PDA

View Full Version : Какво ставa...?



xHARDCANDYx
07-17-2009, 23:36
Нещо не ви ли прави впечатление колко се е разлигавило т.нар. младо поколение...?

DimovB
07-17-2009, 23:41
родителите са все по-безотговорни

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-17-2009, 23:43
а чалгата все по прогресив

Sham
07-17-2009, 23:45
навън е толкова светло, като ден, но не точно
тихо е и прозорците са черни
не трябва да пиша вече тук

xHARDCANDYx
07-17-2009, 23:46
а май на някой им идват и в повечко кинтите,та оттам и самочувствието...

SuNsEt
07-17-2009, 23:51
Нещо не ви ли прави впечатление колко се е разлигавило т.нар. младо поколение...?

Не си ли и ти от младото поколение?Всички сме се разлигавили по какви ли не начини...Но ние сме си виновни.Ако някой осъзнава,че пропада,ще се опита да се спаси,а не да обвинява родители или държава...

xHARDCANDYx
07-17-2009, 23:57
На 16 съм,но ми идват малко в повече хората около мен да претендират само с пари,красота и маркови придобивки..Ако не си от тая партия отнасяш ебавките..Що не се замислят за истински важните неща от живота ..?

SuNsEt
07-18-2009, 00:00
Защото не познават истинския живот :?

xHARDCANDYx
07-18-2009, 00:01
Предполагам...Жалко е...

Canis_Dirus
07-18-2009, 02:08
O, tempora! O, mores!

оп са оп са! Върти, сучи!
Блузкaта армани, очилата гучи!
Мааазно!

Я кво да направим, че на хората около теб мирогледа им до 32 инча диагонал и на честотата на най-добрата телевизия - телевизия Планета?

HardcoreSyndrome
07-18-2009, 04:11
Айде да се възмутим дружно... :booooomb:
Пфу!

Дйш тпт птк

Jumbie483
07-18-2009, 05:20
Айде стига толкова еднакви теми..
Младото поколение не само, че се е разлигавило, ами го е и домързяло да чете..

EarthShaker
07-18-2009, 08:20
Aз не моа да си изхраня петчленно дете с стоипетшейсет лева..

Който работат... работат!
Койте не работии, да си чувстваТ работата..

EarthShaker
07-18-2009, 08:51
^Видях, че хронологично не влизам в графата на твоето поколение, но смея да твърдя, че аз и компанията покриваме 95% от казаното... затова може би леко се усеща едно цепене от останалите. Искам да ти кажа, като човек по-близък до по-младите индивиди, че каузата не е загубена :) Все още има хора, които живеят годините си адекватно. Процентите обаче са лоши.

hardball
07-18-2009, 09:13
Оф, вашата игра е била по- трудна, другите за нищо не се борят, разбира се.
Всеки чадел- среден пръст и т.н. . Страшен бунт, естествено. Напийте се, надрусайте се- така ще направите света едно по- хубаво място.
Наркотиците ги има открай време, дори майка ми си спомня нейни състудентки как са взимали амфети за да учат преди изпити.
Въобще какъв е този уникален бунт и така нататъка? Какво сте направили и променили, за да ви бъдат тези след вас признателни?
Изживяли сте си тийн годините както сте си сметнали за добре. Голямо важно. Най- обичам някой с 5 години по- стар да седне да ми обяснява, че моето поколение сме лумпени, защото не сме закачили 4-5 несъзнателни години от комунизма. Дай да седнем да ревем с глас, че не сме били тийн в годините, в които "джойнта беше левче" и т.н.

Ебахти бунта, ебахти чудото! Страхотна революция спретнахте, едва от няколко години сте вън от вузовете и вече давате акъли за всяко нещо и се разграничавате от младите хора.

Плюя на всеки, който забравя, че е бил малък.
Плюя на всеки, който натяква, че не е бил такъв, каквито сме ние.

Вашето поколение сега стават майки и бащи и се надявам да не се отнасят с такова безразличие и овчедушие към децата си, както досега се отнасяха с моето.

А за авторката- не ви ли писна всеки път като не можете да си намерите среда и приятели да изпадате в някакви истерични кризи?! Точно така, всички сте различни и уникални, тази мисъл не ви ли кара да спите спокойно в този свят на клонинги?
Страшно ерудирани и интелигентни духовни личности, които най- добре умеят да се възмущават.
Ето ви тема за размисъл: какво мога да променя, какво мога да направя. Интернет петиции не се броят.

kuklichka_bg
07-18-2009, 09:40
Добре какво да правим като нямаме 18?
И не е вярно,че пускат толкова лесно.На нас ни искат придружител. :)
Всеки като стане на 18 и си вирва носът.

hardball
07-18-2009, 09:52
Еми взимали са, кое не разбираш точно.
Това такъв бунт е било, колкото аз да се изповръщам през терасата, дори и някой да разбере няма да му пука, защото не променя нищо. Ти ако си бил със съзнанието, че твориш добрини за благото на поколенията след тебе, мене ме съмнява че някой е имал по- различни помисли, от тея на хората, които днес друсат.
Пуф паф, време да минава. Силните характери, калени от комунизма, които си ближат раните като тайно въртят вафли зад блока. Или пък искаш да изтъкнеш как ако не сте били вие да прокарате път на наркотиците нямало сега всеки 13 годишен да "ебе и да друса"?
С нищо не се различаваш от всеки друг възрастен, който седи и се оплаква от младите, защото по негово време не било така!
И днешно време има хора, които излизат, събират се по паркове, градинки и т.н., просто на теб в момента ти пука на тях, колкото на поколението пред теб му е пукало за това кой дежури в борисовата градина докато виси в трамвая на връщане от работа.
Естествено, по- лесно е да си контра, да съскаш и да се тупаш в гърдите, да вземеш като пример на писанията най- лошото от най- лошото и да си адски горд, че си минал през пъкъла на тийн живота, ама видите ли - станал си човек.
Не е като малко да не се превъзнасяш, не си толкова далеч от тийн- годините, от училищната скамейка и т.н..

machoka
07-18-2009, 10:12
Само не характеризирайте бунта с пропадналите наркомани и пияници. Някак си грешна извадка за младежта е това, което не е повод за гордост както се опитвате да го прокарате ; )

hardball
07-18-2009, 10:17
Ако вашите са се хващали за главата, заради това, което си правил, не значи, че сте шокирали и провокирали обществото кой знае колко.
Преди 5-6 години почнах да излизам с компании с хора, от "твоето" поколение, които в момента половината са в затвора или "градят кариера" .
Преди 5-6 години живеех с брат ми, който, съвпадение, е с 5-6 години по- голям от теб.
Мисля, че главното, което се променя, е че за тези 5-6 години твоята гледна точка на вътрешен за ситуацията човек, вече просто не е такава. Главната промяна.
Преди 5-6 години имаше цифра интернет зали и хлапетата висяха там да цъкат цс. Преди 5-6 години батковците на съединение въртяха масури от 6 следобед, преди 5-6 години нещата не бяха тооолкова различни.
Виктори пакет беше лев и 10. :D
Та как така за тези 5-6 години за теб се промениха толкова много неща, а за мен не? Да не би да не е защото просто малко си дръпнал на възраст и си си сменил статуса?

Защо си мислиш, че не схващам? Отношението ти е 1 към 1 с това на всеки възрастен човек. Факт е, че нещата се променят, но недоволството на човека-пред-теб си остава.

hardball
07-18-2009, 10:51
Преди 6 години къде беше ти в тая картинка? Или сега изведнъж станаха повече? Ти каза "за 5-6 години толкова неща се промениха", аз ти казвам, че нямам такива спомени, ти ми казваш "подкрепяш ми тезата." и ме питаш за преди 12 години.
Преди 12 години майка не се е притеснявала да ме пуска в махалата да си играя до 10- 11 часа лятно време, вие бунтарите не знам къде сте се криели, но явно не е било толкова шокирано обществото от проявите ви на свободен дух.

Проблемите на поколенията ни са различни, това не ви прави герои на труда.
Мене мама не ми дава 300 лева за смъкнати гащи, в света, в който живея не се печели уважение така. Пак ти казвам, вземаш частни случаи и правиш изводи. Говориш за 'твоето време' и 'твоето поколение', но държиш, че си част от ситуацията и от младежта.
Къде е бунтарският ти дух сега? Защо не искаш да промениш нещо някак си вместо да вадиш нафталинени спомени? Защото се разграничаваш вече от тези хора.
Изпълнен си с гордост, че не си като тях и ти е все 1. Вашето поколение с това го помня- с безразличие.

