PDA

View Full Version : Какво да правя?



boomboom
07-20-2009, 09:52
Компютъра ми не се включва, изписва ми:
Windows could not start because the dollowing file is missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll
Please re-install a copy of the above file.
Някой може ли да ми каже какво да правя :-o ..с възможно най-прости думи, не съм на ти с компютрите xD

doomkillerr
07-20-2009, 10:19
С по прости думи би прозвучало по следния начин обяснението: Трабва да имаш CD - с инсталацията на Windows, да го сложиш в CD-четеца на компютъра и като почне да се инсталира Windows-a, да знаеш как си използва функцията "repair". Целият проблем е станал, защото не си спрял автоматичното обновление на операционната система. 8)

elf4o
07-20-2009, 16:35
Компютъра ми не се включва, изписва ми:
Windows could not start because the dollowing file is missing or corrupt:
<Windows root>\system32\hal.dll
Please re-install a copy of the above file.
Някой може ли да ми каже какво да правя :-o ..с възможно най-прости думи, не съм на ти с компютрите xD
един репеиар или преинстал или поправка на този фаил и си готов :) :grin:

boomboom
07-21-2009, 13:49
А като сложа диска какво трябва да направя.. Съжалявам за тъпия въпрос амаа по-добре да питам xD

doomkillerr
07-21-2009, 14:44
А като сложа диска какво трябва да направя.. Съжалявам за тъпия въпрос амаа по-добре да питам xD

Чакаш да почне стартирането на инсталацията и по едно време нали знаеш, че те пита какво искаш да направиш? :

1. Нова инсталация на Windows
2. Инсталиране върху старата инсталация на Windows
2. Repair

П.С. - Чрез "repair" - може да опиташ... само че трябва да знаеш, какво правиш! :wink:

boomboom
07-21-2009, 16:38
Влезнах в Recovery Console, там някой ако ми каже какво да правя ще съм му вечно благодарна :-o

doomkillerr
07-22-2009, 07:20
Влезнах в Recovery Console, там някой ако ми каже какво да правя ще съм му вечно благодарна :-o

Ето прочети тази статия - (щракни точно тук!!!) (http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=66170) :wink: