PDA

View Full Version : Става ми тежко от съвсем малко храна



lazzza
07-19-2009, 20:49
Абе някойй умен може ли да ми обясни що ми става тежко като изям четвърт домат . :shock: шот ' аз съм леко затъпяла и нещо не схващам :D

MrUndaztood
07-19-2009, 20:53
Темата ти е за Здравни проблеми и болести и има една такава тема сега,виж сред първите там ;)

lazzza
07-19-2009, 20:54
оп ., съжалявам :)

LittleFashionista
07-19-2009, 20:57
защото си бивща анорексичка мила (дколкото си спомням)
Надявам се след 1-2 години напълно да се оправиш, да ядеш и други храни освен плодове и зеленчуци и да не ти е тешко след 2 краставици(примерно)
А ти ходи ли на диетолог?

brokeninside13
07-19-2009, 21:02
защото си бивща анорексичка мила (дколкото си спомням)


е що така ве? :o

lazzza
07-19-2009, 21:28
ами не до таам още не съм стигнала но се опитвам сама да си направя режима макар че нещо не се получава .. смисъл не си позволявам много страх ме е да не надебелея .. майка ми обаче е твърдо решена че ми трябва помощ и дори не иска диетолог иска да ме вкара в клиника ..

LittleFashionista
07-19-2009, 21:31
чак да те вкара в клиника не знам дали е нужно защото не ти знам килограмите, но мислч, че на диетолог трябва.така ще си здрава, в нормално тегло

lazzza
07-19-2009, 21:33
емии . 43 килограма съм ( не е тооолкова зле ) пък и не изглеждам скелет ... макар че ми го казват аз не го виждам чак така но тва вече си е в мозъка ми .. и е тема на друг разговор :)

LittleFashionista
07-19-2009, 21:38
а колко си висока?
43 звучат малко
http://zdravoslovno.com/Calculators.html

lazzza
07-19-2009, 21:41
164 / 165 :)

LittleFashionista
07-19-2009, 21:43
охх напълней малко
ако станеш 50кг. ще си супер. Не ги слушай про-ана сайтовете :wink:

lazzza
07-19-2009, 21:46
чудно ми е че ме разбираш .. смисъл повечето хора не реагират така започва се с ; ' ъъ ти си лудаа ' илии ' я се стегни малко стига се правила на интересна ' - оценявам че не постъпи така за което мерси :) .. ами да знам но .. някак си не мога да го приема

brokeninside13
07-19-2009, 21:48
охх напълней малко
ако станеш 50кг. ще си супер. Не ги слушай про-ана сайтовете :wink:

Съгласна ;-)

Seducti0n
07-19-2009, 21:51
И аз понякога съм така, но моя проблем е психологически,
като ми се насъберат много проблеми, неприятности и т.н и просто спирам да ям и си казвам, че уж съм на някаква диета, пък то си е чист мазохизъм, но ениуей.

Килограмите са малко, при положение, че си висока долу-горе колкото мен, но от друга страна, може да имаш по-леки кости, което да обяснява и теглото ти.Храниш ли се редовно, ако отговора е-не- е напълно нормално да усещаш тежест, дори и при приема на минимално количество храна.

П.С-Темата наистина не е за тук, оправям ти заглавието и я местя в пригодения за целта раздел.

:) :)

LittleFashionista
07-19-2009, 21:54
разбирам те lazza.още не можеш да го приемеш, това да си в нормалните килограми и да ядеш. знам колко е странно, но бавно и с помошта на семеиството,приятелите, диетолог и може би психолог(ако е по-сериозен случеят) ще успееш да се приемаш такава каквато си. Не се старай да бъдеш в перфектните мерки, защото на този свят няма перфектни неща :wink:
И знай, че винаги ще има някой който да е против теб, ще има моменти в които ще си сама - това са просто етапи от живота и ти трябва да се справиш с тях. Просто бъди силна и калявай характера.

lazzza
07-19-2009, 21:56
ами не не се храня редовно . постоянно си смятам тъпите калорий ии незнам .. на ден ми се събират по 200 калории .. в найй- лошия случай
а иначе костите ми - не не са леки напротив доста са тежки и това се оказа проблем при отслабването ми тоест сега вече са ми само кости почти и пак не съм примерно 40 кила ..
ЕДИТ: извинявайй ии мерси че ме премести :)

