PDA

View Full Version : Рап музиката в българия ?



psdsquared
07-19-2009, 07:31
Така значи според вас " Що е хопа и има ли той почва у нас ? " . Както всички знаят имаме си underground имаме си така наречените "позьори" . От мен Spens и SkusaniKaputi получават супер голямо уважение . Рапъри като Шамара , Конса и изобщо хора от r&b records не ми харесват (нищо лично към феновете им или тях ) , а и да не забравям G.G.P ( даже не пеят по мелодията , а и текстовете са под всякаква критика ) Това е от мен . Вие сте
:)

mostwanted
07-19-2009, 07:35
има хляб в бг хип хопа ама типов 8-) мойте първенци са x team 8)

Priceless
07-19-2009, 07:46
Ама за какво R&B Records говорим в момента, при положение, че Шамара се направи на много голям, изгони ги всичките и в момента са само той и Конса , като Конса го държи само за барман в барчето му. Няма какво да говорим. Едно време Ша наистина беше на върха .. после започна да се комерсиализира и сега вече наистина е банален. Ок, направи си песничка със Снуп Дог .. евала, за което. Но .. нека да не се лъжем, без псевдоримичките на Ша в тая песен щеше да е 100 пъти по-добре.
И сега почват да се появяват от някъде някакви измислени рапърчета, които напразно драпат нагоре и се опитват да направят нещо смислено, но не се получава. Честно казано - разбираемо е . Въпреки всички фенове на хип-хопа в България, не мога да кажа, че са повече от чалга феновете. Щото .. айде извикайте Ша на един стадион да видим дали ще го препълни. Не заставам на ничия страна, защото слушам и от двата вида музика попринцип.
И сега ако се замислим наистина .. хип-хопа преди имаше почва у нас . Шото ако ви кажа някои песни на Ша или Шамара преди .. 100% даже и тези, които не слушат такава музика ще ги знаят.. а сега от новичките половината не се знаят ..
Оф както и да е.. поувлякох се ... 8-)

mostwanted
07-19-2009, 08:06
Ама за какво R&B Records говорим в момента, при положение, че Шамара се направи на много голям, изгони ги всичките и в момента са само той и Конса , като Конса го държи само за барман в барчето му. Няма какво да говорим. Едно време Ша наистина беше на върха .. после започна да се комерсиализира и сега вече наистина е банален. Ок, направи си песничка със Снуп Дог .. евала, за което. Но .. нека да не се лъжем, без псевдоримичките на Ша в тая песен щеше да е 100 пъти по-добре.
И сега почват да се появяват от някъде някакви измислени рапърчета, които напразно драпат нагоре и се опитват да направят нещо смислено, но не се получава. Честно казано - разбираемо е . Въпреки всички фенове на хип-хопа в България, не мога да кажа, че са повече от чалга феновете. Щото .. айде извикайте Ша на един стадион да видим дали ще го препълни. Не заставам на ничия страна, защото слушам и от двата вида музика попринцип.
И сега ако се замислим наистина .. хип-хопа преди имаше почва у нас . Шото ако ви кажа някои песни на Ша или Шамара преди .. 100% даже и тези, които не слушат такава музика ще ги знаят.. а сега от новичките половината не се знаят ..
Оф както и да е.. поувлякох се ... 8-)

аз не съм съгласен с тва , айде шамара всички му знаем старите песни няма какво да се лъжем , но това не значи че някога е правил качествена музика . Сега излизат песни , качествени и само за слушане , без мисъл за продаждби понеже никой вече не купува нищо , заради в бокса и ю туб и тн... от сорта на бисолини , който е мн изгрубял тип 8-) вкарва лирика , камуфлажния отряд извадиха скоро нов албум , който меко казано кърти , от NO WALLZ , MD BEDDAH до криско и 100 кила ако щеш , щото и те правят забавна музика

Priceless
07-19-2009, 08:11
Ама за какво R&B Records говорим в момента, при положение, че Шамара се направи на много голям, изгони ги всичките и в момента са само той и Конса , като Конса го държи само за барман в барчето му. Няма какво да говорим. Едно време Ша наистина беше на върха .. после започна да се комерсиализира и сега вече наистина е банален. Ок, направи си песничка със Снуп Дог .. евала, за което. Но .. нека да не се лъжем, без псевдоримичките на Ша в тая песен щеше да е 100 пъти по-добре.
И сега почват да се появяват от някъде някакви измислени рапърчета, които напразно драпат нагоре и се опитват да направят нещо смислено, но не се получава. Честно казано - разбираемо е . Въпреки всички фенове на хип-хопа в България, не мога да кажа, че са повече от чалга феновете. Щото .. айде извикайте Ша на един стадион да видим дали ще го препълни. Не заставам на ничия страна, защото слушам и от двата вида музика попринцип.
И сега ако се замислим наистина .. хип-хопа преди имаше почва у нас . Шото ако ви кажа някои песни на Ша или Шамара преди .. 100% даже и тези, които не слушат такава музика ще ги знаят.. а сега от новичките половината не се знаят ..
Оф както и да е.. поувлякох се ... 8-)

аз не съм съгласен с тва , айде шамара всички му знаем старите песни няма какво да се лъжем , но това не значи че някога е правил качествена музика . Сега излизат песни , качествени и само за слушане , без мисъл за продаждби понеже никой вече не купува нищо , заради в бокса и ю туб и тн... от сорта на бисолини , който е мн изгрубял тип 8-) вкарва лирика , камуфлажния отряд извадиха скоро нов албум , който меко казано кърти , от NO WALLZ , MD BEDDAH до криско и 100 кила ако щеш , щото и те правят забавна музика

АЗ никъде не говоря за качество, говоря за популяризиране на тоя вид музика :D А за бисолини няма какво да си говорим просто .. 8)

hackberry
07-19-2009, 08:15
Не съм навътре в нещата,но slim ме радва.

Castaway
07-19-2009, 11:37
мм .. Определено има добър хип хоп в БГ .. е има и много такъв дет за никъв х*й не става, ама.. то на сякъде ги има..

Ми.. мен лично ме кефяр песните на Ицо a.k.a. Sane__ .. Крум и Цецо ( RESPECT RECORDS ) имат добри парчета (не пеят за ку*ви и тн ..и чесно казано те драпаха 7 години за да са това, което са в момента .. Имат концерти, канят ги насам на там.. отделно са много пичаги хората, имах възможност да лафя с тях .. в песните им има смисъл)

някой от нещата на Slawek и Reklail не са зле, даже никак.. И по едно време бяха нашумяли DISS (Denyo i Densei) ..

За Шамара .. кво да се говори .. Че тоя изобщо прай ли хип хоп ?? :lol: :lol: :lol:

Priceless
07-19-2009, 11:41
И по едно време бяха нашумяли DISS (Denyo i Densei) ..

Densei ?! Да се надяваме, че е грешка на клавиатурата 8-) DiS са DenYo i Sensei попринцип .. И да .. те също имат хубави песнички :D

r0ssk0
07-19-2009, 12:38
За мен лично Спенс е нещо като величие - няма такива рими другаде =] Иначе Wosh, Denyo, Sensei, MD Beddah.. има много качествени копелета с готини лирики, добри ритми, и най-важното - стремят се към ндърграунда.. не се бутат да се правят на велики като елементи от сорта на Шамарчето :)
Надявам се тая музика да пробие отново и да се популяризира, въпреки че поради разбираеми причини повече ми се иска рока и метъла да разширят влиянието си... Но основната ми надежда е една - да се променят нещата с чалгата , защото нещата не вървят на добре.. Ама това си е мое мнение :)
Продължавайте все така да слушате готина качествена музика, хора :)

psdsquared
07-20-2009, 13:07
Мерси за отговорите .. все пак очаквах повече хора да се включат , но явно този стил музика не е толкова известен , както "поп-фолка" и "хаус" музиката(нямам нищо против и двата стила). :)

