PDA

View Full Version : Не съм сигурна...



b3b0rana
07-21-2009, 05:03
Значи проблема ми е следния: Преди време започнах да водя сексуален живот. Спазвам лична хигиена, но наскоро забелязах,че имам бяло течение.На следващият ден започна да ме сърби и веднага си помислих,че имам гъбички. Майка ми ми каза да пробвам известно време да си правя промивки с хлебна сода.Това и направих(също така се тъпчех като луда с кисело мляко,не ядох нищо сладко, мих се по 4-5 пъти на ден и всеки път си гладих бельото преди да го обуя),а после ми дойде. Вече не съм неразположена,а бялото течение и сърбежа изчезнаха. Аз си продължавам за всеки случай с промивките. Та въпроса ми е: Хлебната сода може ли да излекува гъбичките или само скрива симптомите им?

П.с. Ще отида на лекар скоро,но аз искам да попитам за всеки случай.Благодаря предварително!

hottie
07-21-2009, 05:24
Не може да излеква. Само облекчава. Ще видиш, че ще се появи пак ако чакаш. По-добре отиди при гинеколог да ти пусне едно микробиологично изследване и да те излекува, за да не преживяваш ужаса със сърбежите пак, защото следващия път може и да е по-неприятно :)
П.П. Не забравяй да споменеш на лекаря, че водиш полов живот, за да предпише лечение и на приятелят ти. В противен случай само може да си предавате това нон стоп.

b3b0rana
07-21-2009, 05:27
Ние го правим с презерватив,но все пак ще пие и той.. Просто тя и мойта не е лесна,защото не живея в България и не знам точно как става номера. А в Б-я колко струва горе-долу това изследване?

Midi4ka
07-21-2009, 09:01
Ммм зависи на колко години си... Аз като ходих на преглед си взех направление от личната лекарка и понеже нямам 18 всичко ми беше безплатно...платих само за резултата в лабораторията,който е 2 лв :)

b3b0rana
07-21-2009, 20:35
Само 2 лв? Надявам се и при мен да е така :-o на 16 съм..

ChocolateGirl
07-22-2009, 07:14
Здравей,
и аз имам гъбички.Преди 1 седмица ходих на генеколог и ми предписа лекарства,за микробиологичното изследване на мен ми взеха 4.40 лв.
По време на цикъла симптомите на гъбичките не се усещат,но след като свърши пак започват,а и хлебната сода не лекува ,а намаля сърбежа!
Моя съвет е да идеш на гинеколог,на мен ми беше за 1-ви път,но лекарката беше много мила,не се страхувай,всяка жена има гъбички поне 1 път в живота си,трудно се лекуват,но не е и невъзможно :)

b3b0rana
07-22-2009, 19:44
Мерси много! А дали ще трябва да ходя с майка ми,защото лекаря работи само в делнични дни,а работното й време не позволява?

bebeto_mjei
07-25-2009, 07:02
Значи проблема ми е следния: Преди време започнах да водя сексуален живот. Спазвам лична хигиена, но наскоро забелязах,че имам бяло течение.На следващият ден започна да ме сърби и веднага си помислих,че имам гъбички. Майка ми ми каза да пробвам известно време да си правя промивки с хлебна сода.Това и направих(също така се тъпчех като луда с кисело мляко,не ядох нищо сладко, мих се по 4-5 пъти на ден и всеки път си гладих бельото преди да го обуя),а после ми дойде. Вече не съм неразположена,а бялото течение и сърбежа изчезнаха. Аз си продължавам за всеки случай с промивките. Та въпроса ми е: Хлебната сода може ли да излекува гъбичките или само скрива симптомите им?

П.с. Ще отида на лекар скоро,но аз искам да попитам за всеки случай.Благодаря предварително!macka .. kato po4ne6 polow jiwot ne e zle da znae6 koi te 4yka i kwi bolesti ima toq 4owek ...6ot wij kwo stawa =] ina4e genekolog

bebeto_mjei
07-25-2009, 07:04
Мерси много! А дали ще трябва да ходя с майка ми,защото лекаря работи само в делнични дни,а работното й време не позволява?ne ti lud ali si ..otiwa6 tam toi te preglejda kazwa ti koga pak da doide6...ti otiwa6 kazwa ti rezyltatite i kwo ti ima i ti kazwa lekarstwata i gotowo

nepoznatata25
08-07-2009, 09:41
Ами аз изобщо не мога да ти дам съвет за гъбичките. Мога само да ти кажа , че ти трябва гениколог щом имаш някакъв проблем е редно да се отиде на гениколог. УСПЕХ! :)

uNvaLuabL3
08-31-2009, 21:04
и аз имах гъбички... много гадно, отидох на гинеколог, направиха ми изледванията, после ми изписа хапчета и са отървах от тях.. аиди успех