PDA

View Full Version : Голяма обърквация ;/



Priceless
07-19-2009, 11:12
Ситуацията е следната .. Има едно момче, което ми се води най-добър приятел. Познаваме се от супер много време, заедно сме всеки ден по цял ден. Или аз съм в тях, или той в нас .. или сме навънка някъде.Когато не мога да изляза, той винаги намира начин да се видим поне за малко.Споделяме си ...
До тук добре. Проблема е в това, че аз още от самото начало имам чувства към него. Целували сме се няколко пъти .. веднъж нещата щяха и по-сериозни да станат, но брат му дойде. И още по-големия проблем идва с това, че той обича друга. Едно момиче,което не е от нашия град. Въпросното момиче си има приятел в момента и именно заради това са скарани и на него му е супер кофти в момента, а той и представа си няма, че го обичам тоолкова много :? Страх ме е, че ако му призная и ако той не споделя чувствата ми ще си развалим приятелството и няма да мога да го погледна в очите после .. от друга страна - не мога да продължавам повече да крия. Ако някой има някакви съвети - ще съм му много благодарна :?

teenmenie
07-19-2009, 11:15
Да, наистина е доста объркано :( Еми аз те съветвам : питай го дали има някакви чувства към тебе, пък ако ти каже че няма го попитай защо тогава се държи така с теб. Или просто иска да ревнуваш .. :?

SlimShadyy
07-19-2009, 11:20
Значи няколко пъти сте се целували, можело и да се стигне до повече, но той харесва друга? :-o Според мен трябва да му споделиш чувствата си. Както го описваш според мен ще те разбере.
Успех :)

Nadelina
07-19-2009, 11:20
Попитай го какво означаваш ти за него.

Priceless
07-19-2009, 11:23
Попитай го какво означаваш ти за него.

Еми .. той ми е казвал, че съм му най-добрата приятелка .. не съм го питала пряко .. :?

Hilary_
07-19-2009, 11:34
Ей слънце .. а по - добре ли е да криеш всичко ?? :? Ако не опиташ няма да разбереш .. да може да те отхвърли ... може да стане нещо .. но при всички положения и без това вече не е същото откакто си го заобичала ... така, че по-добре му кажи .. дори отговора да е "не" ще знаеш, че няма да се заблуждаваш напразно .. :? Успех ии стискам палции .. :-)

curka87
07-19-2009, 11:42
В такива ситуации най-лошото нещо е да криеш. все пак ако се замислиш ще разбереш, че така или иначе с приятелството ви е свършено. ти никога няма да можеш да го посъветваш безпристрастно и да го погледнеш без нещо в теб да трепне.
Точно за това трябва да му кажеш истината. Мое пък да се окаже, че и той изпитва същото, но се страхува поради същите причини като теб. Кажи му всичко.
Ако наистина ти е толкова добър приятел , както казва, значи каквото и да изпитва към теб ще те разбере.
Успех.

nIkEnCeTy_bE
07-19-2009, 11:54
Еми аз като гледам той няма шанс с другото момиче, при положение, че е от друг град и си има авер. На теб ти е гадно нормално, ти го обичаш. По принцип любовта е до едно време, а приятелството завинаги и ще е гадно, ако го загубиш, като приятел, но няма смисъл да се измъчваш и да ти е гадно, като ти говори колко обича онова момиче и така. По добре му признай чуствата си и ще ти олекне. Ако наистина е загрижен за теб ще те разбере. Но ако си загубите приятелството, поне ще знаеш, че си опитала. Това да подтискаш чуствата си е твърде болезнено. Но не знаеш дали той дълбоко в себе си не изпитва същото. Опитай мила!

Priceless
07-19-2009, 11:59
Благодаря много на всички :) Ще се опитам да поговоря с него... защото наистина не се издържа вече :?

MiMcHeToOo
07-19-2009, 16:28
Аз обичам теб, ти обичаш друга, а тя съвсем друг, както се пееше в някаква песен (май) :D . Виж, според мен трябва да рискуваш. Няма от какво да те е срам, за да не можеш после да го погледнеш в очите, любовта не е престъпление. Ако наистина сте толкова близки душевно, колкото ни казваш, твоята любов не би трябвало да попречи на искреното ви приятелство.
Пс: Само да кажа, че връзките от разстояние не оцеляват дълго. Ще му мине и ще я забрави :)

MP
07-19-2009, 16:50
Твоят проблем не е с нищо по-различен от този на стотици други.Има много теми,всеки съвет в тях ще е полезен и за теб.Мога да ти спестя разсъжденията и да ти кажа,че ще загубиш повече ако не му признаеш,отколкото обратното.Силното приятелство не се разваля лесно.

Priceless
07-20-2009, 06:47
Твоят проблем не е с нищо по-различен от този на стотици други.Има много теми,всеки съвет в тях ще е полезен и за теб.Мога да ти спестя разсъжденията и да ти кажа,че ще загубиш повече ако не му признаеш,отколкото обратното.Силното приятелство не се разваля лесно.

Там е проблема, че не знам точно до колко ни е силно приятелството. И също така, че той не малко пъти ми е казвал, че го е страх от чувства. Т.е го е страх да обича .. :?

