PDA

View Full Version : Според вас любовта ограничава ли ни по някакъв начин?



sulley
07-19-2009, 13:40
Какво мислите? :)
Бихме ли обърнали повече внимание на другите неща и хора около нас,ако сърцето ни вмомента не принадлежи на никой? И ако е така,това значи ли,че любовта ни ограбва по някакъв начин?

nIkEnCeTy_bE
07-19-2009, 13:43
Дори и да съм влюбена и да обичам някой, никога няма да забравя хората и нещата, случващи се около мен. Заради любовта няма да загърбя важните неща в живота. :)

haritov
07-19-2009, 13:45
Какво мислите? :)
Бихме ли обърнали повече внимание на другите неща и хора около нас,ако сърцето ни вмомента не принадлежи на никой? И ако е така,това значи ли,че любовта ни ограбва по някакъв начин?

любовта е песен за сърцата и молба за прошка към света но може да се окаже и ода на жестокоста и оръжие което да разделя хората

ограничава ни да и то на 3 неща добро и зло

SuNsEt
07-19-2009, 13:52
Не,любовта не ни ограбва.Ограбва ни човека,който ни разбира сърцето.Тъй като любовта е сляпа,след като скъсате осъзнаваш,че си изпуснал много неща от живота и че си пропилял ценни месеци/години от живота си. :)

Priceless
07-19-2009, 14:10
Любовта не може да ограбва , но човекът може.. Всичко зависи от нас и от нашата нагласа. Ако сме готови да загърбим всичко и всички заради любовта - ОК .. Но според мене не си заслужава. Знам, че може би говоря така, защото още не съм срещнала истинската любов, но на този етап от живота ми мисля по този начин - не си заслужава!

ItalianMafia
07-19-2009, 14:24
Любовта не ограничава никога нищо.. тя може само да дава, никога не взима.. Просто когато си влюбен искаш да прекарваш колкото се може повече време с любимия човек и сам решаваш да се лишаваш от някои неща..

Hilary_
07-19-2009, 14:37
Повечето пъти без да се осъзнаваме става така... ние сме погълнати от тази любов по някой и кво се случва .. забравяме приятелки, с които до преди месеци сме се влачили всеки божи ден ... забравяме за всякакви други момчета .. за нас е само Той ... единствен .. + това, че вече изобщо не знаем какво се случва около нас ... според мен несъзнателно става така .. определено е трудно да се запази баланс между любимия човек и всичко останало ... ;-)
Но когато човек е влюбен му стига само любовта на него/нея .. 8)

kobrichka
07-19-2009, 15:14
Любовта няма как да ни ограбва, любовта е чувство, а чувствата не ограбват. Човека до нас може да ни ограбва, но това вече си е до човек. Аз обичам живота и мразя оковите, свободен човек съм и до този момент не съм позволила любовта да ми отнеме нещо, тя само ми е дала.

mOBSCENE
07-19-2009, 15:47
Любовта няма как да ни ограбва, любовта е чувство, а чувствата не ограбват. Човека до нас може да ни ограбва, но това вече си е до човек. Аз обичам живота и мразя оковите, свободен човек съм и до този момент не съм позволила любовта да ми отнеме нещо, тя само ми е дала.


както обикновено съм напълно съгласна с теб!

FCB
07-19-2009, 15:50
Не бих казала,че ограничава,просто те кара да гледаш на нещата около себе си по-различно и да обръщаш повече внимания на красивите мигове.А вече акоо партньора те ограничава е друг въпрос ...

MiMcHeToOo
07-19-2009, 16:21
Да, определено ми се е случвало да пропусна дребни неща, заради това, че сърцето и ума ми са другаде. Големите неща обаче, не ги пропускам :)

guinessgirl
07-21-2009, 23:56
ще си позволя да цитирам един форумец.


Обвързването е окова, която сам си слагаш и зависи от теб дали ще си прикован или ще си "отпуснеш" малко синджира. ;)

Nakadah
07-22-2009, 00:27
освен мозъка ти
и парите ти
не особено...

