PDA

View Full Version : До атеистите



Страници : [1] 2

kokolan
07-17-2009, 22:19
Моята история:Православен, попаднал от любопитство във форума. Чел и полудял. Драснал няколко ред.
Момчета/момичета атеисти - пораснете. Един е Бог, Мохамед не е неговия пророк, а за сметка на това Иисус (като религиозно грамотните изписват името му) е неговият син. ВЯРАТА за това е вяра - никой не може да ви изведе Бог на формула и никой не е длъжен да го прави. ВЯРАТА е въпрос на избор, който всеки прави в живота си. Библията е книга за Бог и пътя до него - тя няма за цел да обяснява как се създал и какво представлява света - за това си има учебници.
Бог и Християнството за вас е представа от мейнстрима (атеистичен по дефиниция). Като ви чета постовете, заключението е че сте религиозно неграмотни. Вие дори нямате реална представа какво отхвърляте. Това е все едно да седнем да обсъждаме квантова механика. Но вие всъщност отивате още по-далеч.
Атеизмът във формата, която изповядвате по нищо не се различава от която и да е друга религия. Вие ИМАТЕ нужда да сте прави, по същия начин по който един мюсюлманин има. Това, че не виждаш нещо, не значи че не съществува - някой да си е виждал мозъка си? Естествено повечето от вас (във формата който са в този форум) са един мишоци. Колко "атеисти" съм виждал да си гледат хороскопа и да ме питат коя зодия съм, колко са ходили на врачки, колко вярват в НЛО, да са суеверни, да вярват, че ванга е имала способност да предсказва...
Науката не си противоречи с Християнството. Нито Айнщайн, нито Нютон, нито Леонардо Да Винчи са имали проблем с това. Обзалагам се досега ви с реална наука е учебника по физика с цветните картинки. Аз съм студент по това! Шанса дори само за начина на кодиране на информацията на ДНК-то да е случаен е равен на реципрочната стойност на клетките в телата ви. Човек едва го дешифрира, камоли да го измисли. Еволюцията е ТЕОРИЯ, която не се приема до ДОСТА учени. Ако не знаете какво значи теория - има си речници за това!
А сега като обществено животни - всеки си има право да изповядва каквито си иска виждания. Важно е какви са плодовете, както е казал Иисус. Ако плодовете на вашата религия атеизъм са това, което става по света - НЕ МЕРСИ. Вие по същество легализирате разврата и мръсотията и отхвърляте Бог,само за да си успокоите съвестта. Всички знаем какво е морално ала не всички им стиска да живеят така. МИШОЦИ!!! Вие дори и усилие не ви можете да положите. По-жалко от мишоци.
И да - християнин е човек, който живее като такъв, а не който се нарича, носи кръстче или ходи на литургия в неделя. Аз съм грешник, но не си намирам ОПРАВДАНИЯ за това.
ЗА логичните атеисти - ако сте прави, каквото и да правите е безсмислено - нищо няма да вземете в гроба. Ако грешите ... В този смисъл аз като християнин най-много да се окаже че съм опитал да живея един морален живот. С нищо не мога да се прецакам повече.
По-умни хора от вас са Християни. Левски е бил такъв и то част от черното духовенство, а Ванга е построила църква.
П.П.
Ако намирате нещо нелогично в християнството това най-вероятно се дължи на вашето невежество.
Правописа ми се дължи на 60% неграмотност и 40% мързел да чета какво съм писал преди малко.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ

DimovB
07-17-2009, 22:37
http://4.bp.blogspot.com/_U1Unbf6HVBw/STyFk7NmIMI/AAAAAAAACJU/jAgsIFZlrpQ/s400/suicide-pistol.jpg

Nam3less3
07-17-2009, 23:30
Браво, прав си е човека и е написал само истини. =D> =D> =D>
Няма с какво да го оборите 8)
Същото повтарям от месеци, абсолютно правилна и вярна тема.
Прочетете я, и няма да има нужда от 99% от темите в раздела.

JoyfulCompany
07-17-2009, 23:50
Прекрасно, харесай си една теория и спри да си задаваш въпроси за съществуването. Тълкувай света само от тази гледна точка. Бъди всезнаещ, просветен, праведен и над другите. И приятно чистене на мухъла от нишата ти, от ръждата на съзнанието ти...

Genetix
07-18-2009, 09:30
Атеизма отхвърля религиите следователно той не е религия. Поправи си поста горе. Атеизма е представа за света. Една друга представа, която отхвърля божията намеса и свръх естествените сили.


Това, че не виждаш нещо, не значи че не съществува

А значи ли, че съществува?


ЗА логичните атеисти - ако сте прави, каквото и да правите е безсмислено - нищо няма да вземете в гроба. Ако грешите ... В този смисъл аз като християнин най-много да се окаже че съм опитал да живея един морален живот. С нищо не мога да се прецакам повече.

Ето това е. Един екзистенциален хазарт! Казваш, че вярваш в Бог и ако той не съществува ти не губиш нищо и ние не печелим нищо. Но ако той съществува ти печелиш Рая и всичките му блага а ние ще се пържим в ада.
Вие християните играете на сигурно, защото ако вярваш в Бог винаги печелиш или не губиш. Страхливци и то големи. "Ако имаш две ризи дай едната на ближния си" - ЕГОИЗЪМ. Бог казва да не сме егоисти. Но вие всички сте едни големи вярвате в Бог само за да не усетите ада да не се пържите като грешници. Страха - това поражда вашата вяра и нищо друго. Самият факт, че Бог е нещо всесилно и по-висше от вас поражда екзистенциалният страх а от него произлиза вярата.

А замислял ли си се защо всички божества имат облика на поданиците си ?? Боговете на етиопците са черни и чипоноси.

blackvelvet
07-18-2009, 09:40
Значи аз може би съм останала с грешно впечатление,защото знам,че ако не вярваш в Бог за теб няма Рай....няма и Ад.Така че аз мога да не вярвам и да не отида на нито едно от двете места.

kokolan
07-18-2009, 10:11
Грешиш. Християнството е представа за света. Християнството излиза с твърдение за съществуването на Бог, тъй както и форумните герои (атеисти) тук за липсата му. Един атеист (истински) никога не би се занимавал да убеждава другите, че няма Бог. В момента, в който тръгнеш да го правиш превръщаш възгледа ти в религия. Истинските атеисти не намират това за нужно. Ние изповядваме, че вярата е въпрос на избор, който сам правиш.
В поста си горе никъде не съм си налагал мнението, а само излагам позиция.
Целта на поста ми е ако някой има нужда да разбере нещо за християнството и смисъла му да пуска постове. Ние християни само казваме кой път на къде води. И тука ГЛАВНОТО е думата ИЗБОР. Вярата в Бог никога не се мотивира от желанието да не отидеш в ада. Заповедите, който ще почетеш в Библията са Обичай Бог повече от всичко и възлюби ближния си като себе си/прави на другите това, което искаш на те на теб. Ако не вярваш в Бог няма от какво да се страхуваш нали? Ако вярваш, ще знаеш че от любов към хората, той е отдал единородния си син, следователно да го обичаш е най-естественото нещо. Втората заповед няма нужда от коментар. И какъв е извода. Ако вярваш в него и го отхвърлиш (тоест отхвърлиш жертвата му за теб), ще бъде ли нагло да очакваш рая?
В Бог няма страх! Има хора, който се страхуват да има Бог! За това много настоятелно се мъчат да вложат в ушите си това, което искат и им е много неприятно когато чуват нещо друго. Идеята че християнството (православието) е религия, която подчинява хората чрез страх е именно религиозната неграмотност за която аз говоря. А че има хора, който си играят с това е друг въпрос.
Уважавам другите позиции, бих искал само хората да взимат решението си, когато са запознати с материята, а не от това което са чули-недочули от Холивуд.

Genetix
07-18-2009, 10:28
Запознат съм с религията доста дълбоко не се опитвай да се отървеш от мен. Колкото и да ми казваш, че вярата в Бог не е плод на страх не мога да се съглася. Поне 70% от християните или така наречените псевдо християни вярват заради страха от Бог. Не трябва да бъде така както казваш Християнството е избор а не налагане от страха. Извода е, че както ти казваш за атеисти които не са точно атеисти аз ти представям голяма част от християните които не са точно християни. Това са хора или още наречени "Das man" , надявам се знаеш какво е това. Ако Бог не искаше да ни държи в страх от него защо ще праща видения на Свети Иоанна представящи картини на страшният съд, не напразно наречен страшен. Не съм тръгнал да те убеждавам, че няма или има Бог тръгнал съм да защитавам атеистите и да ти покажа, че вие християните не сте китка за мирисане.

ZipFail
07-18-2009, 11:23
Всичко е личен избор, недей да се напъваш...

Naman07
07-18-2009, 12:14
Genetix, aбсолютни глупости дрънкаш, друже. Никой християнин не се страхува от Ада и ако "вярва" в Бог само, за да не отиде в Ада, не е никакъв християнин... . Но явно вие и страница от Библията не сте прочели, камо ли от някаква друга литература свързана с темата (или просто не сте вдянали нищо), за това тълкувате нещата, чрез най-удобната ви дума - страх.
Едно е да си "запознат с религията дълбоко" (не думай), съвсем друго е да я разбираш. Ако потърсиш малко из тоновете безсмислени теми в този раздел, ще откриеш всичко изписано тук, там.
Факт е, че християните не сме китка за мирисане, но "християнинът" като идея, е. Дори само да предположим, че Исус е бил обикновен човек, историята ни показва, че Той е бил изключителна личност, бил е вдъхновение за човечеството. Това са реалните доказателства. Но именно атеистичните копелдаци (с извинене), без никакъв срам или чест (понеже вие атеистите сте точно такива), решават да се възползват от това вдъхновение и лека полека, създават днешната религия. Религия, в която няма нищо свято или истинско. Но колкото и да пиша, ти си "задник" (о, Боже! поне остави хората да преценят какъв си, озлобено човече, без умисъл да те обидя).
Чета постоянно подобна литература и все повече си задавам въпроса "Кога по дяволите Вярата, чистата вяра, ще измести този параван от лъжи и "религии". "Защо трябва да е човек или божество...или може би човекът е божествен?".............
Все едно, със здраве, коментарът ми, боя се, отново ще е същия - поведната глупава тема.


ПП
Всъщност, приятелю, важното е в какво вярваш ти <3. Както каза Зипфейл, въпрос на личен избор, няма нужда да ни "доказваш" (о, Боже! отново) нищо :wink: .
ПП2
Моля те, не разчленявай поста ми с безсмислени реплики( не се чувствай длъжен да отговаряш). Не изпитвам нужда да се подложа отново на това мъчение, да чета отново тези глупости. Написах това, което имах предвид :smt011 .

blackvelvet
07-18-2009, 12:16
Всичко е личен избор, недей да се напъваш...

+1 ^

Genetix
07-18-2009, 12:50
Всичко е личен избор, недей да се напъваш...

Именно кажи на kokolan да не се напъва. :P

Genetix
07-18-2009, 13:00
Genetix, aбсолютни глупости дрънкаш, друже. Никой християнин не се страхува от Ада и ако "вярва" в Бог само, за да не отиде в Ада, не е никакъв християнин... . Но явно вие и страница от Библията не сте прочели, камо ли от някаква друга литература свързана с темата (или просто не сте вдянали нищо), за това тълкувате нещата, чрез най-удобната ви дума - страх.
Едно е да си "запознат с религията дълбоко" (не думай), съвсем друго е да я разбираш. Ако потърсиш малко из тоновете безсмислени теми в този раздел, ще откриеш всичко изписано тук, там.
Факт е, че християните не сме китка за мирисане, но "християнинът" като идея, е. Дори само да предположим, че Исус е бил обикновен човек, историята ни показва, че Той е бил изключителна личност, бил е вдъхновение за човечеството. Това са реалните доказателства. Но именно атеистичните копелдаци (с извинене), без никакъв срам или чест (понеже вие атеистите сте точно такива), решават да се възползват от това вдъхновение и лека полека, създават днешната религия. Религия, в която няма нищо свято или истинско. Но колкото и да пиша, ти си "задник" (о, Боже! поне остави хората да преценят какъв си, озлобено човече, без умисъл да те обидя).
Чета постоянно подобна литература и все повече си задавам въпроса "Кога по дяволите Вярата, чистата вяра, ще измести този параван от лъжи и "религии". "Защо трябва да е човек или божество...или може би човекът е божествен?".............
Все едно, със здраве, коментарът ми, боя се, отново ще е същия - поведната глупава тема.


ПП
Всъщност, приятелю, важното е в какво вярваш ти <3. Както каза Зипфейл, въпрос на личен избор, няма нужда да ни "доказваш" (о, Боже! отново) нищо :wink: .
ПП2
Моля те, не разчленявай поста ми с безсмислени реплики( не се чувствай длъжен да отговаряш). Не изпитвам нужда да се подложа отново на това мъчение, да чета отново тези глупости. Написах това, което имах предвид :smt011 .

Чакай малко! Идва тука някакъв си и почва да обижда атеистите. Ясно показвайки как той е от "избраната" религия той е нещо повече от атеистите. Истината християните не представлявате нищо. Не сте повече от нас колкото и да го искате. Не се опитвам да ви насоля атеизма просто ви казвам, че не сте най-великите за каквито се мислите. Има далеч по-добри религии като учение от християнството. И християните сте точно такива страхливци. Бил съм на лагер в манастир и да видиш как идва някав си там свещенник и почва да ни говори как ако правим грехове ще ходим в ада а там било еди какво си еди как си. И това ако не е враждане на страх у децата и то от свещенник.

Християнската идея ?!? Това е като утопията - перфектно но само на идея. Ако ми кажеш, че човешката същност с склонна да се придържа към християнската идея ще ме излъжеш много жестоко.

Искат ми на мен 80 лева за кръщене. Какво излзиа за да съм кръстен християнин трябва да дам 80лв при положение, че това са доста пари особено ако имаш близнаци или повече. За какво да дам 80 лева да ми изпей там 2 канона ли ? Лично бях свидетел как една бездомна жена искаше да покръсти детето си и помоли отчето да го направи без пари. Той отказа! Каза, че не може ?!? Това ми било отче.

Извод: гледайте си в собствената паничка а не в тази на другия.

Genetix
07-18-2009, 13:06
Моята молитва

"Благословен бог наш..."

О, мой боже, правий боже!

Не ти, що си в небесата,

а ти, що си в мене, боже -

мен в сърцето и в душата...



Не ти, комуто се кланят

калугери и попове

и комуто свещи палят

православните скотове;



не ти, който си направил

от кал мъжът и жената,

а човекът си оставил

роб да бъде на земята;



не ти, който си помазал

царе, папи, патриарси,

а в неволя си зарязал

мойте братя сиромаси;



не ти, който учиш робът

да търпи и да се моли

и храниш го дор до гробът

само със надежди голи;



не ти, боже на лъжците,

на безчестните тирани,

не ти, идол на глупците,

на човешките душмани!



А ти, боже, на разумът,

защитниче на робите,

на когото щат празнуват

денят скоро народите!



Вдъхни секиму, о, боже!

любов жива за свобода -

да се бори кой как може

с душманите на народа.



Подкрепи и мен ръката,

та кога въстане робът,

в редовете на борбата

да си найда и аз гробът!



Не оставяй да изстине

буйно сърце на чужбина,

и гласът ми да премине

тихо като през пустиня!...

Христо Ботев

Замисли се!

Naman07
07-18-2009, 13:32
Genetix, aбсолютни глупости дрънкаш, друже. Никой християнин не се страхува от Ада и ако "вярва" в Бог само, за да не отиде в Ада, не е никакъв християнин... . Но явно вие и страница от Библията не сте прочели, камо ли от някаква друга литература свързана с темата (или просто не сте вдянали нищо), за това тълкувате нещата, чрез най-удобната ви дума - страх.
Едно е да си "запознат с религията дълбоко" (не думай), съвсем друго е да я разбираш. Ако потърсиш малко из тоновете безсмислени теми в този раздел, ще откриеш всичко изписано тук, там.
Факт е, че християните не сме китка за мирисане, но "християнинът" като идея, е. Дори само да предположим, че Исус е бил обикновен човек, историята ни показва, че Той е бил изключителна личност, бил е вдъхновение за човечеството. Това са реалните доказателства. Но именно атеистичните копелдаци (с извинене), без никакъв срам или чест (понеже вие атеистите сте точно такива), решават да се възползват от това вдъхновение и лека полека, създават днешната религия. Религия, в която няма нищо свято или истинско. Но колкото и да пиша, ти си "задник" (о, Боже! поне остави хората да преценят какъв си, озлобено човече, без умисъл да те обидя).
Чета постоянно подобна литература и все повече си задавам въпроса "Кога по дяволите Вярата, чистата вяра, ще измести този параван от лъжи и "религии". "Защо трябва да е човек или божество...или може би човекът е божествен?".............
Все едно, със здраве, коментарът ми, боя се, отново ще е същия - поведната глупава тема.


ПП
Всъщност, приятелю, важното е в какво вярваш ти <3. Както каза Зипфейл, въпрос на личен избор, няма нужда да ни "доказваш" (о, Боже! отново) нищо :wink: .
ПП2
Моля те, не разчленявай поста ми с безсмислени реплики( не се чувствай длъжен да отговаряш). Не изпитвам нужда да се подложа отново на това мъчение, да чета отново тези глупости. Написах това, което имах предвид :smt011 .

Чакай малко! Идва тука някакъв си и почва да обижда атеистите. Ясно показвайки как той е от "избраната" религия той е нещо повече от атеистите. Истината християните не представлявате нищо. Не сте повече от нас колкото и да го искате. Не се опитвам да ви насоля атеизма просто ви казвам, че не сте най-великите за каквито се мислите. Има далеч по-добри религии като учение от християнството. И християните сте точно такива страхливци. Бил съм на лагер в манастир и да видиш как идва някав си там свещенник и почва да ни говори как ако правим грехове ще ходим в ада а там било еди какво си еди как си. И това ако не е враждане на страх у децата и то от свещенник.

Християнската идея ?!? Това е като утопията - перфектно но само на идея. Ако ми кажеш, че човешката същност с склонна да се придържа към християнската идея ще ме излъжеш много жестоко.

Искат ми на мен 80 лева за кръщене. Какво излзиа за да съм кръстен християнин трябва да дам 80лв при положение, че това са доста пари особено ако имаш близнаци или повече. За какво да дам 80 лева да ми изпей там 2 канона ли ? Лично бях свидетел как една бездомна жена искаше да покръсти детето си и помоли отчето да го направи без пари. Той отказа! Каза, че не може ?!? Това ми било отче.

Извод: гледайте си в собствената паничка а не в тази на другия.
Не се здържах, но искрено те съжалявам (и не ми пука, че не ти пука лол :lol: ). Християните не се мислим за нещо повече, ти некомпетентен идиот (прощавай), не разбираш изобщо за какво ти се пише. Самият факт, че продължаваш да пишеш е достатъчен. Относно парите и църквата, мисля че достатъчно добре се изразих спрямо атейстите и тяхната намеса в религията. Изобщо от нищо не разбираш, приятелю. Пишеш пълни безсмислици, които само едно 9 годишно дете може да съчини. Дръпни леко завесата от злоба и огледай нещата добре. Извода ти е доста добър, не разбирам за какво изобщо пишеш тогава...И я стига, "Човешка същност", ти сериозно ли? Докато има кретени, които повтарят за нея, какво очакваш да се промени. Човек бил егойст, човек бил лош, нямало добри хора. Ако действително го мислиш,
друже, нещо не си наред с главния. Със здраве.

Genetix
07-18-2009, 13:37
Дам така е. Надявам се и вашият Бог да ви помогне :P

Дано само реалността да не ви смаже, тогава прекарайте живота си в молитви и надежди ;)

ПП. Вярвах, че тука има интелигентни хора които могат да защитят тезата си без обиди ... но явно не е така. Макар и християни всяка една патриархална ценност ви е чужда.

Naman07
07-18-2009, 13:44
Ем, и да го прекараме, това е нашият избор. Но ти и за миг не живей в илюзията, че можеш да напишеш нещо смислено в този раздел (или където и да е). "РЕАЛНОСТТА да ви смаже"... прекрасно, просто прекрасно :lol: . Всичко най-добро.

П.П.
Обидата не би трябвало да е обида, след като отговаряш на значението. За това и слагам тези (прощавай) и прочие, понеже прекрасно знам каква ще ти е репликата. А и човек, който ми говори за "реалност" и "човешка същност" с такова убеждение, не мога да го нарека интелигентен :lol: , дори не граничи с думата.

Genetix
07-18-2009, 13:45
Това, че не вярваме във висши сили също е нашият избор не се бъркайте и в нашите работи. Смиреност нали така беше. :P

Naman07
07-18-2009, 13:54
Именно, смиреност, снизхождение, но уви твоята малка глава не би го побрала. Както и на по-голямата част от населението на земята - първобитни. С недоразвити мозъци, неспособни да се контролират, действайки агресивно и първосигнално. Мъжкарство и злоба, лидерство, материализъм (най-вече), кретенизъм :lol: , да стъпчеш другия (понеже си убеден, че ако не го направиш ти, той ще го направи)...това са вашите божества.

Genetix
07-18-2009, 14:20
Дам забелязва се вашата смиреност в тази тема :P

Naman07
07-18-2009, 14:32
Както споменах за трилионен път, темата е безсмислена, дори и да искам не бих писал нещо смислено. Но това не ми пречи да забележа пък, че ти и да искаш, дори не би разсъждавал смислено :P .

blackvelvet
07-18-2009, 14:53
Чакай малко! Идва тука някакъв си и почва да обижда атеистите. Ясно показвайки как той е от "избраната" религия той е нещо повече от атеистите. Истината християните не представлявате нищо. Не сте повече от нас колкото и да го искате. Не се опитвам да ви насоля атеизма просто ви казвам, че не сте най-великите за каквито се мислите. Има далеч по-добри религии като учение от християнството. И християните сте точно такива страхливци. Бил съм на лагер в манастир и да видиш как идва някав си там свещенник и почва да ни говори как ако правим грехове ще ходим в ада а там било еди какво си еди как си. И това ако не е враждане на страх у децата и то от свещенник.

Християнската идея ?!? Това е като утопията - перфектно но само на идея. Ако ми кажеш, че човешката същност с склонна да се придържа към християнската идея ще ме излъжеш много жестоко.

Искат ми на мен 80 лева за кръщене. Какво излзиа за да съм кръстен християнин трябва да дам 80лв при положение, че това са доста пари особено ако имаш близнаци или повече. За какво да дам 80 лева да ми изпей там 2 канона ли ? Лично бях свидетел как една бездомна жена искаше да покръсти детето си и помоли отчето да го направи без пари. Той отказа! Каза, че не може ?!? Това ми било отче.

Извод: гледайте си в собствената паничка а не в тази на другия.


Точно ето това ми убягва....Срещала съм го много пъти....и то при свещенници..Нали сме християни,трябва да помагаме без да очкваме някакви облаги....

ZipFail
07-18-2009, 15:10
Genetix разликата между човека и животните е че човека може да променя природата и наклонностите си ;)
В природата ни е да серем по улиците и да се бием за кашкавал в магазина, само че не го правим, нали ?

Genetix
07-18-2009, 15:20
Genetix разликата между човека и животните е че човека може да променя природата и наклонностите си ;)
В природата ни е да серем по улиците и да се бием за кашкавал в магазина, само че не го правим, нали ?

Природата ти е, че си егоист.

Naman07
07-18-2009, 17:21
Ти да не си онзи образ Kman? :lol:
Понеже това би обяснило много :D .

kokolan
07-18-2009, 22:33
Че може да дадеш примери за лошо християнство съм убеден в това. Не разбрах обаче кой съм обидил и с какво. Идеята е да престане тъпата конфронтация, която не дава плод! А че няма да се убедим един друг - мисля че е ясно.

Genetix
07-18-2009, 22:54
Че може да дадеш примери за лошо християнство съм убеден в това. Не разбрах обаче кой съм обидил и с какво. Идеята е да престане тъпата конфронтация, която не дава плод! А че няма да се убедим един друг - мисля че е ясно.

След като ни представи картина на която някой атеисти вярвали в хороскопи и други неща което ги прави не точно атеисти исках да ти покажа, че има християни и то висши които се предполага, че са лицето на християнството които не са точно християни. Извод и ние вуним ама и вие :P.

kokolan
07-19-2009, 07:47
Че масата така наречени християни са такива е лицемерно да отричам.Аз не случайно твърдя, че християнин не е самоопределение. За атеист обаче несъвместяването на двете неща говори за едно - това е бунт с-у християнството. Това не е бунт с-у ирационални идеи и с-у негативни обществени процеси. И пак и в "ние вуним ама и вие" не виждам обидата. Обективната истина не може да обижда.

Ilikeliljon
07-19-2009, 09:12
Съгласен съм с Коколан, много е право относно това кой е християнин и кой не. Аз лично смятам, че християнството си има своите достойноства и своите недостатъци. За съжаление днешния атеизъм е повече прикритие на някаква друга "религия", религията на парите, религията на липсата на морал и така нататък. Тук пак се почна нещо, което е много разпространено, бърка се християнството с начина по който го тълкуват Сульо, Пульо и Мульо, пък било то наричащи се папи, вселенски патриарси, а дори и някои други. Библията е написана на символичен език и само този, който може да разбере този символичен език ще може реално да разбере какво иска да се каже в нея, всичко друго е свободни съчинения и свободни изкривявания и донагласяния на значението на текста, както ни е угодно. Аз съм атеист, макар да спазвам християнски ценности в някакъв смисъл, но те са общечовешки, така че не мисля, че принадлежат на някоя дадена религия и само на нея. :) :)

Genetix
07-19-2009, 10:30
Че масата така наречени християни са такива е лицемерно да отричам.Аз не случайно твърдя, че християнин не е самоопределение. За атеист обаче несъвместяването на двете неща говори за едно - това е бунт с-у християнството. Това не е бунт с-у ирационални идеи и с-у негативни обществени процеси. И пак и в "ние вуним ама и вие" не виждам обидата. Обективната истина не може да обижда.

Може би хората които се определят като такива не знаят всъщност какви са :P. Ако си решил да нападаш тези псевдо-атеисти моля направи така, че да стане ясно, защото сред тях има и достойни хора които не заслужават да се обиждат по този начин.


. Аз съм атеист, макар да спазвам християнски ценности в някакъв смисъл, но те са общечовешки, така че не мисля, че принадлежат на някоя дадена религия и само на нея. Smile Smile

Ами да все пак си възпитам в такава обстановка. Не можеш да пренебрегнеш едни патриархални ценности заложени вътре в теб.

SolusChristus
07-19-2009, 16:07
Само за Ванга не съм съгласен много, много...

Иначе другото е хубаво. 8)

Ilikeliljon
07-19-2009, 18:07
Че масата така наречени християни са такива е лицемерно да отричам.Аз не случайно твърдя, че християнин не е самоопределение. За атеист обаче несъвместяването на двете неща говори за едно - това е бунт с-у християнството. Това не е бунт с-у ирационални идеи и с-у негативни обществени процеси. И пак и в "ние вуним ама и вие" не виждам обидата. Обективната истина не може да обижда.

Може би хората които се определят като такива не знаят всъщност какви са :P. Ако си решил да нападаш тези псевдо-атеисти моля направи така, че да стане ясно, защото сред тях има и достойни хора които не заслужават да се обиждат по този начин.


. Аз съм атеист, макар да спазвам християнски ценности в някакъв смисъл, но те са общечовешки, така че не мисля, че принадлежат на някоя дадена религия и само на нея. Smile Smile

Ами да все пак си възпитам в такава обстановка. Не можеш да пренебрегнеш едни патриархални ценности заложени вътре в теб.

Кой ти говори за патриархални ценности, не мисля, че тези общочовешки ценности имат нещо общо с патриархата (система центрирана към мъжа), под общочовешки разбирам и за двата пола. :) :)

Genetix
07-19-2009, 22:32
Еми добре може да съм объркал думата. Говоря за нещата които ни дава религията. Семейните християнски празници, уважението към родителите, смиреност, доброта и всичко онова което ни се дава от възпитанието в едно християнско семейство. Всички добри ценности които можем да извлечем от християнството като учение. Ако успеем да отсеем това дори и да не вярваме в Бог пак ще бъдем добри хора. Защото атеист не значи лош човек.


ЕДИТ: Ето за това говорех:
В своето развитие българската литература утвърждава основните ценности на патриархалния свят. Това са ценностите на рода и семейството, на любовта, родовата чест и продължаването на живота.

http://www.zapiski.info/view.php?id=1524

SolusChristus
07-20-2009, 19:44
Еми добре може да съм объркал думата. Говоря за нещата които ни дава религията. Семейните християнски празници, уважението към родителите, смиреност, доброта и всичко онова което ни се дава от възпитанието в едно християнско семейство. Всички добри ценности които можем да извлечем от християнството като учение. Ако успеем да отсеем това дори и да не вярваме в Бог пак ще бъдем добри хора.

И ако няма Бог защо да правим това?

Genetix
07-21-2009, 12:45
Че ние да не го правим заради него? Правим го заради нас си.

Няма Бог дай да убивам наред.

fpyyh
07-21-2009, 15:38
Иска ли Бог да предотврати злото, но не може?
Значи не е всесилен.
Може но не иска?
Тогава е злонамерен.
Може и иска?
Тогава защо има зло?
Нито може, нито иска?
Тогава защо го наричат Бог?

Епикур

PoPPy
07-21-2009, 16:43
Леле, разби ни с мъдрост.

SolusChristus
07-21-2009, 17:20
Иска ли Бог да предотврати злото, но не може?
Значи не е всесилен.
Може но не иска?
Тогава е злонамерен.
Може и иска?
Тогава защо има зло?
Нито може, нито иска?
Тогава защо го наричат Бог?

Епикур

Епик кур.

SolusChristus
07-21-2009, 17:36
Иска ли Бог да предотврати злото, но не може?
Значи не е всесилен.
Може но не иска?
Тогава е злонамерен.
Може и иска?
Тогава защо има зло?
Нито може, нито иска?
Тогава защо го наричат Бог?

Епикур

Епик "мъжки полов орган".
Очакваше се.

Пфу, забравих, че има цензура. :-D

padnaloblak
07-21-2009, 17:49
...
Момчета/момичета атеисти - пораснете. Един е Бог, Мохамед не е неговия пророк, а за сметка на това Иисус...

СВОБОДА НА ИЗБОРА

аз не ти се бъркам че си вярващ ! ти също не ми казвай какво да правя!!!!

SolusChristus
07-21-2009, 18:03
...
Момчета/момичета атеисти - пораснете. Един е Бог, Мохамед не е неговия пророк, а за сметка на това Иисус...

СВОБОДА НА ИЗБОРА

аз не ти се бъркам че си вярващ ! ти също не ми казвай какво да правя!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kokolan
07-22-2009, 19:20
padnaloblak, бих ти се обидил. Не четеш какво съм писал. След постнатия от теб цитат малко по-долу ще намериш и следния:

А сега като обществено животни - всеки си има право да изповядва каквито си иска виждания. Важно е какви са плодовете, както е казал Иисус.
1. Моят (първи) пост е за всеки фанатизирал се атеист, който ИЗПИТВА желанието да ни светва как стоят нещата всъщност и колко сме изостанали в развитието си. Това се отнася и хора от нашия лагер. Те в повечето случаи са скоро-повярвали и още не са им улегнали много неща.
2. Нещото, което явно не разбрахте в цялата работа е че за да говорите за нещо трябва да го разбирате. Няма нищо лошо хора да излизат аргументирано да говорят против Бог, лошото е когато техните аргументи са някакви си там дочути неща интерпретирани по свой собствен начин.
3. Никъде в постовете си не съм ДЪРЖАЛ да ви доказвам съществуването на Господ. Сигурен съм, че по-горе написах, че вярата е въпрос на личен избор. Въпросът на целия пост е взаимоотношението м-у двете групи и да се дразним.
Мерси

ANTIHUMAN
07-22-2009, 20:41
Genetix разликата между човека и животните е че човека може да променя природата и наклонностите си ;)
В природата ни е да серем по улиците и да се бием за кашкавал в магазина, само че не го правим, нали ?

Не го правиш, защото не искаш! Иначе можеш!
Какво има общо природата с християнството? :-o :?

Християнството е най-голямата пропаганда в Света!

ElinoOor
07-23-2009, 05:20
човекът е дошъл на земята подготвен за всичко,а религията му размътва съзнанието и той оплита конците
млъкни

kokolan
07-23-2009, 07:14
Това е offtopic като гледам, но все пак в каква посока я мъти и какъв е негативният резултат?

Nam3less3
07-23-2009, 15:00
На човек в един момент му писва да чете фанатизираните постове на всякакви нереализирали се фанатици и дървени философи.

Атеизмът, драги, е за пораснали хора, затова не ни дръж сметка, нито подобен пренебрежителен тон, ти самият искаш да познаваме и разбираме материя като християнската религия, а същността на вярата е липсата на познание. Вярата в нещо свише и необяснимо, мистично и всемогъщо, вярата е нужна, за да оправдаваш липсата на познание.

Нямам намерение да защитавам позицията си, а това трябва да го приемеш за директна атака срещу твоите изкривени ценности, които се опитваш да проповядваш и налагаш... за любовта на Бог и жертвата на неговия еднороден син ще цитирам подписа си:


Poco me importa que sangres en la cruz mientras tus palabras y acciones estan manchadas con la sangre de miles de culturasАтеизма е за всички слепи и обезверени. Много добре ви знам принципите на всички атеисти, особено пък на сатанистите(подобни на атеистите), и ме отвращават.


1. Признава се за недостойно преклонението пред висши сили и изобщо признаването на съществуването на каквито и да било висши сили. На почит са атеизмът и науката.

2. Не се използват понятия като "добро" и "зло", тъй като това са едни субективни и доста емоционално украсени понятия, които не могат да опишат правилно света.

3. Приема се масово, че в сатанизма няма правила и няма догми, задължителни за спазване. Това произтича от факта, че сатанизмът е индивидуалистически мироглед.

4. Във връзка с взаимоотношенията с хората- прието е отношение на принципа "каквото повикало- това се обадило".

5. Безпричинно не се дава прошка и не се получава прошка.

