PDA

View Full Version : Коментар относно дебата



x3eme
07-18-2009, 23:06
Ще е интересно да видим и мненията относто коментара на седмичния дебат.Заинтересованите могат да споделят с кое са съгласни и с кое не в темата най горе в раздела.

Коментарите и мненията в тази тема да НЕ се взимат на предвид от учасниците в дебата.

http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=264151

Canis_Dirus
07-19-2009, 03:27
Цяла нощ се мъча с тоя гаден кирилизатор. Че и цели 3 страници от един общ доклад с колеги написах.

И смело громим мизерните сАНктУС! 8-)

SWASTIKA
07-19-2009, 06:18
Sanctus < Weak team. Benedictus > Strong team. 8-)

RAWRRR
07-19-2009, 07:38
Самовнушението и самонавиването са страшни неща,ей. 8-)

machoka
07-19-2009, 09:48
Само ще ви вметна, че темата нарочно я формулирах така, за да може да покрие всички видове проблеми - и морални, и медицински, и случайни... така че ако някой се чувства по-силен в друг нюанс на темата, може да прехвърли топката натам :)

примерно може всичко 'медицинско' да е добре (т.е. ще го износи), мъжът и жената много да се обичат и да не искат да го махат - обаче пък да се окаже, че детето ще бъде със сериозен психически или физически недъг - и тогава се отваря въпроса - да го задържим ли, или не )

не изключвайте никакви възможности ))

SWASTIKA
07-19-2009, 09:51
Само ще ви вметна, че темата нарочно я формулирах така, за да може да покрие всички видове проблеми - и морални, и медицински, и случайни... така че ако някой се чувства по-силен в друг нюанс на темата, може да прехвърли топката натам :)

примерно може всичко 'медицинско' да е добре (т.е. ще го износи), мъжът и жената много да се обичат и да не искат да го махат - обаче пък да се окаже, че детето ще бъде със сериозен психически или физически недъг - и тогава се отваря въпроса - да го задържим ли, или не )

не изключвайте никакви възможности ))

Това е коз, който ще сваля по - късно. 8-)

hottie
07-19-2009, 09:55
SWASTIKA копирвач 8-) :D

SWASTIKA
07-19-2009, 10:21
Team ръцете горе. :smt038 :smt038 :smt038 :)

w0sh
07-19-2009, 10:38
Нашите опоненти притежават единствено и само довода на красотата.

(защото има и жени, а не защото ние сме грозни... което е невярно)

EarthShaker
07-19-2009, 10:38
да питам всяка седмица, отборите ще се менят ли?

hardball
07-19-2009, 10:39
Дано, другата седмица искам и аз :D

w0sh
07-19-2009, 10:41
Мен ще ми е интересна тема от типа на.

"съществува ли пристрастяване към интернет"

hardball
07-19-2009, 10:45
Не мисля, отговорът може да е само положителен. Всяко нещо, което може да донесе положителни емоции и чувство на сигурност/приемственост може да доведе до зависимост.
Извинявай, има дори sugar addiction. Безпредметно е :Д

hottie
07-19-2009, 10:48
според мен би било интересно печелившия отбор да избере следващата тема

machoka
07-19-2009, 11:07
според мен би било интересно печелившия отбор да избере следващата тема

отборите ще са различни - все пак има и други, дето искат да участват ))) можем и да увеличим бройката на участниците, разбира се )

w0sh
07-19-2009, 11:13
трябва да има кастинг

TheSadGirl
07-19-2009, 11:18
Ммм идеята за това победителя да избира следващата тема ми харесва :) .. надявам се да ми допадне някоя тема за да участвам :)
А избирането на победител на базата на какво се определя?

SWASTIKA
07-19-2009, 11:20
според мен би било интересно печелившия отбор да избере следващата тема

отборите ще са различни - все пак има и други, дето искат да участват ))) можем и да увеличим бройката на участниците, разбира се )

Мачок, предлагам да има примерно 2 или 3 дебата, които да са паралелни, за да може всеки, който иска да участва.

Не мисля, че е забранено и, че ще е хубаво, тези, които са участвали миналия път да нямат право да се записват...

Просто може дебатите да са от повече хора, така или иначе няма да надхвърлим 20...

