PDA

View Full Version : Антибиотик и алкохол?!?!?



KoksaN
07-17-2009, 20:29
Я дайте бързо няколко предложения как да изкарам утре на рожден ден на един приятел като съм на антибиотик по дяволите?!?! Преди 2 дена го почнах.Дали ще да е добре да го спра за деня,вечерта да си кръкна малко (без да са оливам нали :) ) и на др ден па да го почна? Става въпрос за Аугментин 1000 (антибиотика) на 12 часа го пия. Мола ви са помагайте :)

t0d1t0
07-17-2009, 21:08
Хапчета и алкохол , страхотна комбинация ;) По-добре не пий ... И догодина ще има рожден ден приятеля ти , а и алкохол колкото искаш ;) И толкова ли е важно да си набръскан :)

Nitroglycerin
07-17-2009, 21:13
Аугментина е общоспектърен антибиотик ,един от антибиотиците които служат само за отбиване на номера.

Аугментина хипер много ти натоварва черния дроб ,чисто самообийство е да го комбинираш с алкохол ,като го спреш за ден допълнително си усложняваш положението ,не си прави експерименти защото ще свършиш в токсиколкогията ,пий само сокчета и вода ,препоръчва се второто.

lipstik
07-18-2009, 11:05
Когато взимаш лекарства не трябва да пиеш алкохол.И това да го спреш не е добра идея.

kalpazanka
07-18-2009, 12:53
Аугментина е общоспектърен антибиотик ,един от антибиотиците, които служат само за отбиване на номера.

Аугментина хипер много ти натоварва черния дроб ,чисто самообийство е да го комбинираш с алкохол ,като го спреш за ден допълнително си усложняваш положението ,не си прави експерименти защото ще свършиш в токсиколкогията ,пий само сокчета и вода ,препоръчва се второто.
Това нов термин във фармакологията ли е?! :D Сори, не се сдържах на това изказване
Винаги са ни напомняли, че тежката артилерия се оставя за в краен случай. Ако тръгнем да изписваме за банални проблеми карбапенеми/монобактами/стрептограмини, докъде ще го докараме?!

batkodoki
07-19-2009, 00:17
Я дайте бързо няколко предложения как да изкарам утре на рожден ден на един приятел като съм на антибиотик по дяволите?!?! Преди 2 дена го почнах.Дали ще да е добре да го спра за деня,вечерта да си кръкна малко (без да са оливам нали :) ) и на др ден па да го почна? Става въпрос за Аугментин 1000 (антибиотика) на 12 часа го пия. Мола ви са помагайте :)

ВЪЗРАСТ&ПОЛ?!

коя полу-идиотка и за КАКВО точно те лекува с Аугментин?! :x

Nitroglycerin
07-19-2009, 08:29
Аугментина е общоспектърен антибиотик ,един от антибиотиците, които служат само за отбиване на номера.

Аугментина хипер много ти натоварва черния дроб ,чисто самообийство е да го комбинираш с алкохол ,като го спреш за ден допълнително си усложняваш положението ,не си прави експерименти защото ще свършиш в токсиколкогията ,пий само сокчета и вода ,препоръчва се второто.
Това нов термин във фармакологията ли е?! :D Сори, не се сдържах на това изказване
Винаги са ни напомняли, че тежката артилерия се оставя за в краен случай. Ако тръгнем да изписваме за банални проблеми карбапенеми/монобактами/стрептограмини, докъде ще го докараме?! Аугментина е пеницилинов антибиотик ,който лекува всякакъв вид бактериални инфекций и за това се нарича общоспектърен (не се изказвай неподготвена).Странични ефекти от лекарството може да бъдат алергии със сериозни анафилактични шокове; мозъчни и бъбречни увреждания (рядко и зависимо от дозите); оцветяване на зъбите и гъбички по гениталиите естествено раядкост са ,но като сложим алкохол който ще подейства като катализатор ,не е изключена някоя подобна реакция.

sssladuranka
07-19-2009, 10:20
^ eдна фр беше болна от ангина и пи този антибиотик и лекарката й казала, че е от силничките :-o
но както казаха не си прави опити,плюс това +/- 1 чаша сега 8-)

kalpazanka
07-19-2009, 15:23
Аугментина е общоспектърен антибиотик ,един от антибиотиците, които служат само за отбиване на номера.

