PDA

View Full Version : Macromedia Flash 8



blueblue
07-19-2009, 13:23
Здравейте!Предполагам повечето сте чували за тази полезна и важна програма.Съвсем наскоро си я изтеглих и се пиша начинаеща.Моля ако някой знае някакви сайтове за уроци,помощ и т.е. да пише.

П.П.: Програмата наистина е доста полезна и съм възмутена от факта че не се учи в училище. :shock: Поне в моето което е с такъв профил - технологичен - такива неща няма. :lol:

Genetix
07-19-2009, 13:30
Да така е програмата е страхотна. Но те съветвам да зарежеш тази Macromedia (защото adobe ги купиха) и да си свалиш Flash CS нещо си.

Колкото до уроците има ги на всякъде.

tutorialized.com
http://www.adobe.com/support/flash/
http://help.adobe.com/en_US/Flash/10.0_UsingFlash/WS4E57B5C7-AEE9-4f6b-803E-986B9174F9E0.html

blueblue
07-19-2009, 14:05
И каква е разликата в Macromedia-та и CS-a ? В смисъл някакви допълнителни настройки ,нещо по-специфично ?

Genetix
07-19-2009, 14:12
Еми разликата е голяма особено в функционалността. Flash CS4 Поддържа 3D графика AS3 и много други работи. Но не там е съществената разлика. Тъй като Macromedia фалираха сега са част от Adobe. За старите продукти като Macromedia Studio 8, спряха да се издават книги, информация, обновления един вид ги забравиха. Докато Adobe си издава всякакъв Support но естествено на собствените си продукти CS- версиите. Един пример е adobe support center дадох ти линк в годните постве. Той се обновява редовно и има уроци за всичко. Рядко можеш да намериш това за старите версии :P

Извод: Ще намериш много повече информация за CS и много по-големи възможности. Аз ползвам Flash CS3 препоръчвам ти го.

blueblue
07-19-2009, 14:19
Еми разликата е голяма особено в функционалността. Flash CS4 Поддържа 3D графика AS3 и много други работи. Но не там е съществената разлика. Тъй като Macromedia фалираха сега са част от Adobe. За старите продукти като Macromedia Studio 8, спряха да се издават книги, информация, обновления един вид ги забравиха. Докато Adobe си издава всякакъв Support но естествено на собствените си продукти CS- версиите. Един пример е adobe support center дадох ти линк в годните постве. Той се обновява редовно и има уроци за всичко. Рядко можеш да намериш това за старите версии :P

Извод: Ще намериш много повече информация за CS и много по-големи възможности. Аз ползвам Flash CS3 препоръчвам ти го.

Значи точно преди секунда разгледах из интернет за Flash CS3 и до колкото съдя по коментарите не било способно да се работи на виста.Въпреки това естествено ще го дръпна и ще пробвам.Да това за Macromedia-та е вярно-наистина има малко налична информация което ме зачуди,защото бях с желание да се науча сама. :?

Genetix
07-19-2009, 14:25
Не съм запознат дали работи под виста ... но веднага ще проверя :P

blueblue
07-19-2009, 14:29
Не съм запознат дали работи под виста ... но веднага ще проверя :P

Благодаря за това,и сега може би след около 1 час ще е свалена. :D Малко ще си почакам,но дано стане и си заслужава.

Genetix
07-19-2009, 14:30
Ето тук можеш да видиш едно сравнение между CS3 и CS4. CS4 Съм сигурен, че върви под виста пробвай него.

Genetix
07-19-2009, 14:31
Ето за CS3

Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista™ Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise (certified for 32-bit editions)



Бъди спокойна :P Ще тръгне на вистата.

blueblue
07-19-2009, 14:33
Ето за CS3

Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista™ Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise (certified for 32-bit editions)



Бъди спокойна :P Ще тръгне на вистата.

Благодаря за положените усилия и отделеното време за информация.
П.П.: Голям мерак имам да се науча,и ако го постигна сама ще съм доволна 8-)

Genetix
07-19-2009, 14:57
Ето за CS3

Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 or Windows Vista™ Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise (certified for 32-bit editions)



Бъди спокойна :P Ще тръгне на вистата.

