PDA

View Full Version : ADSL-проблем



BloodyMeri
07-18-2009, 17:06
Хора имам проблем с нета от БТК-АДСЛ.Значи има си скорост на сваляне,отварям бързо страници,но понякога самия рутер или модем се рества сам...не така все едно ти си го рестнал ами изгасват лампичките DSL и INTERNET.Идваха техници,смениха модема,замерваха линиите и нищо проблема си продължава.Струва ми се ,че БТК не могат да установят проблема,някой дали е имал подобен проблем и разрешил ли го е по някакъв начин.Ще съм ви благодарна за помоща.

rosenhristev
07-18-2009, 19:12
няма ли да е най-добре да разговаряш с тях... Възможно е да претоварваш конекциите. БТК имат определен брой конекции не съм сигурен но мисля че бяха 180 и като стигнат този брой връзката се запушва и се налага да реснеш модема или рутера незнам с какво си....

rosenhristev
07-18-2009, 21:00
Ако модема сам се рестартва -> нов
Ако БТК-а не могат да ти кажат проблема -> некадърници
незнам -> няма такава дума в българския език все още <3

Ако е от това което съм написал в горното мнение модема не се рестартира сам, а се запушва и няма нет и за да дойде трябва да се рестартира. Ако е това няма начин да се оправи....

doomkillerr
07-19-2009, 08:39
...Мога да ти кажа на 100% от какво ти става така мацка и от БТК също го знаят ама не ти го казват.Ти нямаш парола за модема ,те не я дават за да видиш,че съм права,но може като дойде техника и да го накараш да влезе вътре за да видиш един много важен параметър на ADSL- линията това е Noise Margin или тъй наречената граница за шум,някъде му казват затихване на линията.


Другия път накарай техника да дойде,да влезе в модема и като го направи удари един скрийншот и го постни тук да видиш,че съм права.Накарай го да отвори ADSL Line Status.Успех мацка!


Сигурно си права за това "Alexandra93". Може и авторката на темата да си влезе сама в рутер (модема) и да постне след това тук един скрийншот! Влизането става по следния начин:

1. В браузера въвежда следното: http://192.168.1.1/

Едит: За останалата част - допитване на ЛС!!!

П.С. - Преди няколко дни съм пробвал този начин в един приятел, който е на БТК ADSL - с "Wireless ADSL - рутер"!
Успех на всички! :)

CucAgMuH
07-19-2009, 11:29
Не знам само защо като не знаете най-вече модератора пише глупости.

Уаааа 8-) Мина и нахрани всичко живо... но поне пък натрива носове на база знания. =D>

ПП. Да, по-голямата част от нещата които е казала е права :)

LizZz
07-19-2009, 11:43
Да бе, кви са тея модове... :lol:

SolusChristus
07-19-2009, 19:10
ADSL-проблем

Мисля, че това е достатъчно.

elf4o
07-20-2009, 16:56
Хора имам проблем с нета от БТК-АДСЛ.Значи има си скорост на сваляне,отварям бързо страници,но понякога самия рутер или модем се рества сам...не така все едно ти си го рестнал ами изгасват лампичките DSL и INTERNET.Идваха техници,смениха модема,замерваха линиите и нищо проблема си продължава.Струва ми се ,че БТК не могат да установят проблема,някой дали е имал подобен проблем и разрешил ли го е по някакъв начин.Ще съм ви благодарна за помоща.
Браво никога не минаваи на бтк наи гадния и-нет на планетата ъплоуда ужасен рутери ужасни смени си доставчика и няма да имаш проблем! :grin:

MrBig
08-04-2009, 11:55
няма ли да е най-добре да разговаряш с тях... Възможно е да претоварваш конекциите. БТК имат определен брой конекции не съм сигурен но мисля че бяха 180 и като стигнат този брой връзката се запушва и се налага да реснеш модема или рутера незнам с какво си....

Брей как си говорите такива бе.Ето още един МОД за ограмотяване.Абе хора как ги избирате тези ...Пич хората са казали "Мълчанието е злато".Тц тц ..кво ли се учудвам,тя цяла България е на тоя хал заради некадърници.Запушвал се нете 180 конекции тва да не ти е водосточна тръба...??!!

А иначе Сис Админ и Александра93 като се върна в Бг ще има разкатая фамилията на БТК ,защото и при мене се случваше така.Дано да сте прави и да не се изложа и аз като краставичар без краставици!

ragi
08-06-2009, 15:54
Какво мислите за БТК АДСЛ? (http://kakvomislish.com/za-btk-kato-internet-dostavchik.htm)

ivanstef
08-06-2009, 17:56
Александра, шапка ти сваляв. Рядко се срещат момичета разбиращи от нещата. Да не си тази от рекламата на олимпиадата по информатика?! :)

DaRkS7eP
08-08-2009, 10:21
пич проблема ти не е от модема а от компютъра ! лан картата прави някаквъ въртели но няма как да е от модема щом са ти го и сменили.

doomkillerr
08-08-2009, 11:17
пич проблема ти не е от модема а от компютъра ! лан картата прави някаквъ въртели но няма как да е от модема щом са ти го и сменили.

Хихихи,не четеш ли,че и гаснат лапмичките бе хихихи.Лампичките на модема ,които нямат ама нищо общо нямат с лан картата на компа и! :D :D :D :D :D

"Alexandra93" - Нали знаеш, че има разбирачи колкото искаш - само акъл да дават :oops: - А на мен пари ми трябват... :D