PDA

View Full Version : Болно ми е...



fifinkathefreak
07-18-2009, 15:26
Здравейте.
Темата може да ви се стори глупава,а авторът й..не знам,само ми кажете в мен ли си е проблема и дали нещата просто трябва да са такива.

Живея в малък град,а уча в съседния.Той е доста голям и в него живеят всички мои приятели и съученици.Лято е и имаме възможност да се виждаме по-често.Моят проблем се корени в това,че трябва все аз да пътувам по час и половина в едната посока,за да можем да ходим някъде.Изключвах фактора време и пари до снощи.Някак си го преглъщах.Но тогава говорех с моята най-добра приятелка и й споделих намерението си малко да се стегна за морето с тичане.Тя одобри идеята и попита къде.Предложих стадиона,който е точно до нас,но тя отвърна ужилено (цитирам "Абсурд!Как ще пътувам чак до там?" Моят отговор беше "А аз как го правя?"С кифленски тон отговорът беше "Ем..не е мой проблем".
Не знам за вас,но на мен ми се струва много неблагодарно.Иска ми се и те да се съобразяват малко с мен,но не мога да ги задължа.
Знам,че нямам почти никакви удобства,но те нито веднъж не са отвърнали на поканите ми за толкова години,с изключение на "Ще видим" и "Ох,много е далече".
Не знам,не знам дори какво ви питам,махнете това,просто ми е болно.
Мерси,че прочетохте.

dessko
07-18-2009, 15:29
погвори с тях и им кажи какво точно мсилиш по въпроса :)

SuNsEt
07-18-2009, 16:13
Ами ако става въпрос за тичането,тичай си сама,кво ти пука?Слагаш слушалките и почваш...Аз си тичам така.
Кажи им,че ако си мислят,че са ти приятелки,то трябва да се съобразяват и те с теб.Ако ли не-майната им...Истински приятели трдно се намират и не са много.

FuCkInBuBbLeGuM
07-18-2009, 16:17
Е тва е мн нечестно... ти се трепеш да пътуваш, а на тая не й пука. Нещата не трябва да са такива... или всички пътувате или не. Защо ти да плащаш постоянно за транспорт а приятелката ти да ти каже " ми не е мой проблем " . Аз щях да се замисля ква приятелка ми е... Да и както казаха преди мен - поговори с тях... кажи им какво мислиш и че вече нямаш такава възможност - всеки ден да пътуваш.

MrUndaztood
07-18-2009, 16:20
Напълно те разбирам,и аз съм на същото положение,дори сега пуснах тема тук :[
До преди малко докато ти видях темата и аз си мислех в новият град с кой мога да ходя в единствената фитнес зала и в крайна сметка и аз няма с кой...всичките ми приятели са на разстояние от 1 до 7 часа с влак :(

Seducti0n
07-18-2009, 16:23
:) моля


По темата-те са си прави за себе си.Знам, че се чувстваш кофти, но ако пък ти си на тяхно място, едва ли ще изгаряш от желание да пътуваш в тези горещини.От друга страна няма да се разпаднат,
хъх някакви несвързани неща говоря, тоест пиша, ама гледай да се забавляваш, те със сигурност точно това правят в големия град, а на теб ти е болно-а не бива.

Киип смайлинг:))))

MrUndaztood
07-18-2009, 16:27
:) моля


По темата-те са си прави за себе си.Знам, че се чувстваш кофти, но ако пък ти си на тяхно място, едва ли ще изгаряш от желание да пътуваш в тези горещини.От друга страна няма да се разпаднат,
хъх някакви несвързани неща говоря, тоест пиша, ама гледай да се забавляваш, те със сигурност точно това правят в големия град, а на теб ти е болно-а не бива.

Киип смайлинг:))))

В една връзка(приятлеска,любовна) и двамата трябва да правят компромиси.Тя прави,защо и те не направят!?!?!!?!!?

vampire_girl_
07-18-2009, 16:32
Добре де,защо тя като може да пътува толкова време - и не става въпрос за пътуването само,тя може да го прави,а другото момиче не?Така ли?
Да си ги нямаме такива...
Говори с нея.
Кажи и как се чувстваш и виж реакицията и.Продължи ли да не и пука - опитай се да и обясниш,че не е права,а ако и тогава не и пука оставия - ако ти се извини - добре,ако ли не - ще го преживееш.

Seducti0n
07-18-2009, 16:36
:) моля


По темата-те са си прави за себе си.Знам, че се чувстваш кофти, но ако пък ти си на тяхно място, едва ли ще изгаряш от желание да пътуваш в тези горещини.От друга страна няма да се разпаднат,
хъх някакви несвързани неща говоря, тоест пиша, ама гледай да се забавляваш, те със сигурност точно това правят в големия град, а на теб ти е болно-а не бива.

Киип смайлинг:))))

В една връзка(приятлеска,любовна) и двамата трябва да правят компромиси.Тя прави,защо и те не направят!?!?!!?!!?

Това е ясно, но при положение, че те не го правят, за какво говорим.
Мисълта ми е, че не можеш да задължиш никого да направи каквото и да е за теб, изтъквайки неписани правила, всеки сам си решава как да постъпва.Щом обстоятелствата не те устройват-намираш си друга компания или пък показваш на сегашната си, че не прави това, което очакваш.

lofche
07-18-2009, 16:42
хах щях да й тегля една майна или един прав десен :o :D Не е "мой проблем" т'ва ме уби .. #-o

MrUndaztood
07-18-2009, 16:56
:) моля


По темата-те са си прави за себе си.Знам, че се чувстваш кофти, но ако пък ти си на тяхно място, едва ли ще изгаряш от желание да пътуваш в тези горещини.От друга страна няма да се разпаднат,
хъх някакви несвързани неща говоря, тоест пиша, ама гледай да се забавляваш, те със сигурност точно това правят в големия град, а на теб ти е болно-а не бива.

Киип смайлинг:))))

В една връзка(приятлеска,любовна) и двамата трябва да правят компромиси.Тя прави,защо и те не направят!?!?!!?!!?

Това е ясно, но при положение, че те не го правят, за какво говорим.
Мисълта ми е, че не можеш да задължиш никого да направи каквото и да е за теб, изтъквайки неписани правила, всеки сам си решава как да постъпва.Щом обстоятелствата не те устройват-намираш си друга компания или пък показваш на сегашната си, че не прави това, което очакваш.

Тя вече и е казала,че не прави това,което очаква,и насреща е получила "адекватен" отговор.В нейният случей значи остава единствено вариянта да и тегли майната ли,което е бая трудно в някои случаи?

AnIcHkAtA
07-18-2009, 17:03
хах щях да й тегля една майна или един прав десен :o :D Не е "мой проблем" т'ва ме уби .. #-o

Много е лесно отсрани.Когато обаче ножа опре до кокала, започваш да мислиш по друг начин.
Към авторката-Говори с приятелката си и й обясни, че не ти е добре, когато прави така.Ако не попие, значи си губиш времето да се занимаваш с нея.

Seducti0n
07-18-2009, 17:05
:) зависи си от човека
винаги съм твърдяла, че най-добре са тези, които не им пука от нищо
или правят всичко възможно за да изглежда така

fifinkathefreak
07-18-2009, 17:31
Благодаря за отговорите,не очаквах да са толкова много,особено в съботна лятна вечер.

Типичното - повечето са ме защитили (благодаря),защото поставяйки се на мое място са почувствали неправдата.
но Седъкшън е изказала негласните ми опасения,точно нещата,които ме карат да се чувствам в "не-правото" си.
Винаги съм искала баланс,нещо,което в момента ми убягва.Знам,че разговорът е начина,знам,а нямам смелост да разваля 10 годишно приятелство.Ето,от това си патя.Поне го изказах гласно. :)

Sladurchoo
07-18-2009, 17:35
Говори с тях .. не може само ти да праиш компромисите .. :)

vampire_girl_
07-18-2009, 17:38
Не е казано,че ще го развалиш.
Един разговор - ако не можете да говорите за нещата,които застават между вас по един или друг начин - какво правим тогава? Било приятелка или гадже...
Може би ще успееш да предотвратиш бъдещи подобни прояви,а дори да се скарате съм сигурна,че едва ли един разговор ще прекрати приятелството ви.Ще се сдобрите...
Имам приятели с които се карам на всеки пет минути,но пак са ми приятели,а имам и такива с които се карам много,много рядко,но си държим яд доста време,но пак се сдобряваме - защото сме приятели.
Нали това е то.
Събери смелост и говори с нея,а ако е човек ще разбере!! (:

nIkEnCeTy_bE
07-18-2009, 17:50
Е чакай малко бе .. ти ще ходиш постоянно при тях, пък те ся не искат. Поне да идват от време на време. Може както ти да нямаш възможност постоянно, така и те. Но в крайна сметка ще намериш някой, с когото да ходиш. Не си заслужава да им се молиш и да им ходиш след гъза.

