PDA

View Full Version : Да ви питам.



Snickers
07-19-2009, 14:14
Относно тена.
Мразя да имам тен, а във вторник заминавам на море. Има ли начин да НЕ хвана тен, като се излагам на слънце и да си остана бяла? :)


П.С. Знам, че въпроса е тъп, но...

lipstik
07-19-2009, 14:18
Няма да се печеш,ще стоиш под чадъра.

GaBiIi__
07-19-2009, 14:18
ако не се показваш на слънце да иначе едва ли :)

MrUndaztood
07-19-2009, 14:24
Не,освен ако не си под чадъра,защото слънчевите лъчи изсмукват меланина от кожата,което води до почерняването - тен!

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:26
Че аз под чадъра на-хубавия си тен хващам...
Обличаш една тениска, къси гащи и една шапка с козирка и си готова.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:32
Е, ще се натика в някоя барче и няма да има проблеми. 8-)
Иначе то и за мен е противопоказно да се излагам на слънце, понеже имам доста бемки, ама няма да ми се получи номера. Аз все съм във водата, а там най-много се почернява.

Snickers
07-19-2009, 14:36
Аз не мога да седна под чадъра и да се пека. Не издържам, трябва да се движа. Аз постоянно съм във водата >> почернявам много... Предпочитам бяла, ам аще се примиря, явно. 8-)

Madness
07-19-2009, 14:49
хубав крем с висок фактор?

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:52
^ Абе, тя и фактор 35 да си вземе, щом постоянно стои във водата, няма спасение. Райко не прощава, особено на покаялите се грешници, дръзнали да си отмият слънцезащитния лосион. 8-)

Snickers
07-19-2009, 14:53
^ Абе, тя и фактор 35 да си вземе, щом постоянно стои във водата, няма спасение. Райко не прощава, особено на покаялите се грешници, дръзнали да си отмият слънцезащитния лосион. 8-)Да, аз винаги съм с фактор над 20, стигам и до 50+ и като ходя на море с нашите, все аз съм най-черна. :booooomb: 8-)

lipstik
07-19-2009, 14:55
Водолазен костюм е решението тогава.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 14:59
Абе явно няма начин да не хванем тен..
ама дали има да се оттървем от него? 8-)
Преди се продаваха едни много груби кесийки. Пъхаш си ръката вътре и си натъркваш там, където си почернял. 100% тенът пада.
Последните години на мен проблемът не ми е дали ще хвана тен, а дали изобщо ще стигна до частта с тена. 8-) Почервенявам за отрицателно време и също за толкова отрицателно време започвам да се беля. И все пак, Пантенола е най-добрият приятел. 8-)

Snickers
07-19-2009, 15:01
Аз пък НИКОГА през живота си не съм се белила... 8-)

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:05
Не си достатъчно проклета, затова! 8-)

Snickers
07-19-2009, 15:09
:razz:

TeenSpirit
07-19-2009, 15:10
хубав крем с висок фактор?
Хубавия крем с висок фактор не е ли, за да не изгаряш, не за да не хващаш тен ????? :smt120

lipstik
07-19-2009, 15:12
хубав крем с висок фактор?
Хубавия крем с висок фактор не е ли, за да не изгаряш, не за да не хващаш тен ????? :smt120

За това е.Обаче има много хора,които си мислят,че като се мажат с по-нисък фактор почерняват по-бързо :-D

Snickers
07-19-2009, 15:12
хубав крем с висок фактор?
Хубавия крем с висок фактор не е ли, за да не изгаряш, не за да не хващаш тен ????? :smt120И аз точно това смятах да кажа..
те не са ли направо да се почернявва :-o Те за слънцезащитни кремове >> пазят де, да не изгориш, ама не и да не почернееш... обречена съм 8-)

MrUndaztood
07-19-2009, 15:14
Слънцезащитните кремове ви пазят да не "хваните" рак на кожата - меланом,а не просто,защото "да не почернея или да не изгоря,защото ще ме боли и плачкам".Задължителна необходимост са.

Snickers
07-19-2009, 15:14
хубав крем с висок фактор?
Хубавия крем с висок фактор не е ли, за да не изгаряш, не за да не хващаш тен ????? :smt120

За това е.Обаче има много хора,които си мислят,че като се мажат с по-нисък фактор почерняват по-бързо :-DНе, то има едно олио! :Д
Аз, ако изгарям, изгарям под очите... само там ;/

Snickers
07-19-2009, 15:15
Слънцезащитните кремове ви пазят да не "хваните" рак на кожата - меланом,а не просто,защото "да не почернея или да не изгоря,защото ще ме боли и плачкам".Задължителна необходимост са.Ами да, ако изгориш има по - голяма вероятност да получиш рак на кожата.