Питай вашите как са слушали музика и са намирали западни книги. Питай ги, на тях им е било много по- трудно.

scyLLa
07-18-2009, 10:52
Новото поколение е много технологично в сащ над 70% от децата на 4 годишна възраст са сядали на компютър правете си сметката ....

hardball
07-18-2009, 11:24
Какво можеш да плюеш вашите, като те още по- трудно са намирали музика и книги и им е било трудно. Ама заеби, нали вие, горките, сте записвали касетки- не ви е било лесно.
Несвързано ми отговаряш, замисли се.
За мен пред блока е на главната, играли сме на стражари и апаши по целия център, на по 5-6 години беше нормално детенце да иде за хляб с парички в джоба. Според теб не е довод ли? Нормално беше да пускат децата сами до късно или сами до магазина, тези толкова шокирани и разтърсени от поведението ви хора, невиждали алкохол и цигари преди това в живота си.
Идеализираш някакъв период в живота си, абсолютно изключваш, че на тея години от край време хората минават през сходни неща, дори и с различни средства.
Последно в ситуацията ли си или не си дете? Не си нито първият човек, нито последния дето почва да бръчи нос срещу малките след като е излязал от пубертета.
Просто тук си най- голям, иначе могат да влязат хора 1-2 поколения над теб да ти обяснят някои неща за това да си наистина дете на прехода, а не просто смяната на режима да ти е като детски сън.
Всеки по- възрастен се мъчи да натрие носа на по- малките и да се изтъкне- не си оригинален.
Когато си бил на 15- 19 с гордост казваш, че сте шокирали всички с алкохол, марихуана и т.н. като протест, но сега си вече възрастен и всички деца под 18 по баровете те отвращават.
Аз не виждам никакъв бунт нито в едното нито в другото.
И другото, супер конкретно ти говоря и не си смуча доводите от пръстите. Ти не знам защо си мислиш, че ако си решил да плюеш нашето поколение никой няма да се обади. Ти си външен наблюдател, възрастен, като всеки такъв преди теб - мърмориш.
Струва ми се не плюеш поколението ми, а изтъкваш своето. Още една тема възхваляваща родените в зрелия социализъм.
Още в първия ми пост драснах 2-3 реда към авторката, останалото беше насочено към твоя пост. Кое не разбра?

WILD__BOY
07-18-2009, 11:51
Знам и че ако не спра да мрънкам ще се превърна в старец още на 20 и кусур. Но не е честно. Те не играят играта, която ние играехме. Нашата беше по трудна. Мамка му.

ми недей да мрънкаш като пенсия! те мрънкат защото са безсилни, не защото така им харесва, просто вече няма какво да направят, нямат сили да се борят с поколенията след тях, който са пълни с енергия и за съжаление не рядко с много злоба
а за момичето, което си видял... на твое място бих я прибрал в тях. явно съм от идиотите, които докато виждат, че има надежда, се борят.

прав си, нашата игра беше много по-трудна, ние драскахме по стените и се оглеждахме за ушеви, бягахме от часове, но не, за да седим в кафето до даскало и да се правим на важни, а ходехме и правехме щуротии, ритахме срещу смъртните си врагове от съседното училище и не се предавахме.

децата в възрастовата граница между 12 и 18 ги е прихванал якия мързел... физически и най-вече интелектуален. тва да мислиш е равносилно на това да си тъпак

когато аз бях 5 клас, всички спортувахме, ходехме на футбол, плуване, на 2 курса по английски и рисуване. сега явно това не е толкова важно.

btw сподели на ЛС кой е този бар, че ми стана интересно :Р

WILD__BOY
07-18-2009, 11:57
Еми взимали са, кое не разбираш точно.
Това такъв бунт е било, колкото аз да се изповръщам през терасата, дори и янкой да разбере няма да му пука, защото не променя нищо.

ние го правехме, защото на хората им пукаше, но държавната машина беше заета с крадене на пари и сделки с мутри, с нас нямаше кой да се занимава. и така, лека по лека си стана нормално да си боклук. на никой не му пукаше ;)

за сравнение - каквито и глупости да сме правели винаги сме имали мечти и сме ги гонили. сега мечтата на боби от съседния блок е да отиде на парти в escape и да се надруса на копеле... нищо, че е на 16 и няма работа. охрана си взима 20те лева, дилъра си взима неговите 20, а боби освен парите на мама и тате, дава и мин. 20 години от живота си ;)


масовката днес сте горе долу такива:


http://sofianci.com/media/uploads/7642/7642amvzvix2nu49hltrfpvn7op4.jpg

аре живи и здрави

Canis_Dirus
07-18-2009, 14:46
Бууум мадафака
социален протест

xHARDCANDYx
07-18-2009, 15:13
Евала ти,Raybeez !!!
Сега всичко трябва да ти дойде наготово,да падне от небето..
Тате носи,мама меси както се казва..Пък ние..Ами ние ще чакаме поредната тлъста пачка да идем и да си вземем последния модел Adidas.. Странни са ми тия хора..Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..

