитира, защото всички ще имат различен тип на игра, но това е интересното да виждаме различните неща, да изграждаме стратегии, отборите да стават все по - добри и по - добри, да знаем как се печели най - убедително, какво става, какво не става, а и не забравяй, че комисията може да намали вероятността от спечелване на тези, които са пуснали такъв пост най - накрая... Може пък да е техен плюс, нищо не се знае.



За квотата:


Според мен ограниченията ще станат твърде много, ще има повече търкания м/у съотборниците, някои ще изпраска 15 поста и другите ще духат супата, някои могат да се откажат, да се нервират, може пък други да не искат да работят в екип, а единно да защитават тезата на отбора си, а такъв човек не може да се съобразява кой колко пише, примерно...

А и, може на 3 или 4 - тия ден да се свършат възможните постове, тъй като не се знае как ще се проведе дискусията, може да е по - повърхностна и т.н.

Някои може да има да казва нещо много повече, да действа на базата на другите отговори и прочие...

Поне според мен, де...

:)

Nam3less3
07-21-2009, 08:19
На каква тема ще е следващият дебат/спор? Иначе доста добра идея и е добре реализирана, а сарказмът на някой участници прави споровете забавни.

SWASTIKA
07-21-2009, 13:43
На каква тема ще е следващият дебат/спор? Иначе доста добра идея и е добре реализирана, а сарказмът на някой участници прави споровете забавни.
Давай предложения в другата тема за дискусията следващия път...

Ще приемаме всякакви предложения. :)

jghgh
07-22-2009, 13:04
Може ли просто да коментирам?
Много ми е интересно да чета, хвърлихте ме в ебаси казуса, честно.

Много сте ми на везни, поне по личното ми мнение, но Benedictus малко взимат превес. Единствената им е грешка беше онова грозното "Oтборът на Sanctus подкрепя това.." <- супер грозната изцепка, и с тия противни картинки.. :-o Не трябва да се нападате толкова - на моменти си е направо излишно. "Отборът на еди-кои-си е еди какъв си, прави еди каквото си.." - грозно е :)


Най- ми харесва как спори чичко Canis, а от другия отбор - Raybeez. На другите по някаква причина им намирам минуси, например лош и не намясто сарказъм, изместване от главната тема, постове написани с малки букви и без отпред от чий отбор са, и т.н.


Извинявайте, ако не трябва да пиша и в тази тема, ама ми се ще да коментирам, щото вчера цяла вечер съм ви чела дебата и той ме накара да се замисля за много неща.

Мерси и дано не съм ви подразнила с тая моя намеса. :-) :booooomb:

SWASTIKA
07-22-2009, 15:45
Ако подкрепяш убийството с куршум в главата, би следвало да подкрепяш и размазания по стена мозък, който е следствие от действие номер 1. Просто въпрос на възприятие. :)

leprechaum
07-25-2009, 20:43
Успях да изчета всички мнения от дебата (преди Canis_Dirus да си изтрие неговите) и за мен лично везната се накланя към победа за Benedictus най-вече благодарение на човека-който-си-едитна-мненията. :roll:

А цялата идея за дебатите е много добра и ще е супер яко, ако просъществуава като единственото останало нещо във форума, носител на някакъв смисъл.

Pliok0019
07-25-2009, 21:05
Като останалите потребители преди мен и аз съм за Benedictus По-силни доводи и по-добре изразени.

Но определено и другият отбор се представиха доста добре. Най-вече RAWRRR.

И темата е повече от прекрасна. Най-стойностната в цялата тази форумна помия напоследък.