Интересното ще е, че всеки път ще се падаме с различни хора и ще се "борим" срещу различни хора. :)

hardball
07-19-2009, 11:21
Аз съм против паралелните дебати. Всеки може да си изчака реда.

EarthShaker
07-19-2009, 11:36
СПОРтен дух :D

SWASTIKA
07-19-2009, 11:57
Аз съм против паралелните дебати. Всеки може да си изчака реда.

Защо да чакам и защо да се нареждам някъде, като мога да се запиша където пожелая, тъй като това е просто дискусия, а не игра за мед и бонбони? :)

hardball
07-19-2009, 11:59
Дискусии се водят през цялото време, ако това е игра е по- забавно като се води така, иначе идеята бързо ще се изтърка и един дебат скоро няма да е по- различен от всяка една друга тема, в която се спори.

SWASTIKA
07-19-2009, 12:09
Дискусии се водят през цялото време, ако това е игра е по- забавно като се води така, иначе идеята бързо ще се изтърка и един дебат скоро няма да е по- различен от всяка една друга тема, в която се спори.
Това е идеята.

Просто е по - структорирано.

:)
Но това да го реши Мачока.


Team, няма ви никакви... :( Къде сте?

hardball
07-19-2009, 13:24
...

SWASTIKA
07-19-2009, 13:31
...
Могат, всичко може... :)

doomkillerr
07-19-2009, 14:00
Моя коментар по актуалната тема за тази седмица "Абортът след началото на 4 месец" е следният:

Темата може да се интерпретира по хиляди начини и единични случай, но за мен лично ако аборта не е в следствие на медицински (застрашаваш здравето на жената) случай - си е чисто и просто престъпление. Не зная коя "нормална" жена ще се реши да прави аборт след 4-ри месечна бременност и да убие своето неродено дете!!! :shock:

П.С. - Не ми е ясно и кой "касапин" (доктор) ще направи интервенцията?!?! :?

- НЕНОРМАЛНА РАБОТА :-x

Canis_Dirus
07-19-2009, 14:31
Ех, драги ми бенедиктчета...

започнахте вече с шаренийките, защото нямате елементарна култура на дебатиране... честито

след още два дена, като се изчерпат цветовете, наклонените шрифтове, болдването и всички подобни неща, какво ще правите? Може би ще успеете да изградите собствено мнение? 8-)

Ха ха. Кой го казва? Хората, които тръгнаха на опълченски принцип и "кой каквото знае" се изреди, главно с общи приказки.

Ние изграждаме стройно структурирана теза, която ще защитаваме по определена схема. Но нищо не ни пречи междувременно да оборваме категорични вашите смешни и хаотични доводи.

x3eme
07-19-2009, 14:34
Канис,много подло играеш,но после игричките ти ще се обърнат срещу теб. 8)

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
07-19-2009, 14:36
Съжалявам, че не мога да взема участие до утре в инициативата въпреки че съм в отбор Бенедиктус. Прочетох повечето коментари. Не ми харесва как се води дебата. Най-издържано и целенасочено действа Канис. Трябва да има схема за водене ... всеки да има по 1 мнение след опонент или каквото и да е ... така става разхвърляно, неструктурирано ... хаос ;/ Дебата не е стойностен.

x3eme
07-19-2009, 14:37
Негово право е да успорва мнението на другите.Така иска да разбие огранизацията ни.

Genetix
07-19-2009, 14:38
Team ръцете горе. :smt038 :smt038 :smt038 :)


:smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038 :smt038

Canis_Dirus
07-19-2009, 14:39
Канис,много подло играеш,но после игричките ти ще се обърнат срещу теб. 8)
Подло?

Защо да е подло?
Все пак целта на спора е да защитиш своите доводи и да опровергаеш чуждите.

А какво подло има в структурата? В това аргументите ти да са подредени. Ние са опитваме да бъдем разумни. Има там едно мнение, което не е прегледно.

Това, което вие правите е подло. Принуждавате ни да отговаряме на едни и същи твърдение формулирани по различен начин. Тези твърдения често излизат извън рамките на спора.

Вашият отбор до сега не е излязал с единна позиция. Действията ви са хаотични, нямате теза, само случайно събрани аргументи.

