PDA

View Full Version : мотор или кола



WILD__BOY
07-22-2009, 09:02
какво бихте предпочели и защо? предпочитам хора с опит и върху двете возила да коментират. иначе е ясно, че 13 годишните пикли обожават мотори...

от другото лято мисля да зажужа с една aprilia rs125 докато свикна да се пазя и от там почвам с 600 rr и 1000 rr...

та изкажете мнение
желателно е и селяндурите, които отварят врати, за да пребиват мотористи, да кажат защо го правят

Canis_Dirus
07-22-2009, 09:10
Аз бих си купил мотор, но да го карам за удоволствие, или в хубаво време. Но пак - главно за удоволствие. Иначе колата е по-практична за ежедневието. Освен, ако никога не носиш багаж със себе си, или съвсем малко и живееш в Тайван.

EarthShaker
07-22-2009, 09:13
Аз нямам опит и с 2те, но ще си позволя да коментирам.

Според мен колата е по-удачния вариант. Първото нещо е, че е по-практична.. Харчи много повече, но поне можеш да возиш 5 човека + китарите им примерно.
В колата малко или много си по-защитен от купето, колани, еър бег и т.н. Не казвам, че те винаги спасяват, но шанса е значително по-голям. При лека катастрофа чупиш фар, броня и толкова.

При моторите нещата седят по друг начин. При леко 'подпиране' от някоя кола е възможно моторът да падне а моториста, да получи тежки наранявания. Вярно е че имаш каска, но останалата част от тялото виси на произвола на съдбата.

Преди години чаках в спешното да ми бият ваксина и вкараха 1 момче, което беше... натрошено. Чух сестрите да коментират, че било катастрофа с мотор и още от тогава ми стана ясно, колко лесно може да стане белята.

WILD__BOY
07-22-2009, 09:14
ами Canis_Dirus, прости ми, забравих да уточня, че говоря за придвижване предимно в града и разбира се в хубаво време.

аз лично не отричам предимствата на колата при пътуване на дълги разстояния, пренасянето на багаж (въпреки, че туристическите мотори имат огромни кутии за багажи) и удобството

аз лично бих тръгнал на дълъг път, например до морето, с мотор, но ще трябва да накарам жената да ми закара багажа до там :D

Raybeez, съжалявам за познатите ти. наистина много хора се прощават на мотор, но не мисля, че като процентно съотношение е много по-голямо от това на хората, които умират с коли. всичко е въпрос на манталитет и най-вече да се пазиш. тук е касапница, докато в гърция например пазят доста повече мотористите.




При моторите нещата седят по друг начин. При леко 'подпиране' от някоя кола е възможно моторът да падне а моториста, да получи тежки наранявания. Вярно е че имаш каска, но останалата част от тялото виси на произвола на съдбата.

виси на произвола на съдбата, ако ти решиш да е така. има доста сериозна екипировка, която издържа на много сериозни удари и търкане, просто хората често пестят от такива неща. глупаво е и да си купиш каска за 250лв и да чакаш да те спаси.

WILD__BOY
07-22-2009, 09:22
Според мен тук мотористите сами не се пазят...

нагледах се на някакви "пичовие", които са яхнали хиляда кубикова машина, и са по къси гащи, джапанки и в по-добрия случай - слънчеви очила. Но на светофарите издърпват яко, карат като луди... пред моя блок минава Обиколна на Овча Купел и е улица, която принципно може да те предразположи да настъпиш малко, но има дупки, пешеходни пътеки, изходи на паркинги и... редовно някакви подобни селтаци се набират и съответно... изпляскват някъде.

така си е да го ева... редовно се мяркат селтаци, които сами не се пазят и за съжаление застрашават околните. това не можем да го отнасяме само до мотористите де. манталитета ни на пътя е повече от селски. точно на обиколна знаеш какви свинщини стават ;)

EarthShaker
07-22-2009, 09:22
истината е в градския транспорт :lol:

OtherDimension
07-22-2009, 09:38
нямам опит с мотори и може би не трябва да пиша, но ще си го позволя
преди години бях твърде против мотор, израснал съм като автоманяк
в момента имам личен автомобил, но трябва да призная, че адски ми се иска да покарам малко и другата машина
за мен моторът е по-скоро един символ, на свободата, на пространството ако речеш....
ако мога да си позволя мотор бих го карал сред природата, а не удушен от смога на града
първата би била приказна картинка
на този етап обаче това удоволствие би ми струвало скъпо и не мога да отделя средства за една такава прищявка
пък по-натам ще видим :)

hottie
07-22-2009, 09:56
Винаги съм си мечтала за мотор. пробвала съм - хареса ми. По-есктремно е според мен. Но е и опасно. Нямам мнение по въпроса. Не мога да сравня мотор и кола. различно е. Бих казала лятото мотор, зимата- кола.

