PDA

View Full Version : Хапчета за предизвикаване на цикъл



Extremescream
07-22-2009, 09:53
Гинеколожката ми каза,че има такива,ще съм благодарна,ако ми кажете как се казват.Още от сега знам,че ще има неща от рода 'еми няма да може да го предизвикаш,ще чакаш' и 'ема за какво ти е,на море ли ще ходиш,секс ли ще правиш'..И това ще са значително по-милите коментари.
Но нещата стоят по друг начин.Февруари карах гнойна ангина и се бях натъпкала с антибиотици,витамин С и парацетамол.Няма да ви казвам по колко пъти на ден и в какво количество ги взимала ,но си беше доста.
А на мен цикъла по принцип не ми е от най-редовните.Примерно единия месец мни дойде в началото,следващия в средата,по-следващия в края и изпуска един месец.
Хубаво,ама след това натравяне с лекарства февруари беше трагедия-дойде ми чак май месец.А от тогава не ми е идвало,а сега сме юли. :shock:
Та ако някой знае как да се разреши този проблем,моля да пише.
Мерси предварително за отговорите. :)

fjfjfj
07-22-2009, 12:30
Ами предполагам ,че щом гинеколожката ти ти е казала ,че има да ти е предписала такива, които ще ти помогнат в твоя случай.Каквито и лекарствени препарати да ти предложат други в своите коментари смятам че трябва да се посъветваш със специалист. :)

SkyEatsAirplane
07-22-2009, 12:38
витамин Е :)

rusoto_baby_f
07-22-2009, 13:40
Гинеколожката ми каза,че има такива,ще съм благодарна,ако ми кажете как се казват.Още от сега знам,че ще има неща от рода 'еми няма да може да го предизвикаш,ще чакаш' и 'ема за какво ти е,на море ли ще ходиш,секс ли ще правиш'..И това ще са значително по-милите коментари.
Но нещата стоят по друг начин.Февруари карах гнойна ангина и се бях натъпкала с антибиотици,витамин С и парацетамол.Няма да ви казвам по колко пъти на ден и в какво количество ги взимала ,но си беше доста.
А на мен цикъла по принцип не ми е от най-редовните.Примерно единия месец мни дойде в началото,следващия в средата,по-следващия в края и изпуска един месец.
Хубаво,ама след това натравяне с лекарства февруари беше трагедия-дойде ми чак май месец.А от тогава не ми е идвало,а сега сме юли. :shock:
Та ако някой знае как да се разреши този проблем,моля да пише.
Мерси предварително за отговорите. :)

иди на лекар..той ще ти реши проблема...
Иначе знам хапчета за предизвикване...Миналата година ми се наложи и гинеколога ми изписа ,,Примолут,, ...Пият се 3х1таблетка за 5 дни....
Но както ти казах, най-добре иди на лекар..

kalpazanka
07-22-2009, 15:00
Каквото и да ти препоръчаме, е с рецепта. А и само гинеколог преценява кой препарат е подходящ за конкретния пациент.

pale4ka
07-22-2009, 22:47
И на мен ми се очертава,сега на морето да ми дойде,кажете ми нещо повече за тези хапове.С рецепта ли са? Как се казват,обяснете малко повече :) Бих искала така да го издъърпам с няколко дни,иначе да не объркат нещо в хормоналната система,знам ли,не разбирам много :?

batkodoki
07-23-2009, 01:47
Гинеколожката ми каза,че има такива,ще съм благодарна,ако ми кажете как се казват.Още от сега знам,че ще има неща от рода 'еми няма да може да го предизвикаш,ще чакаш' и 'ема за какво ти е,на море ли ще ходиш,секс ли ще правиш'..И това ще са значително по-милите коментари.
Но нещата стоят по друг начин.Февруари карах гнойна ангина и се бях натъпкала с антибиотици,витамин С и парацетамол.Няма да ви казвам по колко пъти на ден и в какво количество ги взимала ,но си беше доста.
А на мен цикъла по принцип не ми е от най-редовните.Примерно единия месец мни дойде в началото,следващия в средата,по-следващия в края и изпуска един месец.
Хубаво,ама след това натравяне с лекарства февруари беше трагедия-дойде ми чак май месец.А от тогава не ми е идвало,а сега сме юли. :shock:
Та ако някой знае как да се разреши този проблем,моля да пише.
Мерси предварително за отговорите. :)

щом "Гинеколожката ми каза,че има такива,ще съм благодарна,ако ми кажете как се казват" -
- и същата "гинеколожка" не ти ги е предписала - забрави за този род хапове!!!

SkyEatsAirplane
08-30-2009, 21:44
защо не си направиш изследвания? аз също боледувах от гнойни ангини и о повярвай ми пих и ме дупчиха с толкова антибиотици, че няма някъде... та цикъла си ми е нормален може би не това е проблема
може да е и хормонален дисбаланс, може имунната ти система да е отслабнала, да не ядеш достатъчно и т.н.

Anabel
08-30-2009, 23:04
Този вид хапове трябва да са ЗАДАЛЖИТЕЛНО СЪС рецепта,а и не мисли,че ще ги пиеш 1-2 дена и ще ти дойде ;)

Missky
08-31-2009, 06:31
Дуфастон,най-добрата опция.

В гугъл ще намериш много инфо за хапчетата

LovelyGirl
08-31-2009, 08:00
^ И аз съм ги пила със същата цел (по предписание), но са с рецепта (което вече се убеждавам е най-доброто, което могат да направят).Иди тя да ти ги предпише.То дори не се знае какво ще ти каже да пиеш.Трябва да прецени тя кои са най-подходящи за теб.
Такива хапчета не можеш да купиш без рецепта, а и не е сигурно как ще ти повлияят точно, ако сама си избереш просто някои.

Anabel
08-31-2009, 12:31
Аз също съм пила Дуфастон и по предписание трябваше да се пият 10 дена сутрин и вечер мисля,че беше на 12 часа :)

deepinlove
08-31-2009, 12:33
Наистина е най-добре да отидеш на лекар и той да ти предпише, все пак това му е работата, а от друга страна вече нали всичко е с рецепта. Аз днес ходих на преглед, защото ми закъсняваше и ми изписаха такива хапчета, а също така противозачатъчни за да ми се регулира цикъла. Хапчетата се казват Оргаметрил 3Х1 за 3 дена ли по-малко ако ми дойде. На кутията пише по лекарско предписание, но ако искаш пробвай ти си знаеш.

machoka
09-01-2009, 10:50
Предписването на хапчета става САМО от дипломираните за това хора. Не слушайте какво ви говорят разни случайно хора по форуми - за това има професия 'гинеколог', иначе всички щяхме да се лекуваме по форумите.