PDA

View Full Version : 1000 стипендии. Класиране за 2ри кръг



cherrypezz
07-17-2009, 18:00
Днес излязоха резултатите.
Е?

ggfdfsfdgf
07-17-2009, 18:09
..неприятно е когато останеш недооценен..

adizitk1
07-17-2009, 18:25
Мн ми е интересно как може човек с бал 24.75 ДА БЪДЕ приет в 31 СУЧЕМ с паралелка НЕ;АЕ а човек с бал 28.214 ДА НЕ БЪДЕ приет в същото училище, със същата паралелка...

Още едно др нещо ми е интересно- как може двама човека с разлика 4 единици в бала да бъдат приети в ЕДНО И СЪЩО УЧИЛИЩЕ С ЕДНА И СЪЩА ПАРАЛЕЛКА...

Който е на ясно да ми обясни,че аз наистина не схващам логиката...

:-o

Purritania
07-17-2009, 18:40
ТАМ СЪЪЪЪМ! :grin: :grin: :grin: 8-)

prudlioto
07-17-2009, 18:42
^ пЪричките чудеса прават :)

sunset_light
07-17-2009, 18:43
Мн ми е интересно как може човек с бал 24.75 ДА БЪДЕ приет в 31 СУЧЕМ с паралелка НЕ;АЕ а човек с бал 28.214 ДА НЕ БЪДЕ приет в същото училище, със същата паралелка...

Още едно др нещо ми е интересно- как може двама човека с разлика 4 единици в бала да бъдат приети в ЕДНО И СЪЩО УЧИЛИЩЕ С ЕДНА И СЪЩА ПАРАЛЕЛКА...

Който е на ясно да ми обясни,че аз наистина не схващам логиката...

:-o
Ами ниските балове са на момчетата.
Ама на второ с 24 ли са влязли??? :shock:
Как може да не са те приели?!?!
Няма ли да има 3то класиране!
Ужасссссссс!!
Тия гадове!
Бал-а ти не е нисък! :shock:

cherrypezz
07-17-2009, 20:19
ъъъм темата не е за това...

RaZzer
07-17-2009, 20:49
f**k! След 2 поредни години, на 3тата ме отрязаха... :x :(

Iria
07-18-2009, 06:12
Одобрена съм. Миналата година не ме одобриха, но тази да... :)

passion1
07-18-2009, 07:47
Аз не съм одобрена, а миналата година бях. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Както се казва на класираните успех, а на загубилите... да ни е честита загубата! (Ужас) :shock:

LiRRRa
07-18-2009, 07:50
Нещо не схващам за тия стипендии...
Демек ако си класиран получаваш стипендия??
Моля ви, ако се намери някой търпелив съуфорумник, нека ми обясни, плийййс... :(

cherrypezz
07-18-2009, 10:05
Нещо не схващам за тия стипендии...
Демек ако си класиран получаваш стипендия??
Моля ви, ако се намери някой търпелив съуфорумник, нека ми обясни, плийййс... :(

Ако си класиран- предстои интервю и ако на него се представиш добре, тогава вече я получаваш.

LiRRRa
07-18-2009, 10:29
Ахаааа.... Да, ясно.Мерсиии...

maraton4y
07-18-2009, 12:34
За 1 година кандидатсвам и съм одобрен! :grin:

Lucho
07-18-2009, 12:53
Къде ? Какво ? За кой клас бе ?

faststep
07-18-2009, 18:32
..неприятно е когато останеш недооценен..
Чувствам се по същия начин. За втора година кандидатствам, първия път ме приеха на втори кръг, но на интервюто се падна някаква коза, която след много опити да разбере какво знам по посочената от мен област(англ. ез.), ме затапваше с въпроси от сорта на "Каква е разликата между българския и английския език?". :shock: #-o Тази година доста работих върху есето, пратих им сума ти документи и дипломи и какво...Не стига, че пресрочват с пускането на резултатите с часове(както всяка година), но и не ми отваря графата "Поощрителна основна". :? На всичкото отгоре в графата за основна стипендия няма НИКАКВИ стипенданти под седми клас, а приетите от седми клас са много малко в сравнение с предишните години. Недоумявайки какво може да се направи по въпроса, виждам "Ако не откривате името си сред класираните за втори кръг на основния конкурс, това означава, че не сте успели да представите и защитите по най-добрия начин своите умения, знания и желанието си за задълбочаване на развитието си в областта, към която сте заявили най-голям интерес." ](*,) .Съжалявам за дългия пост, но исках да си "излея душата" някъде. :)

П.П. Екипът им се състои от десет души. :lol:

adizitk1
07-18-2009, 19:54
..неприятно е когато останеш недооценен..
+1 :?

Eddie
07-18-2009, 21:33
Аз съм сред класираните 8) :grin:

Някой може ли да ми каже какво да очаквам на интервюто.