6. Приета е идеята, че сатанистите не следва да се организират по никакъв начин (било в църкви или подобно) , тъй като това е мироглед на Личността.

7. Сатанистите не приемат масовите религии, масовата култура и тълпите във всичките им измерения. Затова и те не се стремят да бъдат болшинство в света.

8. Сатанинският мироглед не включва в себе си стремеж към някаква точно определена велика цел, която да даде конкретен начин на живот. Поради това всеки сатанист сам си определя своите цели и начините , по които ще ги постигне.

9. Сатанизмът е път на неограничавано от нищо себеразвитие.

На атеистите не са ли им подобни мислите?

ZipFail
07-23-2009, 15:08
Сатанизма пък бие християнството по всички параметри...

Nam3less3
07-23-2009, 15:12
Сатанизма пък бие християнството по всички параметри...Нищо не може да бие християнството, по какъвто и да е параметър. Сатанизмът е 99% грешен, жалко за тези, които ще го разберат много по-късно.

ZipFail
07-23-2009, 15:16
И кое му е грешното, че не кара хората да живеят в рамки ?

"9. Сатанизмът е път на неограничавано от нищо себеразвитие."
Само заради това правило('правило', не 'заповед') християнството е със светлинни години зад него..

ПП:Сатанизма признава висши сили.. ^

Nam3less3
07-23-2009, 15:34
И кое му е грешното, че не кара хората да живеят в рамки ?

"9. Сатанизмът е път на неограничавано от нищо себеразвитие."
Само заради това правило('правило', не 'заповед') християнството е със светлинни години зад него..

ПП:Сатанизма признава висши сили.. ^Християнството е единственият път към себеразвитие. А какво ограничава християнството?

ZipFail
07-23-2009, 15:37
Най-малкото това че твърди че е единствения път. Трябва да си малоумен за да мислиш че истината е една за всички..

kokolan
07-23-2009, 15:49
Идеята за паралелното съществуване на наука и християнство я изложих по-горе. Това го казвам като човек, който му му остава още една година да завърши физика. Надявам се и ти да говориш от по-висока позиция.Както писах по-горе - Айнщайн е бил религиозен.
Дали има или няма Бог, истината е една за всички. Другото са авторски съчинения.
Християнството не поставя рамки, а разграничава нормално от ненормално.
Както и да е - темата се изчерпи.

Nam3less3
07-23-2009, 16:34
Най-малкото това че твърди че е единствения път. Трябва да си малоумен за да мислиш че истината е една за всички..Пътят е един, поне този, който води към добро. В крайна сметка става въпрос за добро и зло, пътят към спасението е един, и към провалът един.

kokolan
07-23-2009, 17:15
Ми моето фанатизирано мнение ще си го заявявам колкото си го искам, но няма да го натрапвам никому. Готов съм да го аргументирам, още повече като знам до къде стигат възможностите на науката.
Ще поема риска да съм малоумен и ще продължа да го твърдя.
Всички могат аргументирано да си изложат тезата, но досега ставам свидетел само на тропане с краче. Ако пък някой много си държи на своето да казва - ТОВА Е МОЕТО МНЕНИЕ ПО ВЪПРОСА. Аз съм сигурен, че повече от два пъти съм заявявал по-горе, че свободното правото на избор го има всеки - що не чете с разбиране не знам.
И мерси за пожеланието. Физиката си е тегаво ...

ZipFail
07-23-2009, 18:24
Истината не е една за всички. Истината даже не е твърдение(правилно или грешно) сама по себе си. Истината е път, истината е постоянна промяна. Истината не е цел или награда, тя е постоянно осъзнаване и отдаване..и няма много общо с това дали има или няма Бог ;)

BERCUT
07-23-2009, 18:39
Значи в момента аз за теб съм атеист понеже съм възпитан по старообрядческите традиции, а. Просто ми отговори, не се заяждам, нито нищо, само ми е интересен отговора. Понеже съм старообрядец и съм атеист. Да ти поясня, старообрядците са християни които обаче не възприемат реформите и изпълняват всичко както е било по старому.

kokolan
07-23-2009, 18:40
Прегледах си всеки пост, не виждам противоречието.
Име неща обективни и неща субективни. Пример за субективна: двама души излизат навън. Единият казва, че е студено, а другия, че е топло. И двама та са прави. Обективната истина:20 градуса е. Не се хващайте за примера, важна е идеята.
Две противоположни неща не могат едновременно да са истина. Не може едновременно да е 19 и 20 градуса.

Истината не е една за всички. Истината даже не е твърдение(правилно или грешно) сама по себе си. Истината е път, истината е постоянна промяна. Истината не е цел или награда, тя е постоянно осъзнаване и отдаване..и няма много общо с това дали има или няма Бог
Не знам дали казваш нещо. Ако да - аргументирай се.

Не моя работа да ти казвам какъв си, дали ще се спасиш или няма. Да ти държа сметка за какво вярваш и какво не. Въпреки, че си запазвам правото да имам мнение по всичките тези въпроси. Още повече, че питанието ти е от друго естество и още повече не е част от темата тук. Още повече, ако ми задаваш този въпрос, явно говорим за различни неща. Ако си християнин знаеш, че един ден ще бъдем съдени и моето мнение няма да има грам тежест.
За мен досега въпроса не е бил дали е хубаво да си атеист или християнин - аз само аргументирах моята позиция. А целта ми беше да се спрат тъпите изцепки по темата - и от двете страни на барикадата. Ако някой иска да разбере за християнството моля - да пита, ала е адски жалко да се задават провокативни въпроси с цел дискредитирането на вярата ни.

kokolan
07-23-2009, 18:58
Истината е една и е обективна.
Всеки си има правото на свобода си да има собствена версия на тази истина, да я приема или отрича.
Това ми е концепцията, ясно и просто. Надявам се за едно и също нещо да говорим.

PainMonopoly
07-23-2009, 21:10
Личен избор? Толкова глупости в един пост, че избирам да ти кажа да си ебеш майката. :)

kokolan
07-23-2009, 21:19
Ако имаше нещо смислено да кажеш, съм убеден, че щеше да го направиш. Принципно не си длъжен да замърсяваш Интернет пространството, но щом държиш да се излагаш. Аз от своя страна ще ти пожелая да си жив и здрав. И всичко най-хубаво!

ZipFail
07-23-2009, 21:45
Истината е една и е обективна.
Ето това е проблема на християнството, мислите си че сте открили топлата вода, истината не е една, и няма да и да бъде..
Дори е да е така, всеки ще я усеща по различен начин..
Не ми се обяснява в момента..само идиот може да твърди че монетата има една страна..

Nam3less3
07-24-2009, 01:28
Истината е една и е обективна.
Ето това е проблема на християнството, мислите си че сте открили топлата вода, истината не е една, и няма да и да бъде..
Дори е да е така, всеки ще я усеща по различен начин..
Не ми се обяснява в момента..само идиот може да твърди че монетата има една страна..Всичко се свежда до това, че има два пътя в живота, или действията водят до един от тях. Монетата има две страни - добро и зло .

kokolan
07-24-2009, 05:46
Истината е една и е обективна.
Ето това е проблема на християнството, мислите си че сте открили топлата вода, истината не е една, и няма да и да бъде..
Дори е да е така, всеки ще я усеща по различен начин..
Не ми се обяснява в момента..само идиот може да твърди че монетата има една страна..
И кво правим ако кажа, че само идиот може да твърди твоите работи. Тропаме с краче като 3 годишни. Радвам се че си си открил твоята истина. Темата се изчерпи.

EndlessNights
07-24-2009, 05:47
КОЙ Е АТЕИСТ ДА МУ СТАНЕ ЛОШО

kokolan
07-24-2009, 08:18
Аз по-горе изложиш какво се опитвам да наложа.
Да го кажа така - ако истината не е една и само една - то тогава няма да я наричам истина. Смисъла на думата истина е в определеността, която носи. Ако това дето ти наричаш "истина" зависи по някакъв начин от човека се превръща в субективна истина. Хората използват термометри, защото 20 градуса са си 20 градуса независимо от това дали на теб ти е студено или топло.
Ако седнем и с теб изброим всичко възможни твърдения:
Няма Бог
Има Иисус Христос
Има Алах
Има Великите Летящи Спагети
Има Чък Норис
Има Афл
...

все една от тях ще е обективната истина, независимо дали си носиш розовите очила или не. Проблемът е че нито едно от тия твърдения не може да се докаже или ОТХВЪРЛИ научно! Ако твърдиш, че истината е вследствие на човека, то тогава излиза и че атеиста е прав и вярващия, което са взаимно изключващи се твърдения. Чакам ПЪРВО да ми кажеш в кои разсъждения бъркам. Мерси

kokolan
07-24-2009, 09:06
За него това ще е друга мерна система, но физически ще си говорима за едно и също топлинно състояние.

Затова е и малко смешно да идваш и да обиждаш моите убеждения, като изтъкваш твоите такива за единствената и неподправена истина...
Но ако вие го правите, не е смешно...
Обида е: ти си тъп атеист, защото така смяташ. Мен по горе ми пействаха пистолети и ми казаха да си еба майката - на мен ми беше смешно обаче. Плюс това аз излезнах аргументирано, а спора не се завъртя около аргументите. Ако имаш някаква теза, не е обидно някой да не се съгласи с теб...

Ilikeliljon
07-24-2009, 14:55
Истината е една и е обективна.
Всеки си има правото на свобода си да има собствена версия на тази истина, да я приема или отрича.
Това ми е концепцията, ясно и просто. Надявам се за едно и също нещо да говорим.

Съгласен съм, че истината е една, но собствените версии на истината трудно биха могли да бъдат истина. Обикновено хората решават, че им е най-удобно да има много истини, защото иначе ще трябва да видят къде грешат. И тук не говоря толкова за външни грешки, колкото за това да видят къде грешат пред себе си и в душата си. Трудно е да се признае такова нещо на себе си, много трудно :-o :-o

ameli
07-24-2009, 17:10
един е Бог, но всеки го нарича с различно име (Господ или Аллах)

kokolan
07-24-2009, 18:48
Ще поживеем и ще видим. Благодаря на всеки участвал в дискусията и всичко най-хубаво ви пожелавам. Туй от мен.

Nam3less3
07-25-2009, 01:37
Всичко се свежда до това, че има два пътя в живота, или действията водят до един от тях. Монетата има две страни - добро и зло .

Толкова е лесно, просто и удобно... направо нямам думи. Осъзнавам, че вярвате в нещо, уважавам това ви право, но не мислите ли, че понякога просто трябва да кажете, че вярвате в нещо, а не да се излагате с разни елементарни твърдения?Каква е твоята теория?

Dgaduin
07-25-2009, 11:06
Тук всички взеха да говорят за това че атеизма се използва като маска пред ниския морал и неспособноста за самоконтрол на личноте желания. Възможно, но това не са инстнски атеисти. Атеизма ознавачава да не вярваш в НИКАКВИ богове и нищо свръхестествено, да можеш да се възприемаш като момент от живота на целия човешки род, да възприемаш света около теб в чисто физическия смисъл на думата и далеч повече. Това тук са само няколко основни примера. А това че не вярват в Христос или Алах, Мойсей, Мохамед не прави някого автоматично атеист. Аз също не вярвам в никой Бог, но не споделям дори и половината от вижданията на атеистите.

SolusChristus
07-25-2009, 11:53
Атеистите имат само едно виждане - това, че няма бог.

Не знам как го приемаш само наполовина. :P

Dgaduin
07-25-2009, 13:11
Атеистите твърдят че богове не съществуват. Аз съм агностик - не вярвам в боговете, но това не пречи те да съществуват.

YzyrpatoR
07-25-2009, 14:38
Такива сте християнските утрепки-видите малко логика се разарявате че живота ви е кофа с лайна,само че като умрете няма да идете в рая

Naman07
07-25-2009, 15:08
Такива сте християнските утрепки-видите малко логика се разарявате че живота ви е кофа с лайна,само че като умрете няма да идете в рая

http://i30.tinypic.com/2uy4zg1.jpg

ZipFail
07-26-2009, 08:26
Ако седнем и с теб изброим всичко възможни твърдения:
Няма Бог
Има Иисус Христос
Има Алах
Има Великите Летящи Спагети
Има Чък Норис
Има Афл
...

все една от тях ще е обективната истина, независимо дали си носиш розовите очила или не.
А защо все едно трябва да е вярно ? Може всички да са грешни, може и части от тях да са вярни но никое да не е истина ;)

Един примерен казус: Ти си психически нестабилен и виждаш летящи розови прасенца, но никой друг не ги вижда. Това значи ли че прасенцата не съществуват и не могат да ти влияят в твоята реалност ?
За теб прасетата са истински, за другите не съществуват - и двете твърдения са истина :)

kokolan
07-26-2009, 09:30
Субективно ще прасенца, но тяхното съществуване не се дължи на това, че съществуват, а на неправилното ти възприятие на света. ОБЕКТИВНАТА истина, е че няма. Логиката ти куца. Трябва да знаеш, че м-у теб и света има едно междинно звено - това са ти сетивата, образованието, менталното здраве ако щеш, който оказват влияние и изкривяват самата информация, която постъпва в съзнанието ти.
Иначе логиката на горното разсъждение беше ако си изброил всички възможности=> все една е вярно. Все едно имаш кола, която е на кръстопът - тя или продължава напред,надясно,наляво,спир на място или се връща на зад.
може и части от тях да са вярни но никое да не е истина как се изпълнява в случая? Забравяме, че може да караш и не по асфалта.

ZipFail
07-26-2009, 10:18
Това че по света има 100 религии не значи че някоя от тях е вярна.
А обективността не същестува, всеки човек е субективен-и точно затова сме хора..

SolusChristus
07-26-2009, 10:29
Това че по света има 100 религии не значи че някоя от тях е вярна.
А обективността не същестува, всеки човек е субективен-и точно затова сме хора..

Аз и ти умираме. Аз вярвам във живот след смъртта, ти не вярваш.

Какво ще преживее всеки от нас след като умре?

infern00
07-26-2009, 10:30
Абе Маркс го е казал: "Религията е опиум за народите".

Разберете,че боговете не същуствуват.Религията служи само за заблуда.

ZipFail
07-26-2009, 11:46
Това че по света има 100 религии не значи че някоя от тях е вярна.
А обективността не същестува, всеки човек е субективен-и точно затова сме хора..

Аз и ти умираме. Аз вярвам във живот след смъртта, ти не вярваш.

Какво ще преживее всеки от нас след като умре?

Никой не знае 8-)

SolusChristus
07-26-2009, 12:23
Това че по света има 100 религии не значи че някоя от тях е вярна.
А обективността не същестува, всеки човек е субективен-и точно затова сме хора..

Аз и ти умираме. Аз вярвам във живот след смъртта, ти не вярваш.

Какво ще преживее всеки от нас след като умре?

Никой не знае 8-)

Едно и също ли ще се случи или всеки, както вярва? 8)

Dgaduin
07-26-2009, 12:31
Никой не знае - може да си убеден в едно, а да стане съвсем друго. Но едно е ясно - накрая ще всички се разлагаме тъй че ^^ край на удоволствията.

ZipFail
07-26-2009, 13:54
Това че по света има 100 религии не значи че някоя от тях е вярна.
А обективността не същестува, всеки човек е субективен-и точно затова сме хора..

Аз и ти умираме. Аз вярвам във живот след смъртта, ти не вярваш.

Какво ще преживее всеки от нас след като умре?

Никой не знае 8-)

Едно и също ли ще се случи или всеки, както вярва? 8)

Ако гледаме от християнска гледна точка - ще стане едно и също..
Но ако подсъзнанието определя реалността - на всеки ще му се случи това в което вярва..

Ilikeliljon
07-26-2009, 14:17
Субективно ще прасенца, но тяхното съществуване не се дължи на това, че съществуват, а на неправилното ти възприятие на света. ОБЕКТИВНАТА истина, е че няма. Логиката ти куца. Трябва да знаеш, че м-у теб и света има едно междинно звено - това са ти сетивата, образованието, менталното здраве ако щеш, който оказват влияние и изкривяват самата информация, която постъпва в съзнанието ти.
Иначе логиката на горното разсъждение беше ако си изброил всички възможности=> все една е вярно. Все едно имаш кола, която е на кръстопът - тя или продължава напред,надясно,наляво,спир на място или се връща на зад.
може и части от тях да са вярни но никое да не е истина как се изпълнява в случая? Забравяме, че може да караш и не по асфалта.

+1 Много добре го каза това за истината. Ако беше така както се обясняваше по-горе, тогава психиатрите нямаше да могат да лекуват пациентите си :-o :-o

kokolan
07-26-2009, 16:49
Я вярно - съзнание може ли да се програмира? Имам предвид душата. Ако всичко е само химия, биология и физика. Правете аналогия с компютъра. Ако не сме Божие творение, можем да направим паралел м/у човека и една машина. И как този софтуер се е написал сам? На случаен принцип може би? Кво правим :neutral:

Ilikeliljon
07-26-2009, 17:39
Я вярно - съзнание може ли да се програмира? Имам предвид душата. Ако всичко е само химия, биология и физика. Правете аналогия с компютъра. Ако не сме Божие творение, можем да направим паралел м/у човека и една машина. И как този софтуер се е написал сам? На случаен принцип може би? Кво правим :neutral:

Защо да можем да направим сравнение, ако не сме Божие творение. Може би сме Божие творение, но в по-широкия смисъл на думата, а не в тесния християнски, ислямски или какъвто и да било друг смисъл. Може би сме божие творение повече в будисткия смисъл на думата :) :)

kokolan
07-26-2009, 17:51
То кво може и кво не може си е друг въпрос. Ти ми дай отговор на въпроса от атеистична гледна точка.

Ilikeliljon
07-26-2009, 18:16
То кво може и кво не може си е друг въпрос. Ти ми дай отговор на въпроса от атеистична гледна точка.

Ама ти защо си мислиш, че този, който не вярва в някаква върховно същество като бог е атеист. Аз лично не вярвам нито в Бог, нито в Алах. Буда за мен е само учител, от който човек може да се учи. Като целта на ученето е ученика да достигне нивото на учителя и дори да го надмине. :) :)

kokolan
07-26-2009, 18:24
Буда вярва в прераждания - как ще си ми го обясняваш това? Науката един ден ...

Ilikeliljon
07-26-2009, 18:31
Буда вярва в прераждания - как ще си ми го обясняваш това? Науката един ден ...

Това е популистко вярване. Целта на будизма е Нирвана, тоест като постигнеш Нирвана избягваш колелото на преражданията. Между другото тази идея може да се свърже с теорията на Юнг за колективното несъзнавано, ако си запознат с нея. А ако бъдем по-точни, аз съм за едно специфично течение на будизма дзенбудизъм. Там няма вяра в прераждания в какъвто и да било смисъл, всичко трябва да се постигне тук и сега. :-o :-o

kokolan
07-26-2009, 18:50
ок. Какво представлява нирвана (да не се окаже че имам популиска представа) и защо в контекста на атеистичния възглед не я постигна с примерно пергаментно дрогирано състояние. Тоест как описва науката и по-конкретно медицината нирваната?

Ilikeliljon
07-26-2009, 19:10
ок. Какво представлява нирвана (да не се окаже че имам популиска представа) и защо в контекста на атеистичния възглед не я постигна с примерно пергаментно дрогирано състояние. Тоест как описва науката и по-конкретно медицината нирваната?

За твое учудване ще ти кажа, че тези неща са изследвани и е доказано че чрез наркотици не се достигат. Пиша дипломна работа в тема, която има някакво отношение към това и съм доста добре запознат. Нирвана е постигане на чисто съзнание, което не се вкопчва в нищо. Но не може да се обяснят само толкова накратко нещата. Наркотиците създават само различно състояние на съзнанието, но не за дълго и това състояние се доближава до някое от висшите състояния, за които се говори, но не е такова. Да кажем че наркотиците просто показват, че има по-вишси състояния. Нищо повече. :) :)

kokolan
07-26-2009, 19:20
Ясно, разбирам ти идеята, но не мога да се съглася с нея, в което няма нищо лошо де. Поне имаш мнение по нещата. Това значи, че нямаш вакум в главата.

Ilikeliljon
07-26-2009, 19:30
Ясно, разбирам ти идеята, но не мога да се съглася с нея, в което няма нищо лошо де. Поне имаш мнение по нещата. Това значи, че нямаш вакум в главата.

Ами надявам се да я разбираш, пък ако искаш се съгласи. Ако решиш ще ти представя доказателства за гледната си точка. :) :) :)

kokolan
07-26-2009, 19:38
То ако има доказателства, знаеш ли какво ще стане... ще се приеме като факт! То и за Християнството има ама не му изнасят на някой ...

Ilikeliljon
07-26-2009, 19:40
То ако има доказателства, знаеш ли какво ще стане... ще се приеме като факт! То и за Християнството има ама не му изнасят на някой ...

Ами да има доказателства. Иначе и за християнството има, но не знам за каква насока казваш доказателства. :) :)

kokolan
07-26-2009, 19:47
Такива дето доказват по безспорен начин разни неща... Или си мислиш че някой овчар е открил Библията некъде си ...

Ilikeliljon
07-26-2009, 19:49
Такива дето доказват по безспорен начин разни неща... Или си мислиш че някой овчар е открил Библията некъде си ...

Добре де, дай тези доказателства или поне кажи за какво говориш. И стига ми приказва разни врели-некипели някой овчар бил намерил Библията. Факти, факти, това е идеята, не само думи. Така че чакам да чуя нещо, което може да бъде дискутирано :-o :-o

kokolan
07-26-2009, 19:59
За по конкретните ще трябва да се разтърся повече за достоверно източници. Да не излезе, че от небето ми падат.
По логичните: Библията е писана, когато е имало още живи очевидци. И когато им разказваш история за човек дето твърдиш преди три дена. Иисус се е явявал (ако се не лъжа) на повече от 50 души и на горе. Тоест 50 души се наговарят да си направят майтап, като измислят възкресението на един човек. После 12 от тия почват да лъжат света без да искат пари или власт за това. Някой биват бити/убити, други живеят мизерно ...

Ilikeliljon
07-26-2009, 20:05
За по конкретните ще трябва да се разтърся повече за достоверно източници. Да не излезе, че от небето ми падат.
По логичните: Библията е писана, когато е имало още живи очевидци. И когато им разказваш история за човек дето твърдиш преди три дена. Иисус се е явявал (ако се не лъжа) на повече от 50 души и на горе. Тоест 50 души се наговарят да си направят майтап, като измислят възкресението на един човек. После 12 от тия почват да лъжат света без да искат пари или власт за това. Някой биват бити/убити, други живеят мизерно ...

Библията е писана от много хора в продължение на много години, това е факт, ако искаш ще ти потърся и източници. А следващото не можах да го разбера. Кой какво лъже не разбрах. Вероятно говориш за апостолите, но какъв е тоя майтап и така нататък :) :)

kokolan
07-26-2009, 20:12
Каква е била мотивацията на апостолите за цялата работа?
Евангелията са били готови още когато имало живи очевидци.

Ilikeliljon
07-26-2009, 20:20
Каква е била мотивацията на апостолите за цялата работа?
Евангелията са били готови още когато имало живи очевидци.

Ами откъде да знам с точност каква им е била мотивацията. Знам че библията е писана на символичен език, знам също че има повече Евангелията, някои от които са на Апостолите, но не са признати от официалната Църква. :) :)

kokolan
07-26-2009, 20:28
Ми като помислиш какво са правили ще си отговориш. РЕАЛНО не са имали нито политическа, нито финансова изгода да разпространяват лъжа. А св. апостол Стефан е умрял твърдейки тази лъжа!
За другите неща като намеря време ще ти постна.

Ilikeliljon
07-26-2009, 20:43
Ми като помислиш какво са правили ще си отговориш. РЕАЛНО не са имали нито политическа, нито финансова изгода да разпространяват лъжа. А св. апостол Стефан е умрял твърдейки тази лъжа!
За другите неща като намеря време ще ти постна.

Добре ще очаквам, но иначе човек може да умре за дадена идея, ако силно вярва в нея. Разбира се това не прави идеята по-вярна.

kokolan
07-26-2009, 20:50
Ми в случая да. Ти ако в този момент решиш да си измислиш религия би ли позволил да те убият с камъни за това.

Dgaduin
07-26-2009, 20:54
Ем човек религия, религия, религия - не е мотивация която аз бих разбрал, но за някои хора е така. Бтв на другия пич - за Буда - Буда е напрактика човек и той няма статуса на бог както го разбираме ние. Той даже умира - нещо което нито една религия от близкия изток би разбрала. А по въпроса за Нирвана това - по начина по който го разбирам от вариантите на различните учения - е състояние на абсолютен покой и игнориране на всичко физическо. Дрогата и алкохола могат да доведат до състояния подобни на нирвана, но не може да се достигне до абсолютна нирвана само чрез тези средства.

Ilikeliljon
07-26-2009, 21:09
Ми в случая да. Ти ако в този момент решиш да си измислиш религия би ли позволил да те убият с камъни за това.

Не чуваш май какво ти говоря. Ако вярваш в идеята значи да може да позволиш. Хората са умирали за чужди идеали и идеи през годините. С това твърдение не казвам, че Христос е лъгал, казвам, че хората могат да дадат живота си за някоя идея, колкото и абсурдна да е тя, но това е при положение, че са излъгани. :-o :-o

Ilikeliljon
07-26-2009, 21:12
Ем човек религия, религия, религия - не е мотивация която аз бих разбрал, но за някои хора е така. Бтв на другия пич - за Буда - Буда е напрактика човек и той няма статуса на бог както го разбираме ние. Той даже умира - нещо което нито една религия от близкия изток би разбрала. А по въпроса за Нирвана това - по начина по който го разбирам от вариантите на различните учения - е състояние на абсолютен покой и игнориране на всичко физическо. Дрогата и алкохола могат да доведат до състояния подобни на нирвана, но не може да се достигне до абсолютна нирвана само чрез тези средства.

+1 Съгласен съм с теб, макар в будизма донякъде Буда да има статуса на бог, но това не се възприема от всички будисти. За Нирвана си напълно прав, нарича се още Сатори или на български Просветление. :) :)

Dgaduin
07-26-2009, 21:13
Ми в случая да. Ти ако в този момент решиш да си измислиш религия би ли позволил да те убият с камъни за това.

Не чуваш май какво ти говоря. Ако вярваш в идеята значи да може да позволиш. Хората са умирали за чужди идеали и идеи през годините. С това твърдение не казвам, че Христос е лъгал, казвам, че хората могат да дадат живота си за някоя идея, колкото и абсурдна да е тя, но това е при положение, че са излъгани. :-o :-o Иначе казано - искрен фанатизъм ^^

kokolan
07-26-2009, 21:17
Dgaduin, ти май с едното ухо спиш, а другото с някакви нарочно построени телескопи гледаш форума. Тогава когато е са били апостолите е няма религия във смисъла, който влагаш. Но ти си знаеш какво влагаш. С такъв подход няма да разбереш каквото и да е всъщност. Само ще си повтаряш религия, религия, религия и ще си ограничен до тези думи. Щом тъй си решил де.
А относно пича буда - и кво ме ползва като постигна таз нирвана?

Dgaduin
07-26-2009, 21:30
Добре не използвах преавилно термина религия - да се спрем на вяра тогава. Чистата убеденост че са били прави. Пък доколко наистина е така - това е друг въпрос.

Nam3less3
07-27-2009, 03:22
Айде задайте точни въпроси сега.
Какво против християнството, религията или вярата имате?
1.
2.
3. и т.н.

ZipFail
07-27-2009, 03:32
1. Статичност, закостенялост и пълна липса на промяна.

2. Нежеланието да приемат другите религии за равни.

3. Мафиотизацията на църквата.

4. Разделянето на света в крайности.

5. Подчиняването и задължаването за спазване на закони чрез наказание.

и т.н. :)

Nam3less3
07-27-2009, 03:49
1. Статичност, закостенялост и пълна липса на промяна.

2. Нежеланието да приемат другите религии за равни.

3. Мафиотизацията на църквата.

4. Разделянето на света в крайности.

5. Подчиняването и задължаването за спазване на закони чрез наказание.

и т.н. :)1.Християнството е динамично. Статични може да наречеш универсалните добродетели и идеали, които човек променя в зависимост от времената, но запазва смисълът им. За каква промяна иначе може да става въпрос(и закостенялост)? Аз го наричам динамично, заради аспекта на библията, че колкото по-развит духовно е човек, по толкова начини може да я тълкува, и да стига до по-висшия.

2.Според християнството Бог е един, християнството просто казва, да не се кланяш на други(измислени следователно) богове. Християнството не говори за другите религии, може и те да се отнасят до същия Бог, християнството просто подчертава, че то е най-добрият път към него. Иначе християнството учи всички хора да се отнасят добре с другите, без значение дали са мюсюлмани, атеисти и т.н. Точно християните биха живели в мир с всякакви други религии и хора.

3.Църквата е изцяло човешка, престъпна през повечето време институция. Просто някой хитреци използват християнството за зло и за контрол, манипулация. Това е човешка грешка, християнството не е виновно, то даже средновековната църква нарушата почти всички негови правила(пък се нарича християнска църква, тя е срам за християнството :-x ).

4.Това мисля, че не е въпрос към християнството, ами към религията въобще. Ами доколкото знам, основните религии не проповядват омраза между хората(само мюсюлманството е агресивно, и си мисля, че е заради отново човешка злоупотреба с него). Иначе ако не беше злоупотребено с него, можеше в мир да живеят хора от всякакви религии. Разделянето на света в крайности е заради културните различия, не знам обаче точно какво разделяне имаш предвид. Но каквото и да е то, то е работа на хората, а самите религии не го толерират.

5.Не става въпрос за наказание, ами за справедливост(Божи Страх). Ако не спазваш примерно християнските принципи, значи ги нарушаваш(не убивай - убивай, не лъжи - лъжи, и т.н.). Така вършиш зло, просто справедливостта ще те накаже. Трябва да спазваш принципите на християнството не заради страх, ами просто за да не правиш зло(а добро), като правиш зло има възмездие. Така нареченият Божи Страх. Това мисля, че отговаря на въпроса.

kokolan
07-27-2009, 10:08
5. Точка е върха на глупостта. Няма вярващ християнин, който да се страхува от Бог. Няма да ти обяснявам защо - това вече го сторих в по-горен пост, но за кон с капаци все тая...

Dgaduin
07-27-2009, 11:51
Против никоя религия нямам нищо против - имам против Църквите.[/i]

SolusChristus
07-27-2009, 12:52
Но ако приемем, че бог е нашият програмист, то защо тогава в различните хора има заложени различни поведенчески алгоритми, които да ни разделят на добри и лоши (нали обичаш само крайните примери и виждаш в черно и бяло само), тогава след като бог те е програмирал/създал лош, то не значи ли, че ти си бил осъден още преди раждането си?

faggotry

Когато се родиш имаш "чисто" съзнание. От там нататък родителите ти те възпитават. Както те възпитат те, така си. Бог няма общо. (Поне не директно. :P)

Ilikeliljon
07-27-2009, 15:24
Но ако приемем, че бог е нашият програмист, то защо тогава в различните хора има заложени различни поведенчески алгоритми, които да ни разделят на добри и лоши (нали обичаш само крайните примери и виждаш в черно и бяло само), тогава след като бог те е програмирал/създал лош, то не значи ли, че ти си бил осъден още преди раждането си?

faggotry

Когато се родиш имаш "чисто" съзнание. От там нататък родителите ти те възпитават. Както те възпитат те, така си. Бог няма общо. (Поне не директно. :P)

Ооо имаме си почитател на tabula rasa (празна дъска). :D :D Сори ще те разочаровам, но това не е вярно. Човека не е чисто съзнание, той се ражда с определени предразположености, вроден темперамент и така нататък. Той не е чист, празен лист хартия, на който културата, семейството си пишат работите. И не е вярно напълно, че както те възпитат, така е. Всеки човек се ражда с потенциали и предразположености и тези потенциали и предразположености влияят и на възпитанието, тоест връзката е двустранна. :-o :-o

kokolan
07-27-2009, 16:55
Всяко твърдение, че в отношението м-у Християнския Бог и християнина е като роб и робовладелец предизвиква бурен смях в мен. Това няма нищо общо с фанатизма. Бог жертва сина си - това отношение на робовладелец ли е? Това са тип съждения - "аз нищо не разбирам от материята, но ще си изказвам". Бог само казва като правиш нещо какво ще стане, но не ти влия на свободната воля. Ти си тоя, който избира ада или рая.
До Dgaduin: Може ли да ми кажеш Българската Православна Църква какви подривни за обществото действия прави и за тебе в частност. Изразяваш се все едно говорим за организирана групировка!
Всъщност бих се радвал да не взимаш участие, тъй като с нищо не развиваш темата.
Конкретно за апостолите - това са хората, който знаят дали Иисус е възкръснал от първо лице. Те или са го видели с очите си или не са. Ние вярваме в Иисус и в неговото възкресение, защото не сме били преки свидетели - някой ни казва това. Но онези люде им е било много ясно под шапката християнството дали е измислица или реален факт! И конкретно - ако християнството е измислица/лъжа, то апостолите са хората, който са измислили тази лъжа! После също тия хора почват да внушават тази явно измислена от тях лъжа на хората, без някаква икономическа или политическа цел. И пак - ТЕ НЕ ВЯРВАТ - ТЕ ЗНАЯТ ДАЛИ ИИСУС Е БОЖИ СИН ИЛИ НЕ.
А за другото - беше въпроса как ще ми обясните явлението "душа" от атеистична гледна точка, както и съзнанието?
И всъщност коментираме ли нещо или всеки си тропа с крачето? Ако е така, по-добре да спрем да си губим взаимно времето.

SolusChristus
07-27-2009, 17:10
Но ако приемем, че бог е нашият програмист, то защо тогава в различните хора има заложени различни поведенчески алгоритми, които да ни разделят на добри и лоши (нали обичаш само крайните примери и виждаш в черно и бяло само), тогава след като бог те е програмирал/създал лош, то не значи ли, че ти си бил осъден още преди раждането си?

faggotry

Когато се родиш имаш "чисто" съзнание. От там нататък родителите ти те възпитават. Както те възпитат те, така си. Бог няма общо. (Поне не директно. :P)

Ооо имаме си почитател на tabula rasa (празна дъска). :D :D Сори ще те разочаровам, но това не е вярно. Човека не е чисто съзнание, той се ражда с определени предразположености, вроден темперамент и така нататък. Той не е чист, празен лист хартия, на който културата, семейството си пишат работите. И не е вярно напълно, че както те възпитат, така е. Всеки човек се ражда с потенциали и предразположености и тези потенциали и предразположености влияят и на възпитанието, тоест връзката е двустранна. :-o :-o

Нямах предвид абсолютно чисто съзнание. :) Предразположенията идват от родителите генетично.

