PDA

View Full Version : Една истинска история...



doomkillerr
07-18-2009, 14:59
Здравейте съфорумисти! Преди време гледах тази историята в Шоуто на Слави и сериозно се замислих, за беззаконието в нашата страна! :?
Моля коментирайте какво мислите и Вие по повод на тази история...


Част 1-ва:

http://www.vbox7.com/play:4ecbbcb7

Част 2-ра:

http://www.vbox7.com/play:2129abf4

П.С. - Мисля, че тук е мястото за такова сериозно нещо! #-o

x3eme
07-18-2009, 15:28
Можеш ли да ми дадеш линк към клипчето който да не е от vbox7?От Испания просто не ми зарежда сайта и не мога да го изгледам.

doomkillerr
07-18-2009, 15:54
Можеш ли да ми дадеш линк към клипчето който да не е от vbox7?От Испания просто не ми зарежда сайта и не мога да го изгледам.

Търсих много, но не намерих да е качено на друго място. Ако можеш да гледаш записите от БТВ-архива -> Шоуто на Слави от 03.06.2009 година. Ами освен линк на торент файл на цялото предаване да да ти пратя, но се сваля много бавно!!! :-x

Щракни точно тук! (http://zamunda.net/details.php?id=174974&hit=1)

П.С. - Съжалявам, че почти нищо не мога да направя по проблема с гледането... :?

x3eme
07-18-2009, 15:59
Това върши работа,мерси.Само дето доста време ще отнеме докато се свали и да го изгледам.

EarthShaker
07-18-2009, 19:44
Човека разправя, че е стрелял нагоре... кой знае кво са правили после с мангасара и ся ше вкарат дедето в затвора... малоумна история

malone
07-18-2009, 20:18
Силен репортаж.За някой граждани в тази държава трябва да важат крумовите закони.Колкото до конкретния случай предполагам,че щом не му предоставят аутопсията на адвоката е лекарска грешка.Трябва ясно да се регламентира(не съм сигурен как е в законодатлеството),щом чужд човек влезе в дома ми и ако се случи да го убия убийството за самозажита да не е наказуема.

Extremescream
07-23-2009, 09:52
Mаде,маде,маде ин Булгариа.Вече нищо не ме очудва.Известна личност убива момче и вкарва момиче в кома (знаем си кой е) и получава условна присъда.После си отива в Русия,участва в доста известно предаване по фигурно пързаляне (Ледников период) и си кара кола там и получава само обществено полезен труд.А този човек,който защитава семейството си,по погрешка е гръмнал гадното животно,ще бъде съден за убийсттво.Малко нелогично ми се струва,но в тази държава нищо не е както трябва.

babity
07-23-2009, 10:20
^За милиони няма закони, за кокошка - няма прошка! Винаги съм се дразнела от подобни изказвания, ама в тая шибана държава ако се опитваш да си редовен, да не престъпваш закона, плащаш си редовно сметките, заради което мизеруваш доста често имаш едно единствено право. Да умреш! Повече нищо. И го казвам не само по повод на клипа. Съвсем на скоро роднина прекара едни 10 дни в болница и видях по - страшни неща. Всичко е такова. И евала на имащите късмета да ги подминат крадците, болестите и нуждата да се борят с бюрокрацията. Но днес, глейдаки клипчето пак ще поцъкаме с език заради нещастието, което е сполетяло този човек, ще си кажем "Да пази Господ!" и довечера ще заспим спокойно...

Wrathchild
07-23-2009, 11:22
довечера ще заспим спокойно...Най-лошото е, че не би трябвало...
Защото не може да се съди човек, опитал се да опази дома си. Неговото лично и неприкосновено място, което е такова дори според конституцията на Република България. По-скоро би трябвало да бъде осъден този, който е нарушил тази конституция.
Extremescream, относно известната личност - попринцип по закон, ако е с чисто съдебно минало и заслуги към страната, то при такова провинение се дава условна присъда. Поредното недомислие.

jenichka
07-23-2009, 11:26
Жалко за човека...В България всеки ден се случват подобни нелепи неща но за съжаление не им се обръща внимание...