Lysit0
07-22-2009, 04:07
Дори и да съм влюбена и да обичам някой, никога няма да забравя хората и нещата, случващи се около мен. Заради любовта няма да загърбя важните неща в живота. :)

lovec
07-22-2009, 17:31
много ясно че да.. е ако приятелката ми ме пуска да си лягам и с други значи не е проблем :grin:

fenasf
07-22-2009, 18:35
много ясно че да.. е ако приятелката ми ме пуска да си лягам и с други значи не е проблем :grin:

:D човека е прав

InloveAgain
07-22-2009, 18:40
Напоследък виждам точно това.
Вярно е ,че е хубаво да прекарваш колкото се може повече време с любимия човек,но трябва да го правиш така,че на всички да им бъде приятно ,а не цялото внимание да се пренесе върху гаджето ,а хората, приятелите и т.н винаги да останат на заден план. Но има хора,които много добре могат да съчетаят двете неща заедно .Зависи просто от човека.

FiRe_LaDy
07-22-2009, 21:08
Напоследък виждам точно това.
Вярно е ,че е хубаво да прекарваш колкото се може повече време с любимия човек,но трябва да го правиш така,че на всички да им бъде приятно ,а не цялото внимание да се пренесе върху гаджето ,а хората, приятелите и т.н винаги да останат на заден план. Но има хора,които много добре могат да съчетаят двете неща заедно .Зависи просто от човека.

buntar90
07-22-2009, 21:13
според мен любовта дава крила(по-добре е от енергийна напитка :D )

Eddie
07-22-2009, 21:18
Ох като се сетя за тези кандидат студентски изпити и за всичките уроци дето ще трябва да ходя и само мисълта че трябва да отделям и по 1-2 часа на ден за дадено момиче и направо нз как ще издържа, но все пак бих ги отделял... трябва да се правят жертви. Не може всичко да е идеално. Пък и сега съм си харесал момиче от друг град и ако стане работата тъкмо няма да ми досажда прекалено :D 8-)

buntar90
07-22-2009, 21:21
Ох като се сетя за тези кандидат студентски изпити и за всичките уроци дето ще трябва да ходя и само мисълта че трябва да отделям и по 1-2 часа на ден за дадено момиче и направо нз как ще издържа, но все пак бих ги отделял... трябва да се правят жертви. Не може всичко да е идеално. Пък и сега съм си харесал момиче от друг град и ако стане работата тъкмо няма да ми досажда прекалено :D 8-)
бе мойте кандидат студентски минаха и да ти кажа от зор през цялото тва време хич не съм се сещал за момичета :D .... опа всъщност се запознах с една кандидат студентка една мн хубавка ама не се брои нали :D

mmmishetooo
07-22-2009, 21:38
може би аз правя точно това.. напоследък с моята най-добра приятелка се караме защото нямам достатъчно време за нея.. а постоянно искам да съм с приятеля ми ( просто го обичам страшно много ) , а той е страшно ревнив .. наистина не знам какво да направя за да и двамата са доволни :-# :cry: :(

TheDevilInMe
07-22-2009, 22:43
Зависи си изцяло от човека, любовта е прекрасно чувство, но не трябва да се оставяш да те погълне изцяло. Решението е баланс. Не мисля, че ако с само с един човек живееш пълноценно. А и като пренебрегваш малко или много хората, които обичаш наистина ги нараняваш. Когато бях с бившия ми намирах време и за него и за приятелите.

l0lz
07-22-2009, 22:54
Не любовта те ограничава, а РЕВНОСТТА на половинката..

AceXe
07-22-2009, 23:09
По-скоро с човека, с когото си те обогатява, а не те ограбва, ама карайте... :)

vampirekiss
07-23-2009, 08:49
Любовта не ограничава.Ограничават ни собствените ни морални ценности и дългът към другия.

MP
07-23-2009, 09:21
Любовта ограничава.И то много.Тя определя действията ни,променя ни,което включва и много ограничения и компромиси най-вече със себе си.