MrUndaztood
07-19-2009, 21:58
Хааа ти си била значи :D

UnaBletoLoVeU
07-19-2009, 22:03
И аз съм 165 някъде и миналото лято бях 43 кг. Добре си, е ако качиш малко няма да е зле, имайки предвид бившото ти състояние..
:)

lazzza
07-19-2009, 22:08
Хааа ти си била значи :D смисъл ?!
ами да аз на психиатър ходя - помага ми не мога да го отрека но .. пия и антидепресанти , лекарства за нервите ии общо взето е това .. май . Но вече наистина нямам сила азз като прекарам 2 часа навън и вече съм труп нямам сила .. дори съм колабирала 2-3 пъти.. няма значение .. но все пак хората които ме подкрепят не са много - майка ми и най - добрата ми приятелка .. която е точно обратното на мен - тя е леко закръглена и много усмихната и всички я харесват .. :) иначе мерси .. а коремът мии е постоянно подут затова отказвам все още да ям . макар че ми казват че е точно от това .. дали е от това или майка ми пак ме залъгва да се храня ?! :-o 8-)

MrUndaztood
07-19-2009, 22:12
Опа.Нищо.Обърках се.Чудех се как огледално съм написал и мнение тук без да помня :lol:

LittleFashionista
07-19-2009, 22:18
много си малка да пиеш отсега антидепресанти
а откога ходиш на психиатър?

П.П. лека нощ.утре пак ще пиша тука :)

lazzza
07-19-2009, 22:28
ами от 2 месеца близо .. окейй :) Лека :-)

MrUndaztood
07-19-2009, 22:48
Их стана ми интересно,защото има едно такова момиче в класа ми,на което искам да помогна :( ама утре съм на работа,тъй че до утре и лека нощ на всички :)

DimovB
07-20-2009, 09:03
щото си карала прекалено дълго време на шибани диети и сега баща ти трябва да ти хвърли един поучителен пердах, за да спреш с лиготиите

LittleFashionista
07-20-2009, 10:00
щото си карала прекалено дълго време на шибани диети и сега баща ти трябва да ти хвърли един поучителен пердах, за да спреш с лиготиите офф боже защо си мислиш, че това е начинът? и защо си мислиш, че като я набие нещо ще се промени :? За анорексията,булимията, орторексията и другите подобни трябва специално лечение. Стига си се правил на много умен :? Не можеш ли да се поставиш на мястото на другият и да спреш да пишеш безполезни коментари :?

DimovB
07-20-2009, 10:04
което не става с думи става със сила

LittleFashionista
07-20-2009, 10:09
което не става с думи става със сила защо така си мислиш :lol:
Анорексичките само със тяхно желание могат да се излекуват! Не разбираш ли че това е психологически проблем. Баща и колкото и да я бие неможе да промени мисленето й!
Заради хора като теб има булимия :? ...

DimovB
07-20-2009, 10:39
всъщност донякъде си прав
като стане шибан скелет колкото й да я бие, най-много да й счупи някоя кост
боят трябва да е навреме

LittleFashionista
07-20-2009, 10:45
хъхъ :lol: Ти така ли ще се отнасяш с децата си ?

DimovB
07-20-2009, 10:46
няма да се наложи, защото няма да съм безхаберен родител

LittleFashionista
07-20-2009, 10:52
е все ще имат някъкъв проблем. винаги има проблеми...ти нямал ли си?

DimovB
07-20-2009, 11:07
този "проблем" е предизвикан от родителско невежество, т.е. проблемът е на родителите
детето е потърпевшо

LittleFashionista
07-20-2009, 11:14
айде перфектния татко ще те видим след 15 години. Но като станеш баща и видиш, че има проблем, недей тръгва с боя, а разговаряй с детето си

Мале колко много спам 8-)

А DimovB ти вобще чел ли си нещо за анорексията ? Отчасти звучиш като назубрена част от статия за това как родителите влият на децата или някоя от стариите защо се разболяват младите девойки от анорексия/булимия.