doomkillerr
07-22-2009, 10:00
Здравей "WILD__BOY".
Започвам разсъжденията си върху твоята тема с това: "Колата вози тялото, а моторът душата!!!" :)
Автомобилът - много ясно, че е по удобен за дълги растояния и преходи. Можеш да натовариш в него цялото си семейсто и багаж като за летен лагер например, можеш да качиш каравана на него или туристическо ремарке за допълнително багаж (зависи от колата де). От друга страна мотора е за удоволствието от карането и насладата да се почустваш независим и свободен! Както при автомобилите, така и при мотоциклетите зависи какъв модел е в смисъл: кросов, пистов, туристически, ендуро и т.н. На различните мотоциклети усещането е различно, както и при автомобилите в зависимост от потребнистите, които имаш. Като искаш да караш с 200+ километра си вземаш пистарка - в обратния случай ако искаш да патуваш по дълго, без да се уморяваш толкова и без да подскачаш през дупките си вземаш ендуро или турист.

- Сега малко думи по отношение на безопастността!!! Всеки трябва да проявява "култура" на пътя, тоест да е спокоен и кореткен с другите водачи. Тук в България това отношение липсва! Аз съм ходил малко по чужбина и там е съвсем различна ситуацията! Хората са много по възпитани и ти правят път дори, а не като при нас да "свиркат" и едва ли не още малко ще те прегазят. Когато е върху мотоциклет, човек е особенно уязвим. Както по горе спомена "Raybeez" хората в България не се пазят и явно не мислят толкова за живота си! И така за да се избегнат по тежки инциденти важна част от мотоциклета е екипировката, в това число: хубава и надежна каста (над 350 лв. поне); кожен екип с протектори на коленете и лактите - който предпазва от това да не ти се "протърка" кожата и месото на пътя, при по леки падания и ако само се влачиш по асфалта; ботуши с протектори на глезените; кожени ръкавици; и накрая но не на последно място протектор за гърба...

Много голяма част от инцидентите с мотоциклет са с фатален край за това трябва още по внимателно да се кара. Не очаквай, че другите ще те пазят, а трябва ти сам да се опазиш жив. И аз имах приятели, които загинаха, точно в инцидент с мотоциклет, но какво да се прави такъв е живота понякога. Сега много ми липсват...

П.С. - "WILD__BOY" един ден ти пожелавам от сърце да си вземеш и "Honda CBR 1000 RR" - щом това ти е мечтата, но я карай разумно и не с голяма скорост, защото точно скоростта е много опасна! Едно е да паднеш със скорост от 120 км/ч, а съвсем друго с 200+! :?

WILD__BOY
07-22-2009, 10:35
doomkillerr, ако позволиш бих вметнал само, че не само скоростта убива, а най-вече несъобразяването й с условията.

благодаря ти за хубавия пост

Sun4o19
07-24-2009, 19:45
истината е в градския транспорт :lol:

да :grin:

selens
07-24-2009, 19:52
Брат ми има мотор и определено всички кифли много го харесват,аз също :D та ако искаш да впечатлиш накоя кифла в мотора е иститната 8-)

FeelMyPain
07-24-2009, 20:40
^ Кифлите се впечатляват и от коли, но едва ли това е целта на автора.

Nakadah
07-24-2009, 20:51
исчетох само първите 2-3 мнения НО!!!
от 8 годишен карам скутер, а някъде на 14 вече почнах с мотори, колко пъти съм падал само аз си знам... даже е имало моменти в който се чудя как още съм жив. Имам ебати яката кола и супер яко си ме кефи, и въпреки това си купих нов мотор който си го карам през по голямата част от лятото, всичко е до кое повече ти харесва и с кое по-добре се чувстваш... но ако го правиш заради някой друг, моля те гръмни се !!!

lovec
07-25-2009, 12:31
кола

WILD__BOY
07-26-2009, 16:28
Брат ми има мотор и определено всички кифли много го харесват,аз също :D та ако искаш да впечатлиш накоя кифла в мотора е иститната 8-)

не си падам по кифли ;) дори като цяло малко тестени изделия ми харесват

LunaTriCk
07-27-2009, 13:57
Кола, определено. Мотора е да си дигаш....адреналина, който можеш да си го дигаш и по други начини. По-безопасни. В крайна сметка, всеки сам си решава.