Extremescream
07-23-2009, 13:31
довечера ще заспим спокойно...Най-лошото е, че не би трябвало...
Защото не може да се съди човек, опитал се да опази дома си. Неговото лично и неприкосновено място, което е такова дори според конституцията на Република България. По-скоро би трябвало да бъде осъден този, който е нарушил тази конституция.
Extremescream, относно известната личност - попринцип по закон, ако е с чисто съдебно минало и заслуги към страната, то при такова провинение се дава условна присъда. Поредното недомислие.,

Изумително тъпо.Добре,има заслуги към страната,спор няма.'при такова провинение' звучи все едно е станало сбиване в бар или откраднал нещо.А той е убил човек и осакатил още един.Е щом при това положение е условна,при сбиване даже и ще го почерпят с нещо.
На мен ми е интересно ако беше помлял автобус и имаше много повече жертви (да не стават такива неща дано),дали пак щеше да се измъкне токова леко?

07-23-2009, 14:09
Всеки ден, всеки човек се бори в този живот, за да оцелее! Жалко, че някои се борят на чужд гръб.

Wrathchild
07-23-2009, 20:51
Изумително тъпо.Добре,има заслуги към страната,спор няма.'при такова провинение' звучи все едно е станало сбиване в бар или откраднал нещо.А той е убил човек и осакатил още един.Е щом при това положение е условна,при сбиване даже и ще го почерпят с нещо.
На мен ми е интересно ако беше помлял автобус и имаше много повече жертви (да не стават такива неща дано),дали пак щеше да се измъкне токова леко?Ами, тъпо е. Това никой не го отрича. Иначе ако беше помлял автобус... не знам. Сигурно щеше да се отърве с максимум 2 години домашен арест. И това в най-смелите ми мечти.

kypo
07-28-2009, 23:53
еми според закона ще си го осъдят ефективно щото има и незаконно оръжие. от правна гледна точка всичко е съвсем наред. от морална е напълно ненормално. ама такава е държавата скапана, в щатите убиваш го от упор крадеца и си герой дори щото спасяваш обществото от паразит.

Sun4o19
08-01-2009, 20:04
Можеш ли да ми дадеш линк към клипчето който да не е от vbox7?От Испания просто не ми зарежда сайта и не мога да го изгледам.

А аз от Норвегия какво да кажа... :lol:

Jumbie483
08-01-2009, 21:40
Жал ми стана за човека.
Прави са за това, че държавата не може да ги защити. За жалост това не е нито първия, нито последния случай без крайно решение.
Пратили единия в болница, другите ще им запалят къщата. Сто-процентово се съгласявам със Слави за всичко, което каза.
Човека е стрелял във въздуха нагоре, а онзи е паднал. Каза, че освен от ръката, от никъде другаде не му е текло кръв.
Какво е това да съдиш човек без да са ясни причините за това ? Не могат да го съдят за убийство при положение, че няма доказателства, че е извършено такова.
Но това е в България. Не можеш да разчиташ нито на полицията, нито на държавата. Трябва да свиваш уши и да мълчиш, ако не го правиш кой знае какво може да се случи..

Lorane
08-01-2009, 21:58
Е какво е трябвало да направи? Да гледа как оня го обира ли? Ами ако крадеца извади оръжие? Какво? Да седи с вързани ръце и да чака полицията да дойде?
Човекът си е защитил семейството и дома си и е бил обвинен несправедливо от държавата. Ама тая работа може само в България да се случи. Вече не знам какво да очаквам от тая смотана държава. Не бих се учудила вече да отворят вратите на затвора и да освобождават осъдените на смърт, убийци, крадци и изнасилвачи само защото така им е скимнало. Дори не бих се учудила и ако такива се качат на власт.
Просто за жалост ситуацията в нашата държава е такава, защото в правителството депутатите само седят и правят глупости и недай си боже да направят нещо умно.