PDA

View Full Version : Шибаните пломби



DimovB
07-19-2009, 15:11
Правят ли некаде качествени пломби, които не се откъртват след 1 година и какви са? Съответно и колко по-скъпи са? Интересува, защото ми писна да си разбивам зъбите всяка година с плобми еднодневки :x

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:14
Намери си хубав зъболекар, който си служи с качествени материали.
Белите пломби държат доста. Онея другите, тъмните за нищо не стават. Отлепят се, отронват се и стоят отвратително. От доста време ги имам(белите пломби), май са около 40-60 лв., но ще те излъжа.

MrUndaztood
07-19-2009, 15:15
Аз винаги съм си слагал бели пломби и никога не са ми падали,при който и зъболекар да отида,да чукна на дърво.Наскоро ми падна една пломба(бяла),която е на преден зъб от 2-ри клас,т.е издържа,9 години - похвално.

lipstik
07-19-2009, 15:17
И аз съм с бели пломби.Първата си я сложих на 15,сега съм на 18 и нямам никакви проблеми.

DimovB
07-19-2009, 15:17
значи да отивам при моя и да казвам искам "бяла" пломба?

MrUndaztood
07-19-2009, 15:18
Фотополимерна или да,бяла се казва.

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:20
Аз чакам да стана на 18, че да си сменя коронката с бяла такава. Добре, че поне е навътре и не се вижда толкова.

Snickers
07-19-2009, 15:21
Хей, чакайте, има разлика между черна, бяла И ФОТОПОЛИМЕРНА пломба.
Имам 3 пломби (2-те са ми от 2-ри клас >> вече 4 години) и са фотополимерни. Фотополимерните са най-качествените. Зависи, мисля, че са до 40лв. 8-)

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:25
Когато ми правеха т.нар. "бяла" пломба ми святкаха с една синя лампичка, за да изсъхне. Това ли е фотополимерната или това си е бялата пломба? Някой да обясни, че не ми се бърника в гугъл.

DimovB
07-19-2009, 15:27
значи за 2 фотополимерни трябва да приготвя едно 80 лева
заебии

Snickers
07-19-2009, 15:30
Когато ми правеха т.нар. "бяла" пломба ми святкаха с една синя лампичка, за да изсъхне. Това ли е фотополимерната или това си е бялата пломба? Някой да обясни, че не ми се бърника в гугъл.Т'ва е фотополимерната. :) Бялата е различна. ;)

Snickers
07-19-2009, 15:31
значи за 2 фотополимерни трябва да приготвя едно 80 лева
заебииНе, не, не. Аз помня, че при моята зъболекарка (която всъщност е много добра) последния път искаше 10 лв (което е безумно, просто така си го каза, разбира се баща ми и остави 20-30лв отгоре). Ще се интересувам колко са и ако разбера ще кажа. :)

mArMaLaDkA
07-19-2009, 15:33
Лично аз съм смятала винаги, че за здравето не трябва да се пестят пари, за зъби най-вече. По-добре да дадеш 80 лв. и да знаеш, че зъбът ти е добре, отколкото да даваш по 10-20 лв. постоянно. Това е една добра инвестиция за в бъдеще.

MrUndaztood
07-19-2009, 15:34
Имаш право на 3 безплатни годишно

Snickers
07-19-2009, 15:34
Лично аз съм смятала винаги, че за здравето не трябва да се пестят пари, за зъби най-вече. По-добре да дадеш 80 лв. и да знаеш, че зъбът ти е добре, отколкото да даваш по 10-20 лв. постоянно. Това е една добра инвестиция за в бъдеще.Сега като се замислих си зависи и от големината на кариеса. Аз почти нямах нищо.. лека дупка. Ако и твоя е в началото ще е по - евтино. Зависи, колко пломба се използва и т.н. :)

Snickers
07-19-2009, 15:35
В интернет цените варират от 20 до 80 лв за пломба. Зависи при кой зъболекар си. 8-) Но определено трябва да се грижим за зъбите си, защото те отключват и други болести, до колкото знам.

DimovB
07-19-2009, 15:36
Имаш право на 3 безплатни годишно
тва не беше ли за онея евтините металните и то до 18


В интернет цените варират от 20 до 80 лв за пломба. Зависи при кой зъболекар си. 8-) Но определено трябва да се грижим за зъбите си, защото те отключват и други болести, до колкото знам.
да, замърсяване на кръвта например
не знам как е медицинския термин

MrUndaztood
07-19-2009, 15:38
Имаш право на 3 безплатни годишно
тва не беше ли за онея евтините металните и то до 18

Не. Аз лични никога не бих си сложил метална пломба и винаги искам такава бяла,никакви пари не са ми взимали за 3-те пломби.