Fritz
08-01-2009, 19:10
аз съм за колата,на мотор си прекалено открит и си на две гуми,стане ли нещо,голяма е вероятноста да е за последно,не е удобен за дълъг път и не събира толкова багаж

kypo
08-01-2009, 23:15
исчетох само първите 2-3 мнения НО!!!
от 8 годишен карам скутер, а някъде на 14 вече почнах с мотори, колко пъти съм падал само аз си знам... даже е имало моменти в който се чудя как още съм жив. Имам ебати яката кола и супер яко си ме кефи, и въпреки това си купих нов мотор който си го карам през по голямата част от лятото, всичко е до кое повече ти харесва и с кое по-добре се чувстваш... но ако го правиш заради някой друг, моля те гръмни се !!!
стига избива селските си комплекси, мислиш ли че някой ти вярва че караш rs4 бе :razz:
иначе аз съм за мотор, ако имаш и кола и гараж, иначе е безсмислено - зимата с трамвая ако нямаш кола

doomkillerr
08-01-2009, 23:34
аз съм за колата,на мотор си прекалено открит и си на две гуми,стане ли нещо,голяма е вероятноста да е за последно,не е удобен за дълъг път и не събира толкова багаж

Но пък мотоциклета си е голям кеф, който не можеш да изпиташ с автомобил - поне не и обикновен такъв... :)

Fritz
08-02-2009, 11:23
На мен си ми е кеф да изпъна хавтомобила на някой прав път да бози климатика и да слушам музичка,не се чувствам толкова сигурен на мотор

rosenhristev
08-02-2009, 15:29
определено съм за мотора... но карам и кола... в по горните постове има доста големи глупости написани заради което си позволих да пиша... не си мислете, че като не слагаме каски и караме по-бързо не се пазим...бабичките и селските бекове зад волана са най-опасни... когато обикалям с мотор съм 3-пъти по съсредоточен отколкото с колата... това че в тези жеги не се опаковам с екип и каска... някой от по горните многознайковци да дойде да му дам кожения екип в който е 81238 градуса и каската да пробва как е... тогава да говорят, че селяните не слагали екипи и така нататака...

doomkillerr
08-02-2009, 15:41
определено съм за мотора... но карам и кола... в по горните постове има доста големи глупости написани заради което си позволих да пиша... не си мислете, че като не слагаме каски и караме по-бързо не се пазим...бабичките и селските бекове зад волана са най-опасни... когато обикалям с мотор съм 3-пъти по съсредоточен отколкото с колата... това че в тези жеги не се опаковам с екип и каска... някой от по горните многознайковци да дойде да му дам кожения екип в който е 81238 градуса и каската да пробва как е... тогава да говорят, че селяните не слагали екипи и така нататака...

Да "формулата" за яко преживяване с мотоциклет е следната:

Мотоциклет + моторист без каска (за екипа съм съгласен, че е неудобен в летните жеги), само по къси гащи и задължително "джапанки" * скорост от 150-200 километра извън града или 100 в града = По добре не си и представяйте, какво ще стане ако някоя кола го засече тоя "ГЕРОЙ"... :? :? :?

rosenhristev
08-02-2009, 17:48
за какво говориш приятел стои на светофара и чака светва му зелено при което ходещ ковчег, от близкото село, ръга задна и го блъска мотора като му затисна крана 3 пирона му сложиха и около година в количка се движеше...
аз карам към Бачково с 60 на завоя лягам при което отсреща Смолянски помак с москвич сече завоя и ме удря челно при което прилетях москвича... после ние не внимаваме как караме... има още една камара такива истории...

LunaTriCk
08-02-2009, 18:51
Идиоти на пътя винаги има. Идеята е, че ако си на мотор и те засече такъв шофьор, с колата е по-вероятно да се разминеш с леки травми.

freziq
08-02-2009, 23:09
кола...
обичам да возя приятелите си :)
а с мотора...само 2 човека...