IronShirt
07-20-2009, 11:23
Абе вие пък що сте убедени, че ще сте перфектните родители??? Той пък може да е в пъти по-добър от вас, защото засега примерно казва много по-смислени неща. Аз примерно знам от родителите си кои храни са полезни и кои не. Знам от тях, че движението е основното нещо за здравословен живот. Знам, че диетите в повечето случаи не помагат просто защото се изготвят от псевдо-учени.
Това ми помага да ям като разпран и да не изглеждам както голяма част от "хората" които пишат в тоя форум. Ае осъзнайте се малко! :?

DimovB
07-20-2009, 11:25
казахме го с колегата в много теми, но пак ще се повтроя
от анорексия "се разболяват" слабохарактерните хора, с ниско самочувствие, които използват грешни методи за отслабване. най-често поради недобра информираност или поради мързел да си отместят гъзовете до велоергометъра. оттам се почва с изтощаващи диети и нулева физическа активност, а родителите къде са.. на майната си. не могат ли да ги вкарат в правия път, преди да са се преебали?

LittleFashionista
07-20-2009, 11:38
офф т'ва за ниското самочувствие е като от някоя статия.Ти познаваш ли някоя анорексичка?Знаеш ли какво е всъшност? Разговарял ли си с нея? Не дейте да говорите без опит
А пък и заради ниско самочувствие да е, какво?Не всички можем да бъдам силни Някои хора пък го правят защото нещо се е случило,изпаднали са в депресия и са без контрол.например след изнасилване,близък човек умре или те напусне, накакъв физически психически/тормоз. не всички могат да са силни като скала и да се проборват с всичко

DimovB
07-20-2009, 12:32
говорим за аноркесиите поради подигракви и незадоволителна фигура, а не заради депресия поради бог знае кво..

lazzza
07-21-2009, 18:23
ами при мен е от подигравки , от това че психиката ми не е наред тъй като нашите се разделиха ( знам че това се случва при много деца но аз го изживявам доста трудно ) , загуба на любим човек ( приятелят ми който загина в катастрофа ) .. А всъщност целта ми беше да докажа на себе си че мога ( доста тъпо ) и че исках да стана манекенка ( още по - тъпо ) . След като видях че НЕ мога да стана манекенка се затворих в себе си тъй като реших че като продължа да не ям ще стана още по - слаба и ще ме вземат нищо че проблема е височината ми . Майка ми - човекът който единствен не ме обвини че съм направила нещо грешно , се съсипа .. знаеше какво става с мен опитваше се да ми помогне но аз отказвах и тя понеже го е приживявала ( но когато е била доста по - голяма на 20 ) реши да започне да ме води по доктори . е хубаво ама докторите не помогнаха всички казват трябва сама да си помогнеш иначе няма друг начин .. сама сама ама сама до никъде не съм стигнала . Така че майка ми няма никаква вина нито е била безотговорна нито нещо подобно .. Тя ми е бутала пюретата в устата а аз ги плюех .. за тва ли е виновна ., че аз съм безмозъчна .. аз сама съм си виновна :) .. мерси се пак че ме изслушахте имам нужда :)

LittleFashionista
07-21-2009, 18:38
прави са, че ако ти сама не искаш да си помогнеш, няма кой друг.
Изгледай края на този филм http://www.vbox7.com/play:04082b3b и започни и ти да си задаваш онзи въпрос. Дали се обичаш и си горда от себе си или не. Също така е добре да си говориш с някой, който не е психолог, а просто приятел. При психолога сякаш не може човек да се отпусне докрай, а при при приятелите... Аз говорих с една журналистка по скайп, която много ми помогна...
Също така си намери занимания,хоби, започни да рисуваш или нещо подобно, за да разсейваш мозъка си и да не мислиш за килограмите. Пиши в дневник...Регистрирай се в някой сайт за самоподкрепа. Има само 1 такъв български --- http://together-ed.org/index.php?sid=6778aa84733ab7724f435e4b458a9a3f ... Дори ако искаш пиши на мен :) Хубаво е да си пишеш с бивша анорексичка (макар, че мойто не беше точно анорексия) за да ти помогне с проблемите, да ти каже как тя се е справила с тях и т.н.
Успех =) Надявам се да се оправиш