Diam0nD
07-20-2009, 13:21
не ви ли писна от малоумни теми за рапа ?!?!?!
Баси простотията .
Priceless много го разбира рапа .... пускай респект и слушай за нещата от живота :lol: :lol:
хич те няма в тая тема мацко .... "преди имаше почва" .айсдхасфгахгфахгфах черноземна ли беше или сива-горска ?!
а сега каква стана ?!
оф пусни си преслава и затъпявай :)

Jamalska
07-20-2009, 13:53
Иначе Wosh, Denyo, Sensei, MD Beddah.. има много качествени копелета с готини лирики, добри ритми, и най-важното - стремят се към ндърграунда.. не се бутат да се правят на велики като елементи от сорта на Шамарчето :)

:razz: :razz: :razz: :razz:

П.П. ей колко е яко да се напушиш и да се смееш на глупости в тоя форум.

slap2trap
07-20-2009, 13:55
DRS!!!!
DRS+ също стана споучлива работа ;)
Иначе като второстепенни ще кажа Дис, МД Беда, Уош и т.н.

TellMeYourName
07-20-2009, 14:00
устата, бе, идиоти 8)

SiNiStEr
07-20-2009, 14:20
устата, бе, идиоти 8)
+ Софито 8)

_princess_
07-20-2009, 17:00
Да беше написал/а България с главна буква...

Според мен няма рап у нас.

psdsquared
07-20-2009, 19:25
Diamond не мислиш ли , че мнението ти беше ненужно и абсолютно тъпо . Ако ще пишеш нещо нека то да е по темата не срещу потребителите , който пишат в нея . Момичето ако иска може да слуша и кондйо дори , трябва само да знае какво говори и да е запозната с развитието на хопеца !

Diam0nD
07-20-2009, 19:33
кво е наясно бе ... наясно е с тенденциите в чалгата .

Жамалска 100000% права :lol:
бтв гледах гледах на хип хоп феста ... май те видях ,ама не дойдох се запознаем на живо 8-)

psdsquared
07-20-2009, 19:43
Ок . Накрая ще кажеш ли какво мислиш за хоп-а ?

DieselBlood
07-20-2009, 19:49
Така...Аз го твърдях,твърдя го и пак ще го твърдя:Всички "нови хип-хоп изпълнители"в България са мухльовци от класа.Може би изключение правят Респект и Кингсайз.Другото е пълна боза.

Diam0nD
07-20-2009, 20:11
добре бе човек ти аватара ми не го ли скиваш ?!? Знаеш ли въобще кои са НОКАУТ ? Супер зла БГ рап група . :-o я си ги пусни ;)
ох лелелей

HipHopBlond
07-20-2009, 20:33
БГ рапа не става :? ... Хипхопа е музиката за мене ама такъв старичък Old School още със плочите и underground-а... само т'ва слушам аз и тва е истината за мене... Peace \\// :|

D12Respect
07-20-2009, 22:26
Във България е нямало рап няма и да има.Българския език за рап не става за мене-не е мелодично

Jamalska
07-21-2009, 06:41
Аааааааааааахахахахаха бисери:)

Според мен няма рап у нас.

Момичето ако иска може да слуша и кондйо дори , трябва само да знае какво говори и да е запозната с развитието на хопеца !


Аз го твърдях,твърдя го и пак ще го твърдя:Всички "нови хип-хоп изпълнители"в България са мухльовци от класа.Може би изключение правят Респект и Кингсайз.Другото е пълна боза

БГ рапа не става ... Хипхопа е музиката за мене ама такъв старичък Old School още със плочите и underground-а... само т'ва слушам аз и тва е истината за мене... Peace \\//

Във България е нямало рап няма и да има.Българския език за рап не става за мене-не е мелодично