иии точно преди бала ми стана един инцидент.
отивах към един друг град за бала на кръстника ми.
движението беше двупосочно с по 1 лента във всяка посока.
нямаше как да се кара бързо, защото имаше много коли.
един моторист обаче реши да изпреварва останалите, въпреки че нямаше свободно пространство.
мотора буксува на едно място и единият пътник изкочи пред моята кола.
не знам как спрях. помня само звукът на спирачките. момчето беше на сантиметри от гумите на колата ми. всичко се случи за секунди и неочаквано. шофьора на мотора падна заедно с него, но от лявата ми страна.
за радост никой не пострада, но уплахата си е голяма.
сега като видя моторист гледам да карам на по-голяма дистанция от тях.


п.с. както казва един приятел ''най-добрата спирачка е скоростта''

swatch
08-03-2009, 11:19
имам и кола и мотопед.
мотопеда за градско е ненадминат, разходите по него за нищожни а средната му скорост в града е като на 600сс.
за всичко останало колата.

п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
08-03-2009, 11:28
п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...

това трябва да се види!

Obi4amMaikaTi
08-05-2009, 19:56
по ми е мерак за мотор ... обаче за момента се фозя на 4 гуми :) .. за ф бъдеще се надяфам за 2 :)

Dimana99
08-08-2009, 16:19
мотор :grin:

MakeMeLaugh
08-08-2009, 21:38
по ми е мерак за мотор ... обаче за момента се фозя на 4 гуми :) .. за ф бъдеще се надяфам за 2 :)

СПРИ с тъпото си ФъФлене.
Изобщо не си интересна.. даже напротив!

Първо кола, след това мотор, понеже мотора не става за всеки сезон :)

plmn
08-08-2009, 21:42
Имам намерение да притежавам и двете.

blago84
08-09-2009, 03:58
За в града - почти винаги градския транспорт, рядко кола. Мотор - не мерси...
За извън града - според нуждите - ако пътувам по работа бих предпочел обществен транспорт, ако е за развлечене - автомобил (за да не се налага да се съобразявам с разписанията и спирките на масовия транспорт)
А за това какво карам - моторите не ме влекат... Карам автомобил и влак :P (напоследък повече второто)

doomkillerr
08-09-2009, 09:28
...Карам автомобил и влак :P (напоследък повече второто)

Айде - и машинист си имаме във форума!!! БРАВО... :grin:

blago84
08-09-2009, 10:11
Стажант-машинист :oops:
Харесва ми усещането да карам 5-6000 коня, но честно казано нямам намерение да си вадя хляба с това (А локомотив за лична употреба едва ли ще си купя :D ) .
Все пак като за лятна учебна практика от унито - си е направо супер :)

MakeMeLaugh
08-09-2009, 10:58
Ейй, това ще е супер интересно и впечатлляващо :)
Изкефи се човече 8-)
Бипни 2-3 пъти последователно заради мене :grin:

batko19
08-16-2009, 00:07
Най-накрая темата, която търсех :grin: Та по нея - Б кат. имам от близо 2г, но мечтата ми от малък е да съм на мотор. Бързите скорости не са ми приоритет. Колата я карам спокойно. Сега вс може да се изнерви на пътя, но гледам да е рядко :) Записах се на и на курсове за А кат. минах ги и сега се мъ4а с някви изпити - стъпвал съм бил с десния крак, пък то трябвало с левия, викам си ами ако залитна надясно кво пак ли с левия да махам във въздуха и др подобни абсурдизми.. 8) Определено колата е по-удобна за.. пренасяне на багаж. Аз не съм фен на музчката, клиамтика, хората, ако ще е така защо да съм в кола, а не на купон например?!? Колкото до моторите - няма задръствания, има тръпка, има поне за мен особен кеф когато се кача на мотор, но да карам - мразя да ме возят на мотор или аз да возя някого.. Опасно е и то мн, затова и в момента, в който взема категорията си купувам останалата екипировка - каска имам. Понеже става дума за градско каране предимно възнамерявам да се снабдя с бандит 250 или хорнет. 250 защото 1во зн, 4е е най-добре малки цц пък като укрепнеш тогава 600,750.. и 2ро остават ми 6 месеца до 21, а преди това има право макс 350кубика.
Надявам се всеки от нас да си закупи това, което иска и безкрайни безаварийни! Твърдо за мотор и сори за малко дългичкото мнение :shock:

GReddy_91
08-16-2009, 22:49
Зависи от гледната точка на човека.Не можеш да кажеш обичам повече бюрек от баничка щото е по голем.Не става просто.Всяко си има плюсове и минуси.Колата например ако си с повече опит и стаж и с малко акъл и много луд можеш да направиш чудеса с нея.Дрифтове,мифтове,бърна ти разни простотии.Мотора пък е адреналина да го наквасиш в лютеницата и да минеш покрай куките с газ поне 170-200 (разбира се ако пътя го позволява) мото гонките,съборите, приятелите и т.н Аз не мога да живея и без двете!!

miss_kiss181
08-18-2009, 11:06
Хах не съм на 13, но пак предпочитам моторите. :D :D :D

OtherDimension
08-18-2009, 11:07
Зависи от гледната точка на човека.Не можеш да кажеш обичам повече бюрек от баничка щото е по голем.Не става просто.Всяко си има плюсове и минуси.Колата например ако си с повече опит и стаж и с малко акъл и много луд можеш да направиш чудеса с нея.Дрифтове,мифтове,бърна ти разни простотии.Мотора пък е адреналина да го наквасиш в лютеницата и да минеш покрай куките с газ поне 170-200 (разбира се ако пътя го позволява) мото гонките,съборите, приятелите и т.н Аз не мога да живея и без двете!!
брао, бе, тъпак...

swatch
08-18-2009, 13:24
п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...

това трябва да се види!
някой ден ще се снимам специално за теб ;)
всъщност мотопеда е по-евтин от екипировката ми :oops:

Sashakiss
09-14-2009, 19:29
Колата иска гориво, такси, поддръжки, ала бала. Моторът пък ме дразни, като надуе волумето. Преди няколко седмици карах моторно колело и много ме изкефи. Когато си взема книжка, смятам да купя двигател за бегача и да го монтирам.

beretta92sd
09-17-2009, 11:29
Аз имам кола , но съм карал едно време няколко пъти миксер .Абе туй мотора не е за наща държава тука няма колегиалност между шофиорите рядко се среща, моторите изобщо не ги признават на пътя но и те не спазват правилника за движение, Пътищата са от хубави на ДОЛУ я стигнеш от квартала до центара и не уцелиш дупка през целия път това просто няма да е БГ .Мотора е за гладки и равни пътища а не като наще дето се кърпят по 20 пъти на година.Но като караш мотор трябва и да си винаги с едно на ум за колата пред тебе и зад тебе.Рядко съм виждал някои моторист да кара по правилника да спазва ограничение да не кара между колите и т.н .
Аз съм за четирите колела и нагоре :)) стабилност мощност сигурност.

kstanishev
09-17-2009, 15:41
Бих казал преди да решиш да се качиш на нещо и да шофираш... да се научиш как да се държиш към другите участници в движението.

Факт е, че най-големите селяни обикновено карат автомобили последен модел, а най-големите перковци фучат с мотори...

Аз лично си предпочитам колата, макар да нямам нищо против някой мотор за по-тежък терен.

julushko
09-22-2009, 22:45
Може би ще прозвучи глупаво и доста неуместно (особено в тази тема) но съм горда веломаниачка и предпочитам колелото като превозно средство. Има много неудобства, които ги няма в колите, но колелото е най-бързия и лесен превоз от точка А до точка Б. В задръстванията разбира се ефекта е по-осезаем ;р

Roland
09-27-2009, 11:31
Ми според мен нещата стоят ТАКА мотора е за лятото и колата за зимата аз лично предпочитам кола ;]

Disrespect
09-27-2009, 13:57
кола естествено
ако ще си взимам мотор ще е ендуро и ще ходя из горите да си прая кефа... и до там

за придвижване ми трябва кола... да кача някой, да натоваря багаж...

dimitar_ak
09-28-2009, 09:44
Опита ми от двуколесно е само като пътник и то на чопър. Това определено не е за мен. Мотора си един вид начин на живот, но нито е по-евтино нито по-бързо средство за придвижване, не е и удобно за лошите месеци в годината. За града мотора може и да е по-бърз, но един пистов мотор спокойно си харчи 7/100. За извън града какво се получава. Аз подържам скорости от 90-150 и примерно стигам до Бургаз за 4-5 часа. Пистовия мотор ме минава като спрял, но на 30-40 мин. се налага да се правят почивки защото ездата много изморява. Резултата е същото време до Бургаз и то отново със 7-8л./100км. За сравнение моя дизел на дълго харчи 3.5-4.5 литра.

