PDA

View Full Version : Съветче от всички, които са минали 8. подготве



AnIcHkAtA
07-20-2009, 17:53
Здр :)
Сега ще съм 8. клас във френската, София.Планът беше когато завърша 12. клас да имам два езика-английски и френски.Имам прилично ниво английски (Intermediate) и реших да го уча на уроци и като втори език, ама не разчитам на училище.Много ми се ще да ходя целия 8. клас на уроци, но всички ми казват, че ще ми е много трудно да съм подготве и да уча още един език.Ама на мен ми се иска ПЪК, защото ако изпусна и тази година (в 7. клас не съм го учила много-много), по-нататък съвсем ще изгубя нишката, френския е труден, ще започна да ги бъркам и ще стане мазало.Вие какво мислите?Ще мога ли да уча и двата едновременно или да си избия идеята от главата?

Priceless
07-20-2009, 18:34
Според мене забрави за английския .. поне докато си подготве.. след това ако искаш поднови уроците :) Просто докато си подготве ти няма да имаш време да мръднеш от вас, пък камо ли уроци и втори език. Наблегни на първата година, зашото ако изпуснеш нещо, после ще ти е много трудно до края. От личен опит ти говоря :)

bebkata
07-20-2009, 18:40
Според мен ако изпуснеш тази година уроците по АЕ после в 9-ти клас изобщо няма да ти се ходи .. аз лично ходя от 1ви клас ии .. тази година ще ми е последна .. Незнам , но мисля , че няма да е кой знае какъв зор ..

yoyo123
07-20-2009, 18:46
Според мен е по-добре да си караш англ на уроци и изобщо да не изпускаш,защото повярвай след като си учила цяла година френски и никакъв английски,едва ли нивото ти ще бъде същото,аз бях като теб,но не с френски,а с немски и едновременно с немския учих и английски,нямах проблеми нито в у-ще,нито на уроците по английски,да зор е,но щом искаш с два езика след 12 клас,трябва да се постараеш.

teenems
07-20-2009, 18:48
аз също съм на мнение да ходиш по уроци ..

Enitto
07-20-2009, 18:48
Така. . аз ще уча в испанската в София... и ще ходя на английски. Просто съм се хванала на хорото и ще го играя докрай. Минах на интензивен курс миналото лято годината, която трябваше да взема в 7ми клас. Просто трябва да продължа.. а и ми остават още 3 години. И не ми пука, че ми говорят как щяло да ми бъде трудно. Нека ми е трудно. Препочитам това, отколкото след години да съжалявам. Все пак искам да си го науча езика докрай и това е начинът да го направя. На училището не разчитам. А и 2 години... вече сигурно ще го забравя.
Колкото до испанския- и него ще се постарая да го науча. Казват ми, че когато вече знаеш един език, вторият се научава по-лесно и не се бъркаш. Дано да е така. А на мене англиския винаги ми е било приятно да го уча.
Получи се дълъг пост.
Ани, успех!

YouCantStopMe
07-20-2009, 18:49
Ани,аз пък мисля,че догодина трябва да поизоставиш английския.Наблегни на френския.НЕ ТРЯБВА да изпускаш началото,основата.Той със сигурност е по-труден от английския.Пък и ти по английски си имаш някакво ниво.Ако в в 9ти клас тръгнеш на уроци ще наваксваш всичко бързо и по-лесно..отколкото ще го правиш в 8ми.Все пак там по цял ден на училище,толкова много за учене по първия език,домашни.Абе не е работа.Така мисля аз.

kalashnik
07-20-2009, 18:53
Аз така бях миналата година с руския и английския. Втория срок установих, че частните уроци по английски ми пречат и ги спрях.

kamikadze33
07-20-2009, 19:04
Според мене забрави за английския .. поне докато си подготве.. след това ако искаш поднови уроците :) Просто докато си подготве ти няма да имаш време да мръднеш от вас, пък камо ли уроци и втори език. Наблегни на първата година, зашото ако изпуснеш нещо, после ще ти е много трудно до края. От личен опит ти говоря :)

