PDA

View Full Version : Нуждая се от съвет :|



ting_ting
07-21-2009, 17:42
Здравейте на всички! Знам, че това ще ви прозвучи като поредната тийн история, но имам нужда да споделя с някого, защото съм доста объркана и не знам какво може да ми помогне. На 15 съм и имам сериозен приятел (повече от 1 година). Напоследък нещата не вървят добре.. много често се караме и аз се сърдя и си мисля, че проблемът е в мен. Твърде много съм неуверена и затова явно ревнувам и то за безобидни неща. Страхувам се, че той ще си намери някое по-красиво и добро момиче и постоянно му натяквам, че си мисля, че не съм красива и има много по-подходящи момичета за него. Много съм стеснителна и имам трудности в общуването с други хора. Родителите му си мислят, че не ги харесвам, защото не говоря много, когато съм у тях. Това не е така.. просто мозъкът ми зацепва и не знам какво да кажа, защото ме е страх да не кажа нещо тъпо и да им направя лошо впечатление. Но не е нормално, защото почти всеки ден се виждам с тях и не знам какво ме притеснява. А моите родители са по-консервативни за съжаление. Майка ми ми мрънка всеки ден за всичко и ставам раздразнителна и много често си изкарвам всичко на приятеля ми. Опитах се да говоря с нея, да и кажа, че искам да се държи по-добре с мен, но тя не иска и да ме чуе, нито да ме разбере. За нея съм просто малко дете, което не разбира нищо. Мисля, че не харесва особено много приятеля ми, защото в повечето случаи не му говори, гледа го леко злобно, а той се държи съвсем приятелски и нашите не са видяли нищо лошо от него и родителите му. Не знам, защо се държа така, но не издържам. Писна ми да се притеснявам за всичко, но просто не мога да се спра. Моля ви, ако някой може да ми помогне или да ми даде съвет-да пише :)

RaZzer
07-21-2009, 18:20
Ами, мисля, че това, с което си се захванала (да "превъзпитаваш" майка си) е загубена кауза... Човек, който с години робува на дадени схващания не може да ги остави след 1 разговор!
От друга страна... това, че си едва на 15 пък толкова сериозно сте намесили родителите си в цялата история не е ли малко странно... Още повече родителите му да си мислят, че не ги харесваш :?
Моят съвет е да я караш по-спокойно... Вместо да променяш възгледите на майка си, започни със своите и се опитай да се абстрахираш от това чувство за малоценност... нищо не печелиш от него освен постоянно притеснение, което не ти помага! От там трябва да се справиш и донякъде с притеснението... като видиш следващият път родителите му имай в главата 1-2 неща, които да кажеш... все пак да ги успокоиш хората :-D А според мен ако се справиш с тези 2 неща и постоянното притеснение ще утихне и ще си щастлива и доволна... Успех! :)

Priceless
07-21-2009, 18:31
Еми ще започна с нещо банално, ама много вярно - обичай себе си, за да те обичат другите. СПРИ да ревнуваш и да правиш излишни сцени на ревност. За да е с теб повече от година, значи е видял нещо в теб, което може би самата ти не съумяваш да видиш, защото си обсебена от това чувство за малоценност. И именно това може да стане причина за скандали, и в най-лошия случай ( което абсолютно не ти пожелавам ) - раздяла. Пак повтарям - научи се да обичаш себе си и имай малко повече самочувствие. Да, 100 % има по-красиви момичета, все пак никой не е идеален, но това не е причина за ревност. Ти си си красива и уникална по собствен начин и именно това обича приятеля ти в теб.
Колкото до родителите му - просто се отпусни и недей да мислиш за това какво ще кажеш и как да го кажеш. Все пак - това са само родители, не ядат хора. :?

fire_cat
07-21-2009, 18:31
Опитай се да пооправиш отношенията с майка си и просто се опитвай вече да не си го изкарваш на приятеля си. Вместо това му разкажи всичко и го помоли за разбиране. Ще се почувстваш много по-добре. Относно родителите му, опитай се да се отпуснеш - все пак ще видиш, че ще ти е много по-приятно и ще забравиш стеснителността си, когато им се усмихнеш някой път като ходиш у тях и им кажеш едно "Здравейте!". Опитвай се да общуваш повече с околните и на тях ще им е приятно да са покрай теб.

Hilary_
07-21-2009, 18:49
Първо .. не пзоволявай на майка ти да застане между теб и него ... това е твоя живот!! След като си решила да си с него бъди ..

Второ опитай се да се отпуснеш повече пред родителите му .. ии не се спичай ...

Трето .. опитай се да не се сърдиш за всяко нещо .. контролирай се .. нали не изскаш да го изгубиш .. ?? А щом е с теб значи не търси и не иска друга .. че има по хубави има .. но за него ти си най - хубавата .. и най най ... :)

allie
07-21-2009, 18:57
СПРИ да ревнуваш и да правиш излишни сцени на ревност. За да е с теб повече от година, значи е видял нещо в теб, което може би самата ти не съумяваш да видиш, защото си обсебена от това чувство за малоценност.
Колкото до родителите му - просто се отпусни и недей да мислиш за това какво ще кажеш и как да го кажеш. Все пак - това са само родители, не ядат хора. :?


Най точноо казаноо .. брау .. с дветее рацее съмм вътрее :)

loveUpeps4o
07-21-2009, 18:59
Hilary_ е права ! Обичай себе си ! Не му казвай да си намери друго момиче, ясно е че има и други красиви момичета, но ти си единствена . Щом сте заедно от година значи за него ти си единствена . За него ти си най-красивото момиче на света !

bog4eto
07-21-2009, 19:32
Щом му се караш постоянно, натякваш,че има по-красиви,по-умни,не говориш много с родителите му,майка ти не го харесва,А ТОЙ ОЩЕ Е С ТЕБ,значи е видял нещо,което му допада и обича.
А мога да ти кажа,че тва "намери си друга,по-добра и по-красива" един ден ще му писне и наистина ще си потърси друга.
Както казаха-обичай себе си, за да те обичат другите! :P

ting_ting
07-21-2009, 21:27
Благодаря на всички за съветите :-)

Nakadah
07-22-2009, 02:48
Благодаря на всички за съветите :-)

няма проблеми