Кфо ли си играх...то всичко е бисер...оо мн подходящо за оная тема в Булшитззз
Diam0nD, аз ще да съм била.Що не дойде,аз разпънах палатката и почнаха от тук,от там да се обаждат разни хора:)Много благинка беше

fenasf
07-21-2009, 08:31
ми новите бг рапари съкват болс и Мишо Шамара, Ванко 1 и вс от Аренби Рекордс са пълен булшит
Спенс и OCG ми бяха любими ама ся къде са :(

malone
07-21-2009, 09:10
Почва има и изпълнители бол-стига да им се кефиш.Доста хора заслужават уважение и за билзките 20 години могат да се отличат доста от тях.Хубаво,че има все повече и повече бачкащите лейбъли и се прави музика.Главна пречка хип хопа да няма почва у нас за мене е това,че се пускат отбрани изпълнители и всичку друго остава в няква сянка.Спомням си преди време Ndoe обясняваше в някакво интервю,как се молил на някъв диджей да пуснат"Чакай"(песента с 2 и Jo) и диджейма му казал ами 10 души преди тебе я искат тази песен и аз и се кефя ама не брат няма да ти я пусна.

Diam0nD
07-21-2009, 10:01
Jamalska е сигурно тряяше хаха ние отначало се бяхме надъхали да направим форумно кръгче от палатки ,ама хила пинги нз де избягаха и се отказахме :D

нали знаеш че имаше една тема за "яките рапери от Impuls" . Тряя напрайм 1 такава " яките рапери от нета" :lol: :lol:

http://vbox7.com/play:51084c8f
Няма бг хип хоп .... най-накрая ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слушайте !!!!!

Jamalska
07-21-2009, 21:20
Да бе,аз тфа си мислех,че в тая тема може да се пускат и бози от тук.
А за кфо ти е форумно...те всички там малко или много са форумци.Пинги беше с нас заедно с Пробата,Механика и още сума народ;ХИЛа го видях, че се е паркирал някъде близо до бирите...той беше пастет:)

Diam0nD
07-21-2009, 22:31
механика на пластик хуморс баш до нас беше застанал пред сцената хах .Много им се изкефи ,сефте ги чувах аз ,сефте го скивах него ... пичаги !!
нищо ... идва БИ РИЪЛ :grin: :grin:

graceless
07-21-2009, 22:36
Рап музиката в България е като кризата на финансовата борса :? :razz:

Diam0nD
07-22-2009, 07:00
Рап музиката в България е като кризата на финансовата борса :? :razz:
а мозъкът ти като чудовището от Лох Нес - няма го :)

Jamalska
07-22-2009, 13:17
механика на пластик хуморс баш до нас беше застанал пред сцената хах .Много им се изкефи ,сефте ги чувах аз ,сефте го скивах него ... пичаги !!
нищо ... идва БИ РИЪЛ :grin: :grin:
Хаха Механика може да е много лош ако не си му свикнал на глупостите.Аз съм си по по-тежкия рапец по принцип...А Б-риъл няяяяямам търпение.тия дни тряа да взема пари,вече съм си уредила спане,компания,лудница :grin:

Diam0nD
07-22-2009, 15:53
а дали ш може там с палатки да се иде и на плажа :lol: а като нищо и да се метнем в несебър на 1 афтърче в някой бар 8)

Jamalska
07-22-2009, 19:20
е то сиг ше има организиран афтър.След делинкуент хебитс в созопол имаше.Иначе не виждам смисъл от палатките....или няа да се спи илии крй огъня

Diam0nD
07-22-2009, 21:39
ам щот имаме шофьор с нас и трудна работа да не се спи ... ще видим де 8-) Пинги ще ни заведе някъде 8-)

Jamalska
07-23-2009, 06:43
Абеее шофьор...за вас стоп няма ли:)Ще залеем Какао бийч с долни раперски отрепки:)шофера ще спи на задната седалка докато всички трещят :)

Diam0nD
07-23-2009, 07:18
е на стоп ... стига бе :D от варна до несебър евтино ще излезе и не рискуваме да висим по пътя неприбрани :D

Tempest
07-23-2009, 08:31
за рап в БГ не може да се говори... всичко рано или късно става комерсиално... само Йоко дето още не е... иначе ILLmate - Wosh, Ruth, FARS, LOGO5... и тях ги тръшна комерса... надявам се да продължат да правят яки парчета... и да е прецизно, а не като другите - да бързат да издадат някакъв шит, само щото някой им минал парчето в класациите...