Благодаря за положените усилия и отделеното време за информация.
П.П.: Голям мерак имам да се науча,и ако го постигна сама ще съм доволна 8-)

Ако имаш проблеми пиши тук. Имам сертификат, че мога да преподавам частни уроци по Adobe Flash и Photoshop :D За готините каки без пари :D

blueblue
07-19-2009, 15:27
хах значи за CS3 бях права,наистина създава проблеми - не тръгва на виста.Инсталирах CS4 и предполагам сега ще започна с някакви уроци.. 8-) Хах е жалко че не съм кака 8-)

Genetix
07-19-2009, 15:28
Ааа значи от Adobe са боклуци .. хмммм :D


Right-click in the flash shortcut (on your desktop) go to tab ‘compatibility’ and than switch it off (Im not sure maybe you have to switch it one, have to try it)

Worked for me! Let me know.

Това казва един брат :P



1. Right click your flash icon/shortcut. 2. Go to the compatibility tab. 3. Run flash in compatibilty for windows xp sp2 4. Open up flash. 5. Make awesome things, as flash is now running normally.

Надявам се да не го деинсталира и да пробваш това :P

blueblue
07-19-2009, 15:33
:D малко късно, CS3 бързо го резнах.Напаво с нокти и зъбки нападам CS4-ката.Иначе и Macromediata си я пазя.
Е поне като разбирам от Photoshop нямам нужда от инструкций с менюто :razz:

Genetix
07-19-2009, 15:35
Аз не я харесвам CS4, защото като отворя Photoshop CS4, Firefox, Winamp и FLASH CS4 ми засича компа много стабилно :D ... ама твоят комп сигурно е по готян и ще се справи :P

blueblue
07-19-2009, 15:38
Аз не я харесвам CS4, защото като отворя Photoshop CS4, Firefox, Winamp и FLASH CS4 ми засича компа много стабилно :D ... ама твоят комп сигурно е по готян и ще се справи :P

Принципно работя с Photoshop CS2 и за 4ката нещо не изявявам желание - уважавам си старата версия 8-) Моят забиваше само при инсталацията,за момента и игра да пусна няма да създаде проблем покрай всичко включено.Сега се ровичкам из интернет и търся нещо като за "начинаещ" или по-точно за средно ниво,все пак начинаещите ги учат как се пише и кой бутон за какво е.

Genetix
07-19-2009, 15:40
CS4 според мен е много по-добре структурирана. Както в менюто така и в разположението. Всичко е доста по-прибрано и имаш повече място за работа. Пробвай е.

blueblue
07-19-2009, 15:42
CS4 според мен е много по-добре структурирана. Както в менюто така и в разположението. Всичко е доста по-прибрано и имаш повече място за работа. Пробвай е.

Това правя - пробвам,оглеждам,ориентира м се,сега следва избора на урок или просто да се захвана там да правя нещо 8-) До 1-2 дена ако се захвана сериозно със сигурност ще разбирам всичко 8-) само да не ме мързеше толкова :D

Genetix
07-19-2009, 15:53
Уроци БОЛ виж в

photoshop-bg.com

blueblue
07-19-2009, 15:59
Уроци БОЛ виж в

photoshop-bg.com

хаха боже,този сайт го познавам сякаш аз съм го правила 8-) а даже не се сетих като за начало да проверя там,наистина има доста малко уроци но все нещо туковиж излезнало полезно.Много съм ти благодарна =D>

Genetix
07-19-2009, 16:01
Епа няма защо! :P

blueblue
07-19-2009, 16:04
Епа няма защо! :P

Мда,за това е и сайта и форума,да си помагаме взаимно кой как се сети 8-)

blueblue
07-19-2009, 16:14
Наистина се забелязва голяма разлика между CS4 и Macromedia-та.
Определено е по-разяснена,изчистена и лесна.С още малко уроци и грижи няма да имам 8-)