PDA

View Full Version : Тема за научно популярен филм?



devi
07-17-2009, 19:24
Здравейте!
От училище ни дадоха тема през ваканцията да заснемем научно популярен филм или да нарисуваме анимация в случей, че нямаме камера. Проблема е, че до сега измислихме много теми, но са прекалено сложни, за да може един нормален човек да ги разбере. Нали знаете как хората на изкуството мислят по различен начин от останалите. В една картина (черен фон и бял кръг) обикновенните хора ще видят само кръг,а един човек на изкуството ще пофантазира и може да види неща от сорта на началото и края на живота например. Та молбата ми е да ми предложите някоя интересна за вас тема, за която бихте искали да има филм и да се направи проучване и естествено да е лесно разбираема за всички хора.
Предварително ви благодаря! :)

Sham
07-17-2009, 19:26
Граматиката - начин на употреба;

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-17-2009, 19:26
Човешкото поведение.

devi
07-17-2009, 19:36
Човешкото поведение.
И аз мислех за нещо подобно, но нз от къде да започна, понеже това е една много обширна тема. Страхувам се, че много ще задълбая в нея и филма ще стане труден за разбиране.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-17-2009, 19:41
Граматиката - начин на употреба;

Кога , че мми идваш на гости :(

Sham
07-17-2009, 19:54
имаме техническо забавяне, ако зависеше от нас, щяхме да сме дошли още на 16.

пробвай с наблюдение над сближаването в началото на нова връзка, независимо каква - приятелска, любовна, делова...

devi
07-17-2009, 19:56
имаме техническо забавяне, ако зависеше от нас, щяхме да сме дошли още на 16.

пробвай с наблюдение над сближаването в началото на нова връзка, независимо каква - приятелска, любовна, делова...

Мерси смятам да пробвам нещо подобно.
И все пак, ако някой друг има различна тема нека я сподели! :)

devi
07-17-2009, 22:40
Всъщност какви въпроси бихте задали на тема "Отношенията в началото на нова връзка."?

vivteen
07-17-2009, 23:14
Човешкото поведение е добра тема има и такива книги.Снимате в различни ситуации човек как реагира,какво прави и тълкувате/може да си помагате с книтага/.Ще стане добре :)

devi
07-17-2009, 23:55
Обсъдихме го с приятели и решихме да е нещо от сорта на Отношенията м/у двама души по време на тяхната връзка. Как се променят нещата и една съпоставка м/у началото, средата и края. Ситуации от истинския живот от сорта на първата целувка, секс, изневяра и тн. и реакцийте на хората. В проценти как са се развили нещата и защо по този начин. Идеята е да се въртим около химичната и психологичната гледна точка на въпроса и неговото обяснение. Решихме да интервюираме 60 човека на разна възраст и от там да направим една съпоставка м/у тях като биват разделени на поколения, за да видим как гледат едните на даден въпрос и как другите и дали изобщо сме чак толкова различни, колкото си мислим.

slun4evka
07-18-2009, 06:18
ейй като стане готово филмчето ... може и да ми го пратиш ... искам да го видя :grin: :grin:

devi
07-18-2009, 11:42
ейй като стане готово филмчето ... може и да ми го пратиш ... искам да го видя :grin: :grin:
Естествено! :) Ние направо ще си го качим в сайта ни и като стане готов ще дам линк. :) Дано стане хубаво филмче.