PDA

View Full Version : Виста или ХП



mysticinside
07-18-2009, 23:12
Здравейте пнеже съм момиче и не съм мн цветуща в тази тема искам да ви попитам кое е по добре .. Widows Vista или Windows XP . Доста хора съм питала и всички ми казват различно...Кажете и вашето мнение

П.С. извинявам се ако има такава тема , но потърсих и нямаше :)

adrenal1n
07-18-2009, 23:25
Зависи от потребностите ти...
И от компютъра й xD :)

skuck
07-19-2009, 07:55
Ми избери по малкото зло - ЕксПи!И изчакай докато излезе Седем и слагай него ... очаква се да бъде доста добра!

doomkillerr
07-19-2009, 08:22
Здравей "mysticinside". И аз ще ти отговоря, като другите с краткото "...зависи". Ако компютъра ти е по новичък и е с добри характеристики, може и Виста да сложиш (малко по красива е графичната среда от колкото на XP :D ), но аз лично бих ти препоръчал ("по малкото зло", както каза "skuck") ХР-то! То е много по пройзводително, няма да ти се бави компютъра, като някоя стара "баба", а направо ще лети в облаците. В обратния случай, ако искаш всичко да е направено много красиво и с финес, но за сметка на това чакаш едно приложение да са отвори много бавно си слагаш Виста.

П.С. - И друго, ако си работила с ХР - да знаеш, че при Виста има доста разлики, поне в "местонахождението" на различни настройки, които ако не ги направиш само ще те дразнят различни "нещича" дето излизат!!! 8)

mysticinside
07-19-2009, 08:26
Благодаря ти doomkillerr за изчерпателния отговор . благодавя и на останалите...явно още си седя със ХП ..пък ще чакам да излезне новата му версия :) :) :-)

doomkillerr
07-19-2009, 08:45
AXPAXPAXP
Почакайте бе, ако става дума за красота и лекота мисля, че трябва да се отдаде малко информация и за linux ubuntu :)
Върви на много стари машини. Дизайна е перфектен, няма по лека графическа система (ако има се броят на пръсти).

:-o

Прав си "tqnko", но в конкретния случай смятам, че това не е най-удачния вариант! Предполагам, че момичето ще иска да си сложи някаква програмка (някой път), която ще е правена само за Windows. А както ти сам каза "...Зависи от потребностите ти..." :)

LittleDude
07-19-2009, 10:01
Ако имаш процесор над Athlon X2 5200+/Core 2 Duo E5200 и рам над 2ГБ - виста x64.

skuck
07-19-2009, 17:48
"tqhko" Gnome я водят една от най-тежките графични среди!Ама все пак зависи от хардуера, примерно на мене гном ми върви по добре и от XFCE ...

skuck
07-19-2009, 20:04
пробвай Slitaz и DSl Linux ;) Gentoo също не е за изпускане, но там тряя да имаш повечко познания.

skuck
07-19-2009, 20:41
сис аднмина си решава кво да ползва, пък ако разбира достатъчно, ще си направи цяло собствено дистро ....
Убунто я водят най-юзър френдли.

Genetix
07-19-2009, 22:25
"tqhko" Gnome я водят една от най-тежките графични среди!Ама все пак зависи от хардуера, примерно на мене гном ми върви по добре и от XFCE ...

Сириозно :-o :-o :-o :-o Това нема го повярвам :D

mysticinside
07-20-2009, 08:12
Прочетох отговорите и реших че докато не смея тази кошница наречена мой компютър ще си седя със ХП...просто нямам достатъчно РАМ и такива работи за да го натоварвам :-D

YakUZa777
07-23-2009, 09:20
Аз на лаптоп с 4гб рам, си сложих ХР, по-удобен ми е, а и съм му свикнал и на компа съм с ХР и не мисля, някога да си слагам Виста.
П.П. You are so hot ! :oops:

YakUZa777
07-23-2009, 09:57
По принцип за лаптопи дават vista защото е по енергоспестяващ. поправете ме ако лъжа ;р
Аз нарочно си го взех без ОС, за да си сложа ХР. 8-)

l0lz
07-23-2009, 11:20
Vista Ultimate - Това е моята операциоона система.С нея съм от доста време и нямам никакви ядове.Сега вече е на service pack 2,има си поддръжка,докато на EX-скоро ще му я спират!Слагай Виста и не му мисли!

YakUZa777
07-23-2009, 12:00
По принцип за лаптопи дават vista защото е по енергоспестяващ. поправете ме ако лъжа ;р
Аз нарочно си го взех без ОС, за да си сложа ХР. 8-)Отделно цената когато е с OS е с 50лв минимум по-скъпа. Но въпреки това виста мисля, че е по енергоспестяваща от XP, а при лаптопите това е от голямо значение.
Виста изисква и повече ресурси, не са ми проблем, но и съм си свикнал на ХР.