PDA

View Full Version : Възпаление след обезкосмяване



blueblue
07-17-2009, 21:26
Здравейте , искам да помоля за съвет относно проблем който имам.След бръснене на интимните части бикини зоната ми се обрива и става на пъпчици - само тя,докато всичко друго си е наред.Опитах с разни успокояващи кремове и не помага. Благодаря на хората направили си усилието да прочетат и да отговорят - било то от опит или от знание.

bubinkaa
07-17-2009, 21:43
пудра Топоцин

mArMaLaDkA
07-18-2009, 06:37
Може би много рязко и набързо, грубо минаваш със самобръсначката.
Ако косъмчетата ти са с няколко сантиметра по-дълги, а ти ги минаваш странично или на контра, също може да се получи същия ефект.

nIkEnCeTy_bE
07-18-2009, 07:05
Това е от неправилно бръснене. Трябва по леко, ако си минала набързо и грубо излизат малки ранички, но минават, спокойно. :)

soif
07-18-2009, 17:49
Това е от неправилно бръснене. Трябва по леко, ако си минала набързо и грубо излизат малки ранички, но минават, спокойно. :)
:) :)

Glezanka
07-18-2009, 18:02
Аз пък мисля,че понеже кожата е нежна и деликатна,а точно в зоната околи бикини линията се търка с гащичките и затова се обрива потребителката ... на мен ми се случва същото,но не знам с какво да го предотвратя :)

blueblue
07-18-2009, 23:39
Аз пък мисля,че понеже кожата е нежна и деликатна,а точно в зоната околи бикини линията се търка с гащичките и затова се обрива потребителката ... на мен ми се случва същото,но не знам с какво да го предотвратя :)

Здравейте,и благодаря за отговорите.Значи в тази зона не минавам бързо,бавно деликатно.Опитах да не е на контра - остават подкожни косъмчета и пак се наранява.А и на контра става мазало. :shock: Да кожата е деликатна и също така пудрата не помага.Накрая ще се стигне до извода че с лед ще успокоявам напрежението :shock:

DivoTo_KoTe
07-18-2009, 23:45
И на мене ми се получаваше и започнах да се бръсна леко настрани и не се получаваха.

blueblue
07-18-2009, 23:59
И на мене ми се получаваше и започнах да се бръсна леко настрани и не се получаваха.

И това го пробвах и това не става...Поне нещо за подкожните косъмчетада ви хрумва?Възпалението ще го преодолея лесно ама това с подкожните косъмчета е брутално. :shock:

pinki
07-19-2009, 11:58
имаш чувствителна кожа също като мен :) Опитай да ги махаш с депилатор-крем за интимните зони и няма да имаш проблем :P А пък може и да е от рязко и грубо бръснене, както казаха по-горе