XTREMEFREERIDE
07-23-2009, 09:37
Мама винаги ми е казвала, че се ограничавам много със "тази сериозна връзка". Но аз не го приемам така. Никога не съм почувствала някакво ограничение. Може би е заради това, че уча в друг град и през учебната година се виждам с приятеля ми два пъти в седмицата. Или просто си имаме доверие и не се задушаваме взаимно. Или пък, това, че всичките ни приятели са в една компания и често се виждаме. Незнам, но от любовта съм изпитала за сега само удоволствие, удовлетворение и всичко друго, което не е отрицателно.
Но пък зависи от самите хора. От характерите им и това, върху което се гради връзката им. Ако една връзка се гради върху доверие и приятелство, няма да има подобни проблеми.
Мое мнение.

Emoooo0
07-23-2009, 13:21
dori i da sam vlubena do poluda nikoga nqma da zabravq horata okolo men zaradi nqkva si lubov.....
vse pak ako bqh nqkva tapa krava mojeh i da go naprava ama ne sam i nqma da go napravq......
nqma da zagarbq vajnite ne6ta v jivota si......
nqma da e 4estno sprqmo horata okolo men..... :? :? :? :-o :?

NaNa_SladuRana
07-23-2009, 13:25
още не съм срещнала такава любов,която да ме разпилее,да ме кара да забравя всичко наоколо,да завладее съзнанието ми.... А много ми се иска и това да стане някой ден :(

ognenaaaaaa
07-23-2009, 13:29
Да определено когато си влюбен се ограничаваш в някои неща ... дали сте някаде и на приятеля ти вече няма да му се седи там или пък той ще иска да идете някаде където на теб много много не ти се ходи , но в една връзка и то по - дълготрайна най - важното са компромисите . веднъж единия ще се съобрази другия път другия ще направи изключение. да се изолираш от заобикалящите те неща - било то приятели или навици е грешка ... всичко си има своята стратегия и тактика :)

JekoV
07-23-2009, 13:57
Ami vsushnost spored men ugranichava i to moje da ugranichava dosta ili moje i pochti da ne se oseshta ugranichenieto vsichko zavisi ot mn neshta i e otnositelno za vsqka vruzka,no da go kajem taka kogato primerno 2ma dushi se zaobichat dosta silno kato im e dobre zaedno kato sa shtastlivi kato si lipsvat i kato iskat da se vijdat se po chesto v edin moment zapochvat da spirat da obrushtat vnimanie na zaduljeniqta si na zanimaniqta si na hobitata si na priatelite si ili ne spirat no pone ne e kakto predi ,predi da sreshnat lubimoto sushtestvo... primerno ako izlizash vseki den s gajeto edvali shte ti ostava vreme za priateli.. uchene igra sport ili kakvoto i da e drug... no nz strogo individualno e ako se vijdash po rqdko s gajeto pak e sushtoto no ne prosto seki den... i ot tazi gledna tochka spored men ogranichava az lichno pri men stana neshto podobno predi kato ne bqh s neq ili kato ne izliahme seki den trenirah silovo hodeh na fitness redovno zanimavah se s dosta neshta chetqh ucheh dosta za daskalo prosto obicham da se razvivam da cheta ucha i tn.. no kato pochnahme da izlizame seki den do kusno zapochna da ne mi ostava vreme da mi e ligavo da me murzi toest malko ili mnogo lubovta mi vuzprepqtstva razvivaneto koeto ot svoq strana vodi do ogranichenie i takam ;) no sichko e individualno i e takova kakvoto si go napravite ti i purtniora ti ;)

PainMonopoly
07-23-2009, 15:00
Не мисля. Много по-спокойно е да си имаш стабилна връзка и да не се занимаваш с глупости.

ThePowerOfLove
07-23-2009, 15:26
Ограничава, да. Понякога се налага да се съобразяваме с човека, когото обичаме. И затваряме очите си за някои неща, само от любов. А и повечето влюбени са погълнати единствено от обекта на желанията си, че забравят за всичко друго. И когато един ден всичко свърши, осъзнават грешката си..

Assshley
07-24-2009, 09:44
Хаха .. според мен си зависи от човека.Някои може да се ограничават до по-голяма степен други до по-малка.Аз лично не се ограничавам както и не ограничавам приятеля ми.За мен това е един вид вманиечаване и вглъбяване в връзката и отношенията ни,което не води до нищо хубаво.А що се отася до това дали съм загърбила нещо,категорично НЕ.Важните неща в живота ми си остават важни и след като започне връзката и след като приключи.