DimovB
07-19-2009, 15:38
Лично аз съм смятала винаги, че за здравето не трябва да се пестят пари, за зъби най-вече. По-добре да дадеш 80 лв. и да знаеш, че зъбът ти е добре, отколкото да даваш по 10-20 лв. постоянно. Това е една добра инвестиция за в бъдеще.Сега като се замислих си зависи и от големината на кариеса. Аз почти нямах нищо.. лека дупка. Ако и твоя е в началото ще е по - евтино. Зависи, колко пломба се използва и т.н. :)
точно на тва място е дълбано най-малко 5 пъти

Snickers
07-19-2009, 15:40
Лично аз съм смятала винаги, че за здравето не трябва да се пестят пари, за зъби най-вече. По-добре да дадеш 80 лв. и да знаеш, че зъбът ти е добре, отколкото да даваш по 10-20 лв. постоянно. Това е една добра инвестиция за в бъдеще.Сега като се замислих си зависи и от големината на кариеса. Аз почти нямах нищо.. лека дупка. Ако и твоя е в началото ще е по - евтино. Зависи, колко пломба се използва и т.н. :)
точно на тва място е дълбано най-малко 5 пътиНе знам колко ще ти излезе, но си заслужава. Едната ми е от скоро и нямам проблеми, а другите са ми от 4години и пак нямам проблеми. 8-)

Bianca
07-19-2009, 16:47
Не казвай бяла, защото и обикновените са бели. ;)
Кажи фотополимерна. Наистина са много добри.

kalpazanka
07-19-2009, 16:55
Колко време ще издържи пломбата зависи от майстора /т. е. зъболекаря/.
Абе, зайци, да ви питам като малки пили ли сте флуорни таблетки? Действително ми се изправи косата, като видях мнение на потребител, че пломбата му държи от втори клас. :shock:

MrUndaztood
07-19-2009, 16:58
Колко време ще издържи пломбата зависи от майстора /т. е. зъболекаря/.
Абе, зайци, да ви питам като малки пили ли сте флуорни таблетки? Действително ми се изправи косата, като видях мнение на потребител, че пломбата му държи от втори клас. :shock:

Не съм пил. Еми да толкова ми издържа. И аз се очудвах как на другите им падат за нула време пък моите държат,въпреки че ходя при различни зъболекари...не знам

kalpazanka
07-19-2009, 17:00
Аз се чудя не толкова на какъв период падат, а на това, че от толкова рано вече ходите по мъките и се пломбирате. :shock:

MrUndaztood
07-19-2009, 17:06
Аз се чудя не толкова на какъв период падат, а на това, че от толкова рано вече ходите по мъките и се пломбирате. :shock:

:razz: то не е за смях
да тогава имах малка дупка на зъба,иначе имам 7 пломби общо (2 пломби на един заден и още 2 на друг) :( по-хубаво пломба,от колкото изваден нерв и т.н да чукна на дърво

Snickers
07-19-2009, 17:07
Аз се чудя не толкова на какъв период падат, а на това, че от толкова рано вече ходите по мъките и се пломбирате. :shock:мен не ме боли, не е болка за умиране... кариесите ми са породени от нездравословно хранене... и на базата на нездравословното ми хранене до сега съм имала само 3 малки 8-)

kalpazanka
07-19-2009, 17:10
MrUndaztood, не съм се смяла никъде.
Явно съм имала късмет зъболекарката ми да ме насочи още на 6 годишна възраст към флуорните таблетки. Нямам проблеми със зъбите /чукам на дърво/. И нито 1 кариес, нито 1 пломба.

MrUndaztood
07-19-2009, 17:13
MrUndaztood, не съм се смяла никъде.
Явно съм имала късмет зъболекарката ми да ме насочи още на 6 годишна възраст към флуорните таблетки. Нямам проблеми със зъбите /чукам на дърво/. И нито 1 кариес, нито 1 пломба.

Виж отново първият ред на предишното ми мнение-аз се смея и викам,че не е за смях работта,но просот те разбрах по погрешно :)

Емииии...какво да се прави,важното е да не става по-зле :)

Щастлив съм от факта,че от цялата рода аз съм с най-здравите,прави зъби,колкото самохвално да звучи и да чукна на дърво да продължи занапред....Тъй,че всичко е до ген,начин на миене на зъбите и т.н...

lipstik
07-19-2009, 17:49
Имаш право на 3 безплатни годишно

Аз доплащах по 20 лв на моите.

devi
07-19-2009, 19:23
Намери си хубав зъболекар, който си служи с качествени материали.
Белите пломби държат доста. Онея другите, тъмните за нищо не стават. Отлепят се, отронват се и стоят отвратително. От доста време ги имам(белите пломби), май са около 40-60 лв., но ще те излъжа.

При моя зъболекар са 60лева като в цената влиза и поставянето им. Много по добре изглеждат от тъмните, които са все едно си ял шоколад до сега, а беличките не се виждат. :)

Nakadah
07-19-2009, 22:03
бахти пичовете
почнете си миете зъбите
и няма да имате проблеми

Swinkenhoffer
07-19-2009, 22:22
Нямаш ли личен зъболекар? На мен ми взима 20лв. за фотополимерна пломба. Това са най-добрите, дам. :)