batko19
09-28-2009, 21:19
@dimitar_ak с чопър не си за градско, защото е по-маломаневрен и от кола :-D Виж вече скутер или шосейка в пъти предпочитам за град :) Преди няколко дни се прибирах.. задръстването почваше от Плиска до Моста на НДК :x Добре че бях със скутер - отне ми 15мин. да си стигна до нас (5те), а по същото време 1 приятел пътуваше с кола и се обади, че се е прибрал час и 20мин след мен като и той живее наоколо. А за карането на пистак по магисталата.. еми зависи как караш и какво разбира се ;) С турър пак ще си поддържаш високаата скорост, но гърба няма да те боли, тъй като е по-изправен :)

HaCkO
09-28-2009, 22:56
Колата си е кола от всякъде си обграден с ламарина и не,че не е по-сигурно но все пак можем да избегнем доста наранявания ако катастрофираме с кола от колкото с мотор....

Rofl4e
09-29-2009, 11:21
:lol: нямам 18 но имам опит и с двете..карала съм и кола и мотор . За всяка машина тръпката си е много по различна..но на мотора за мен е много по приятна.
Приятеля ми има кола и мотор.. колата може да е много по скъпа и много по лъскава от мотора.. ноо винаги съм си предпочитала да се мотаем с ктм-а .. от колкото с мерцедеса.. ;) лична гледна точка..

Та ако питаш мен мотор (говоря за кросов) .. пистовите също не са лоши.. ама.. нещо не ме кефят
:lol:

pa4aa
09-29-2009, 17:18
това което няма покрив и 4 гуми хич не ми го хвали :-o

Rebirthing
09-29-2009, 17:22
Ако говорим за по-сигурното превозно средство избирам колата, но мотора си е тръпка все пак :oops:

dimitar_ak
09-29-2009, 19:34
Факт е, че най-големите селяни обикновено карат автомобили последен модел...

Не е точно така. Има хора, които просто са зависими от колата. Те нямат време да ремонтират, а и немогат да останат без кола. Моята стара се трошеше много. Имах време да я правя но ми писна да нямам свободно време, да съм с постоянно черно под ноктите, многото пари за части и за гориво предвид големия и разход. В момента в който разходите по нея се доближиха до една лизингова вноска избрах да карам чисто нова кола.

Makaveli96Don
10-06-2009, 12:44
аз лично предпочитам кола...току що си взех книжката и ще ми е много готино да си джиткам с колата, да си слушам музика,мотора( не съм карал) но ми се вижда по опасно,не е толкова обезопасен( не че ако се думнеш челно с 200 с кола пак ще оживееш де) пък и не съм толкова голям фен на високите скорости както повечето шофиори на мотори...за това -КОЛА

GaNgStAz
10-06-2009, 14:53
Аз предпочитам кола. Много по удобно е. Моторите и те са си няква тръпка, ама друго си е за мен колата. :)

GreenBenjamins
10-15-2009, 20:55
истината е в градския транспорт :lol:

Точно Така !!! Не е ли да се качиш в Чавдара да усетиш че живееш :-D

DarkAngelOfHope
10-22-2009, 00:36
Аз предпочитам кола ... не говоря само за по практично и по безопасно, но и по ми харесва. Нямам кола но имам желание да си купя. Според мен е много по яко да си седнеш удобно да си пуснеш музика и да си бръмчиш (не говоря да надуеш басака и да се превърнеш в поредната подвижна лудница) ако е вечер и превалява малко дъжд ще е супер :) Имам си две любими марки коли Porsche и Volvo. Айде Porsche едва ли ще си купя някога но Volvo е по постижимо :)

Vain
10-27-2009, 20:09
Обожавам моторите. Определено и моторите, и колите имат своите предимства и недостатъци. Нямам нито личен мотор, нито лична кола. Не ми пречи да карам и двете и да им се кефя. Е, разбира се, мотор повече от 250цц не се престрашавам да подкарам сама. За метка на това колкото по-голяма кола, толкова по-добре.

d3s0
11-01-2009, 12:24
Имам кола и мотор и АТВ. Както пишеше в един пост Колато води тялото, мотора душата или нещо подобно. Въпросът вече е за къде я води. Аз лично предпочитам мотор тип Чопър или круизер ( не съм някой антисоциален метъл с кубинки забрадка и кожени дрехи ) просто мисля че е по- рационалното решение. Моторно средство успяващо да ускори на 1ва предавка до 120 за мен си е жива машина за убиване. Така че съм твърдо против ПИСТОВИТЕ МОТОРИ. Да може да са газарски но опасни, КАРАЙТЕ БАВНО СТИГНЕТЕ ЖИВИ...

