PDA

View Full Version : Заушка ли е?



nelsieta
07-17-2009, 16:13
:( Аз съм на 17 години и във вторник ми се поду лявата жлеза под ухото.Ходих на УНГ и той ми каза че това е заушка.Днес е 4 ден и отокът си стои непроменен и то само от едната страна.днес като се събудих ми бяха подути и очите под веждите.Температура нямам и не съм имала и когато преглъщам ме боли от ляво чувствам се отпаднала и без апетит,понякога имам и главоболие.Питам дали това е заушка,защото нямам температура и ми е подута само едната страна?Моля ви за помощ!Благодаря предварително и лек ден!

MaLty
07-17-2009, 17:25
Щом са ти казали значи е ;)

wartus
07-17-2009, 17:29
не винаги докторите казват точно това което е не губи надежда може да е нещо друго и заушка нямаха ли само момчетата ? :-# :-#

MaLty
07-17-2009, 18:13
как ше имат само момчетата бе? :lol: Аз имах заушка като малка..карах я и от двете страни по различно време не помня вече на какъв интервал от време..така че не се притеснявай че си подута само от едната страна ;)

nelsieta
07-17-2009, 19:31
А сега и температура дигнах-първо 37 после 38.6 май е такова усещам го като буца в гърлото си определено е гадно не го пожелавам на никого и най-вече на никое момче... :(

MaLty
07-17-2009, 19:34
Попринцип при по големите е по тежко за тфа е хубаво да се изкарат заушките като сме малки..но нищо ще се оправиш :) Но за момчетата наистина е кошмар..

mysticinside
07-17-2009, 19:47
не винаги докторите казват точно това което е не губи надежда може да е нещо друго и заушка нямаха ли само момчетата ? :-# :-#

Заушката е и при двата пола , дори приятелят ми я кара вече ....по темата ...мии душичка какво мога да кажа ..лекувай се и се радвай, че при момичетата минава по леко от колкото при момчетата :)

MaLty
07-17-2009, 20:12
Попринцип при по големите е по тежко за тфа е хубаво да се изкарат заушките като сме малки..но нищо ще се оправиш :) Но за момчетата наистина е кошмар.. мисля че в следствие от залушка можеше да нямаш деца няма зн на каква възраст нещо такова ми бяха казали наще понеже 1ниа родител е с руски произход теичее не е хубаво изобщо да се кара. лично аз несам карал никога
Мда точно..иначе да най добре да не се кара..амаа най сигурно е да я изкараш в детската градина или първи втори клас после да не се мъчиш :)

scyLLa
07-17-2009, 20:22
Заушка е, но няма страшно при момичетата се подува само и минава, а при момчетата може да е фатално подуват се и топките и може да няма дете като порасне.След 1 боледуване на заушка второ няма