Аз пък от личен опит ще ти кажа, че е задължително да отиде на уроци сега от 8ми клас.
1во - езиците са супер близки.. ама супер и мн ще се бърка ако почне в 9ти
2ро - Щом човек иска - винаги може да намери време за урози.. 2 пути седмицата по 2 4аса неееее е голям пропуск, а и От личен опит знам, че повечето неща ще ги разбира в час (уча във ФЕГ)
3то (за щастие) - щом седми не го е учила, в 8ми е супер препоръчително да започне, а и тя ще си помага с езиците, защото има много близка лексика и това ще и служи като връзка.. Ако не се сети нещо на френски ще се запита .. "абе как беше на английски" и ще се сети дали е така и на френски (ако го е учила)

No offence ! Peace! :)

Sonrisaaa
07-20-2009, 19:08
Пълни глупости са това да се откажеш от английския и да обръщаш само внимание на френския..Недей-повярвай ми!
До 7ми клас си ходих на уроци по английски,но наще решиха,че трябва да ги спра,защото това можело да попречи на доброто ми представяне на изпитите,да съм нямала време да уча и такива глупости.Тогава ест доста се зарадвах,че ще си починa.Макар че гледах доста филми само на анг без субс,слушах музика,четях книги,не успях да запазя нивото си като че ли ...Още 8ми клас се записах отново на курсове.Сега съм 11 или ще бъда де ;d Нивото ми е Advanced и ми остава още малко до това,за което се старая...
А колкото до френския-не мисля че ще ти е толкова трудно да си организираш така нещата,че да нямаш проблеми.Аз 8ми клас освен др език, спортувах и ходех на курсове по англ.И мога да кажа,че ми беше доста трудничко,но така просто се справих :] Ест ти както си прецениш!

kamikadze33
07-20-2009, 19:13
Пълни глупости са това да се откажеш от английския и да обръщаш само внимание на френския..Недей-повярвай ми!
До 7ми клас си ходих на уроци по английски,но наще решиха,че трябва да ги спра,защото това можело да попречи на доброто ми представяне на изпитите,да съм нямала време да уча и такива глупости.Тогава ест доста се зарадвах,че ще си починa.Макар че гледах доста филми само на анг без субс,слушах музика,четях книги,не успях да запазя нивото си като че ли ...Още 8ми клас се записах отново на курсове.Сега съм 11 или ще бъда де ;d Нивото ми е Advanced и ми остава още малко до това,за което се старая...
А колкото до френския-не мисля че ще ти е толкова трудно да си организираш така нещата,че да нямаш проблеми.Аз 8ми клас освен др език, спортувах и ходех на курсове по англ.И мога да кажа,че ми беше доста трудничко,но така просто се справих :] Ест ти както си прецениш!

Е не можеш да ми кажеш 4е сега си Advanced, а преди 3 години си слушала филми на английски и си ги разбирала напълно (не детски филмчета) :D :D щото това са три нива под Advanced иии не е логично... нищо аз са ще съм 9ти и ще съм Advanced ;)

Sonrisaaa
07-20-2009, 19:18
Май не се разбрахме,когато отидох да направя вътрешния тест на школата бях ниво Intermediate /8 клас началото/! Upper го изкарах лятото 8 с/у 9ти,9ти цялата год First Certificate,а 10 клас цялата год карах Advanced :) Сега се колебая какво да правя с...
И не казвам че съм мастър,но мисля че го знам на едно доста добро ниво :]
И не съм ги разбирала,просто се опитвах!Чатках,но не както сега например.Когато четях си помагах с речник...Сега е друго.Рядко гледам филми със субс и се старая да не използвам речника и да разбирам думите от смисъла на изречението.

YouCantStopMe
07-20-2009, 19:29
Ще разкажа за едно момиче:
Значи тя влезна във френска паралелка с втори език-английски.
Преди това е ходила малко на някакъв курс по английски,но за кратко.
Осми клас напълно наблегна на френския и постигна много добри резултати.Втората година учеше и английски,и френски и то здраво.Английския на курсове,уроци,а френски-само в училище,което не е чак толкова учудващо-падна им се НАЙ-СТРАХОТНАТА ;д госпожа.
Сега е за 10 клас.
Продължава с курсовете по английски,а понякога ходи и на френски са затвърдяване на знанията.
Английския мога да кажа,че го знае ПЕРФЕКТНО!Просто и от уроците, и от училище, и сама се интересува много.Пък и по мое наблюдение езиците й се отдават много.
Искам да кажа,че дори и без да ходиш на уроци 8ми клас,после пак можеш да постигнеш желания резултат.Всякак може.Само трябва да имаш воля за мнооого учене.

kamikadze33
07-20-2009, 19:39
Никой не знае език пефектно... Ти и аз и другите не знаем български перфектно ... Англичаните не знаят английски перфектно.. И доста се съмнавям, че го знае толкова добре колкото казваш... може да греша ноооо трудно ;)

YouCantStopMe
07-20-2009, 19:43
Е,добре.НО много,много,много добре. :D

kamikadze33
07-20-2009, 19:59
div sex nagore nadolu :D:D:D (happy) du6i bong :P:P

kamikadze33
07-20-2009, 20:00
Не трийте горния пост, защото е по темата и на си4кото отгоре изразява мнението ми по въпроса!!!