Не бих казал, че това, което правите, е дебат!
По скоро вие ни обвинявате в неща, които дори още не сме казали. Слагате твърдения в нашите "усти".
Абсолютно аматьорско!

Canis_Dirus
07-19-2009, 14:49
Между другото, не е зле някой от Санктусите да изстреля още един патрон напосоки, че да мога да пусна встъпителното мнение на отбор Benedictus.

x3eme
07-19-2009, 14:51
Тежко ми е.....ужасен махмурлук ме мъчи. :smt078

Canis_Dirus
07-19-2009, 14:54
Сега се ядосвам, че някои от съотборниците ми пуснаха материали и аргументи преди да му е дошло времето.

Ако Санктусите подхождаха като нас и имаха структура, а не всеки да пише по 10 аругмента, нямаше да се налага да им раздробяваме мненията на части и после да пискат като озлочестени девици, когато се опитваме да внесем някаква структура и да разграничим аргументите един от друг.

krem4et0
07-19-2009, 15:29
Хайде още 1 насока и от мен-ами ако бременността е противопоказна за здравето на майката. Поради 1 или друга причина бременностите при 1 и съща жена протичат различно. Може здрава жена да има проблеми, а може болна жена да износи здраво бебе...Чий живот е по-важен и защо? Оправдан ли е рискът? Дали 1 жена ще бъде пълна и завършена, ако няма деца. Дали е по-хуманно да пожертваш себе си, за да дадеш шанс на друг да живее? Или дори и жените (които са създадени да даряват живот и да се грижат за него, повече отколкото за себе си) са егоисти.Дали ако носиш здраво бебе, но си обречена да умреш, ако го износиш, ще предпочетеш неговия пред своя живот...

Жалко, че няма момичета и в двата отбора. Наистина ми е тъпо да се разсъждава по подобен въпрос от момчета. Аз съм на мнение, че който има мата той взема решението, дори и в стабилна двойка...

Canis_Dirus
07-19-2009, 15:39
.

Жалко, че няма момичета и в двата отбора. Наистина ми е тъпо да се разсъждава по подобен въпрос от момчета. Аз съм на мнение, че който има матка той взема решението, дори и в стабилна двойка...

I have the pussy, so i make the rules?

Затова водим дебат. А дебата трябва да е структуриран и да се върви от общото към частното. Стремим се да намерим общовалидни принципи, а не да търсим изключенията и прецедентите. Ясно е, че не можем да обхванем всяка един частен случай, затова се концентрираме над общите положения.
Аз се опитах да създам структура в началото с въвеждания пост, където да уточним проблема, но Санктус започнаха без структура и дебата се разми. Даже изстреляха доста патрони преди да сме излезли от окопите.

krem4et0
07-19-2009, 15:47
Ти каза, че абортът по медицински причини не е тема на дебата, а той е. Общо взето заради такива причини се прави аборт в 4-ти и 5-ти месец. Бих казала, че това не е частен случай, а е основната причина!

Canis_Dirus
07-19-2009, 15:55
Ти каза, че абортът по медицински причини не е тема на дебата, а той е. Общо взето заради такива причини се прави аборт в 4-ти и 5-ти месец. Бих казала, че това не е частен случай, а е основната причина!
Не ми се спори и тук. Темата е за коментари, а не за втора дискусия.
Темата е достатъчно ясно зададена.

krem4et0
07-19-2009, 16:11
Аз не споря, спокойно. Приеми мнението ми за коментар по темата на дискусията. Имате време да обсъдите и това. Не го пренебрегвайте обаче.

Canis_Dirus
07-19-2009, 16:25
Поради количеството на натрупаните мнения в дискусията само за 1 ден, смятам че ще разумно да бъде затворена тази събота. Ако бъде продължена още ще стане претрупано.
Предлагам всеки отбор да завърши с по едно заключение в Събота. Нега се подготви предварително и да бъде пуснато между 18:55 и 19:00 примерно.

SWASTIKA
07-19-2009, 16:44
Поради количеството на натрупаните мнения в дискусията само за 1 ден, смятам че ще разумно да бъде затворена тази събота. Ако бъде продължена още ще стане претрупано.
Предлагам всеки отбор да завърши с по едно заключение в Събота. Нега се подготви предварително и да бъде пуснато между 18:55 и 19:00 примерно.