П.С. Сестра ми миналато година беше изгоряла зверски. 8-)

MrUndaztood
07-19-2009, 15:17
Братовчед ми (на 12) тая година беше изгорял на басейн супер зле и накрая тъпата му майка (вуйна ми) го намаза с РАКИЯ!!!! Умрех да се хиля,а онова рева цяла седмица :lol:

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:19
Аз за изгоряло съм чувала, че трябвало да се намажеш с водка(отделно краставиците и киселото мляко :д), ама ми е нелогично, защото е алкохол, загрява кожата още повече.
Иначе аз именно от изгарянията последните години имам 2 пъти повече бенки от преди. Нищо, че висях под чадъра, нищо, че се мазах с разни гнусотии.

Snickers
07-19-2009, 15:19
Братовчед ми (на 12) тая година беше изгорял на басейн супер зле и накрая тъпата му майка (вуйна ми) го намаза с РАКИЯ!!!! Умрех да се хиля,а онова рева цяла седмица :lol:РАКИЯ?
Тя нормална ли е? Всъщност чела съм ти темите и до колкото помня-не е. 8-)

Snickers
07-19-2009, 15:25
Имам един приятел, много добър приятел ми е. 8-) Има бенка на гърба поне 5см.. ако не и повече и е широка около 2-3...подута
Аз харесвам бенките, ама зависи какви са. :Д

MrUndaztood
07-19-2009, 15:36
Братовчед ми (на 12) тая година беше изгорял на басейн супер зле и накрая тъпата му майка (вуйна ми) го намаза с РАКИЯ!!!! Умрех да се хиля,а онова рева цяла седмица :lol:РАКИЯ?
Тя нормална ли е? Всъщност чела съм ти темите и до колкото помня-не е. 8-)

Ракията беше домашна,т.е силна,абе нямам думи...

Екзактли! То хич не е за смях ама :lol:

harabelka
07-19-2009, 18:35
Абе явно няма начин да не хванем тен..
ама дали има да се оттървем от него? 8-)
Преди се продаваха едни много груби кесийки. Пъхаш си ръката вътре и си натъркваш там, където си почернял. 100% тенът пада.
Последните години на мен проблемът не ми е дали ще хвана тен, а дали изобщо ще стигна до частта с тена. 8-) Почервенявам за отрицателно време и също за толкова отрицателно време започвам да се беля. И все пак, Пантенола е най-добрият приятел. 8-)
А Пантенол какво представлява? Някакъв крем или нещо друго?

j_adore2
07-19-2009, 18:39
Абе явно няма начин да не хванем тен..
ама дали има да се оттървем от него? 8-)
Преди се продаваха едни много груби кесийки. Пъхаш си ръката вътре и си натъркваш там, където си почернял. 100% тенът пада.
Последните години на мен проблемът не ми е дали ще хвана тен, а дали изобщо ще стигна до частта с тена. 8-) Почервенявам за отрицателно време и също за толкова отрицателно време започвам да се беля. И все пак, Пантенола е най-добрият приятел. 8-)
А Пантенол какво представлява? Някакъв крем или нещо друго?
Пантенола е крем за изгаряния

TeenSpirit
07-19-2009, 18:42
Слънцезащитните кремове ви пазят да не "хваните" рак на кожата - меланом,а не просто,защото "да не почернея или да не изгоря,защото ще ме боли и плачкам".Задължителна необходимост са.

Стига се прави на толкво компетентна... те са и , за да не хванем рак на кожата, и да не изгаряме, защото ще ни боли и ще плачкаме......

devi
07-19-2009, 19:32
Навремето много мразех да почернявам, понеже съм си мургавичка, а ако не се излагам 2/3 месеца на слънце ставам беличка. :-) Та за тази цел ползвах всеки ден слънцезащитен крем с фактор 40 на Carotene Sun Like. Сега обаче искам тен и, затова седя по цял ден на балкона и си се пека. :)

djudjulinkaa
07-19-2009, 21:11
Чорапи, блуза с дълъг ръкав, шапка, шал, ръкавици, дълги дънки :grin:

GaBiIi__
07-19-2009, 21:18
Чорапи, блуза с дълъг ръкав, шапка, шал, ръкавици, дълги дънки :grin:
топлинен удар.. 8-)

Snickers
07-20-2009, 01:23
Чорапи, блуза с дълъг ръкав, шапка, шал, ръкавици, дълги дънки :grin:
топлинен удар.. 8-)>> Погребение :razz:

Goddess
07-20-2009, 08:35
Аз за изгоряло съм чувала, че трябвало да се намажеш с водка(отделно краставиците и киселото мляко :д), ама ми е нелогично, защото е алкохол, загрява кожата още повече.
Иначе аз именно от изгарянията последните години имам 2 пъти повече бенки от преди. Нищо, че висях под чадъра, нищо, че се мазах с разни гнусотии.

Алкохолът охлажда, не загрява. ( като го пиеш - да, но ако се мажеш, охлажда )

MaLty
07-20-2009, 08:40
Аз на басейна онзи ден бях изгоряла супер жестоко даже се бях подула под очите въпреки че се мазах с лосион..още съм червена бтв ама е по добре 8-) Иначее знам че като се къпеш пада тена така че се жули здраво :razz: А да не хванеш няма начин просто :-o

DimovB
07-20-2009, 09:16
покрий се с шаршафи и кърпи

мерси че ни напомни още един път че не обичаш тена
да беше питала майка си за този малоумен въпрос

mim4ety_sara
07-20-2009, 09:28
Попринцип съм си черничка и сега като отида на този басейн ще почернея :( :( .. тъкмо 2 години не съм се излагала на слънце (море,басейн) ии станах по бяла от обикновенно и сегаа пак тен.. :x :lol:

Dark_Angel_F
07-20-2009, 09:38
Купи си плажно мляко със защитен фактор 50+ . Една позната на майка ми позлваше такъв на Vichy и се връщаше бяла от морето .

harabelka
07-20-2009, 10:34
И аз не харесвам циганите, да си бял е по-аристократично. Аз попринцип съм бяла, но като ходя на море хващам тен

under_black_sky
07-20-2009, 11:00
Защо пък не обичате тена :( Азз съм толкова разочарованам,че сигурно тая година няма да ходим на море.Аз ставам като негърче на втория ден.. да не говорим след седмица какво става.Обожавам да съм черна.

juliee
07-20-2009, 11:23
Абе явно няма начин да не хванем тен..
ама дали има да се оттървем от него? 8-)
Преди се продаваха едни много груби кесийки. Пъхаш си ръката вътре и си натъркваш там, където си почернял. 100% тенът пада.
Последните години на мен проблемът не ми е дали ще хвана тен, а дали изобщо ще стигна до частта с тена. 8-) Почервенявам за отрицателно време и също за толкова отрицателно време започвам да се беля. И все пак, Пантенола е най-добрият приятел. 8-)
А Пантенол какво представлява? Някакъв крем или нещо друго?
Пантенола,до колкото знам,се съдържа в лосионите за след излагане на слънце.

sladi4ka_qni4ka
07-20-2009, 11:27
леле как може да не оби4ате да хва6тате тенн ... аз само си ме4тая да запра6а към морето и да се върна черна като циган4е :-) :-) .. а ина4е по темата няма как да не хване6 тен като си на море ... трябва да се обли4а6 с блузки с дълъг ръкав и панталони дълги да си крие6 лицето... а това едва ли 6те ти хареса

Slave4You
07-20-2009, 11:30
Ако се намажеш с много силно масло (напр фактор 30) няма да изгориш изобщо:)

lenito_sf
07-20-2009, 11:31
Абе явно няма начин да не хванем тен..
ама дали има да се оттървем от него? 8-)
Преди се продаваха едни много груби кесийки. Пъхаш си ръката вътре и си натъркваш там, където си почернял. 100% тенът пада.
Последните години на мен проблемът не ми е дали ще хвана тен, а дали изобщо ще стигна до частта с тена. 8-) Почервенявам за отрицателно време и също за толкова отрицателно време започвам да се беля. И все пак, Пантенола е най-добрият приятел. 8-)


Търкаш ти добре ма да не стане тука има тука няма.. КОЖА :lol:


Иначе спасение няма от тена :lol:

sladi4ka_qni4ka
07-20-2009, 11:46
Ако се намажеш с много силно масло (напр фактор 30) няма да изгориш изобщо:)


и да се мажиш и с лосион 30 фактор пак хва6та6 тен ... ли4ен опит :)

Loshotia
07-20-2009, 12:01
Авторът може само да ми завижда: никога ама никога не почернявам- и да седя на слънце или под чадърада седя- може да изгоря, но не почернявам

DimovB
07-20-2009, 12:03
демек ставаш червена като пиле и още по-смешна

Snickers
07-20-2009, 12:11
Защо пък не обичате тена :( Азз съм толкова разочарованам,че сигурно тая година няма да ходим на море.Аз ставам като негърче на втория ден.. да не говорим след седмица какво става.Обожавам да съм черна.Защото обичам бяла кожа. 8-)


Димов, не се сетих да я питам... :-o

Snickers
07-20-2009, 12:13
Ако се намажеш с много силно масло (напр фактор 30) няма да изгориш изобщо:)


и да се мажиш и с лосион 30 фактор пак хва6та6 тен ... ли4ен опит :)Аз не говоря за изгаряне, а за почерняване. С изгарянето проблеми нямам, пазя се.


Лшотия, не ти завиждам. 8-)

Loshotia
07-20-2009, 12:15
демек ставаш червена като пиле и още по-смешна

не, ставам като послушно дете- с мнооооооого червени бузи. По- смешно е от пиле.