PDA

View Full Version : Депресия ?!



lazzza
07-21-2009, 18:25
Не мога да разбера защо ме определят като ДЕПРЕСИРАНА !? Всичките ми приятели .. незнам какво става .. наистина може би не съм много в настроение но .. все пак това незначи че съм ' депресирана ' .. И ако мога да попитам нещо повече за депресията . в какво се изразява ии как се премахва ( незнам дали тва е точната дума ) . знам че има гугъл просто там нещо не ми стана ясно . мерси :)

valence7o
07-22-2009, 08:13
Депресията е чувство на тъга, меланхолия или унилост. Ако това чувство трае повече от няколко седмици или се появява периодично, може да става въпрос за заболяване известно като клинична депресия, но това са глупости. :D :D Депресията може да бъде провокирана от различни фактори, като например загуба на близък човек или др. проблеми. Може би изкарваш пубертета по-бурно 8-) защото точно тогава ставаш емоционална и раздразнителна затова карай я по-полека пред приятели недей да показваш, че си в гадно настроение прави неща които те забавляват и не се нерви за най-малките глупости. ;-)

dead_princess
07-22-2009, 11:40
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%8F :)

bubka33
07-24-2009, 07:47
Не искам да те плаша, но депресията е сериозно заболяване. Ако наистина не се чувстваш добре, не се крий от който и да е, а по-добре сподели с родителите си. Има много способни лекари и добри начини за лечение. В най-добрия случай ще си поговориш с някой , който ще те успокои.

bebity92
07-24-2009, 10:26
Можеш да излекуваш депресията,като мислиш положително,за хубави неща и излизаш сред приятели,забавлявай се и ще я забравиш :grin:

sun4e
07-24-2009, 12:57
Можеш да излекуваш депресията,като мислиш положително,за хубави неща и излизаш сред приятели,забавлявай се и ще я забравиш Very Happy

+1 :)

bubka33
07-24-2009, 13:03
Харесва ми положителното ти мислене, но, ако наистина човек страда от депресия, не говорим за частния случай тук, положителното мислене няма да помогне. Повярвай ми! Депресията е клинично заболяване, а статистиките сочат, че най-лесно се разболяват млади жени... да не говорим за вторичните заболявания, които могат да бъдат придобити.

YakUZa777
07-24-2009, 13:27
Анти депресанти ФТВ 8-)