Подкрепям. :)

Genetix
07-19-2009, 16:49
Поради количеството на натрупаните мнения в дискусията само за 1 ден, смятам че ще разумно да бъде затворена тази събота. Ако бъде продължена още ще стане претрупано.
Предлагам всеки отбор да завърши с по едно заключение в Събота. Нега се подготви предварително и да бъде пуснато между 18:55 и 19:00 примерно.

С 2 ръце, един крак и ухо съм ЗА!

machoka
07-19-2009, 16:56
ок, тая събота ще я затворим )

kalpazanka
07-19-2009, 17:20
Канис хвана много вярна посока по въпроса с развитието на нервната система. ;)
Подкрепям аборта по медицински причини, но до 20 г. с., не след това. .
Отвратих се от техниката на аборта, описана в дебата.

SWASTIKA
07-19-2009, 17:21
Просто подхождаме най - тактично... :)

kalpazanka
07-19-2009, 17:23
Извинявам се :oops: Малко се поувлякох :oops: За удари под кръста и допълнително факти може да ми драскате ЛС.

Canis_Dirus
07-19-2009, 17:24
Ще помоля външни лица да не дават тук аргументи. kalpazanka, след като даваш сега това, предоставяш на пртивниковия отбор повече време да реагира.

Pliok0019
07-19-2009, 20:30
Много жени се притесняват за фигурата си след бременност.Други пък в началото я искат,след това си променят решението.
"То се роди и виж ме на какво приличам сега,на слон!".
Трябва ли ТО да бъде лишено от обич и внимание,само защото майката е била скептично настроена?


:shock: :shock: :shock:

Canis_Dirus
07-19-2009, 20:58
Много жени се притесняват за фигурата си след бременност.Други пък в началото я искат,след това си променят решението.
"То се роди и виж ме на какво приличам сега,на слон!".
Трябва ли ТО да бъде лишено от обич и внимание,само защото майката е била скептично настроена?


:shock: :shock: :shock:
Не се пули така! Това фактите! Това е начинът, по който Sanctus води спор. Измислят се факти!

x3eme
07-21-2009, 13:23
До утре вечер отбор Sanctus ще бъде готов със нови допълнения по темата.

Canis_Dirus
07-21-2009, 13:29
До утре вечер отбор Sanctus ще бъде готов със нови допълнения по темата.
Време беше. Какви ще са? Ще парафразирате старите си мнения и ще напишете всеки едно и също по два пъти?

Поне сегашната ви практика е такава...

SWASTIKA
07-21-2009, 13:35
До утре вечер отбор Sanctus ще бъде готов със нови допълнения по темата.
Време беше. Какви ще са? Ще парафразирате старите си мнения и ще напишете всеки едно и също по два пъти?

Поне сегашната ви практика е такава...

Остави ги да радват, сигурно ще постват снимки на гърджави сомалийски негърчета, болни от край време, който ще бъдат частни случаи. 8-)

babity
07-21-2009, 13:36
Къде мога и аз да се запиша за следващия път? И... отбора се готви заедно и един говори от името на всички или всеки от отбора подбира факти, с които да защити тезата си сам?

x3eme
07-21-2009, 13:37
Канис,това е тема за коментар на дебата,не за дебатиране.Когато бъдем готови ще причетеш написаното от нас.До тогава нямам никакво намерение да ти дам каквато и да е било насока какво точно ще кажем.

SWASTIKA
07-21-2009, 13:41
Канис,това е тема за коментар на дебата,не за дебатиране.Когато бъдем готови ще причетеш написаното от нас.До тогава нямам никакво намерение да ти дам каквато и да е било насока какво точно ще кажем.

Само без снимки на гърджави, некъпани негърчета. :)

x3eme
07-21-2009, 14:01
^^I see the pain deep in your eyes....

Canis_Dirus
07-21-2009, 15:50
До къде го докара дебата? Ние оборихме аргументите на Sanctus, а те оставят нашите без отговор. Явно нещо не е както трябва...
Май са се отказали...