DevilWish
11-02-2009, 17:22
Не бях чувала, че някой отваря врата, за да падат мотористите и това наистина е ужасно глупаво и нечовешко.
А иначе аз предпочитам кола.През зимата е по-топло.Освен това ми се вижда по-безопасно.Повечето мотористи карат като луди. . Та това е мнението ми.

Iria
11-02-2009, 18:28
Кола естествено :D

vanPersieFan11
11-02-2009, 19:12
мАтор 8)

everythingisrelative
11-21-2010, 21:15
Е тва не ми се вярва кадето викаш селяците слизат и почват да те бият...
то няма за какво... :(

Slawi92
11-23-2010, 21:31
Мотора си един вид начин на живот Мраза такива теми по форумите ... не зарад друго а зарад това какви със извинение Малумни тъпи к*п*л*та пишат ... и мисла, че човек който не е карал мотор неможе да говори за усещане и т.н. от 8 годишен тренирам мотокрос ... а миналата година реших, че не искам да ми влиза кал у дупито и си взех и писта ... ляга ми се по завойте искам бързо ускорение взимам пистата звункам на няколко фр и айде едно преходче ... скача ми се искам да съм целия в кал взънкам на други фр и айде из горите ... Всеки човек е различен и това е собствен избор ... и аз имам загинали фр на мотори при единя един дедо не беше видял знака че е без предимство а другия една руса как не беше видяла мотора при правене на Забране обратен завой ... Но при мотора загива един а кат чуя катастрофа с кола повечето пути са 2ма 3ма понякога и доста повече ... обичам и колите но повече обичам моторите ... лошото е че в България манталитета на хората е ... нямам думи ... а за това че има селски гъзари има ги да качват се на мотора и са велики но да не забравяме, че на ЕДИН ПРОСТ МОТОРИСТ СЕ ПАДАТ 10 КАТО НЕГО В КОЛИ!!!! по тази тема мога да говора много но стига толко, че се престарах :D Всеки си прави избора и си кара каквото му се кара!!! За мене мотора е нещо свято, нещо което ме кара да се чуствам свободен и жив!!!

На колегите моторист Безаварийна!

s40t4
12-14-2010, 23:20
Лете го караш, зиме го гледаш. Що е то? - Мотор

Иначе предпочитам колата.. мн ясно... за какво ми е нещо, което от него мога да се възползвам максимално 3 месеца? :o


DarkAngelOfHope Волвото са леко скъпички за подръжка... но си заслужават поне тези до 98 година са железни.. след 98 са по нежнички..

4efo
01-05-2011, 15:36
а защо не и двете първият ми мотор беше ямаха 600куб от 91год и се пребих не ме е яд защото пистовите мотори са голяма тръпка който не е карал не може да го разбере и предпочитам пистак за града харчи малко бяга много маневрен е и подръжката е сносна а през по хладните дни или като излизам с компания си карам мечока S350TD харчи 16-17 градско и няма равна на возия старичка е но е доста масивен и внушителен автомобил и все още събира погледи за мен това е перфектната комбинация

yakuza_
01-08-2011, 09:24
Лично аз предпочитам мотор, първото, че съм до морето и тук не е топло по 3 месеца както казаха някой, а близо 6-7-8, а и разходите за гориво са по - малко. А и съм се блъскал с кола и някак ако нямаш пълно авто каско си е кофти :D

s40t4
01-08-2011, 15:31
Лично аз предпочитам мотор, първото, че съм до морето и тук не е топло по 3 месеца както казаха някой, а близо 6-7-8, а и разходите за гориво са по - малко. А и съм се блъскал с кола и някак ако нямаш пълно авто каско си е кофти :D
Вземи си мотор и го карай сега на минус десет :)

Nakadah
01-09-2011, 01:01
Лятото та даже и голяма част от пролета и есента си карам мотора като трябва да ходя някъде... В центъра е $20 на час паркинга ако си с кола, а ако си с мотор просто го паркираш някъде... Също така в университета паркинга е *** и е пълен с съкати дето не могат да карат... Доста често е препълнен и пак струва много пари. Като отида с мотора го паркирам на някой тротоар и не мисля за него...