Аугментина хипер много ти натоварва черния дроб ,чисто самообийство е да го комбинираш с алкохол ,като го спреш за ден допълнително си усложняваш положението ,не си прави експерименти защото ще свършиш в токсиколкогията ,пий само сокчета и вода ,препоръчва се второто.
Това нов термин във фармакологията ли е?! :D Сори, не се сдържах на това изказване
Винаги са ни напомняли, че тежката артилерия се оставя за в краен случай. Ако тръгнем да изписваме за банални проблеми карбапенеми/монобактами/стрептограмини, докъде ще го докараме?! Аугментина е пеницилинов антибиотик ,който лекува всякакъв вид бактериални инфекций и за това се нарича общоспектърен (не се изказвай неподготвена).Странични ефекти от лекарството може да бъдат алергии със сериозни анафилактични шокове; мозъчни и бъбречни увреждания (рядко и зависимо от дозите); оцветяване на зъбите и гъбички по гениталиите естествено раядкост са ,но като сложим алкохол който ще подейства като катализатор ,не е изключена някоя подобна реакция.
Не се изказвам неподготвена. Знам какви могат да бъдат алергичните реакции и страничните ефекти, наясно съм и с кръстосаната свръхчувствителност към цефалоспорини при пациенти с алергия към пеницилин. Напълно съм съгласна, че е абсолютна глупост да се консумира алкохол по време на лечение с АБ.

Зачудих се на думата общоспектърен /свикнала съм да използвам понятията широко- и тесноспектърен АБ/.
Чудя се за едно нещо от доста време, но това явно е проблем на учебния план и системата за обучение- как така става, че пееш АБ терапия, а микробиологията ти хич я няма?

mostwanted
07-19-2009, 15:25
казано накратко пре*баваш си черния дроб , не е задължително , но е възможно товари се . От две водки нищо няма да ти стане примерно не е голяма работа :)

experiment_m
07-19-2009, 15:34
От това, което знам аз е, че консумацията на алкохол би спряло действието на лекарството, което пиеш. Нека ако греша съфорумците от горните постове, които явно учат медицина да ме поправят.
Ако си решил да пиеш алкохол по-добре пропусни едната доза от медикаментите.

cherrypezz
08-01-2009, 10:37
Абе хорица... снощи в 12 си изпих последното хапче (антибиотиик)... мога ли днес вечерта да пия алкохол?

natity91
08-01-2009, 11:15
Абе хорица... снощи в 12 си изпих последното хапче (антибиотиик)... мога ли днес вечерта да пия алкохол?

bi trqbvalo da moje6. az neznam tolkova ne6ta kato gore izqvilite se specialnisti, no imam opit s hap4etata... tozi antibiotik i az sym go pila... emi ne me izlekuva, pih o6te 2 sled nego. No v nikykyv slu4ai alkohol !!! 6te propusne6 tozi pyt :P

DoktorNegur
10-15-2009, 14:47
Дори след като се спре антибиотика неговото действие продължава още 5-7 дни. Имай го в предвид и сам направи извод ще пиеш ли

DrSmurph
10-15-2009, 16:41
Без да искам да се заяждам с никого - антибиотиците са както някой каза - тесноспектърни и широкоспектърни - другото като ... ОБЩОСПЕКТЪРНИ и др. подобни е липса на профилиран речник!
За да се изпише аугментина, значи лекуващият лекар е преценил, че се налага употребата му!
Никой антибиотик не "ЕБАВА черния дроб" ако се използва по предназначение! Преценката е отново на лекуващият лекар!!!!
Антибиотика (особено този СКЪП И ХУБАВ) се изпоилзва за ЛЕЧЕНИЕ на широк спектър от бактериални инфекции!!!
Когато се пие антибиотик - НЕ СЕ УПОТРЕБЯВА И БОЗА ДОРИ, да не говорим за АЛКОХОЛ!
24 часа след преустановяване на приема на последното хапче, може да пийнете алкохол!

redbul2
10-15-2009, 17:07
Ти и да го спреш за пиянстването,вече има натрупване на антибиотика и концентрация в кръвта.И освен това антибиотик така не се "спира" и не се "пуска" след това.Това не ти е чешмата да я спираш и пускаш когато искаш.След чаша алкохол може да срещнеш свети Петър.Не на сън,а наяве :) Ще те пита-за къде бързаш чадо? Изповядай греховете си! С това пиене аре у пъклото дирекшънс! :-D

Biskfitka
03-28-2011, 17:41
В петък май ще ходя на имунизация (ако не забравя пак ;х). Но в същия ден или на следващия ще празнувам рождения си ден и има ли проблем ако пия алкохол? :)
Темата е стара,но ми излезе в търсачката и реших да не правя нова :D

BladeDancer
03-28-2011, 19:29
Аугментина е общоспектърен антибиотик ,един от антибиотиците които служат само за отбиване на номера.

Аугментина хипер много ти натоварва черния дроб ,чисто самообийство е да го комбинираш с алкохол ,като го спреш за ден допълнително си усложняваш положението ,не си прави експерименти защото ще свършиш в токсиколкогията ,пий само сокчета и вода ,препоръчва се второто.
Правил съм го .. никакви проблеми.

ArrowsOfDeath
03-28-2011, 20:50
В петък май ще ходя на имунизация (ако не забравя пак ;х). Но в същия ден или на следващия ще празнувам рождения си ден и има ли проблем ако пия алкохол? :)
Темата е стара,но ми излезе в търсачката и реших да не правя нова :D

Питай си лекаря, той ще ти отговори.