Това, което искам да кажа е, че ти ако си оставен сам от раждането ти, дори и да имаш осигурени храна и вода, няма да се научиш да говориш, може би дори да мислиш.

Майка ти и баща ти те създават, знаеш по какъв начин. Бог просто ти дава искра да запалиш (или Библейското название "дъха на живота", или "духа").

От там нататък кой както те подхване.

Има и още по въпроса, но се отклонява от главната тема. :)

Ilikeliljon
07-27-2009, 17:21
Това че дадено дете няма да се научи да говори, нито ще се научи на някои културни модели, не значи, че няма душа и характер, който да го насочва. Напротив има много намерени деца, така наречените вълчи деца и извода е, че първите седем години са жизненоважни за някои работи, неслучайно от там идва израза "липсват ти първите седем години". Тези деца имат душа и характер, но техния начин на изразяване е поведенчески, а не вербален, защото не могат да говорят. Те са диваци, защото са регресирали в среда на животни, но все пак потенциалните им възможности като хора си остават, макар и не развити. Смятам, че няма такова нещо като атеизъм, просто хората са свикнали да смятат, че религия означава християнство, ислям, бахайство и така нататък. Хитлер е имал своя религия и това е била религията на унищожението и деструктивността, неговия бог е бил смъртта. Ганди е имал религия, макар да е бил индуист, неговата религия в основата си държи на свободата, равенството, справедливостта. Има хора, чиято религия е унищожението, смъртта, доброто, свободата, тотемизма и така нататък. Така че няма човек, който да е атеист в смисъл да бъде напълно нерелигиозен. Всъщност потребността от религия в този широк смисъл е една от същностните човешки потребности, потребността от това да имаш обект към който да насочиш енергията си и усилията си. Само да кажа, че не винаги тази религия се осъзнава. Може да сме християни, но всъщност несъзнателно бога ни да е смъртта, може да сме атеисти, но всъщност религията ни да е християнството. И така нататък :) :)

SolusChristus
07-27-2009, 17:26
Може да сме християни, но всъщност несъзнателно бога ни да е смъртта, може да сме атеисти, но всъщност религията ни да е християнството. И така нататък

Ъ?

Ilikeliljon
07-27-2009, 17:35
Може да сме християни, но всъщност несъзнателно бога ни да е смъртта, може да сме атеисти, но всъщност религията ни да е християнството. И така нататък

Ъ?

Да, така е, какво се чудиш. Никой не отчита несъзнателния характер. Чувал ли си за папата пират. Той става папа, а е бил пират. На този човек уж религията му е католицизъм, но всъщност истината е друга, религията му е кражбата, измамата, убийствата. :) :)

ZipFail
07-27-2009, 18:53
Обстановката и възпитанието определя най-много 1/3 от характера на човек, научно доказано.

Dgaduin
07-27-2009, 20:46
Към kokolan - не съм казал че са обществено подривни или нещо такова. Просто казах че не ги одобрявам. Християнството както и почти всички останали религии са учения срещу които нямам какво да кажа - като ценности, като идеи и пр. НО самата Църква, като институция, много често е вървяла срешу тези учения. Също така тя не ти дава избор да почиташ Бог както ти смяташ за добре, а те вкарва в норми ,от които ако се опиташ да излезеш, биваш определян като сектант или пък даже еретик. В момента Църквата няма власта която е имало преди векове - и добре че е така - Кръстоносните походи, Инквизицията, гоненията - това са неща които самото Християнство не би одобрило. Ако Църквата все още притвжаваше тази власт света щеше да бъде доста различен, при това определено нямаше да е за добро. Не отричам, че Църквата е помагала, но според мен и само един от всичките Кръстоносни походи е предостатъчен за да се наклонят везните на другата страна.

А за атеистите - понятието душа не съществува, поне за тях. Те биха използвали думата съзнание. И поне да бяхте прочели какво пиша - атеист не е човек който не вярва - това е човек който отрича всички богове и свръхестествени явления. Всяка религия отрича всички останали затова може да възприемете атеизма като религия в която броя на боговете е нула. ( това към Ilikeliljon - сри човек че така рязко но просто не си прав, а го бях написал )

SolusChristus
07-27-2009, 21:07
Може да сме християни, но всъщност несъзнателно бога ни да е смъртта, може да сме атеисти, но всъщност религията ни да е християнството. И така нататък

Ъ?

Да, така е, какво се чудиш. Никой не отчита несъзнателния характер. Чувал ли си за папата пират. Той става папа, а е бил пират. На този човек уж религията му е католицизъм, но всъщност истината е друга, религията му е кражбата, измамата, убийствата. :) :)

Атеизма има само едно вярване - това, че няма Бог. Не може да си атеист и религията ти да е християнството. Можеш да следваш моралните ценности на християнството, но ти християнин не си.

Аз съм пацифист, но имам 300 пушки в нас.

Ilikeliljon
07-27-2009, 21:32
Може да сме християни, но всъщност несъзнателно бога ни да е смъртта, може да сме атеисти, но всъщност религията ни да е християнството. И така нататък

Ъ?

Да, така е, какво се чудиш. Никой не отчита несъзнателния характер. Чувал ли си за папата пират. Той става папа, а е бил пират. На този човек уж религията му е католицизъм, но всъщност истината е друга, религията му е кражбата, измамата, убийствата. :) :)

Атеизма има само едно вярване - това, че няма Бог. Не може да си атеист и религията ти да е християнството. Можеш да следваш моралните ценности на християнството, но ти християнин не си.

Аз съм пацифист, но имам 300 пушки в нас.

Хахахахах току що доказа това, за което говоря. Ако следваш моралните ценности на християнството ти си повече християнин от тези, които се молят и ходят в неделя на църква, но в ежедневния си живот не следват ценностите. Най-обикновена логика. А защо имаш тези пушки като си пацифист? Би ли обяснил :-o :-o

SolusChristus
07-27-2009, 21:36
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy?

Dgaduin
07-27-2009, 21:51
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy? Съгласен донякъде - това че следваш нечии ценности те прави последовател, но ако не вярваш в Бог или Исус то тогава не си вярващ и от там и християнин. В момента в познатия ни свят християнските ценности са най разпространени и за това повечето хора ги следват, макар че една голяма част от тях да не вярват напрактика.

SolusChristus
07-27-2009, 21:58
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy? Съгласен донякъде - това че следваш нечии ценности те прави последовател, но ако не вярваш в Бог или Исус то тогава не си вярващ и от там и християнин. В момента в познатия ни свят християнските ценности са най разпространени и за това повечето хора ги следват, макар че една голяма част от тях да не вярват напрактика.

Точно така.

Ilikeliljon
07-27-2009, 22:18
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy?

Това ти е грешката, че смяташ, че който вярва в Исус Христос е християнин. Дали вярваш в някоя религия означава дали спазвнаш основните и принципи и вярата се оснавава на това. Ако вярваш, че религията е права, значи че ще спазваш принципите й. Много хора вярват, че Исус е божия син (тук няма да коментирам как това понятие се е менило през годините, защото не винаги Исус е бил божия син), но не спазват принципите на християнството, а именно това ги прави християни :) :)

SolusChristus
07-27-2009, 22:21
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy?

Това ти е грешката, че смяташ, че който вярва в Исус Христос е християнин. Дали вярваш в някоя религия означава дали спазвнаш основните и принципи и вярата се оснавава на това. Ако вярваш, че религията е права, значи че ще спазваш принципите й. Много хора вярват, че Исус е божия син (тук няма да коментирам как това понятие се е менило през годините, защото не винаги Исус е бил божия син), но не спазват принципите на християнството, а именно това ги прави християни :) :)

Вярата, че Исус Христос е Бог те прави християнин.

По-голямата част от света спазват християнските ценности.

SolusChristus
07-27-2009, 22:39
Атеистите вярвали, че няма бог... :lol:

Атеист означава да не вярваш в бог, а не да вярваш, че не съществува - разлика има и е огромна.


Да имаш някакви общочовешки ценности и морални възгледи не те прави вярващ, а вярата...


а-теи-зъм

а - негативна частица
тео - Бог
изъм знаем всички какво е.


Атеистите имат вярата, че Бог не съществува. Бог не може да се докаже, нито да се опровергае.

Ilikeliljon
07-27-2009, 22:52
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy?

Това ти е грешката, че смяташ, че който вярва в Исус Христос е християнин. Дали вярваш в някоя религия означава дали спазвнаш основните и принципи и вярата се оснавава на това. Ако вярваш, че религията е права, значи че ще спазваш принципите й. Много хора вярват, че Исус е божия син (тук няма да коментирам как това понятие се е менило през годините, защото не винаги Исус е бил божия син), но не спазват принципите на християнството, а именно това ги прави християни :) :)

Вярата, че Исус Христос е Бог те прави християнин.

По-голямата част от света спазват християнските ценности.

Ми значи се лъжеш в това. Ще ми кажеш, че по-голямата част от света спазва 10-те божии заповеди, които са закони на душата в самата си същност или че спазват принципа на Христос Обичай ближния си както себе си, или прави това, което искаш другите да ти правят ли :) :)

SolusChristus
07-27-2009, 22:54
Защо следваш ценностите на християнството като си атеист?

Ходенето на църква всяка неделя не те прави християнин. Вярата в Исус Христос те прави християнин. Исус Христос е Бог. От там следва, че не може да си атеист и християнин.

savvy?

Това ти е грешката, че смяташ, че който вярва в Исус Христос е християнин. Дали вярваш в някоя религия означава дали спазвнаш основните и принципи и вярата се оснавава на това. Ако вярваш, че религията е права, значи че ще спазваш принципите й. Много хора вярват, че Исус е божия син (тук няма да коментирам как това понятие се е менило през годините, защото не винаги Исус е бил божия син), но не спазват принципите на християнството, а именно това ги прави християни :) :)

Вярата, че Исус Христос е Бог те прави християнин.

По-голямата част от света спазват християнските ценности.

Ми значи се лъжеш в това. Ще ми кажеш, че по-голямата част от света спазва 10-те божии заповеди, които са закони на душата в самата си същност или че спазват принципа на Христос Обичай ближния си както себе си, или прави това, което искаш другите да ти правят ли :) :)

Християнин си, ако вярваш в Исус Христос. Без вяра, не си християнин.

Dgaduin
07-27-2009, 23:00
Атеизмът представлява убедеността, че нито едно божество не съществува. Терминът 'атеизъм' (френски: ath

Nam3less3
07-27-2009, 23:00
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Ilikeliljon
07-27-2009, 23:02
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

+1 В доста голяма степен, това се опитах да обясня :) :) :)

Dgaduin
07-27-2009, 23:05
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Да ама номера е че християнските се припокриват с еврейските, ислямските, дори с част от източните - от това следва ли че вярват едновременно в Яхве, Алах и Бог ( нищо че напрактика е един и същи бог но : Р ) + още няколко религии които имат подобни принципи.

Nam3less3
07-27-2009, 23:08
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Да ама номера е че християнските се припокриват с еврейските, ислямските, дори с част от източните - от това следва ли че вярват едновременно в Яхве, Алах и Бог ( нищо че напрактика е един и същи бог но : Р ) + още няколко религии които имат подобни принципи.Да имат. Универсалните праведни принципи са еднакви. Може всички да се отнасят до един и същи Бог.

Dgaduin
07-27-2009, 23:15
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Да ама номера е че християнските се припокриват с еврейските, ислямските, дори с част от източните - от това следва ли че вярват едновременно в Яхве, Алах и Бог ( нищо че напрактика е един и същи бог но : Р ) + още няколко религии които имат подобни принципи.Да имат. Универсалните праведни принципи са еднакви. Може всички да се отнасят до един и същи Бог.Да но тогава вече не можем да говорим конкретно за юдаизъм, християнство, ислям или каквато и да е друга религия. Тогава просто сме последователи на учение и не можем да определим дали това е християнство без да има конкретна вяра.

Nam3less3
07-27-2009, 23:22
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Да ама номера е че християнските се припокриват с еврейските, ислямските, дори с част от източните - от това следва ли че вярват едновременно в Яхве, Алах и Бог ( нищо че напрактика е един и същи бог но : Р ) + още няколко религии които имат подобни принципи.Да имат. Универсалните праведни принципи са еднакви. Може всички да се отнасят до един и същи Бог.Да но тогава вече не можем да говорим конкретно за юдаизъм, християнство, ислям или каквато и да е друга религия. Тогава просто сме последователи на учение и не можем да определим дали това е християнство без да има конкретна вяра.Да, същността е във вярата. Но и онези, които спазват принципите правилно, не са по-назад от вярващите(а има доста грешни вярващи). Всъщност те могат и без вяра, не знам, различни хора различни съдби :D

Dgaduin
07-27-2009, 23:30
Мдам - съгласен.

SolusChristus
07-28-2009, 08:11
Хората, които несъзнателно спазват християнските принципи(без да са религиозни), са един вид християни. Подсъзнателно вярват в Христос, т.е. вярват и спазват принципите му. Може да вярваш в Христос не толкова като личност, а като идеал.

Да ама номера е че християнските се припокриват с еврейските, ислямските, дори с част от източните - от това следва ли че вярват едновременно в Яхве, Алах и Бог ( нищо че напрактика е един и същи бог но : Р ) + още няколко религии които имат подобни принципи.Да имат. Универсалните праведни принципи са еднакви. Може всички да се отнасят до един и същи Бог.Да но тогава вече не можем да говорим конкретно за юдаизъм, християнство, ислям или каквато и да е друга религия. Тогава просто сме последователи на учение и не можем да определим дали това е християнство без да има конкретна вяра.Да, същността е във вярата. Но и онези, които спазват принципите правилно, не са по-назад от вярващите(а има доста грешни вярващи). Всъщност те могат и без вяра, не знам, различни хора различни съдби :D

http://img197.imageshack.us/img197/4348/picardwtf.jpg

Аллах не е Бог. Всички религии са различни и НЕ ВОДЯТ ВСИЧКИ ДО ЕДНО МЯСТО!

Леле мамка му! :-x Ню ейджърски нещастници!

Буда проповядва "просветление". За Буда Бог няма!

Исляма проповядва сексуални "награди" в Рая ако умреш за Аллах.

Исус какво проповядва?!



Евангелието на Йоан, глава 14, стих 6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Никой не отива при Отца освен чрез Исус!

Така пише в Библията. Защо Исус ще каже, че само Той е пътя към Отца, ако всички религии са път натам?!

Няма да каже, защото не са.


Всяка религия има своя собствена идеология! Коя е вярната религия само ти можеш да избереш. Или да не избереш никоя.

Nam3less3
07-28-2009, 08:41
Евангелието на Йоан, глава 14, стих 6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Никой не отива при Отца освен чрез Исус!
Това, което го казвам, не е ню ейджърско, ами друг поглед към нещата. Библията може да бъде тълкувана по различни начини, с течение на времето все по-добри.
В миналото са я тълкували буквално, а днес доста символично, и така трябва.
Исус е пътят, истина и живота, но какво разбираш под името Исус? Някой вярват сляпо в личността му, докато аз вярвам в идеалите му и това, което проповядва. Някой хора, които са праведни и без да са религиозни, значи също подсъзнателно са с Исус. Това казвам, че който спазва проповедите на Исус Христос е с него.
Ето това е пример за друг начин, по който могат да бъдат тълкувани евангелиетата.
А и е напълно християнски, има много добри хора, които просто нямат време или няма как да бъдат религиозни. Те подсъзнателно са с Христос, с Него са, щом спазват принципите му.

SolusChristus
07-28-2009, 08:44
Не можеш да бъдеш с Исус подсъзнателно...

Ilikeliljon
07-28-2009, 09:11
Евангелието на Йоан, глава 14, стих 6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Никой не отива при Отца освен чрез Исус!


Според мен Исус е искал да каже, че чрез него, тоест че чрез следването на неговия пример, чрез ученето от него може да се постигне доброто и човека да отиде в "рая", ама на душата си. :) :)

Nam3less3
07-28-2009, 09:17
Евангелието на Йоан, глава 14, стих 6
Исус му казва: Аз съм пътят, и истината, и животът; никой не дохожда при Отца, освен чрез Мене.

Никой не отива при Отца освен чрез Исус!


Според мен Исус е искал да каже, че чрез него, тоест че чрез следването на неговия пример, чрез ученето от него може да се постигне доброто и човека да отиде в "рая", ама на душата си. :) :)Така е най-правилно.

SolusChristus
07-28-2009, 09:41
яко ретардация...