Също така видях че датите за интервютата са от 1-ви септемви до еди кой си октомви и се замислих ми ако ми звъннат в час какво да правя. Този въпрос може да ви се струва доста глупав, но доста ме озадачи 8-)

Успех на тези които не са класирани догодина. Според мен това не трябва да ви кара да се чувствате неоценени или глупави, а трябва да ви стимулира да работите още по-здраво за да докажете на себе си и на другите, че знаете и можете :)

tonetooo95
07-18-2009, 22:17
Мн ми е интересно как може човек с бал 24.75 ДА БЪДЕ приет в 31 СУЧЕМ с паралелка НЕ;АЕ а човек с бал 28.214 ДА НЕ БЪДЕ приет в същото училище, със същата паралелка...

Още едно др нещо ми е интересно- как може двама човека с разлика 4 единици в бала да бъдат приети в ЕДНО И СЪЩО УЧИЛИЩЕ С ЕДНА И СЪЩА ПАРАЛЕЛКА...

Който е на ясно да ми обясни,че аз наистина не схващам логиката...

:-o

парички.. :D :D :D

faststep
07-19-2009, 10:14
Аз съм сред класираните 8) :grin:

Някой може ли да ми каже какво да очаквам на интервюто.

Също така видях че датите за интервютата са от 1-ви септемви до еди кой си октомви и се замислих ми ако ми звъннат в час какво да правя. Този въпрос може да ви се струва доста глупав, но доста ме озадачи 8-)

Успех на тези които не са класирани догодина. Според мен това не трябва да ви кара да се чувствате неоценени или глупави, а трябва да ви стимулира да работите още по-здраво за да докажете на себе си и на другите, че знаете и можете :)
Поздравления! На интервюто стискай палци да не ти се падне някаква гадна изпитваща/изпитващ, защото ти е спукана работата(виж другия ми пост в темата). Иначе те питат работи за есето, защо си избрал тази тема, защо си избрал за кандидастване определен предмет(пр литература), откъде си научил за конкурса и прочее. :wink: Би ли ми казал/а с каква тема кандидатстваш, на каква тема ти беше есето, кой клас си и какво приложи(грамоти, дипломи, портфолио...) при подаването на документите? :)

LizZz
07-19-2009, 21:39
Радвам се за вас.
Мен не са ме избрали.

Eddie
07-19-2009, 21:44
faststep,

Кандидатствах с физика, и темата на есето ми беше как ще променя света с физиката. Това ми се стори най-елементарната тема и затова избрах с нея.

Сега за грамотите, това беше най-гадната част, защото срока в който трябваха да се подават документите беше точно между областния кръг по физика и националната олимпиада, а аз се бях класирал за националната олимпиада, но нямах грамотата от там защото още не беше се състояла, затова дадох копие от документите които удостоверяват че съм се класирал. Също така спечелихме с едни приятели първо място във Варна с един сайт в конкурса "физиката в мойте очи", но и от там не можах да пратя грамота, защото награждаването се състоеше около две седмици след крайния срок за документите.

На практика пратих само грамотата от националното състезание по физика във Велинград и грамотата от пловдивския университет от миналата година, от тази година не можах да я пратя защото просто проклетите срокове бяха преди половината състезания и олимпиадата. Незнам от какъв зор им хрумна така да го направят.

Също така в афтобиографията си описах всичките си изяви по математика и информатика, състезания и олимпиади, но не съм прилагал грамоти от тях защото не се искаше.

Споменах и доста извънкласни занимания като проекта ни с учителската ни по история за културен обмен с италия, испания, словения и още няколко държави. Също така добавих и че имам международен сертификат за владеене на AutoCad.

Мисля че това е всичко, ааа забравих да спомена сега съм за 12 клас :)

Ако имаш някакви въпроси може да ми пишеш и лично да ти дам skype

waterflame96
07-19-2009, 21:58
Приеха ме. Но съм ужасно притеснен за интервюто. Изчетох 2 теми и просто... кандидатствах с литература и... ако почнат да ме питат за автори какво що знам подобни неща, ако не се подготвя(а аз със сигурност ще го направя, въпроса е, че не се знае как) съм прецакан. Имам памет да ги запомня, но просто не ми е интересно да чета за авторите. На останалите въпроси(по есето, за самия проект, нещо за мен и подобни) мога да отговарям и да си защитавам мнението. Просто идея си нямам как ще се справя, а се притеснявам ужасно много. Някой от участвалите миналата година може ли да каже някой от трудните въпроси? Мерси!
П.П. Някой знае ли по какъв ред провеждат интервютата? Азбучен(ако е така, лошо... с Д съм).