ScionOfStorm
07-18-2009, 15:16
а ти го..

да бе, най-лесно е да хвърлиш кал по "различното" от теб другарче, като ти самия си затънал в прасешка кална баня също.

xHARDCANDYx
07-18-2009, 15:38
ScionOfStorm,то не е 1 те почти всичките са такива - хаус манияци,фйешънчета и тем подобни.. Аз се чувствам добре в своята "прасешка кална баня" ..Не преигравам и не се надувам до небето само щото някой ми тъпче пари ..Айде със здраве !

AutumnTears
07-18-2009, 17:26
Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..
Моето мнение е, че няма понятие като "истински живот". Въпрос на ценностна система и мироглед.

Lucho
07-18-2009, 18:06
Аха, да бе да, чалгата и родителите са били виновни...то като си е шиле, както казваме ние по пиринско, "неке се упрай" 8-)

SuNsEt
07-18-2009, 19:16
Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..
Моето мнение е, че няма понятие като "истински живот". Въпрос на ценностна система и мироглед.

Така ли???
Каква е тази ценностна система,която чака всичко на готово?Какъв е тоя мироглед,който очаква мама и тати да те гледат до живот?Мислиш ли,че тези глезльовци знаят как се изкарват пари с пот на челото?Защото лесните пари се харчат бързо.
Истинския живот е само един и никога не можеш да избягаш от него.Да срещнеш трудностите,но да можеш да ги преодолееш и да знаеш,че нищо не се дава даром.ДА,всеки живее в отделна действителност,но проблемите на живота винаги са едни и същи...Има понятие истински живот.

lipsvashh_mi
07-18-2009, 19:47
не са толкова лигави,колкото безотговорни и не знаят как да постигнат това,което искат..не са амбициозни и не са толкова сериозни.... :?

AutumnTears
07-18-2009, 20:23
Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..
Моето мнение е, че няма понятие като "истински живот". Въпрос на ценностна система и мироглед.

Така ли???
Каква е тази ценностна система,която чака всичко на готово?Какъв е тоя мироглед,който очаква мама и тати да те гледат до живот?Мислиш ли,че тези глезльовци знаят как се изкарват пари с пот на челото?Защото лесните пари се харчат бързо.
Истинския живот е само един и никога не можеш да избягаш от него.Да срещнеш трудностите,но да можеш да ги преодолееш и да знаеш,че нищо не се дава даром.ДА,всеки живее в отделна действителност,но проблемите на живота винаги са едни и същи...Има понятие истински живот.
Това е тяхната реалност, стойностна или не. Всеки има различни проблеми, един проблем може да е голям за теб, а малък за някой друг. Правилно или не, всеки решава за себе си.

radiante
07-18-2009, 20:38
На 16 съм,но ми идват малко в повече хората около мен да претендират само с пари,красота и маркови придобивки..Ако не си от тая партия отнасяш ебавките..Що не се замислят за истински важните неща от живота ..?

Не претендират, а парадират.

WILD__BOY
07-18-2009, 23:20
Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..
Моето мнение е, че няма понятие като "истински живот". Въпрос на ценностна система и мироглед.

в "истинския живот", сладурано, трябва да си малко повече от vIp HauS mЪнia43, за да просперираш

AutumnTears
07-19-2009, 07:14
Но както каза SuNsEt - те не познават истинския живот..
Моето мнение е, че няма понятие като "истински живот". Въпрос на ценностна система и мироглед.

в "истинския живот", сладурано, трябва да си малко повече от vIp HauS mЪнia43, за да просперираш
защо го казваш на мен обаче :shock: 8-)

WILD__BOY
07-19-2009, 07:30
защо го казваш на мен обаче :shock: 8-)

да си знаеш

LizZz
07-19-2009, 08:18
Те си го признават, даже.
Аз понеже имам няколко различни занимания, напълно независими от училище (мноооого рядко виждам някой на тея години да развива нещо подобно, и то качествено, да не кажа никога, засега) (фотография и музика) и оня ден си бях купил едни синхронизатори и нещо обяснявах на един познат за тях и им се радвах, който след тва ми каза :
-''Как ти е интересно, браво, мен ме интересува само къде да отида и да се напия''. :-o
Все още седи като мода, имам чувството...

И на всички им е скучно, щото нямало какво да правят.
О, има и още как! Просто трябва да се огледате малко!