SWASTIKA
07-23-2009, 16:26
Парят ме очите от последния пост в дебата. 8-)

ItalianMafia
07-24-2009, 07:01
Последния пост в дебата е невероятен!.. Прочетох го на един дъх и направо не мога да си обясня как е възможно една майка да причини нещо подобно на собственото си дете.. Това е убийство и не мога да повярвам, че точно лекарите го вършат след като би трябвало да се грижат за нашия живот.. Ужасяващо е.. Само като си помисля за горките малки деца....................

hottie
07-24-2009, 09:58
Към Свастика :


Изгледайте ги и осъзнайте какво подкрепяте.

Това е много лесен начин да го кажеш, при положение, че не ние избираме тази позиция, а това стана чрез жребий. Ако бяхте ЗА аборта едва ли щеше да напишеш това ;) Да не кажа, че нашата задача е много по-трудна...Просто една вметка.

plmn
07-24-2009, 10:02
Изгледайте ги и осъзнайте какво подкрепяте.

Това е много лесен начин да го кажеш, при положение, че не ние избираме тази позиция, а това стана чрез жребий. Ако бяхте ЗА аборта едва ли щеше да напишеш това ;) Просто една вметка.

Ако бяха, но те не са. За това имаше жребии, сега всеки подкрепя своята позиция, дори да не отговаря и съотвества с личните убеждения, с каквото може. Ако те бяха 'За' аборта, всичко щеше да е различно. Не виждам на къде биеш 8-) 8-)

SWASTIKA
07-24-2009, 10:10
Към Свастика :


Изгледайте ги и осъзнайте какво подкрепяте.

Това е много лесен начин да го кажеш, при положение, че не ние избираме тази позиция, а това стана чрез жребий. Ако бяхте ЗА аборта едва ли щеше да напишеш това ;) Да не кажа, че нашата задача е много по-трудна...Просто една вметка.

Една от страните е правата, това че жребият ме е поставил от страната на истинското ми мнение, е просто съвпадение. :)

hottie
07-24-2009, 10:21
Към Свастика :


Изгледайте ги и осъзнайте какво подкрепяте.

Това е много лесен начин да го кажеш, при положение, че не ние избираме тази позиция, а това стана чрез жребий. Ако бяхте ЗА аборта едва ли щеше да напишеш това ;) Да не кажа, че нашата задача е много по-трудна...Просто една вметка.

Една от страните е правата, това че жребият ме е поставил от страната на истинското ми мнение, е просто съвпадение. :)

То е ясно, че винаги едната страна е по-разумната. Не обвинявам нито вас, нито нас. Жребият го е определил и се съобразяваме. Просто казвам, че може би това изказване не е на място и не е правилно. Не бих го казала на никой в този или друг дебат :)

SWASTIKA
07-24-2009, 10:26
Тук не е дебата.

hottie
07-24-2009, 10:34
това го беше написал в дебата в последния ти пост и преди това също на едно място

SWASTIKA
07-24-2009, 17:00
Айде Санктус... Къде сте?! :)

Нещо ви няма... :-o

ItalianMafia
07-24-2009, 17:47
^ Обмислят как да оборят последния ти пост.. Дай им време, не е лесно..

Canis_Dirus
07-24-2009, 19:16
Няма да е зле да напишат нещо. От три дни не са писали, а ние имаме още какво да кажем.

SWASTIKA
07-24-2009, 19:26
Няма да е зле да напишат нещо. От три дни не са писали, а ние имаме още какво да кажем.
Няма да е никак зле... :-o

SWASTIKA
07-25-2009, 17:09
Очакваме комисията да се намеси и да видим какво се е получило. :)

Canis_Dirus
07-25-2009, 17:15
Kyp за дебата!

редактирах си постовете в тази пародия на дебат. Да не се взимат под внимание!

SWASTIKA
07-25-2009, 17:19
И въпреки правилното отреагиране на моя съотборник, нека комисията се изкаже, макар и със един - двата участващи в Бенедиктус. :)

RAWRRR
07-25-2009, 18:06
Мен са ме учили да уважавам труда си, независимо дали съм доволна от или не, затова и аз искам победител.

Канис много неподходящ момент да си редактираш всички мнения - това се прави в началото,когато виждаш че няма смисъл, а не в края.

Canis_Dirus
07-25-2009, 18:12
Мен са ме учили да уважавам труда си, независимо дали съм доволна от или не, затова и аз искам победител.

Канис много неподходящ момент да си редактираш всички мнения - това се прави в началото,когато виждаш че няма смисъл, а не в края.