illusionnnn
07-19-2009, 22:33
Не е страшно! Аз се явявам за втора година, миналата минах първия кръг, обаче на интервюто нещо се сдухах и така и не ме класираха.
Тази година отново съм на старта и съм решена да дам всичко от себе си! :grin: :)
Иначе, да, и на мен ми се падна смотаната изпитваща, та май и затова се сдухах, де!
Четох ви, някой беше питал ако му се обадели в час(съжалявам, че не споменавам, той ще си види :oops: :) )
Та, те ще ти се обадят предварително и ще си уговорите удобен час за интервюто, поне при мен беше така - обадиха ми се и го насрочихме за след точно една седмица! Успех на всички! :) :) :)

faststep
07-20-2009, 07:17
Eddie, ти ме уби! Аз съм седми клас, кандидатствах с английски(езикознание писах там). Пратих им 5 дипломи за завършено езиково обучение на определено ниво и над 5 грамоти от математически състезания. В автобиографията отделно посочих още доста състезания, на които съм участвал и не са ми дали грамота(общинските олимпиади по физика, химия, бел, математика(2 пъти се класирах за втори кръг), националния пробен изпит по математика(там също се класирах за втори кръг)...Казах им още, че постоянно чета текстове на английски, било то в интернет или литература и още куп други глупости, свързани пряко или косвено с кандидастването ми. Есето пък ми беше толкова изпипано, че още се чудя как не са ме приели. :shock:

waterflame96
07-20-2009, 08:33
Eddie, ти ме уби! Аз съм седми клас, кандидатствах с английски(езикознание писах там). Пратих им 5 дипломи за завършено езиково обучение на определено ниво и над 5 грамоти от математически състезания. В автобиографията отделно посочих още доста състезания, на които съм участвал и не са ми дали грамота(общинските олимпиади по физика, химия, бел, математика(2 пъти се класирах за втори кръг), националния пробен изпит по математика(там също се класирах за втори кръг)...Казах им още, че постоянно чета текстове на английски, било то в интернет или литература и още куп други глупости, свързани пряко или косвено с кандидастването ми. Есето пък ми беше толкова изпипано, че още се чудя как не са ме приели. :shock:
Езикознание ли? В моя документ нямаше това за отбелязване и вместо него, кандидаствах с литература. Хмм..
А есето на каква тема беше? Може да не са те приели ако есето е примерно на тема физика/литература, пък си кандидатсвал сезикознание. Не знам, но определено трябва да са те приели. Аз дето първия срок имам 5.56, не съм пращал никакви грамоти ме приеха, пък тебе...

faststep
07-20-2009, 09:45
Езикознание ли? В моя документ нямаше това за отбелязване и вместо него, кандидаствах с литература. Хмм..
А есето на каква тема беше? Може да не са те приели ако есето е примерно на тема физика/литература, пък си кандидатсвал сезикознание. Не знам, но определено трябва да са те приели. Аз дето първия срок имам 5.56, не съм пращал никакви грамоти ме приеха, пък тебе...
Есето ми беше на тема "Любознателността е едно от постоянните и задължителни качества на силния ум"~Самюел Джонсън. Според мен не спада към никоя тема или към всички едновременно. Мислех, че тази тема най-много мога да доразвия и затова я избрах. На всичкото отгоре първи срок завърших с 6,00 и им пратих ксерокопие от бележника ми...Нищо, другата година пак ще се пробвам, но все пак много исках кредита за книги. :(

waterflame96
07-20-2009, 09:50
Сега се сетих, че като казах на класната, че искам с езикознание и тя ми каза, че не се има предвид аглийски немски японски турски патагонски... а познание по български: морфология, синтаксис, подобни. Не знам... Аз можеше и с това пак да кандидатсвам, ама както стане. Сега не съм сигурен как ще се справя на интервюто, но ще дам всичко от себе си, пък ако не ме приемат-здраве да е! Догодина пак! Все пак имам още 6 години пред мене. Предполагам и ти все още имаш няколко години, все една от тях ще спечелиш!
П.П. Сега погледнах пак темите и... това наистина според мен не спада към нито един предмет, но за езикознание предполагам са искали:
• Границата на моя език означава граница на моя свят. Лудвиг Витгенщайн

faststep
07-20-2009, 10:04
Сега се сетих, че като казах на класната, че искам с езикознание и тя ми каза, че не се има предвид аглийски немски японски турски патагонски... а познание по български: морфология, синтаксис, подобни.
КАКВО!? :shock: Добре де, миналата година имаше "Чужди езици", тази година няма чужд език като тема за кандидатстване...поне да го бяха написали в сайта тези некадърници! ](*,)

waterflame96
07-20-2009, 10:18
Сега се сетих, че като казах на класната, че искам с езикознание и тя ми каза, че не се има предвид аглийски немски японски турски патагонски... а познание по български: морфология, синтаксис, подобни.
КАКВО!? :shock: Добре де, миналата година имаше "Чужди езици", тази година няма чужд език като тема за кандидатстване...поне да го бяха написали в сайта тези некадърници! ](*,)
...Понякога наистина life sucks.. Тая година не си успял, догодина вече ще си напълно подготвен и ще знаеш какво те чака и със сигурност ще спечелиш. Споко! И не се ядосвай, аз лично нямам много какво да ги правя 500 лева, освен някоя друга книга да си взема. Както казах, другата година пак и тогава вече ще спечелиш, пък може и дотогава да са станали я 600, я 1000 лева. :D

pifiella
07-24-2009, 11:18
Аз кандидатствах с литература.Сега ще съм 9 клас и за интервюто незнам какво ще правя..аз съм такава паника,че ще се оплета от ужас и нищо няма да кажа.......... :o