letilili
07-18-2009, 17:57
На 97 % от приятелките ми им е далече ,за да си направят труда да дойдат,обаче и на мене не винаги ми се ходи чак до тях :D .Затова си намираме място за среща,което ще е удобно за всички :-P

lofche
07-18-2009, 19:54
хах щях да й тегля една майна или един прав десен :o :D Не е "мой проблем" т'ва ме уби .. #-o

Много е лесно отсрани.Когато обаче ножа опре до кокала, започваш да мислиш по друг начин.
Към авторката-Говори с приятелката си и й обясни, че не ти е добре, когато прави така.Ако не попие, значи си губиш времето да се занимаваш с нея.

хах случвало ми се е и пътя не беше час и половина а 3 в едната и 4 в другата .. и накрая айде на рожден ден отговора беше "аре не щоту сии на майната си " такаче не ми обснявай ,че нз к'во е положенето и ако мислиш ,че си говора Александрина [въпросното момиче на което бях далече] разговора беше така :
Аз : Лексии аре на рожден ден бее
Лекси : аре не щоту сии на майната си
Аз : Оо принцеската не е доволна
Лекси : не простоо .. си далече няям намерение да патувам токкова щото ти е скимнало [ нещо такова]
Аз : еми аре майната ти смайлче .. тя тръгна ми говори и вкарах един шамар
След 3 месца сама дойде в София :grin:
За т'ва и го давам тоя съвет :-P

slap2trap
07-18-2009, 20:24
Виж специално за бягането, нормално да не иска другия/другата да патува сумати време и да дава пари за да бягате заедно, а иначе имаш право, но пък зависи - ако няма какво да правите като сте във твоито градче, те са си прави хората де, друг е въпроса че ти все им ходиш на крак .... като цяло е кофти, че си далеч от тях, а по кофти е че нямаш приятели в твоито градче, защо ? :-o

Brunetkaa
07-18-2009, 22:35
Предполагам, че просто на момичето първо не му се пътува с влак, а ио в тези жеги..така е ти си свикнала всеки ден го правиш-неприятно...ама навик ти е и не ти е проблем..а тя колко пъти седмично пътува с влак, за да отиде на училище да излезе с приятели.. и т.н. Момичето няма навика :) .И не знам малко странно ми стана..и приятелката ти ли е искала да тича заедно с теб..или ти просто си споделила какво смяташ да правиш?!
Ако ти кажа, че на нейно място също нямаше да хващам влак рано сутрин, за да бягам..като мога да го правя в парка до вкъщи..само и само 1 час(примерно) да бягаме заедно.А и защо наричаш това компромис..ти си задълвена да ходиш на училище там..никой не е виновен, че живееш далеч.
За това, че излизаш с тях из града и пак пътуваш..те те канят ако искаш ходиш не си длъжна..както и те не са да идват..лично решение
Вече за рождения ти ден съм съгласна, чее малко нередно са постъпили :(

TheGirlNextDoor
07-18-2009, 23:44
емии нормално е да се събирате в по-големия град (повече места за ходене..забавления ала бала) и щом те са повече е нормално ти като си една да идеш при тях а не те при теб : )

..ама тва с "не е мой проблем" е тъпо..еми като не е неин проблем "довиждане" и тва е
изясни и там положението и ако още не е неин проблем не знам за какво приятелство говорим

danchy
07-19-2009, 00:27
и от това което разбрах говориш само за едно момиче :) а не за всички твои приятели/ки :) говори с всички може в някои наистина да откриеш разбиране :)

welwet
11-21-2009, 11:10
Пръдни в ухото на директорката и ще те изгонят от училището иготово

ssmilee
11-21-2009, 15:11
Аз имам подобен порблем и много ми тежи .. изгубих всичките си приятели в малкия град в който живея.. а сега ми е много трудно да намеря истински приятели в големия град ... загубих най-добрата си приятелка защото реших да уча в София .. трябваше да патувам и нямах толкова време за нея и ето вече я няма..

Знам че ще кажете тя не ти е била истинска приятелка ,но това не променя болката .. :(