То реално погледнато си е началото. Вие не писахте 4 дена. А иначе - аз не съм положил някакъв огромен труд, че да ме е яд.

Ако толкова ти е важно - ВИЕ СТЕ ПОБЕДИТЕЛИ.

доволни?

Мен ми е под нивото да участвам в такива пародии.

SWASTIKA
07-25-2009, 18:18
Минало свършено, да се надяваме следващия дебат да бъде по - добър. :)

RAWRRR
07-25-2009, 18:47
Не ми е толкова важно,просто искам нещата да са коректни.

Като не ти харесва,не го омаловажаваш и накрая да правиш глупости.Тръгваш си първият,вторият или третият ден..

За мен е важно да има победител,дори и да е вашият отбор.Ако е вашият ,аз ще си дам равносметката къде сме сгрешили и занапред няма да допускам същите грешки.

Хайде стига,не искам да се караме.

SWASTIKA
07-25-2009, 18:53
Поздрави на всички участници и от двата отбота взели участие в дебата! :)

Canis_Dirus
07-25-2009, 19:20
Не ми е толкова важно,просто искам нещата да са коректни.

Като не ти харесва,не го омаловажаваш и накрая да правиш глупости.Тръгваш си първият,вторият или третият ден..

За мен е важно да има победител,дори и да е вашият отбор.Ако е вашият ,аз ще си дам равносметката къде сме сгрешили и занапред няма да допускам същите грешки.

Хайде стига,не искам да се караме.
Реално погледнато това е трети ден. От вторник не е писано в темата.

Уж не ти е толкова важно, а два реда по-долу казваш "На мен ми е важно". Като ти е важно - радвай се на победата.

jghgh
07-25-2009, 21:17
Канис, защо го направи? о_0





Коментар: Benedictus бяха по-добрите, но предполагам хората от Sanctus също са против аборта след 4 месец, ама заради жребия е трябвало да са "За"... и сигурно затова не им е било толкова лесно да изложат подобни по сила на вашите аргументи.

Canis_Dirus
07-25-2009, 21:22
Канис, защо го направи? о_0





Коментар: Benedictus бяха по-добрите, но предполагам хората от Sanctus също са против аборта след 4 месец, ама заради жребия е трябвало да са "За"... и сигурно затова не им е било толкова лесно да изложат подобни по сила на вашите аргументи.
Защото не искам да имам общо с това, което се получи.

P.S. Аз лично съм за аборта по всяко време.

Даже ме домързя да пиша, че абортът по медицински причина е съвсем друга бира от бикновения.

RAWRRR
07-25-2009, 21:24
И аз съм за аборта по всяко време..

Pliok0019
07-25-2009, 21:25
Това с лотарийният принцип за мен е глупаво. Няма как да защитаваш нещо с голямо желание и да се стремиш да го докажеш, след като ти самият си уверен в обратното твърдение.

SWASTIKA
07-25-2009, 21:27
Това с лотарийният принцип за мен е глупаво. Няма как да защитаваш нещо с голямо желание и да се стремиш да го докажеш, след като ти самият си уверен в обратното твърдение.

Ако си достатъчно умен, можеш.

Иначе при записването на 10 човека "За", вероятността да се запишат 10 човека "Против", става почти невъзможна. :)

Canis_Dirus
07-25-2009, 21:42
Това с лотарийният принцип за мен е глупаво. Няма как да защитаваш нещо с голямо желание и да се стремиш да го докажеш, след като ти самият си уверен в обратното твърдение.
Точно лотарийния принцип е идеята. Не да представяш принципите си, а да покажеш, че можеш да построяваш правилно и логично мнение.

А да - и да се работи като отбор. Което изобщо не се получи.

hottie
07-25-2009, 21:57
Между другото никъде в правилата не пише, че трябва да се дебатира всеки ден. Това може да е и вид тактика.

НО както и да е. Каквото било - било. Първи дебат - имаше много пречки, отказа ли се, заети, не толкова заети, амбицирани, не толкова амбицирани и пр. Факт е , че работата в екип не се получи кой знае колко добре нито в единия, нито в другия отбор. Нормално. Не винаги се получава.
Сега няма смисъл да спорим. Нека комисията обяви печелившия. Аз ви поздравявам :)