Priceless
07-20-2009, 20:02
Пълни глупости са това да се откажеш от английския и да обръщаш само внимание на френския..Недей-повярвай ми!
До 7ми клас си ходих на уроци по английски,но наще решиха,че трябва да ги спра,защото това можело да попречи на доброто ми представяне на изпитите,да съм нямала време да уча и такива глупости.Тогава ест доста се зарадвах,че ще си починa.Макар че гледах доста филми само на анг без субс,слушах музика,четях книги,не успях да запазя нивото си като че ли ...Още 8ми клас се записах отново на курсове.Сега съм 11 или ще бъда де ;d Нивото ми е Advanced и ми остава още малко до това,за което се старая...
А колкото до френския-не мисля че ще ти е толкова трудно да си организираш така нещата,че да нямаш проблеми.Аз 8ми клас освен др език, спортувах и ходех на курсове по англ.И мога да кажа,че ми беше доста трудничко,но така просто се справих :] Ест ти както си прецениш!

Еми не знам.. аз поне в даскалото, в което съм 8ми клас ме гърчиха супер много .. и наистина нямах време за абсолютно нищо :?

Lifash
07-20-2009, 20:30
Здр :)
Сега ще съм 8. клас във френската, София.Планът беше когато завърша 12. клас да имам два езика-английски и френски.Имам прилично ниво английски (Intermediate) и реших да го уча на уроци и като втори език, ама не разчитам на училище.Много ми се ще да ходя целия 8. клас на уроци, но всички ми казват, че ще ми е много трудно да съм подготве и да уча още един език.Ама на мен ми се иска ПЪК, защото ако изпусна и тази година (в 7. клас не съм го учила много-много), по-нататък съвсем ще изгубя нишката, френския е труден, ще започна да ги бъркам и ще стане мазало.Вие какво мислите?Ще мога ли да уча и двата едновременно или да си избия идеята от главата?

Никви шансове за английски във училище нямаш ;д
В 9 клас..вярно,имаше дълга стачка,ама нямахме английски до...малко след началото на втория срок..тая година-много много свободни по английски в началото.Щото,видиш ли,имало преподаватели,ама не били достатъчно квалифицирани,за да ги вземат..След това,господина,който имахме..учебната ми тетрадка по английски още не е разопакована xD През цялото време всеки правеше каквото му харесва,а и да искаше да слуша,нямаше начин.Аз лично се учих да играя белот.За немската и испанските паралелки не знам,но английския никакъв го няма в това училище.
Френския в 8 клас си е доста и бая се учи,но някакви не чак толкова интензивни уроци по английски няма да ти натежат много.А и винаги можеш да спреш,ако ти стане прекалено натоварена програмата.

nefchi_bs
07-20-2009, 22:31
Аз като се сетя тая година какъв ужас беше с нямския,представям си те тебе,френския е по-труден,защото няма нищо общо с българската граматика...По-добре е да не ходиш на английски догодина,ако искаш да научиш испански.. :)

taffy
07-20-2009, 23:48
Най-добре си наблегни на френския сега. Ако мислиш, че можеш да се справиш и с английски, мисля, че един път седмично няма да те убие.
Ако пък не, можеш и ваканцията да ходиш на уроци, ако ти се занимава.

