PDA

View Full Version : Морско свинче



vampire_girl_
07-19-2009, 13:00
Утре смятам да си купя морско свинче,но вече имам змия.
Ако го пусна в терариума на змията,дали тя ще го изяде по някое време или е най-добре да го гледам отделно. /Храня я с хамстери./
Мисля да ги гледам на едно място,понеже жилището на змията е доста голямо,но не съм сигурна.
Ако някой има морско свинче,нека сподели,какви грижи изисква,трудно ли се гледа...
xD

hardball
07-19-2009, 13:10
Отделно при всички случаи.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 13:29
Хардбал вече ти отговори на единия въпрос, а за другия - http://morsko-svinche.hit.bg/

slavito007
07-19-2009, 14:22
Утре смятам да си купя морско свинче,но вече имам змия.
Ако го пусна в терариума на змията,дали тя ще го изяде по някое време или е най-добре да го гледам отделно. /Храня я с хамстери./
Мисля да ги гледам на едно място,понеже жилището на змията е доста голямо,но не съм сигурна.
Ако някой има морско свинче,нека сподели,какви грижи изисква,трудно ли се гледа...
xD
Mного си забавна. Сложи тигър и антилопа в 1 клетка, да видим дали след 5 минути ще се пощят един-друг :-x

YouCantStopMe
07-19-2009, 14:57
Шегуваш се,нали?Нали? :D

raduna
07-19-2009, 14:59
:-o тази тема явно е шега

SuNsEt
07-19-2009, 15:03
Да и ква змия имаш точно? :-D :-D

vampire_girl_
07-19-2009, 15:45
Каква шега o_O
Просто си мислех,че като е по-голямо /от хамстера/ и няма да го нападне...
Иначе,някой попита - питон,но не е опасен.
И благодаря за сайта за морските свинчета.

YouCantStopMe
07-19-2009, 15:47
Недей,моля те.НЕ го слагай.

vampire_girl_
07-19-2009, 15:50
Няма.Видях вече в сайта от какви жилища се нуждаят - те цели жилищни сгради искат,ама.. ;D
Да попитам и още нещо - миришат ли /морските свинчета/? ;DDD Понеже ми казаха,че били по-зле от зайците,но пък много искам...

machoka
07-19-2009, 15:55
А ти подпираш ли си брадичката на ръката, гледайки замислено по посока на терариума докато питона поглъща хамстера?

Snickers
07-19-2009, 15:58
eww горките хамстери
ако ми дадат да имам змияя :shock: :grin:

mArMaLaDkA
07-19-2009, 16:00
Няма.Видях вече в сайта от какви жилища се нуждаят - те цели жилищни сгради искат,ама.. ;D
Да попитам и още нещо - миришат ли /морските свинчета/? ;DDD Понеже ми казаха,че били по-зле от зайците,но пък много искам...

Мирише, като не му чистиш редовно. И не живеят в "жилищни сгради", а в талаш. Пускаш го в една клетка/голяям аквариум с талаш и си свиркаш. Сайта ти го дадох ориентировъчно да знаеш как да си го храниш и какви болести може да има, понеже информацията е важна и полезна.

vampire_girl_
07-19-2009, 16:04
Абе,странни хора сте...
С какво да я храня!?С моркови?Трева?
И какво толкова...ЗОО магазините са пълни с какви ли не животни...
Толкова хора имат змии,тарантули и какво ли още не...




А ти подпираш ли си брадичката на ръката, гледайки замислено по посока на терариума докато питона поглъща хамстера?
:lol:
Не.Като ги пусна,тя обикновено ги оставя доста време,дори веднъж цял ден си бяха вътре.До сега само един път съм я засичала,но е интересно - природа.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 16:06
Общо-взето е това. Моркови, трева, яде всякакви листа, хляб, плодове, разни кълнове. Напоследък й вземам насипна храна със семки, фъстъци, царевица, гранулки, разни цветни неща, които били минерали и етц.

vampire_girl_
07-19-2009, 16:09
Хапе ли?
Видях,че имали проблеми със зъбите...
И по колко пъти на ден да го храня?
И btw прочетох,че давали да ги пипаш,но пак да попитам - може ли да ги държа,да го галя и т.н. ?

mArMaLaDkA
07-19-2009, 18:39
Сигурно има и зли морски свинчета, но моите винаги са били супер дружелюбни. Не съм си отваряла развъдник, просто имах 3 едно след друго.
Та, както казах, моите бяха дружелюбни.
Обича да души, постоянно църка, защото иска да го мачкотиш. Като си подадеш ръката или те души 5 мин., или веднага започва да ти се тика с муцунка, да те ближе и да те хапе, но съвсем лекичко.
Проблем със зъбите никое морско свинче не ми е имало. Само едно имаше гъбички, но чак, когато си закупувах следващото разбрах, че са били такива и са били заразни. Бях доста малка и не се бях интересувала.
Морското свинче може да яде и по 20 пъти на ден. Ако му купиш гранули, едни големи, кръгли, водят ги, че са за кучета уж, ама не е така, му се дават малко. Ако му даваш от онея храни, които са с разни семенца, по веднъж-два пъти. Аз лично давам на моята мишчица разни обелки от краставици, когато си правя салати, давам й резенчета плод и така. Няма определен режим, но гранулите гледам да ги ограничавам. Лятото бая огромна става с това постоянно подхвърляне на разни свежи нещица, но наистина се старая да не прекалявам с всякакви насипни храни, защото много надебелява. Хубаво е, ако ще си вземаш животинка, да не й купуваш храна в кутийки. Прекалено малък грамаж е и не знаеш с какво е блъскана. По-хубаво е да си вземеш насипно - хем ти излиза по на сметка, хем виждаш какво ще яде животинката. Естествено, че можеш да държиш мишлето, да го галиш, супер миловидна и добра душица е. Само, като видя обаче, че се обръща с дупето към мен, знам, че работите отиват към освобождаване, така да го наречем. 8-) Аз съм имала "прости" морски свинчета. Едно албинос, едно бяло, черно и рижаво, пухкаво такова и сегашното ми е с черни очи, цялото бяло, с едно огромно сиво петно на едното оЧо, защото майка му беше огромна, сива и ужасно пуФкава. Една приятелка имаше дългокосместо. Не баш да му се влачи козината по земята, но си беше бая рунтавичко. Беше по-мииатюрно от моите морски свинчета и имаше деформация на гръбнака. Всъщност, не знам дали е било деформация, но лично на мен ми беше неприятно, защото като го пипаш и се напипваш гръбнака, мноого изпъкнал. И двете й морски свинчета, дългокосмести, умряха рано-рано. Едното нещо умря от някаква инфекция май, другото от някакъв тумор ли, какво беше, не помня, нещо беше стигнало до мозъка и го беше убило. Не знам дали просто породата им е такава, или тя си ги е вземала кекави.

hardball
07-19-2009, 18:41
Свинчетата не миришат ако им сменяш редовно триците. Имах куче и морско свинче и вкъщи никога не е миришело на животни.

deschinci
07-20-2009, 09:58
Аз имах миналата година свинче. Хранех го с краставица, магданоз, зеле, домат понякога, гранули за папагали .. всичко съм му давала и то накрая надебеля доста... Първото ми умря от слънчев удар... апак второто - някаква болест. Иначе обичат да ги гушкаш. Веднъж заспа върху мене :D

hardball
07-20-2009, 10:12
Краставица на моето не съм давала... магданоз, моркови, храна за морски свинчета, имаше едно колело сол и винаги вода. Странно, пиеше много вода :-o
Живя 7-8 години, което си е нормално.

NqkfaNikakva21
07-20-2009, 12:42
и аз имах морско :(

живя при нас 3-4 години и умря ...

много са сладички :-P

купи му голяма пуилка или както се казва, да не слагаш през 30 мин :D

сменяй триците редовно и няма да ти мирише :-P :-P :-P

много сладки моменти ти пожелавам :-P :-P

и искаме снимка :-P :-P :-P

sword
07-20-2009, 12:47
Абе, какво му е морското не разбирам. XD
Аз моето го уморих, но имайки предвид възрастта ми - беше си плюшена играчка. RIP_RIP

vampire_girl_
07-20-2009, 13:17
Аз днес щях да го купувам,ама...остава за утре ;D
Мерси,днес ще измислям имена :D
Ама мисля да е Дъдли.Като го взема ще сложа снимка.
Между другото,мислех че не живеят повече от 1-2 години...

slavito007
07-20-2009, 17:51
Aко го гледаш правилно, а и не е болно, ще живее поне 5-6 години. Миналото ми свинче живя 6 години.
Гледай името му да е кратко, за да може по-лесно да го научеш на името му. И по принцип не хапе, но ако му бъркаш в г*за може и да разсмисли 8-) Хубаво е да се дават краставици, ама ако са домашни, че тия купешките толкова фрашкани с нитрати, че за нас опасно, а какво остава за животинка кило и половина 8-)

vampire_girl_
07-20-2009, 20:49
Абе да ви питам - днес баща ми говорил с някакъв негов познат,който имал морски свинчета и едно трябвало да роди скоро,после като се родят,щели да постоят при майката и работата щяла да стане към десети август /оф,не ми се чака!/ .
Казал,че били с много дълъг косъм - кано на персийска котка и ставали около един метър,понеже неговите били специална,много рядка порода. 80 лв. ги продавал.

Има ли такова нещо или да не чакам,а да отивам да си избирам едно и това е.