Dgaduin
07-28-2009, 13:31
Първо никъде не съм споменавал будизма или някое конкретно източно учение.
Второ не съм казал че всички религии са еднакви - казах че изповядват много подобни ценности - само че са се смесвали с различни традиции останали от предишните поколения + разкази и предания и така са се образували различните варианти. 1
А за това дали Алах е Бог или не реши сам - в Корана Исус е представен като пророк на Алах, наравно с Мохамед. Исляма е много силно повлиян от юдаизма и християнството, но също така има и доста голямо влияние на арабските племена ауса и хазрадж които първи приемат исляма - съответно от там и нещата които я правят по различна. Специално идеита за рая и насладите там са дошли от плементата - оригиналното учение на Мохамед е било доста аскетично, подобно на християнството.

SolusChristus
07-28-2009, 19:36
Първо никъде не съм споменавал будизма или някое конкретно източно учение.
Второ не съм казал че всички религии са еднакви - казах че изповядват много подобни ценности - само че са се смесвали с различни традиции останали от предишните поколения + разкази и предания и така са се образували различните варианти. 1
А за това дали Алах е Бог или не реши сам - в Корана Исус е представен като пророк на Алах, наравно с Мохамед. Исляма е много силно повлиян от юдаизма и християнството, но също така има и доста голямо влияние на арабските племена ауса и хазрадж които първи приемат исляма - съответно от там и нещата които я правят по различна. Специално идеита за рая и насладите там са дошли от плементата - оригиналното учение на Мохамед е било доста аскетично, подобно на християнството.

Теб ли цитирах?

kokolan
07-28-2009, 20:00
Ролята на Църквата е да преведе християните до спасението на душите им. Ако може само и по единично да го направят нямаше да има смисъл от нея. До ... (не ми се гледа кой беше, сори уморен съм) Иисус говори, че Църквата, която ще основе е крепило и стълб на истината. Като православен, ще ти кажа че католиците и протестантите са отпаднали от нашата Църква. Ето защо ние, православните, нямаме Вартоломеева, Кръстоносни походи и т.н. По плодовете им ще ги познаеш, е казал Христос.

Ilikeliljon
07-28-2009, 20:10
Ролята на Църквата е да преведе християните до спасението на душите им. Ако може само и по единично да го направят нямаше да има смисъл от нея. До ... (не ми се гледа кой беше, сори уморен съм) Иисус говори, че Църквата, която ще основе е крепило и стълб на истината. Като православен, ще ти кажа че католиците и протестантите са отпаднали от нашата Църква. Ето защо ние, православните, нямаме Вартоломеева, Кръстоносни походи и т.н. По плодовете им ще ги познаеш, е казал Христос.

Ама си имаме иконоборческата криза, насилственото покръстване на помаците през 1912-1913 и Христос е казал по плодовете им ще ги познаете :-o :-o

Dgaduin
07-28-2009, 20:27
Теб ли цитирах?

Ем аз разбрах че е към мен, защото критиката беше към моята теза. : )

SolusChristus
07-28-2009, 21:36
Теб ли цитирах?

Ем аз разбрах че е към мен, защото критиката беше към моята теза. : )

Като не съм цитирал теб, значи не се отнася към теб.

kokolan
07-28-2009, 21:59
Това с помаците е доста голямо недоразумение по много точки. Аз лично съзирам в него политически отенък. Това противоречи на много канони и си прав. Знам, че на сила ги си карали, за масови гробове не знам.

Otep
07-30-2009, 09:42
Смешно ми е... Как може да приемам на сериозно човек, който в 21-ви век вярва в каквато и да е религия. Няма никаква логика о_0 . Аз вярвам в науката не в библията, корана или която и да е книга. Не вярвам, че са ни създали за 7 дни. Библията е една приказка. Корана и Библията много си приличат тук там имената са различни, но заблудата е една и съща. Хората са измисляли богове, за да си обяснят някои неща (дъжд, земетресения, гръмотевици....) Сега ние сме грамотни имаме познания за много неща. Религията е създадена да контролира и манипулира. Аз съм атеист и не вярвам в простотии, като ад и рай. Ада е на земята. тука идва въпроса, защо шом ни прощава ни праща в Ада, но нали уж ни обича...?! Стига толкова романи айде ходете на църква молете се за по-добър живот аз ще се боря със зъби и нокти и ще постигна така всичко, а не като се моля.....

Nam3less3
07-30-2009, 13:22
Смешно ми е... Как може да приемам на сериозно човек, който в 21-ви век вярва в каквато и да е религия. Няма никаква логика о_0 . Аз вярвам в науката не в библията, корана или която и да е книга. Не вярвам, че са ни създали за 7 дни. Библията е една приказка. Корана и Библията много си приличат тук там имената са различни, но заблудата е една и съща. Хората са измисляли богове, за да си обяснят някои неща (дъжд, земетресения, гръмотевици....) Сега ние сме грамотни имаме познания за много неща. Религията е създадена да контролира и манипулира. Аз съм атеист и не вярвам в простотии, като ад и рай. Ада е на земята. тука идва въпроса, защо шом ни прощава ни праща в Ада, но нали уж ни обича...?! Стига толкова романи айде ходете на църква молете се за по-добър живот аз ще се боря със зъби и нокти и ще постигна така всичко, а не като се моля.....Науката и религията нямат нищо общо. Наистина имаш ли си идея за какво става въпрос в религията? :-x

Ilikeliljon
07-30-2009, 18:13
Смешно ми е... Как може да приемам на сериозно човек, който в 21-ви век вярва в каквато и да е религия. Няма никаква логика о_0 . Аз вярвам в науката не в библията, корана или която и да е книга. Не вярвам, че са ни създали за 7 дни. Библията е една приказка. Корана и Библията много си приличат тук там имената са различни, но заблудата е една и съща. Хората са измисляли богове, за да си обяснят някои неща (дъжд, земетресения, гръмотевици....) Сега ние сме грамотни имаме познания за много неща. Религията е създадена да контролира и манипулира. Аз съм атеист и не вярвам в простотии, като ад и рай. Ада е на земята. тука идва въпроса, защо шом ни прощава ни праща в Ада, но нали уж ни обича...?! Стига толкова романи айде ходете на църква молете се за по-добър живот аз ще се боря със зъби и нокти и ще постигна така всичко, а не като се моля.....

Ти си пример за човек от 21 век, който си мисли, че не е религиозен, но е защото схваща религията само в тесния смисъл на думата като християнство, ислям и така нататък. "Религията" е потребност на човека и в по-горните си постове съм обяснил каква точно потребност :-o :-o

Otep
07-30-2009, 20:19
Смешно ми е... Как може да приемам на сериозно човек, който в 21-ви век вярва в каквато и да е религия. Няма никаква логика о_0 . Аз вярвам в науката не в библията, корана или която и да е книга. Не вярвам, че са ни създали за 7 дни. Библията е една приказка. Корана и Библията много си приличат тук там имената са различни, но заблудата е една и съща. Хората са измисляли богове, за да си обяснят някои неща (дъжд, земетресения, гръмотевици....) Сега ние сме грамотни имаме познания за много неща. Религията е създадена да контролира и манипулира. Аз съм атеист и не вярвам в простотии, като ад и рай. Ада е на земята. тука идва въпроса, защо шом ни прощава ни праща в Ада, но нали уж ни обича...?! Стига толкова романи айде ходете на църква молете се за по-добър живот аз ще се боря със зъби и нокти и ще постигна така всичко, а не като се моля.....Науката и религията нямат нищо общо. Наистина имаш ли си идея за какво става въпрос в религията? :-x

ДА :x И не ме кефи

SolusChristus
07-30-2009, 20:49
:lol: :lol: :lol: :lol:

YzyrpatoR
07-30-2009, 21:33
Do vsichki religiozni- mamvidea
razreshavam da me kontrirate s velikite si argumenti ili da oburnete drugata buza ako ne mamvidea x2
ako ima moderatori xiani losho za tqh

kokolan
08-01-2009, 08:17
Последният пост .... Да си жив и здрав. На такива хора не се обръща и грам внимание.

YzyrpatoR
08-03-2009, 00:56
Играеш по моите правила - контрира ме с великите си аргументи и обърна другата буза :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

kokolan
08-05-2009, 20:07
Аз не виждам какво си казал. Ти си знаеш най-добре.

lsd43
08-05-2009, 20:35
Не ,не наистина се помъчих да не пиша ,но не мога ,абе като вярваш в някви измишльотини за Иииииииисус (не ми пука как се пише ,нарочно проявявам неуважение ,защото не уважавам тази религия ,както и произходните на нея) нужно ли е да пишеш ,ходи на църква ,мажи се с миро ,целувай рисунки и се пръскай със студена ,опа светена вода ,баси ,живеем в 21 век и не ни трябват измишльотини за Бог и подобни глупости. БОГ ЗА МЕН НЯМА !!! И няма някакъв християнин ,мюсюлманин или какъвто и там да е да ме убеди в обратното ,вярвах в Бог до 13 ,след това разбрах ,че това не се различава от обикновена приказка ,познай какво живота няма хепи енд ,няма хора с огнени мечове на бели коне ,няма справедливост ,божествен план ,чисто зло и добро ,няма ! Всичко е случайност ,една огромна случайност ,практически с Бог или без него пак е съшото ,нищото си е там и си съществува и без гигантски белобрадко ,еквивалент на дядо Коледа.

kokolan
08-06-2009, 07:45
Радвам се - имаш мнение по въпроса. По същество пост-а беше заявление, а не покана за дискусия.
Аз нищо от тия неща, който си писал, не съм ги писал - какво е нужно и какво не. Ако за теб Бог няма - не влизай в теми свързани с Бог. Няма смисъл да "да откриваш топлата вода" и да се "мъчиш да не пишеш".

amorfati
08-10-2009, 23:50
kokolan - Цитат:Точна,буквална извадка от текст, която се използва за потвърждение на изказано мнение.
Не съм привърженичка на нито една ''религия''.Всяка от тях е вярна в едни свои твърдения,в други- не.
Лошото, е че ''религиите'' се разбират грешно от хората,и се използват правилно от други такива, за масов контрол-контрол чрез страх.Разбирасе, че е така.Не спазваш ли 10те Божи заповеди ще бъдеш наказан(А,така!).Господ ще те прати в Ад-а,за да се мъчиш вечно...и прочее.Направо да те е страх да се замислиш,а?Тъй...вече сме поуплашени.Сега ни казват да се смирим!И ние ''в името на Господ'',се смиряваме,иначе лошо,мнооого лошо ни се пише на нас ГРЕШНИЦИТЕ!
Нещо друго,в църквите,манастирите и т.н.,Не се допускат хора с ''непристойно'',''неприлично' ' облекло.Ако аз сега вляза в някоя църква гола,това грях ли е?Грях ли е , че показвам тялото си?Ще каже някое ''Отче''- ''Да,грях е,дъще!''.Защо,питам аз?Нима ако ''Господ'' ме види гола в църквата(неговият дом,да-бла,бла),ще се разгневи?Ще ме прати на онова страшно място,с много огън и мъка?Дали?Не е ли това част от моето Аз?Нали той ни е създал по ''свой образ и подобие''?От тук следва ли, че той не иска да вижда себе си,че се срамува от своето Аз?Че това го гневи?Ако е така,тогава защо аз трябва да се подчиня някому,който не приема себе си?Хммм...простичко,но интересно.
Още нещо,пробужда интереса в моята грешна,неправедна,тръгнала по грешният път,обречена на вечни мъки личност.Защо,питам аз,порнографията е забранена?Пуска се само през ноща и с изключение може да бъде забелязана по телевизионни канали със СПЕЦИАЛНО ПОЗВОЛЕНИЕ,от някой си '' Господин Никой''.И естествено децата НЕ БИВА да наблюдават такива ИЗВРАЩЕНИЯ!Но естествено могат спокойно да си пуснат Кеч,и да гледат как мъже и жени си разменят юмруци и ритници,как на ''ринга'' се получават разни кървища,и разбирасе да се забавляват от това!Ако обобщя,излиза,че децата( и не само ),могат да наблюдават как хората се нараняват взаимно,но НЕ могат да наблюдават как хората(О,прости ми ''Господи'',че ще намекна за нещо толкова ИЗВРАТЕНО(смирение)!) си доставят удоволствие взаимно,как правят нещо,което ги кара да се чувстват щастливи,доволни.Как всъщност,вършат нещо съвсем нормално,човешко,и дори да се запознаят с начина,по който те са измайсторени.Биват леко ограничени,да бъдат запознати с частта от магията на живота,и аз тук пак ще напиша ''А,така!''.
Извод: НАШИТЕ тела са ТАБУ(И ние трябва да останем смирени,и да се срамуваме от телата си,ако решим обратното,Господ ще ни накаже!)!
През целия си живот,ние трябва да следваме чужди ''идеали'',и да бъдем такива,каквито някой друг иска да бъдем.Трябва да позволим на законите на ''Господ'' и на ''Господ'',да определят начина ни на живот.Живота ни е толкова важен,че ние Не можем да си позволим да определим сами морала си.
Примерите са ни пред очите,няма кой да гледа.Естествено не само християнството,се опитва(и успява) да ограничи хората до такава степен,религии много.Но всичко става под предтекста,че можем да идем в онова СТРАШНОТО място,и че,разбираш ли,щастие нЕма да има за нас.
Никой,обаче,не се замисля,че всички тези закони са писани от хора.А хората са егоисти.Правим всичко,за да сме добре ние самите,за да спасим себе си.Няма такова нещо като ''Обичай ближния'',трудно ще е да забележиш игла сред куп сено,нали?Ами това е замисъла.Подсъзнание му е майката.
Извод: Хората имат мозък,с помоща,на който,те ( на теория) могат да мислят.Но както е казано,това ,което е**** майката на теорията е практиката...
Интересно ми е, кога всички умници,които ревностно защитават своята ''религия'',ще разберат че в това,смисъл НЯМА!Защо ще му е нужно на някой,който вярва в ''своя Господ'',да защитава тази своя вяра?Нима има някакво съмнение у него?Или признава,че има още някой такъв,като ''неговия Господ''?Езичници ли ще ставаме вече?Тъй,че просто мълчете и четете Библия-та,извисявайте се.
А самото понятие ''религия''...смятам,че е напълно ненужно,безсмислено...Какво значи ''религия''?За какво си говорим?За нещо измислено от човек,и приемано от други такива,като ''чудо от Господ''.В повечето речници пише ''Мироглед и поведение..'' (и т.н.).Дали има някой,чието поведение върви стриктно по законите на неговия ''Господ''?Сега нека съвсем наивно и глупаво да разделим думата ''мироглед''(пренебрегвайки нейното ''реално'' значение).''Мир'' и - ''оглед''.Хммм,интересно,кол о ли хора са избити заради църквата,смисъл да продължа-няма.''Оглед'',ами най-простото,огледайте се какво се случва,харесва ли ви?А като се огледахте,видяхте ли пълен ''Мир''?Огромен процент от хората не са в мир със самите себе си,изключение правят единици,ако и тях ги има,в свят на насилие,войни,глад,убйства, мъка...''смисъл да продължа - няма''.Извода за мен,е че думата ''религия'',трябва да бъде открита индивидуално,не с масата.
Знам,че е трудно за хората да видят,че собствената им ''религия'' ги лъже и измъчва,затова и не го правят.По-лесно е да вървиш по вече оказан път,от колкото да направиш свой индивидуален такъв.
Всеки,разбирасе,има правото да мисли както намери за добре,спрямо своята личност.Аз изказвам своето мнение.Имам още много,много да се уча,но не приемам всичко на сляпо.Също и не мисля,че ако аз съм по-малка на години от някого,той би могъл да има правото да ми диктува правилата,въпреки,че с всички ни се случва денонощно.А ''религията'' е водещото средство.Отново ще напиша,че във всяка една такава,има много вярни неща,но не и всичко.Защото всичко е контрол,а хората не са създадени за да бъдат контролирани.Трябва да има свобода на избора, на личноста.Господ има,аз мисля , че прекалено е била изкривявана представата ни за него,през цялото време.Мисля,че всеки трябва да открие Господ в себе си.Не в някоя долна концепция,не в страха да не бъде захвърлен в мъка,не в някоя книжка-книгите са средство : ) И да не забравяме природата,рядко се говори за нея, а тя е повече от добавка към планетата,което приемаме за даденост.. Пък,айде ''peace''!

Tokra
08-15-2009, 11:54
Едно изречение ще кажа: Не Бог поддържа хората, а само вярата. Не знаеш просто на какво е способна тя.

ZipFail
08-15-2009, 12:46
Едно изречение ще кажа: Не Бог поддържа хората, а само вярата. Не знаеш просто на какво е способна тя.
Абсолютно подкрепям ^

themusicinme
08-15-2009, 19:11
Бог съществува, но не под формата на човек и т.н. Има висша сила и ние се обръщаме към нея, т.е. имаме вяра. Много е важно човек да има вяра.
"Човек трябва да има такава вяра, че каквито промени да стават в живота му, както и да се сменят условията му, той да остава твърд и непоколебим." Това казва много и помага много, ако се прилага :)

Ilikeliljon
08-15-2009, 19:25
amorfati това беше страшно пристрастно мнение и противоречащо си де. Защо не пускат порнографията през деня, за да не видят децата, защото това действа увреждащо. И да, ако отидеш гол, където и да е, не само в църква, е тъпо поради други причини. Логиката на този, който е писал изобщо не е вярна.

amorfati
08-15-2009, 21:08
amorfati това беше страшно пристрастно мнение и противоречащо си де. Защо не пускат порнографията през деня, за да не видят децата, защото това действа увреждащо. И да, ако отидеш гол, където и да е, не само в църква, е тъпо поради други причини. Логиката на този, който е писал изобщо не е вярна.