AceXe
07-20-2009, 07:00
Не го прави сега. Той може да го приеме като опит за използване на ситуацията... Останал без гадже и то най-добрата му приятелка да му каже, че го обича. Той ще се обърка също, ще се раздвои, вероятно ще се регне и ще пусне тема тук, очаквайки помощ от нас... Някои хора биха го приели и като предателство. Според мен трябва да изчакаш. Друг е въпроса, че това неговото е лиготия... Любов от дистанция не е любов, а тъпотия. А факта, че го е страх говори, че е изживявал тежко разочарование и преди това. Затова изчакай малко и тогава просто поговори с него. Директно. Недей както хиляди други да увърташ. Нещата трябва да бъдат ясни. Успех :)

MarkKnight
07-20-2009, 07:10
В крайна сметка гледайте да не си развалите приятелството,че примери такива колкото искаш :)

MP
07-20-2009, 17:20
Твоят проблем не е с нищо по-различен от този на стотици други.Има много теми,всеки съвет в тях ще е полезен и за теб.Мога да ти спестя разсъжденията и да ти кажа,че ще загубиш повече ако не му признаеш,отколкото обратното.Силното приятелство не се разваля лесно.

Там е проблема, че не знам точно до колко ни е силно приятелството. И също така, че той не малко пъти ми е казвал, че го е страх от чувства. Т.е го е страх да обича .. :?

Ако пък не е толкова силно,какво губиш ?

Priceless
07-20-2009, 17:23
Твоят проблем не е с нищо по-различен от този на стотици други.Има много теми,всеки съвет в тях ще е полезен и за теб.Мога да ти спестя разсъжденията и да ти кажа,че ще загубиш повече ако не му признаеш,отколкото обратното.Силното приятелство не се разваля лесно.

Там е проблема, че не знам точно до колко ни е силно приятелството. И също така, че той не малко пъти ми е казвал, че го е страх от чувства. Т.е го е страх да обича .. :?

Ако пък не е толкова силно,какво губиш ?

Ми .. губя човек, на когото наистина държа, човек, без когото не мога да си представя как ще ми минава деня.. и човек, на когото знам, че каквото и да кажа, ще си остане между нас..човек, който винаги може да ме накара да се усмихна .. :?

MP
07-20-2009, 17:38
Не е задължително да го загубиш,но ако смяташ,че приятелството ви не е достатъчно силно и така или иначе ще се разруши,защо не му кажеш всичко?Стигне ли се до такава ситуация всичко е ясно - трябва ПРОМЯНА. Не може нещата да продължават по същия начин,той ще забележи,че нещо ти тежи,вероятно е да се отчуждите.

Priceless
07-20-2009, 17:41
Не е задължително да го загубиш,но ако смяташ,че приятелството ви не е достатъчно силно и така или иначе ще се разруши,защо не му кажеш всичко?Стигне ли се до такава ситуация всичко е ясно - трябва ПРОМЯНА. Не може нещата да продължават по същия начин,той ще забележи,че нещо ти тежи,вероятно е да се отчуждите.

Ми то се почна вече .. днеска 100000 пъти ме пита какво ми има, защото забеляза, че нещо не съм на кеф .. и аз все му казвам, че нищо ми няма.. той не ми вярва .. и изобщо ... :?

YouCantStopMe
07-20-2009, 17:43
Имала съм подобен проблем.Всичко се провали.
Успех с твоя.

MP
07-20-2009, 17:44
Ето,виждаш ли.Със сигурност не може да продължава така,а единственото решение е да му кажеш всичко.То е ясно,че това е начинът,въпросът е не дали,а кога и как ще го направиш.Не разбирам защо трябва да си тъжна,не е невъзможно да се случи нещо между вас.

Priceless
07-20-2009, 17:53
Ама какво да направя, като ме е страх 8-) Знам, че не е невъзможно .. просто някак си .. не мога да си го представя как ще стане :?

MP
07-20-2009, 17:54
Ще бъдеш щаслива.

Priceless
07-20-2009, 17:56
Зная... ама колко ще продължи не знам .. а пък и .. при положение, че той обича това момиче :?

allie
07-20-2009, 18:46
Се някогаа истинатаа ще излезе на явее .. после ще ти е по кофти чее не си му казалаа .. простоо говории с негоо .. акоо тии е приятелл найстинаа .. и акоо не изпитва нищо къмм тебб .. тойй простоо ще ти обеснии как стоят нещата :) Стига с товаа АКо .. ако .. акоо .. простоо пробвай :)

Rapture
07-21-2009, 04:05
И аз съм била в подобна ситуация,само че го харесвах ,за любов не може да става дума ,но както и да е....казах му ..тоест целунах го и след това му казах и ние си останахме най-добри приятели но само това той отбягваше темата и после се влюбих истински в едно чудесно момче ,с което и до сега сме заедно ..и изведнъж дори приятелството между мен и най-добрия ми тогавашен приятел си отиде..надявам се при теб да е различно и съвета ми е да му кажеш ,защото то рано или късно ще се случи :)

barzev
07-21-2009, 05:04
Стига с товаа АКо .. ако .. акоо .. простоо пробвай :) Мдааа - много вярно - акото мирише ... :shock: А отиди при него и щом те попита какво има просто се доближи до него и му кажи тихо и нежно (ако не те чуе ще се дрънна с нещо тежко) " Обичам те!". Има няколко възможности
1. Ще помисли "" :?
2. Ще го отблъснеш по този начин.
и 3-то, което искрено ти пожелавам - ще те целуне и ще забравиш всичко това! Ще стане нещо красиво :)

Успех, Милейди :oops:

portokal4eto
07-21-2009, 19:54
от друга страна не предпочиташ ли да си останете приятели и с течение на времето си1ко да се изясни от колкото да му кажеш че го обичаш и тои ако не го чувства да почне да се чуди как да те избягва или да трьгнете и след време като скьсате да не се и поздравявате дори..рова мисля че е по гадното в случая но..твоя си е преценката аз само казвам какво мисля по вьпроса..