YakUZa777
07-23-2009, 09:06
Epic fail.

lovec
07-23-2009, 11:10
много зле има само няколко добри изпалнители

Jamalska
07-23-2009, 19:20
Оф няа кфо да го говорим.

Diam0nD
07-24-2009, 06:19
който определя музиката само като мода е доста жалък ....

Jamalska
07-24-2009, 06:34
Няма почва у нас. на рапа му мина модата преди няколко години :grin:

Йееей,тоя момент го чакам с нетърпение...Но надали ще се върнем отново години назад,когато на партитата нямаше лапета с впити дънки и кецки...

vampire_girl_
07-24-2009, 17:11
чалгааааааааааааааааааааа аааа :grin: :-)
ходи се гръмнииииииииииииииииииии ииии :-)

JoLLiE92
07-25-2009, 19:24
Шамара никога не е бил номер едно.. ъпсурт са номер едно за мен по нашите среди .. Kingsize също ги бива .. да не забравяме за Криско който ми оправя настроението винаги :D а GGP и тея кви бяха не ги помня даже .. Niks ли беше piks ли .. който слуша всяка пикла затова пикс 8-) много ме дразнят тея.. а иначе почти всеки се опитва рап да прави .. за мен у нас ъпсурт са хората а световно T.I. ..няма друг като него просто 8) :smt007 :smt007

bog4eto
07-26-2009, 20:57
Повечето са ми супер смешни,некви шамари,усти,кила..и кви ли не отрепки + ,че "едно време цените още беха идеални,Ъпсурт не беха толко комерсиални" .. и те за пари правят ебати баламите парчета,че и чалагри и не знам си кви още измикярчета ги слушат. :?

Мен Желаеш Бело с 2-3 песни ме хвърли в тъча 8-) :razz: Scumbag ме радва,успя да запише с Big Left тракче,простоо... 8) Нокаут са добри..абе има 2-3 песни от БГ рапа на които се кефя,ама от повечето ми се драйфа :P

JoLLiE92
07-27-2009, 02:24
мда има някой отвратителни .. споменатия пикс е любимец на всяка до 12 години от по малък град.. ужас :?

MC_JAMAL
07-27-2009, 08:47
СПЕНС, БАТЕ САШО, SHORTY MC, X-TEAM

Това са изпълнителите, които най-често слушам, но не се ограничавам само с тях. Има постоянно нови, които си заслужават да се чуят. Но Между горепосочените има нещо, което в другите липсва, а то е стил, класа и рими, които ти чупят таза.

Някъде видях, че едно девойче беше казало, че хип-хоп в България няма...не е така, просто чалгата води до изглупяване, тотална деградация и слабо интелектуално ниво на развитие в следващите ти годинки жалък и мизерен живот!

balon4eee
07-27-2009, 11:01
Иначе Wosh, Denyo, Sensei, MD Beddah.. има много качествени копелета с готини лирики, добри ритми, и най-важното - стремят се към ндърграунда.. не се бутат да се правят на велики като елементи от сорта на Шамарчето :)

:razz: :razz: :razz: :razz:

П.П. ей колко е яко да се напушиш и да се смееш на глупости в тоя форум.
+1 хаха

BanKsmc
01-30-2010, 20:22
малко съм изненадан , че никой не спомена Джентаро :D той си прави мн стабилни тракове , а и в повечето се пеят мн истини :grin: Бате Сашо , Бате Пешо и те са на ниво . Wosh MC за него да не говорим . :D Мега напушените песни брат :D

GracelessIsDumb
01-31-2010, 07:42
бг хип-хоп ми че тва кво е :razz:
има някви уош, някви мацки и подобни ама всичко както каза първият- позьорско :-o

balon4eeeee
01-31-2010, 08:40
ИМА

dirtyyy
01-31-2010, 08:44
Има хляб както казаха ама типов.
illmate правят нещо,даркстепа получава най-голямо уважение от мен
заедно с логопедите.
също спенс и атила.