thismodernlove
07-21-2009, 00:32
хах и аз съм във френската :grin: и при мен е същото положние.... един фр каза че на ден се учело по 100 думи в гимназията но въпреки всичко ще си ходя и на англ....пък ти преценявай :-|

storex
07-21-2009, 00:58
Според мен трябва да си решиш сама и да не се влияеш от хорското мнение. Аз френски език не съм учил никога, на теб ти предстои - виж поне в началото как е, ако ти се стори, че можеш да се справиш можеш да си учиш и английски, ако пък не става - недей. Без да опиташ няма да разбереш, така че времето ще покаже ;)

xplay
07-21-2009, 06:23
И аз съм с ФРЕНСКИ в ЕГ в Силистра.
В 8 клас имахме по 9-10 часа на ден, което практически не ми позволяваше да ходя на частни уроци по АЕ. Както решиш, но основата на френския изтървеш ли всичко пропада.. наблегни на него тази година. :)

LiRRRa
07-21-2009, 07:49
По-добре недей да ходиш на английски, Ани. После лятото можеш да си наваксаш с интензивни курсове и тем подобни, но ако изпуснеш основата по френски става страшно... Първата година ще ти е много важна, не трябва да се разсейваш.Имаш добро ниво по английски, няма начин да го забрвиш, езика така и така си е лесен.
Зарежи английския сега.Спри се на френски тази година и после ще ги съчетаеш.Не случайно в 8ми клас подготве се учи само дадения език... :wink:

afterforever
07-21-2009, 09:55
:lol: Слушай ме мене кво щи кажа. ---> езици се бъркат, когато наистина са близки и когато почнеш да ги учиш от 0-та и двата. Малко вероятно да имаш проблеми с интермидиът или както там се чете на английския. Дори ще ти помага, защото имат общ корен и т.н. :lol:

y0uRfav0ritedRuG
07-21-2009, 12:36
Аз бях подготве изминалата година с първи френски и втори английски. Препоръчвам ти да не ходиш на уроци, френският е достатъчно труден и ще ти заема изцяло вниманието. Така че се концентрирай основно над него ;)

bobolinka6
07-21-2009, 15:08
Миналата година бях подготве точно във френската гимназия и паралелно с това ходех на езиков курс по английски език.Всяка събота през учебната година.Беше изцяло по мое собствено желание и честно казано,не съжалявам.Наистина ученето е доста,но съвсем спокойно могат да се съчетаят двете неща.Още повече,че аз през работната седмица не ангажирах ума си с английски,отдавах се изцяло на френския.Доста мои съученици също ходеха на курс или частни уроци по английски.Разбира се,имаше и такива,които поддържаха тезата,че е невъзможно да се справиш с двата езика едновременно,натоварванет е непосилно и ще продължат с уроците от следващата година.Според мен в училище е невъзможно да научиш който и да е език като втори.Друг е въпросът,че без практика,безкрайно зубрене на думи и непрестанни занимания с езика е съмнително колко би се усвоил и на курс.
Да допълня,че съм учила френски език доста време преди да продължа образованието си във френската,така че е разбираемо,че не ми е било толкова трудно през учебната година.
Та,Ани,моят съвет към теб е да си изучаваш извънкласно английски,без да се претоварваш излишно,в противен случай ще изпушиш! 8-) Все пак е необходимо да прецениш по себе си доколко ще си способна да се справиш-това си е чисто инвидуално.Успех!!!

lisi4ety
07-21-2009, 17:43
Според мене забрави за английския .. поне докато си подготве.. след това ако искаш поднови уроците :) Просто докато си подготве ти няма да имаш време да мръднеш от вас, пък камо ли уроци и втори език. Наблегни на първата година, зашото ако изпуснеш нещо, после ще ти е много трудно до края. От личен опит ти говоря :)

SexYLipS
07-22-2009, 19:19
мисля, че ще можеш
цяла седмица френски а събота и неделя английски :) :)

SummerDream
07-22-2009, 19:31
Ми зависи..ако примерно си свикнала да учиш два езика наведнъж няма да ти е проблем, колкото и да ти е претоварено в училище (; Според мен английският е много много важен и трябва да не спираш да си го учиш,защото ако спреш дори и една година ще го забравиш..всичко се забравя постепенно..ходи на уроци през уикенда..Премерно аз до сега съм учила шест години английски и три руски и не ми беше трудно да съчетавам двата езика (: Аз също съм приета във френската,само че в Пловдив..но с първи език английски, за което много се радвам..но не е лошо и да си приет и с друг език-както е в твоя случей-френски..ще развиеш и този език добре и така ще можеш да практикуваш и двата без проблем =)

DiScOnEcTeD
07-23-2009, 11:41
ходи щом ти се ходи пък и изпуснеш ли и тая година може да ти се наложи да преповтаряш някой нива ...