Ако мислиш, че логиката ми е тъпа, няма да си губя времето да те убеждавам в каквото и да било.Смятам, че светът е много далеч от определението ''добър'',точка.

padnaloblak
08-16-2009, 08:49
по горе се спомена важно е да вярваш. да ние атеистите вярваме в себе си 8)

mistake
08-16-2009, 13:49
Глупаво е да се опитваш да отучиш кучето да лае... Този който си вярва - нека си вярва, този който не вярва - да не вярва. Аз не вярвам и няма да вярвам, защото на "бог" му е през онаа работа дали аз вярвам в него или не. Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)

Naman07
08-16-2009, 17:58
^ Ако се върнем години назад, по времето на мечовете и лъковете и тръгнем да 'проповядваме', че е възможно 10 хиляди тона, под формата на желязо биха могли да плуват над повърхността на водата или че 20-30 хил. тона биха се издигали в космоса, най-вероятно някой като теб би си казал същите думи - "Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност...". Може би просто не сме 'узрели', за да разберем какво всъщност е Бог.

Не ме разбирай погрешно, не те карам да вярваш, просто ме досмеша като прочетох граничащите с детски, думи.

ZipFail
08-16-2009, 18:46
Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)
Зренитето и слуха не са от най-съвършенните сетива, че да им вярваш..

YakUZa777
08-16-2009, 22:21
Вярвай си в каквито искаш секти, не вярвам в никой бог, така съм решил, така и ще си остане.

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-17-2009, 04:02
Не бих се нарекъл атеист. Религиозните движения изповядват кажи речи еднотипни догми с приблизително еднакви корени. Спора за родословното дърво на Авраам си е факт. Цялостната идея е как се възприемат митологизираните елементи на религията, която изповядваме или от която се отричаме. В тази тема себеопределилите се като атеисти отричат православното християнство. Тъй като приемат Иисус не като месия и добър политик и пропагандист, а като син Божи .. откъдето тотално се отричат от небивалиците изписани в 3 от 4те евангелия... като приемем това на Марко за по-реалистично. Целта на Библията е да изведе всичко до широкоспектърни морални ценности, но се получава парадокса на неразбиране на тези древни религиозни метафори и анаграми. Оттам пък неразбрания атеизъм се превръща в алтернативен избор.
Масите са религиозно необразовани. Не пропагандирам религиозно обучение в училище, но трябва да се знае, че църквата е просъществувала хиляди години, което говори за нейната устойчивост и реалистичност. Фанатичната вяра разбира се, контрастира с моите виждания. Дали вярваме в рая или сме убедени, че ще станем на тор си е личностен избор. Живота без вяра е нищо. Приемайки религията като надежда, като добродетел, като душевен мир, то ние намираме своеобразен път на себемотивация. Дали ще вярваш в Христос или в земята, ти пак се явяваш религиозна личност, защото Бог е земята, словото, светлината. Различните проявления имат различни определения и все пак са взаимно застъпени.
Атеизмът е заместване на божествените наименования с биофизични такива. За мен вярата не е свързана с идолопоклонничеството. Църквата като учреждение, не мисля, че символизира християнството по начина по който всеки иска да го възприеме :Д и т.н :Д не ми се пише повече.

mistake
08-17-2009, 06:59
Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)
Зренитето и слуха не са от най-съвършенните сетива, че да им вярваш..
Никой не е доказал съществуването на Бог, А ти вярваш в него...
А зрението и слуха са си мои, аз ако не вярвам на себе си, на какво остава да вярвам? :)

mistake
08-17-2009, 07:00
^ Ако се върнем години назад, по времето на мечовете и лъковете и тръгнем да 'проповядваме', че е възможно 10 хиляди тона, под формата на желязо биха могли да плуват над повърхността на водата или че 20-30 хил. тона биха се издигали в космоса, най-вероятно някой като теб би си казал същите думи - "Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност...". Може би просто не сме 'узрели', за да разберем какво всъщност е Бог.

Не ме разбирай погрешно, не те карам да вярваш, просто ме досмеша като прочетох граничащите с детски, думи.
Понякога децата говорят най-смисленно и разбиращо се...

Naman07
08-17-2009, 08:10
Рофл! Ами, не :D . Друг коментар би бил излишен.

Nam3less3
08-17-2009, 09:25
Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)
Зренитето и слуха не са от най-съвършенните сетива, че да им вярваш..
Никой не е доказал съществуването на Бог, А ти вярваш в него...
А зрението и слуха са си мои, аз ако не вярвам на себе си, на какво остава да вярвам? :)При религията и вярата НЯМА ТАКИВА НЕЩА КАТО ДОКАЗАТЕЛСТВА, това да не ти е наука? Зрението и слуха са от сетивата, които най-много "грешат". Ти си от малкото хора, които казват точно обратното и грешното на всяко вярно нещо.

ZipFail
08-17-2009, 09:32
Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)
Зренитето и слуха не са от най-съвършенните сетива, че да им вярваш..
Никой не е доказал съществуването на Бог, А ти вярваш в него...
А зрението и слуха са си мои, аз ако не вярвам на себе си, на какво остава да вярвам? :)
Не вярвам в Бог 8-)
А ти не си очите и ушите си..пак ще го кажа -зрението и слуха са от сетивата които най-много лъжат..

mistake
08-18-2009, 06:50
Единственото нещо на което вярвам са очите и ушите ми и се радвам , че умея да разграничавам фантазия от реалност... :)
Зренитето и слуха не са от най-съвършенните сетива, че да им вярваш..
Никой не е доказал съществуването на Бог, А ти вярваш в него...
А зрението и слуха са си мои, аз ако не вярвам на себе си, на какво остава да вярвам? :)
Не вярвам в Бог 8-)
А ти не си очите и ушите си..пак ще го кажа -зрението и слуха са от сетивата които най-много лъжат..
Защо винаги обръщате нещата нагоре с краката. Просто използвах една метафора. Аз няма да използвам очите си за да гледам атоми и молекули. Вярвам в неща ,които мога да видя и чуя и пак казвам , Бог не е от тях.

ZipFail
08-18-2009, 08:35
Точно, вярваш на физическите си сетива, вместо на съзнанието..

SolusChristus
08-18-2009, 08:37
Точно, вярваш на физическите си сетива, вместо на съзнанието..

Физичните сетива са част от съзнанието.

ZipFail
08-18-2009, 11:12
Физическите сетива са несъвършенна, лъжлива част от съзнанието ^ 8-)

Sashakiss
08-19-2009, 12:17
Много ме радвате, когато казвате, че атеизмът е религия. Отдавна ми е писнало да споря по темата теизъм-атеизъм. Атеист съм си и точка. Ще повярвам в Бог само тогава, когато ми се представи доказателство за съществуването му, което да е различно от "Виж изгрева, виж залеза, не са ли прекрасни?" или "В Библията пише, че светът има 4 края - атеисти, доминирам ви веднъж за винаги!".

Имам познати, които са вярващи, и ги толерирам. Но не толерирам хора, които се опитват да променят вярванията на други хора. Не че авторът на темата е такъв, но просто съм се наслушал на това колко съм сляп и глупав, че не вярвам в Господ и не спазвам религиозните неща. Толерирам религиите отчасти, защото проповядват хубави учения за морала. Но моят морал съм си го изградил сам, без да се уповавам на Библията, Корана и т.н.

Еволюцията е теория. Но не е ли и религията такава?

SolusChristus
08-19-2009, 12:20
Физическите сетива са несъвършенна, лъжлива част от съзнанието ^ 8-)

Тъй, де.

Riva
08-19-2009, 12:55
Ииииииииисус е покемон.

blader
08-21-2009, 01:06
каквото и да си говорим религията е метод за контрол на масите създаден от хора с амбиции за власт и притежаващи невероятен мисловен потенциал...
истински вярващите в християнството са...просто роботи...те така са си нагласени...няма надежда...съжалявам...това е въпрос не на свободен избор а на програма заложена в самосъзнанието на тези хора които за съжаление рядко имат силата да се освободят(ще ме разберете ако сте гледали 'матрицата'...)...
отделно...много по-лесно ще разберат основната ми идея и представа за религията хората които са чели или биха прочели 'малки богове' на Тери Пратчет...
както и да е...да оставим художествената литература и филмите на страна...
не знам дали има смисъл отново(както и в една друга тема в раздла го направих преди малко)да изреждам причините християнството само да отрича съществуването си но ще го направя...
примери за това са индулгенцийте-опрощаване на грховете 'от името на бог'...срещу заплащане,кръстоносните походи-походи с цел завладяване на нови територии под предлог че идеята е да се проповядва християнството(в най-общи линии естествено...),масовото горее на вещици...тука даже няма какво да коментирам...,инквизицията, еконкистата...мисля че за повее не мога да се сетя...но това е достатъчно според мен...
и така...аз не мога да вярвам в религия в името на която са се случили подобни неща...най-малкото...според библията човек не трябва да се кланя на идоли и да дава образи на това в което вярва...а ние сме заобиколеи от икони,кръстчета и свещички...що за идиотизъм...
всичко е толкова изкуствено и лицемерно...повръща ми се...и дори самия псевдо атеисъм произиза косвено от това псевдохристиянство...отвра ...наистина е извратено...
а колкото до многоуважаемите атеисти...
колко от вас не празнуват коледа?...колко от вас не биха сключили църкоен брак при каквито и да е обстоятелства?...колко от вас не искат погребение по християнските традиции?...и колко други интересни и стереотипни вече наложили се ритуали бихте отрекли?...
съмнява ме да са много...
аз не съм атеист...но не съм и християнин...или по-точно...не съм религиозен...аз съм един откровен използвач и непукист/...защото съм склонен да разменям подаръци на колефа но открито отричам исуси господ...аз вярвам в някой...в моя бог...той си е мой...както и бога на всеки е инивидуален...просто на хората им е трудно да възприемат че не-вярването в един човек не им пречи да са единни...просто...има толкова много неща които обединяват хората освен един измислен нещастник с извънгабаритни пиърсинги че създаването на глобални движения и начини на мислене като християнството за мен е безсмислено...
на мен просто не ми пука...живея свободен от предразсъдъци като религия и принадлежност към група или общество които ме ограничават с правилата си без които живота мие в пъти по-лесен...
и никак не съжалявам...и в същото време не противореча на нормите на обществити като такова......всмисъл...не ъм някакъв антисоциален нещастник който се прави на бунтар и е безразсъден идеалист...просто...живея и ще живея както ми е удобно...не вярвам да има човек който да може да ми докаже че правейки това не-пречейки на никой по никакъв начин е лошо...
btw...на 16 съм...
о...и...извинявам се за грешките които са неизменна част от постовете ми в последно време...просто ми прави тука някакъв бъг и не виждам какво пиша...

Nam3less3
08-21-2009, 01:19
Тука се филмираш. Какви са тия роботи, изобщо не знаеш за християните.

Nam3less3
08-21-2009, 01:26
А щом си на 16, нямаш нужния опит, да не говорим за религиозни познания. Порасни, и живота може да ти покаже колко грешиш.

Riva
08-21-2009, 09:08
Християнството,както и редица други религии са изкривен култ към слънцето.За това има доказателства,а за съществуването на Исус няма.

Naman07
08-21-2009, 09:27
^ Много Зейтгейст гледаш, моме или момко :lol: .

padnaloblak
08-21-2009, 09:42
Nam3less3 а ти на колко си?

blader
08-21-2009, 12:21
А щом си на 16, нямаш нужния опит, да не говорим за религиозни познания. Порасни, и живота може да ти покаже колко грешиш.
точно тази реакция очаквах...за какво мислишси пиша възраста на края на повечето постове(основно в този раздел...)
а и естествено може и да лъжа и просто да проверявам какъв би бил отговора...ейтака от едното любопитство(което обаче нямам причина да правя щото се отдалечавам малко от основната идея на темата...
а и имам достатъчно опит...чел съм най-малкото библията...много внимателно...естествено не я помня защото не ми беше интересно...просто исках да видя в крайна сметка какво толкова кара хората да вярват...и не открих нищо повече от полезни съвети за това как да живеем живота с и в мир и разбирателство които в същността си могат да бъдат прилагани без всякаква религиозна обвързаност...


Християнството,както и редица други религии са изкривен култ към слънцето.За това има доказателства,а за съществуването на Исус няма.

кратко,синтезирано и изклчително точно...

добра дефиниция на религийте изобщо...

ZipFail
08-21-2009, 12:35
Естествено, че такава реакция ще получиш, след като говориш глупости..
Ако имаше малко акъл щеше да разбереш, че не религията убива хора, а църквата..

blader
08-21-2009, 12:44
колко пъти трябва да обясни човек че религията е това което получавате от църквата...вярата е строго индивидуална...
църквата е институцията която от векове ръководи и организира вярващите ЧРЕЗ РЕЛИГИЯТА...която се различава от вярата по това че вярата е убеждение и начин на мислене а религията е метод...

Nam3less3
08-21-2009, 12:59
Чел си я, но нищо не си схванал.

Riva
08-21-2009, 13:04
^ Много Зейтгейст гледаш, моме или момко :lol: .
Да но си и правя проучванията след това :)

Naman07
08-21-2009, 13:11
^ Много Зейтгейст гледаш, моме или момко :lol: .
Да но си и правя проучванията след това :)
right.

ZipFail
08-21-2009, 13:13
Църквата няма нищо общо с религията, тя е бизнес, доста успешен при това..

Nam3less3
08-21-2009, 13:17
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.

blader
08-21-2009, 13:21
Църквата няма нищо общо с религията, тя е бизнес, доста успешен при това..
тя е израз на религията...институцията която я представлява...както съда и прокуратурата би трябвало да представляват правосъдието...
въпроса е че наистина е бизнес...
или е било...днес просто законите и световния ред са такива че глобално погледнато на никой не му пука за църквата освен на по-старите хора и наистина вярващите в християнството...коитоспор д мен са просто хора които или няма в какво друго да вярват или им е наложено от семейство или друга заобикаляща среда че така трябва и те просто...си вярватв господ и Иисус...
не смятам за християни които споменават христос само по времето на неговото рождество когато се разменят подаръци(изключително християнски ритуал...той в никакъв случай не е свързан с индустрия от която се печелят милиони...милиарди може би...не,не...в никакъв случай...нали знаете...)...
или по великден...
това е откровено тъпо...

Riva
08-21-2009, 13:24
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/

Nam3less3
08-21-2009, 13:24
Църквата е една измислена от хората институция, която си мисли, че може да тълкува "правилно" библията, и да контролира по някакъв начин законите и моралът. Да не говорим за предишните и престъпления. Никой няма нужда от тоя измислен Ватикан.

Nam3less3
08-21-2009, 13:25
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/Религията не е въпрос на спор. Ако не разбираш от нея, няма кой да ти помогне да разбереш.

padnaloblak
08-21-2009, 13:32
и все пак всяка теория е била измислена някога... мисля че един христинин трябва да си вярва в каквото сметне за правилно и да не обсъжда чуждият избор! това вашето вече е опит да натяквате своето! при това доста нагъл опит! неймлес честно казано се оповава на някакви свои лични разсъждения подкрепени от тук от там с теории. никой не може да докаже със сигурност дали бог съществува . и за това има такива които вярват и такива които не вярват- човешко право! свобода на ИЗБОРА! И би ли ми казал с какво твоите познания са повече от МОИТЕ???
точно ти си един от най-тясно скроените във форума! не признаваш чуждо мнение ако е различно от твоето. И все още не ми каза на колко си?
и айде да спрем дотук! всеки има право да вярва в каквото иска и не можете да определяте кой колко и какви познания има в дадена област от едно мнение. вярвайте сляпо във вашия свят господ и ни оставете на мира. ако наистина съществува нали ние ще страдаме а не вие? кво ви ебе тогава дали вярваме или не?

PEACE

Naman07
08-21-2009, 13:33
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/
Глупакът не знае кога да млъкне, по простата причина, че е глупав.

Nam3less3
08-21-2009, 13:35
и все пак всяка теория е била измислена някога... мисля че един христинин трябва да си вярва в каквото сметне за правилно и да не обсъжда чуждият избор! това вашето вече е опит да натяквате своето! при това доста нагъл опит! неймлес честно казано се оповава на някакви свои лични разсъждения подкрепени от тук от там с теории. никой не може да докаже със сигурност дали бог съществува . и за това има такива които вярват и такива които не вярват- човешко право! свобода на ИЗБОРА! И би ли ми казал с какво твоите познания са повече от МОИТЕ???
точно ти си един от най-тясно скроените във форума! не признаваш чуждо мнение ако е различно от твоето. И все още не ми каза на колко си?
и айде да спрем дотук! всеки има право да вярва в каквото иска и не можете да определяте кой колко и какви познания има в дадена област от едно мнение. вярвайте сляпо във вашия свят господ и ни оставете на мира. ако наистина съществува нали ние ще страдаме а не вие? кво ви е** тогава дали вярваме или не?

PEACE19
А как да не се опитвам да си натяквам моето, като знам, че е в основата си абсолютоно вярно. Ако не бях толкова сигурен, щях ли да пиша тонове постове тук 8-)

padnaloblak
08-21-2009, 13:37
това пък в по горния пост е лична обида и смятам да се погрижа да се вземе предвид! не можеш да наричаш никого глупав защото не е вярвал в твоя бог

blader
08-21-2009, 13:40
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/Религията не е въпрос на спор. Ако не разбираш от нея, няма кой да ти помогне да разбереш.