Също така застраховката ми е жълти стотинки и като ме блъснат няма начин да ми обесняват че вината е била моя. Финансово е много по-добре да се предвижваш с мотор...

holdema
01-13-2011, 15:27
Моторите са най-вървежните просто като спреш пред няке кафе и като бръмнеш 2-3 пъти всички мацки се обръщат :)

batko19
01-23-2011, 21:11
@Slawi92, поздрав колега и безаварийно и на теб.
А на последния пост, човек, ако взимашс мотор, за да се хвалиш пред мацките или за да ходиш на кафе с него, пак по същата причина, по-добре недей. Срам си за мото-обществото. Даже имa "термин" за такива като теб - cafe racer ;)
Ако има колеги, може да покараме като се затопли

Slawi92
01-24-2011, 15:04
@Slawi92, поздрав колега и безаварийно и на теб.
А на последния пост, човек, ако взимашс мотор, за да се хвалиш пред мацките или за да ходиш на кафе с него, пак по същата причина, по-добре недей. Срам си за мото-обществото. Даже имa "термин" за такива като теб - cafe racer ;)
Ако има колеги, може да покараме като се затопли Може ви до месец, два ще съм взел една машинка и може да ги разкършим!
а за cafe racer - дето си копуват мотори щото са пичеловки няма да ги коментирам ... такъв човек никога няма да го нарека моторист...

prettyIdeath
01-29-2011, 10:06
Лятото мотор, зимата кола Ако можеше и зимата да се кара мотор, щеше да е много добре. Но лично на мен, тръпката ми е на мотора естествено !

jettlii
01-29-2011, 12:20
А иначе аз предпочитам кола.През зимата е по-топло.Освен това ми се вижда по-безопасно.Повечето мотористи карат като луди. . Та това е мнението ми.

и си доста права в него, в Холандия всеки трети е със скутер, мотопед и т.н., но първо самите "мотористи" карат нормално и възпитано и второ шофьорите на другите превозни средства ги пазят :)

Тук нямаме такава "култура" да го нарека и си е чисто безумие да се придвижваш с мотор :(

Slawi92
01-29-2011, 21:36
А иначе аз предпочитам кола.През зимата е по-топло.Освен това ми се вижда по-безопасно.Повечето мотористи карат като луди. . Та това е мнението ми.

Тук нямаме такава "култура" да го нарека и си е чисто безумие да се придвижваш с мотор :( там се заражда проблемът в "културата" ни ... там е проблема, че нямаме такава ... дори си мисла, че много хора не знаят какво е това ... а разликата м/у МОТОРИСТИ и ЛИКЕТА КОЙТО ИМАТ МОТОРИ ЗАЩОТО СА МНОГО "ВЪРВЕЖНИ" е Огромна

xelboi17
01-30-2011, 12:59
nqkoi da znae kade prodavat dopalnitelni 4asti za aprilia sr

Slawi92
01-30-2011, 13:50
ако си от софия има един магазин на козлодуй който е само на априлиа

alieny2k
01-31-2011, 19:33
Кола!

justunique
01-31-2011, 19:54
кола

batko19
01-31-2011, 19:59
.. от любопитство снимката на профила ти не е ли dj darkstep? Четох твои мнения и съм много впечатлен, защото явно си човек с опит. Съгласен с тези, които съм прочел. Поздрави /beer Не съм педераст, споко ;)

offroad
01-31-2011, 20:16
ДЖИП или АТВ :D :D

На мотор никога няма да се кача и пари да ми дават!

А тези тъпите коли и те за нищо не стават, с тях неможеш и през дука 1кв.см да минеш!

Джипа си е джип и в частност.....8) 8)

http://jeep-parts.uneedapart.com/images/jeep-wrangler-unlimited-parts.jpg

batko19
01-31-2011, 20:39
@Slawi92, пиши, когато го вземеш и ще разцъкаме. Внимавай с купуването, намери човек, на когото вярваш и който разбира.
@offroad, ранглер, лада нива или нисан патрол са най-добрите вариянти, особено за Бг. Все пак ако подкараш мотор ще разбереш разликата ;)

Slawi92
01-31-2011, 21:55
@Slawi92, пиши, когато го вземеш и ще разцъкаме. Внимавай с купуването, намери човек, на когото вярваш и който разбира.
@offroad, ранглер, лада нива или нисан патрол са най-добрите вариянти, особено за Бг. Все пак ако подкараш мотор ще разбереш разликата ;) Имам доверен човек колега!

@offroad - Който не се е качвал на мотор неможе да изразява никакво мнение според мен ... когато не си опитал нещо солено или сладко е неможеш да знаеш ... хората говорят ама дали е така ...