PDA

View Full Version : Gandhi / Ганди



Segundus
07-21-2009, 19:26
Никой човешки живот не може да се обхване с един разказ. Няма начин да се предаде значимостта на всяка една година, да се включи всяко събитие, всяка личност, допринесли за оформянето на жизнения път. Онова, което може да се направи, е да си верен на духа на записаното и да се опиташ да намериш нечий път към сърцето на човека...

Махатма Ганди... не бе командир на армии, нито управник на обширни земи. Той не може да се похвали с някое научно постижение или артистична дарба. И все пак хората, правителства, сановници от цял свят си подадоха ръце днес, за да отдадат почит на този малък, мургав мъж с бедрена препаска, който изведе страната си до свободата. Казано с думите на генерал Джордж К. Маршъл, американския държавен секретар: „Махатма Ганди се превърна в говорител на съвестта на цялото човечество. Той бе човек, който направи смиреността и простата истина по-могъщи от Империи.“
А Алберт Айнщайн добави: „Идните поколения едва ли ще повярват, че човек като този, в плът и кръв, е стъпвал по тази земя.“

Филмът пресъздава житейската история на Махатма Ганди, една от най-важните личности на 20-ти век - индийски политически лидер, който успява да освободи страната си от британско влияние, използвайки единствено мирни средства. Провъзгласен за „Баща на нацията“, той дава надежда и вдъхновение на бъдещите поколения.
Гледали ли сте този филм? Какво е мнението ви за него?

п.п. Постът не съдържа постери и кадри от филма, нито линкове с информация за него, заради форумната забрана нови потребители да пускат каквито и да е линкове, включително и към картинки.

_princess_
07-22-2009, 18:34
Гледала съм го и след това една седмица съм мислила само за него.
Какво да кажа... този човек е велик. Той е някакъв абсолютен гений.
Много ме впечатли.