все повече почваш да ми звучиш като 10-годишен...честно...
или нарочно ръсиш глпости и отявлено неаргументирани изказвания и донякъде заучени фрази за да може в един момент 'да блеснеш със знания и да ни удариш всички в земята заедно с нашшите смешни аргументи и теории...' или просто нямаш нищо по-смислено за казване?...
което и от 2-те да е...ще отговоря на последния ти коментар...
самия факт че говориш за разбиране от религия е много поазателен и повярвай ми...в никак не добра светлина...човек може да разбира от религия точно толкова колкото плюшена играччка от квантова физика...или каквото и да е...
религията не можеш да я разбираш...камо ли повече от някой...
опа...грешка...аз говоря за вярата(обърквате ме тука с тая вашата шибана религия...тя е кучка...става дума за вяра....религията е инструмент за организиране на определена група вярващи...)...от вяра никой не може да разбира тъй като тя(повтарям отново...) е строго индивидуална...все едно някой да ми каже че знае какво си мисля или чувствам в даден момент...глупости...

Nam3less3
08-21-2009, 13:42
Религия е християнството :-o

Naman07
08-21-2009, 13:43
това пък в по горния пост е лична обида и смятам да се погрижа да се вземе предвид! не можеш да наричаш никого глупав защото не е вярвал в твоя бог
За глупав ли се мислиш? :lol: Наричам глупав този, който не знае кога да млъкне, въпреки, че дрънка глупости, съчинени единствено чрез изкривените му разбирания. АКо се причисляваш към тази не малка цифра - "Погрижи се" :lol: .

Riva
08-21-2009, 13:44
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/
Глупакът не знае кога да млъкне, по простата причина, че е глупав.
О,напротив аз съм от умните глупаци.Радвам се ако някой успее да ме опровергае.

padnaloblak
08-21-2009, 13:46
това пък в по горния пост е лична обида и смятам да се погрижа да се вземе предвид! не можеш да наричаш никого глупав защото не е вярвал в твоя бог
За глупав ли се мислиш? :lol: Наричам глупав този, който не знае кога да млъкне, въпреки, че дрънка глупости, съчинени единствено чрез изкривените му разбирания. АКо се причисляваш към тази не малка цифра - "Погрижи се" :lol: .

обиди друг потребител не мен и то заради "изкривените му разбирания" които впрочем има право да изразява !

точка.

Nam3less3
08-21-2009, 13:47
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/
Глупакът не знае кога да млъкне, по простата причина, че е глупав.
О,напротив аз съм от умните глупаци.Радвам се ако някой успее да ме опровергае.И какво си написал, което да не може да се опровергае? Май нищо.

Naman07
08-21-2009, 13:47
Абе напоследък само нови лица без никакви познания по темата пълнят форума с измислените си теории.
Ми ти като знаеш толкова много,що не ни залееш с факти че да замълчим :/
Глупакът не знае кога да млъкне, по простата причина, че е глупав.
О,напротив аз съм от умните глупаци.Радвам се ако някой успее да ме опровергае.
Човек, смятащ себе си за оксиморон... трудна работа, наистина :lol: .

Nam3less3
08-21-2009, 13:48
това пък в по горния пост е лична обида и смятам да се погрижа да се вземе предвид! не можеш да наричаш никого глупав защото не е вярвал в твоя бог
За глупав ли се мислиш? :lol: Наричам глупав този, който не знае кога да млъкне, въпреки, че дрънка глупости, съчинени единствено чрез изкривените му разбирания. АКо се причисляваш към тази не малка цифра - "Погрижи се" :lol: .

обиди друг потребител не мен и то заради "изкривените му разбирания" които впрочем има право да изразява !

точка.Това не е обида, а и да беше, какво от това?

Nam3less3
08-21-2009, 13:49
това пък в по горния пост е лична обида и смятам да се погрижа да се вземе предвид! не можеш да наричаш никого глупав защото не е вярвал в твоя богНяма мой и твой Бог, Бог е един. За това е нормално, който не вярва в него да е глупав 8-)

padnaloblak
08-21-2009, 13:50
... Ти си глупак! това не е ли обида??? и да ти го кажат защото имаш различни разбирания тва вече е мн зле...

Naman07
08-21-2009, 13:50
Rofl, и как по-точно обидих другия потребител? Ако спадате към това, което съм написал като дефиниция за глупав, то тогава се считайте за обидени, позволявам ви :lol: . Жалка картинка.

padnaloblak
08-21-2009, 13:51
няма да коментирам повече...

Naman07
08-21-2009, 13:53
... Ти си глупак! това не е ли обида??? и да ти го кажат защото имаш различни разбирания тва вече е мн зле...
"Разбирания" породени от какво? Какво си прочел като по-стабилна литература? Всичко, което сте написали ти и рива и онзи другия, е ТОЛКОВА зле, че нямам думи. Гоогле-ни въпросите, които те вълнуват, прочети или изгледай нещо по-различно от зейтгейст. Нямам думи. Изобщо не ми се занимава с празноглавци. Със здраве.

blader
08-21-2009, 13:59
Религия е християнството :-o
знам...това и ме кара да не го харесвам...мразя религиите...
уточнихме се...
християнството е религия под маската на вяра...
ще се повторя...
вярата е нещо строго индивидуално в което човек вярва и на което разчита в трудни моменти като емоционално и духовно упование...религията от своя страна е инструмент и най-малкото е създадена от човека което я прави изкуствена...нима вярваате в изкуствени неща?...
мизерия...

Nam3less3
08-21-2009, 14:02
Религия е християнството :-o
знам...това и ме кара да не го харесвам...мразя религиите...
уточнихме се...
християнството е религия под маската на вяра...
ще се повторя...
вярата е нещо строго индивидуално в което човек вярва и на което разчита в трудни моменти като емоционално и духовно упование...религията от своя страна е инструмент и най-малкото е създадена от човека което я прави изкуствена...нима вярваате в изкуствени неща?...
мизерия...Християнството е библията(Новия Завет основно). Църквата е създадена от човека, не религията(Исус Христос е създал християнството). Щом вярваш само за да разчиташ в трудни моменти на упования, ти не вярваш в Бог, а в нищо. Абе "всеки луд с номера си" :D

Naman07
08-21-2009, 14:07
Църквата е създадена като храм на Бог, там където можеш да усетиш присъствието му. Религията е като встъпителната част към истинската вяра в Бог. Веднъж усетил Бог в теб, нямаш нужда от нужда от основа, Той те въздига. Самата вяра в Бог е строго индивидуална. Но, уви, идват някакви атеисти, видяли възможност за печалба и са превърнали църквата в бизнес, както каза неймлес. Но малцина, истински вярващи могат да видят зад завесата, за това и малцина са 'избраните'. На нас не ни трябва църква, за да усетим присъствието на Бог.
И изведнъж до къде стигнахме, вас просто ви е яд, че има хора, които се връзват на измамата ли? Че измамниците, а не вие печелят ли? Както изобщо ти пука в какво вярвам аз, аз вярвам в нещо и се чувствам удобно с него, чувствам се жив. И начинът, по който се опитвате да ни "отворите" очите, аз наричам мизерия -.- и не онзи глупавия, ами аз трябва да се чувствам обиден.
Така или иначе не смятам да се хабя повече с праснословци като вас. Със здраве.

Nam3less3
08-21-2009, 14:10
Църквата е създадена като храм на Бог, там където можеш да усетиш присъствието му. Религията е като встъпителната част към истинската вяра в Бог. Веднъж усетил Бог в теб, нямаш нужда от нужда от основа, Той те въздига. Самата вяра в Бог е строго индивидуална. Но, уви, идват някакви атеисти, видяли възможност за печалба и са превърнали църквата в бизнес, както каза неймлес. Но малцина, истински вярващи могат да видят зад завесата, за това и малцина са 'избраните'. На нас не ни трябва църква, за да усетим присъствието на Бог.
И изведнъж до къде стигнахме, вас просто ви е яд, че има хора, които се връзват на измамата ли? Че измамниците, а не вие печелят ли? Както изобщо ти пука в какво вярвам аз, аз вярвам в нещо и се чувствам удобно с него, чувствам се жив. И начинът, по който се опитвате да ни "отворите" очите, аз наричам мизерия -.- и не онзи глупавия, ами аз трябва да се чувствам обиден.
Така или иначе не смятам да се хабя повече с праснословци като вас. Със здраве.+100

padnaloblak
08-21-2009, 14:14
Църквата е създадена като храм на Бог, там където можеш да усетиш присъствието му. Религията е като встъпителната част към истинската вяра в Бог. Веднъж усетил Бог в теб, нямаш нужда от нужда от основа, Той те въздига. Самата вяра в Бог е строго индивидуална. Но, уви, идват някакви атеисти, видяли възможност за печалба и са превърнали църквата в бизнес, както каза неймлес. Но малцина, истински вярващи могат да видят зад завесата, за това и малцина са 'избраните'. На нас не ни трябва църква, за да усетим присъствието на Бог.
И изведнъж до къде стигнахме, вас просто ви е яд, че има хора, които се връзват на измамата ли? Че измамниците, а не вие печелят ли? Както изобщо ти пука в какво вярвам аз, аз вярвам в нещо и се чувствам удобно с него, чувствам се жив. И начинът, по който се опитвате да ни "отворите" очите, аз наричам мизерия -.- и не онзи глупавия, ами аз трябва да се чувствам обиден.
Така или иначе не смятам да се хабя повече с праснословци като вас. Със здраве.+100

хах .. нали беше казал сам да не пускаме безсмислени постове! кво е тва 100.. 100 кокошки

blader
08-21-2009, 14:15
Църквата е създадена като храм на Бог, там където можеш да усетиш присъствието му. Религията е като встъпителната част към истинската вяра в Бог. Веднъж усетил Бог в теб, нямаш нужда от нужда от основа, Той те въздига. Самата вяра в Бог е строго индивидуална. Но, уви, идват някакви атеисти, видяли възможност за печалба и са превърнали църквата в бизнес, както каза неймлес. Но малцина, истински вярващи могат да видят зад завесата, за това и малцина са 'избраните'. На нас не ни трябва църква, за да усетим присъствието на Бог.
И изведнъж до къде стигнахме, вас просто ви е яд, че има хора, които се връзват на измамата ли? Че измамниците, а не вие печелят ли? Както изобщо ти пука в какво вярвам аз, аз вярвам в нещо и се чувствам удобно с него, чувствам се жив. И начинът, по който се опитвате да ни "отворите" очите, аз наричам мизерия -.- и не онзи глупавия, ами аз трябва да се чувствам обиден.
Така или иначе не смятам да се хабя повече с праснословци като вас. Със здраве.

усещам как почваме да говорим за едно и също...само че аз не му лепвам етикети като 'религия; или 'християнство'...
иначе частта юаз вярвам в нещо и се чувствам удобно с него,...'е много показателна как мненията и на двама ни относн вярата са на практика същите...
просто...както казах аз не лепвам на своята вяра някакви признаци или наименования...ппросто я има...
и не смятам че някой атеист го е яд че ристияните по някакъв начин пряко или косвено печелят повече...повече...каквото и да е...просто за атеиста както и за сляпо вярващия християнинатеизма и християнството са враждуващи страни в един вечен спор...нещо като борбата добро-зло...като всеки дефинира 'добро' и 'зло' според интереса...но реално разлика няма...освен в начина на живот...

Nam3less3
08-21-2009, 14:16
хах .. нали беше казал сам да не пускаме безсмислени постове! кво е тва 100.. 100 кокошкиТова е напомняне на един смислен пост :-D

Nam3less3
08-21-2009, 14:17
...като всеки дефинира 'добро' и 'зло' според интереса...но реално разлика няма...освен в начина на живот...Ако не правиш разлика между добро и зло, и ако твърдиш, че няма такава, то си на доста ниско духовно ниво. Целият свят е добро и зло.

padnaloblak
08-21-2009, 14:21
след като пишеш в тоя раздел да беше запомнил поне нещо от часа по философия... или там не са ти казали че дефиницията за добро и зло е толкова размита че дори може да се каже че не съществува! доброто за мен може да е зло за теб . тогава за кво говорим?

blader
08-21-2009, 14:23
...като всеки дефинира 'добро' и 'зло' според интереса...но реално разлика няма...освен в начина на живот...Ако не правиш разлика между добро и зло, и ако твърдиш, че няма такава, то си на доста ниско духовно ниво. Целият свят е добро и зло.
още веднъж ще попиам...ти прост ли си наистина или се правиш?...
казах не че няма разлика между добро и зло а че на практика няма разлика между групите ора които боравят с понятията 'добро' и 'зло' придавайки им каквото си искат значение...
в крайна сметка съм съгласен че всички са или добри и лоши...без никакви други условности и разделения...били те религиозни,расови,етническ и и социали...
но по чии критерии?...

Nam3less3
08-21-2009, 14:24
след като пишеш в тоя раздел да беше запомнил поне нещо от часа по философия... или там не са ти казали че дефиницията за добро и зло е толкова размита че дори може да се каже че не съществува! доброто за мен може да е зло за теб . тогава за кво говорим?Това е грешно. Виж какво учи християнството за доброто и злото. Важни са мислите, с които вършиш "доброто" или "злото". Абе както казах, ако не може да правиш разлика между добро и зло, никой не може да ти го обясни. Колкото и да ви пиша, няма да го схванете. Това е все едно някой да ви учи какво е вяра. Аз лично прекрасно правя разлика между тези две понятия, и пак нямам думи, с които да ви го обясня. Светът е добро и зло.

blader
08-21-2009, 14:26
а сега дами и господа след този изключително занимателен разговор в който имах щастието да участвам до момента смятам да се разходя из външния свят който природата е създала...
готин е...може да пробвате...довечера се връщам...пишете че да се забавлявам...моля...

Nam3less3
08-21-2009, 14:28
а сега дами и господа след този изключително занимателен разговор в който имах щастието да участвам до момента смятам да се разходя из външния свят който природата е създала...
готин е...може да пробвате...довечера се връщам...пишете че да се забавлявам...моля...Не бихме желали да си комуникираме с теб повече.

padnaloblak
08-21-2009, 14:30
не говори в множествено число! :D I'll be wait' for ya

Riva
08-21-2009, 14:31
Християнството,както и редица други религии са изкривен култ към слънцето.За това има доказателства,а за съществуването на Исус няма.
Самоцитирам се,давай.

Nam3less3
08-21-2009, 14:39
Християнството,както и редица други религии са изкривен култ към слънцето.За това има доказателства,а за съществуването на Исус няма.
Самоцитирам се,давай.Ти си гледай Zeitgeist ли кво беше там. И аз съм го гледал. Аз съм чел обаче и библията. Ти не си я чел. Ако я беше прочел и беше вярващ, щеше да разбереш, че Исус е съществувал, а християнството е истинската религия.
А ако искаш аргументи, мога да ти постна цялото съдържание на библията, което е абсолютно доказателство, че християнството не е култ към слънцето. Хората, които го твърдят, не са я чели. Аргументите ти се дължат на невежество, и липса на друга гледна точка.

padnaloblak
08-21-2009, 14:49
ок... защо тогава ти не прочетеш корана за да имаш обективно мислене по въпроса?

Nam3less3
08-21-2009, 14:51
ок... защо тогава ти не прочетеш корана за да имаш обективно мислене по въпроса?Корана не е свързан с темата zeitgeist-християнство.

Riva
08-21-2009, 15:11
ок... защо тогава ти не прочетеш корана за да имаш обективно мислене по въпроса?Корана не е свързан с темата zeitgeist-християнство.
Всъщност съм ходил близо година на вероучение и съм чел библията.Но гледах zeitgeist и се позамислих малко.А ти гледал ли си го?

plmn
08-21-2009, 15:55
^ не е нужно да гледаш некъв филм за да прозреш истината за нещо или поне да се замислиш по дадена тема...

религии, богове, външни сили.. .бла-бла.

Riva
08-21-2009, 15:58
^ не е нужно да гледаш некъв филм за да прозреш истината за нещо или поне да се замислиш по дадена тема...

религии, богове, външни сили.. .бла-бла.
Ами адаш,на мен ми беше нужно.Дотогава си мислех че го има невидимия човек на небето :/

ZipFail
08-21-2009, 16:13
^ не е нужно да гледаш некъв филм за да прозреш истината за нещо или поне да се замислиш по дадена тема...

религии, богове, външни сили.. .бла-бла.
Ами адаш,на мен ми беше нужно.Дотогава си мислех че го има невидимия човек на небето :/
АХАХАХАХХАХА :razz:

Liar
08-21-2009, 18:45
Ти пък много лесно се убеждаваш и разубеждаваш.Пускат ти филм и айде...
На всяка теория съществува противоположна такава.Кой е правият и кой пропагандира,за да си продава книжките...Човек сам трябва да разбере,а тва не става eй така.
Аз също не знам какво да мисля,но засега имам по-належащи неща,с които да се занимавам от религиозните учения,даже не знам какво правя в тоя раздел,сигурно чакам нещо да падне от небето...И май в началото ми беше интересно да чета различни мнения.