http://vbox7.com/play:676864b5 най-новото ми любимо от логопедите.
кажете мнение.

ohluv
02-05-2010, 15:59
Особенно Бате Сашо е :lol: има бг хоп.

brutaLxxbunny
02-05-2010, 20:36
Мен пък ме кефи .. страшно много харесвам песни на български .. Щото чалгарията няма да я слушам по-смъртно,ако ще на какъвто искат език да ми я пеят .. Таа някфо радват ме.Всеки с вкуса си :)

Killah187
02-05-2010, 21:01
бг-то не умря ли със http://rizla-sheets.hit.bg/sniper.gif :o

Diam0nD
02-05-2010, 21:12
бг-то не умря ли със http://rizla-sheets.hit.bg/sniper.gif :o
te takava glupost otdavna ne bqh chel !!! :grin: :grin: :grin:

Killah187
02-05-2010, 21:18
ми ... в близките години са много малко песните , които бих се пристрашил да ги пусна повторно ...

BioX
02-05-2010, 21:18
http://vbox7.com/play:b5f2c9b5
:-({|= :-({|=
коментара е излишен :)

Diam0nD
02-05-2010, 21:29
ми ... в близките години са много малко песните , които бих се пристрашил да ги пусна повторно ...
illmate , varna sound , atila ... ima qki neshta oshte ;)

hopekiller
02-06-2010, 14:57
Хип - хоп културата съществува и в България. Имаме, графити, брейденсинг, хип - хоп танци, джейнг, мсинг, бийтбоксинг, следователно имаме и културата. Ако говорим обаче за нивото на USA рап, или FRA джейнг сме много далеч от постигане на тези идеали. Не защото сме некадърни и неможем, а защото ни липсва подкрепата, липвсат истинските фенове, липсва материалното, липсва образованието, липсват и продуцентите. Не казвам, че музиката ни е лоша, НАПРОТИВ! В нея си има един специфичност, един колорит, който няма да чуем никога в USA рап - а и това го прави сепциален

hiphopy0
02-06-2010, 15:32
има култура да има мноо добри МС-та , има добри драскачи има добри би бойс аве има сичко дет е нужно за културата ..
За държава като Бг немоа да се оплача от Рапа ..
Вярно че има некви мноо големи издънки ама то си има хора за сичко смисал че и най големия шит да се пей се ша се намери някой да го слуша .. :)

hopekiller
02-06-2010, 18:01
Е, братле нормално е да има някакви супер големите шитове. Някви на по 12 записват в тях, на скайпския микрофон, защото си мислят че това е ъдърграунд и така ще са истински гангстери, но те уверявам, че на всякъде е така и в USA и UK ги има тези филмари. А има и такива, които са супер талантливи, но никога не успяват, защото нямат пари, късмет и т.н.

hiphopy0
02-06-2010, 19:32
да да прав си, ама и на тях евала,че поне се опитват да праят нещо, мое да не са добри ама тях не ги ебе тва че ше ги чуе цяла Бг, се пак ако не го напраят няма как да разберат дали е добро...

и btw I'm a girl xD

hopekiller
02-07-2010, 13:01
Еее верно ли бе. Извинявам ти се. Познавам много малко момичета, слушашти Onyx, евала за което. Поздрав с Shut em` down :-P

hiphopy0
02-07-2010, 16:17
е ноу проблем xD
да и аз не познавам мноо :o
и мерси за поздрава ;]

GracelessIsDumb
02-07-2010, 17:54
бтв навремето имаше едни Н.И.Ш.Т.О смисъл по едно време ги слушах, не бяха нищо особено :-o

hiphopy0
02-07-2010, 18:20
има ги мноо

ohluv
02-07-2010, 19:12
http://www.vbox7.com/play:6cdda880

hopekiller
02-07-2010, 19:15
Точно така има ги много, но броя им намалява, когато критерия з аскила се увеличава

hiphopy0
02-07-2010, 19:23
ми то има и олд скул шитове
не е заради новото поколение ами си е от хората :lol: