PDA

View Full Version : Пушенето и употребяването на алкохол на обществени места



xplay
07-22-2009, 13:13
Какво мислите - трябва ли да е забранено пушенето и употребяването на алкохол на обществени места, като градини, паркове, площади, в центъра, в заведения?
В Турция вече забраниха цигарите в заведенията и глобите са жестоки. Мислите ли, че разделените маси за пушачи и непушачи имат някакъв ефект?
Трябва ли да има санкции за тези, които употребяват алкохол на по-горе посочените места? :)

killamasta
07-22-2009, 13:20
Трябва.

graceless
07-22-2009, 13:22
Ако се забрани пушенето и пиенето по заведенията,то по-добре да ядем на пейката в парка :razz: Първо,че заведенията ще се опразнят,второ икономиката на тютюневите изделия ще падне драстично 8)

Detestation
07-22-2009, 13:40
Пушенето трябва да се забрани, да.
По простата причина, че вреди на околните и на непушачите. Научно доказано е и съществува термин 'пасивен пушач' (за тези, които не знаят).
Пиенето на алкохол за мен не е нужно да се забранява.

graceless, продължавам да се убеждавам, че си изключително малоумна.

graceless
07-22-2009, 13:48
Пушенето трябва да се забрани, да.
По простата причина, че вреди на околните и на непушачите. Научно доказано е и съществува термин 'пасивен пушач' (за тези, които не знаят).
Пиенето на алкохол за мен не е нужно да се забранява.

graceless, продължавам да се убеждавам, че си изключително малоумна.
Продължавам да се убеждавам,че ВСЕКИ има право на мнение и глас.Като не си съгласен,не е нужно да обиждаш!Ето на-българска му работа,готов да нападне всеки с по-различно виждане за нещата :(

lipstik
07-22-2009, 13:48
Пушенето трябва да се забрани.Много е гадно като не пушиш и цигарения дим да идва в теб.На мен лично ми пречи на дишането и ми дразни очите.Гадно е така.За алкохола нека си има,но да не се дава на непълнолетни.

ognenaaaaaa
07-22-2009, 13:56
не, не мисля че алкохола и цигарите трябва да се забранят , може би съм пристрасна защото и пия и пуша но мисля че е редно всеки да пуши когато му се пуши и където му се пуши ... иначе за забраната за продажба на алкохол и цигари на деца под 18 години - съгласна съм .

WILD__BOY
07-22-2009, 13:57
твърдо против тютюнопушенето на обществени места!

Shalala
07-22-2009, 14:30
и аз съм против пушенето на обществени,места,въпкреки че и аз пуша,алкохола нека си се продава,но едвали пак няма да се дава на не пълнолетни,то и сега си има глоби за това но ще дам пример за в наща дискотека,може да си вземеш...не проблем,казваш на някои голям да ти купи и се радваш,ченгелите и да те видят,нищо нети казват защото им е платено да стоят и да гледат тъпо,поне така е в градът който живея аз,всичко е нагласено и "управено" хващали са ме когато се прибирам в 4 и нещо сутринта от дискотека,гледат ме и ми викат тъпо,на колко си "ла" ? аз им отговорих че съм на 15 оня ми вика,ади припираи са,изобщо никъв проблем....ае няма смисъл да пиша мисля че схванахте идеята,и като не дават по заведенията алкохол дане би в парковете да няма,лапита които пият бира от кутиики и от бутилки ? мога да се обзаложа че във всеки град и парк има такива прошлеци. 8) :-x

ItalianMafia
07-22-2009, 14:33
Лично аз съм против пушенето и пиенето на обществени места.
Подрастващото поколение, така и така е повреденето от чалга-изпълнителките, не мисля, че този е примера който трябва да се дава. Достатъчно е да ги гледаме наконтени като мутреси, пък и да пият и да пушат. Все пак те взимат пример от по-възрастните, ако те седнат да пият и да пушат по паркове, площади и тем подобни посещаеми места, бъдещето на, така и така, прекрасната ни държава къде отива?

YakUZa777
07-22-2009, 14:44
Против пушенето на обществени места и солена глоба за продажбата на алкохол на непълнолетни. Масово разни "пикли и пикльовци" пушат и пият, само и само за да се правят на много модерни, на по-големи, на голямата работа...

Jumbie483
07-22-2009, 15:41
Аз съм ставала свидетел на следното.. Мъж на средна възраст влиза в заведение в което масите са разделени за пушачи и за непушачи. Той сяда на маса за непушачи, след минута отива до бара и моли за пепелник. Дават му и той отново се връща доволен и си пали цигара.
Най-интересното беше, че никой нищо не му каза и на никой това сякаш не му направи впечатление.
На мнението съм, че дори цигарите и алкохола да се забранят, пак ще се намери начин за нарушение на тази забрана.

CucAgMuH
07-22-2009, 15:48
Тц тц тц :?

Пушенето на обществени места да се забраняло... Що? Понеже на непушачите не им понасяло. Ха. Че има си заведения в които не се пуши - да ходят там. Да седнат покрай майките с децата, да пият сок от моркови и да бистрят поредният култов сериал който се върти по "Канал Две"(мисля че популярното име беше "БиТиВи", но може и да се лъжа :) ).

За градинките и улиците - дреме ми. Знаете ли, детската ми мечта е да седна в някой парк и да пуша. Да издишвам дима в лицето на пет годишно, да го гледам злобно и да му кажа "ПРОБЛЕМ?" е незаменимо изживяване което вдига самочувствието ми. А да седнеш на някоя пейка като клошар, с водка в ръка докато с другата прегърнеш непозната млада майка и й кажеш "Черпя!", след което да отпиеш от бутилката и да й я подадеш с отработен жест - мммм... Единственият по-добър метод за свалка който знам е да им минеш вгръб след което да им поднесеш към носа парцал с хлороформ. Направо им подкосява краката.

Заведенията. Да, трябва да си много зле ако имаш проблем с цигареният дим и влезеш на място в което се пуши. Просто не влизайте. Аз като имам проблем с миризмата на "ако и пишо" не влизам в обществени тоалетни. Всъщност за всички радетели на идеята за заведения без цигарен дим и алкохол - има едни много приятни заведения из цялата страна, които умишлено се пазят в дълбока тайна, да не би пушачите да научат за тях и да ги превземат. Казват се "сладкарници". [-o< Вътре нито се пие алкохол, нито се пуши - проверете ако искате, не ви лъжа.

Някой би ли могъл да формулира къде точно е проблема? В банките не се пуши. В магазините не се пуши. Като се замислиш, на доста обществени места(включително любимият ви обществен транспорт и обществена кухня, които са толкова обществени, колкото е обществена и обществената отговорност) не се пуши. Може би по улицата ще видите някой захапал фас, но и това не е болка за умиране. Щом педерастите могат да се разхождат спокойно по обществени места, защо пушачите да не могат? Или педерастите дават добър пример на подрастващите? 8-)

Децата, тези мили същества. Как да ги предпазим ли? Е, че то закони си има за продажбата на алкохол и цигари. Въпроса е някой да ги спазва. Даже си имат вечерен час. Разбирате ли, не може понеже има малоумни хора които се предозират с "Лексотан" и виждат розови слончета, то този медикамент да бъде забранен изцяло на територията на страната. Същата е и историята с цигарите и алкохола...

YakUZa777
07-22-2009, 16:37
Към по - горния пост, да си видял някой педераст да трови околните ?

CucAgMuH
07-22-2009, 16:47
Към по - горния пост, да си видял някой гей да трови околните ?

Пендитата влязоха под ръка в сравнението за лош пример, даван на подрастващите. Не за тровене. За тровене ако искаш мога да ти го сравня с отработените газове от колите. Както си се научил да не си завираш носа в ауспуха на преминаващите автомобили, така можеш да се научиш да не си завираш носа в цигарата на преминаващият пушач. Доволно?

rauwkost
07-22-2009, 17:24
Е добре, винаги се дразня като видя в заведение наредени маси - от ляво са масите за пушачи и в същото помещение вдясно маси за непушачи, то е все тая поне да ги бяха разделили в отделни помещения.. писнало ми е да се тровя с цигарения дим на някой си, не може да се излезне спокойно с приятели и съм принудена да си тръгна защото очите ми сълзят от цигарите примерно. Тъпо е, трябва да се забрани! А следната картинка на която скоро попаднах - мача на Левски и Санта Хулия, пред стадиона дришльовци на по 11-14 години с двулитровка и палят цигари една за друга, още не изгасили едната палят нова.. докато е позволено да се използват навсякъде така ще е. :)

YakUZa777
07-22-2009, 17:42
Към по - горния пост, да си видял някой гей да трови околните ?

Пендитата влязоха под ръка в сравнението за лош пример, даван на подрастващите. Не за тровене. За тровене ако искаш мога да ти го сравня с отработените газове от колите. Както си се научил да не си завираш носа в ауспуха на преминаващите автомобили, така можеш да се научиш да не си завираш носа в цигарата на преминаващият пушач. Доволно?
Аз не съм против, навън, на открити пространства да се пуши, а в заведения и така нататък, дори не ви разбирам вас пушачите, пробвал съм и не виждам каквто толкова е вманиячаващото на това.

CucAgMuH
07-22-2009, 17:52
Политиката на едно заведение за начина по който се отделят пушачи от непушачи говори за неговата класа. А тук сте напълно свободни да избирате къде ходите... Има заведения които имат много добри решения на проблема с пушачи и неушачи(няколко примера: пушачите на панорамната тераса, непушачите вътре - лятно заведение; пушачите на вторият етаж, непушачите на първият; и т.н. без да споменаваме заведенията минали през "преустройване" в две зали - "Пушачи" и "Непушачи"). Изказвам искрените си съболезнования ако любимата ви квартална кръчма е сред заведенията решила да отбива номера с табелки...

Колкото до хлапетата с алкохол и цигари - според вас проблема е че е позволено на определеното място да се консумират подобни неща? :shock: Не мислите ли че просто спазването на забраната да се продават на малолетни е достатъчна, стига да се спазва? Защо мислите, че ако го забраним по два начина проблема ще е решен? :)

Едит: YakUZa777, няма мания. Пушиш и си мислиш, пушиш и си мислиш... и по едно време се хващаш че само пушиш... :-D

YakUZa777
07-22-2009, 18:02
И според мен ако стриктно се спазва забраната, доста ще намалее броя на пушачите и пиячите сред непълнолетните, а тук дори май на всякъде се пуши...

Extremescream
07-22-2009, 21:00
Пушенето според мен трябва да е забранено.Много мразя да седна в заведение,или където и да е и някой да дими около мен.Давя се,трудно дишам (проблеми с дробовете).Но за пиенето....хм,наистина е грозна гледка да гледаме 12-14годишни да пивтунят водка и да изпадат от пейките.Но не виждам какъв е проблема за една бира.И пак-алкохол не би трябвало да се продава на деца.Хубаво,на 16-17 както и да е,но и по-тагични случаи има.
Пример:Отивам в заведение (няма да споменавам име) след новогодишните празници с приятеля ми и си поръчвам бира.Като разбраха,че съм на 17 категорично отказаха,въпреки че бях с по-възрастен от мен.Това го приех добре,правилно си постъпват хората.Обаче след няма и 5 минути влизат едни келешчета от моя квартал,за които със сигурност знам,че са на 15.И седнаха компанията (от 5-6 човека) и си поръчваха водка,уиски,текила.И им дадоха. :shock: А на мен за 1 бира ми направиха проблем.
Така че не е гаранция дали ще спрат да си купуват от магазина,щом такива заведения съществуват.

Wrathchild
07-22-2009, 22:00
За алкохола - не ми пречи. Все пак, който си пие, пие за себе си.
Обаче съм против това да се пуши в заведенията. Все пак, който иска нека си се трови вкъщи. Идвайки в мен димът, той вреди и на мен. А не искам да се тровя заради кефа на някой.
За 13-14 годишните - има си закон, но трябва да има по-строги санкции.

plmn
07-22-2009, 22:21
В заведенията не трябва да се пуши. Абсолютно неправилна е тази логика - който не му изнася да не ходи. Напротив, точно обратното. Пушачите са хората с претенции, те имат проблем, те са зависими, така че те ще се съобразяват с другите хора, на които дима им пречи.
Заведенията въобще не са разделени на зали и т.н. - явно има някакъв закон/изискване и просто са сложили по една табела - пушачи/непушачи... Дима си отива на всякъде.

CucAgMuH
07-22-2009, 23:03
Raybeez, за затворените помещения има едно достижение на науката наречено вентилация :)

Дори това постижение на места е еволюирало доста добре. Например климатроника в кошницата на баща ми смуче, филтрира, и издухва въздуха по толкова приятен начин че ако пушиш на предните седалки хората на задните няма да усетят нищо. Системата отзад напред е още по-коварна. Успява да скрие миризмата на прясно приготвена риба, а това си е доста показателно...

Всички се хващате за някакви заведения, в които явно разделението на пушачи от непушачи е направена колкото да се отбие номера. И сега какво? Понеже не може да се формулира изискване всичките заведения да отделят пушачите от непушачите по подходящ(и ефективен) начин - дайте да забраним навсякъде? :)

graceless
07-22-2009, 23:30
Има едно достижение на човечеството, което се нарича елементарна култура и то казва, че когато пречиш на някой със смрадта си, то ти трябва да се съобразяваш с него, а не той с теб. Като видя такъв неандертал с претенции и се радвам, че догодина ще пушиш само пред заведенията...
Пхахаххаххаххаха :razz: Соу ориджинъл соу скендълъз

CucAgMuH
07-22-2009, 23:33
Има едно достижение на човечеството, което се нарича елементарна култура и то казва, че когато пречиш на някой със смрадта си, то ти трябва да се съобразяваш с него, а не той с теб. Като видя такъв неандертал с претенции и се радвам, че догодина ще пушиш само пред заведенията...

Имаш крайно ограничено и праволинейно мислене... трудно е да се постигне, но явно не е невъзможно (:

Ако има предпоставки да не преча със "смрадта" си - къде е проблема? И откъде реши че аз ще пуша само пред заведения от догодина? :) Като цяло генерираш необмислени и лишени от смисъл последователности от думи с правописни грешки. Поклон.

graceless
07-22-2009, 23:39
Сооооооооооооу инапроприът...
Честито да ти е!

CucAgMuH
07-23-2009, 00:45
Raybeez, удоволстивето че смяташ(или смятате, както предпочитате) словата ми за високопарни е изцяло мое - разяснява ми "на кой левъл си" :) Правопсните ти грешки ги отдавам по-скоро на умора и недоглеждане(което пък не е извинение, както ти каза - "като видя такъв неадертал с претенции..." - сещай се).

Иначе - прав си. Оказва се че не живея в България :) Или поне не живея в една и съща с теб, понеже ми липсват проблемите свързани с градинки пълни от малолетни пияници или непълнолетни пушачи в задимени квартални кръчми...

Extremescream
07-23-2009, 08:46
Raybeez, за затворените помещения има едно достижение на науката наречено вентилация :)

Дори това постижение на места е еволюирало доста добре. Например климатроника в кошницата на баща ми смуче, филтрира, и издухва въздуха по толкова приятен начин че ако пушиш на предните седалки хората на задните няма да усетят нищо. Системата отзад напред е още по-коварна. Успява да скрие миризмата на прясно приготвена риба, а това си е доста показателно...

Всички се хващате за някакви заведения, в които явно разделението на пушачи от непушачи е направена колкото да се отбие номера. И сега какво? Понеже не може да се формулира изискване всичките заведения да отделят пушачите от непушачите по подходящ(и ефективен) начин - дайте да забраним навсякъде? :)

Да,насвякъде да се забрани.Щом толкова им се пуши,да пушат вкъщи.Или да излязат навън.Няма нужда да тровят всички.И непушачите поемаме от този дим,а на мен ми е безкрайно трудно да седя на задимена.Ок,не ми влияе толкова зле ако пушат двама-трима.Ама 30? :?
Аз ли да не ходя по заведения щом ми пречи?

hottie
07-23-2009, 10:53
Аз съм твърдо против пушенето в затворени помещения. От какъв зор непушачите ще ми дишат дима и аз техния? Който иска да пуши - навън !
Най-мразя като се прибера от бар или клуб да смърдя цялага на цигари. Все едно с косата ми съм избърсала всички пепелници. Леле отврат ! Чак гърлото ме боли.
Вече за алкохола съм съгласна в определени заведения и то на пълнолетни разбира се.

YakUZa777
07-23-2009, 11:01
Мразя да се събудя сутринта, след дискотека, РД, каквото и да е и дрехите ми да са ми на метър от главата и да осещам миризмата на цигари от тях.

CucAgMuH
07-23-2009, 15:13
Raybeez, ще мине време, ще порастнеш. То не става само с пиене :)

След като демонстрираш явната неспособност за възприемане на аргументи от противоположна позиция на твоята - не виждам защо изобщо се хабиш да пишеш. Не е кой знае колко трудно да минеш в режим "Едно си баба знае, едно си баба бае" и да отговаряш в този стил.

Задръж душевната си ерекция и предположенията къде ще пуша и къде не от догодина. Градиш злорадството си на бегла представа какви заведения посещавам :) За твое щастие ще продължа да ползвам колата на баща ми, или колата на майка ми, или семейната кола за из града. Вижда ми се безпредметно да се превръщам в селски рейнджър с кола втора ръка за десетина хиляди, ръмжаща по пътищата в предсмъртна агония - звук предвещаващ основен ремонт. А стотина хиляди бих дал за каквото и да е друго, но не и за четвърта кола - било то и моя собствена. Имал съм и след като видях какво е - определено не ми е цел в живота. Жалко за хората на които е.

За разлика от теб аз уважавам мнението на човека отсреща колкото и лишено от смисъл да изглежда, каквито и правописни или стилистични грешки да има, колкото и различно да е от моето :) По този начин всичко не се обръща на лични нападки, на каквито явно теб те избива. Както казах - ще порастнеш, ще ти мине. Ще дойде време в което ще можеш да водиш разумен и културен разговор с човек, който има коренно различно виждане по темата на разговора от теб. Освен да ти пожелая живот и здраве друго не ми остана :)

ПП. Някой може ли да постне линк към нещо в което се казва кога точно влиза в сила и как горе-долу ще бъде формулирана забраната? (:

lovec
07-25-2009, 12:35
е строго забранено !!!

Impche
09-14-2009, 15:58
Абсолютно против съм ама кой щи каже изгаси си фаса... :?

Sashakiss
09-14-2009, 19:19
Според мен не трябва само да се забрани тютюнопушенето на обществени места...

Cryptica
09-24-2009, 17:52
Нямам търпение догодина да го забранят! Ще празнувам! :grin:

ByK
09-26-2009, 14:59
Нека да се забранят .. и цените да се дигнат ! Че и младото поколение тръгна по тея цигари и просто не знамм ..

pathetic
09-26-2009, 16:18
Пушенето и употребяването на алкохол на обществени места
...
си е много гот.

Jeuelle
09-26-2009, 16:31
От моята егоистична гледна точка - съм против забраната ..
НО никой непушач не е длъжен да ми диша отровите ... :)

DevilWish
11-02-2009, 17:45
Мисля, че трябва.Бари почнат по-малко хора да използват цигари, алкохол, наркотици.Аз лично смятам, че трябва да се спре с всичко това.Не казвам, че съм светица и аз съм ги използвала и трите неща, но вече не. . и това е най-важното.

Iria
11-02-2009, 18:23
Пушенето-да. За алкохола има забрана, но кой я спазва? :lol:

ByByy
11-10-2009, 22:05
Докато има алкохол и цигари навсякъде по света..колкото и забрани да правят по-зле ще става..Защо?Защото хората сме такива..забраненото ни е най-сладко...Добре..представете си че забранят пушенето на обществени места..еми ок и кво?хората не могат да си пушат по улиците...кафенетата..работ ите места..но когато се приберат по домовете си отново ще палят...децата им пак ще се тровят...тийнейджърите ще се върнат към старите времена когато се криеха зад блоковете..и кфо? еми едно нищо :) българите сме инати..не искаме никой да ни поставя правила и граници..ще се увеличат контрабандите..все по-зле ще става.. за алкохола по същия начин..ако спрат алкохола по кръчмите и по заведенията хората все по-малко ще ги посещават...все по-малко ще излизат ..ще стоят по домовете си и ще си пийват винце..никой не може да спре греха на цял един народ трупан толкова десетилетия насам без да доведе до анархия...никой не може да сложи край на лошите навици които хората наричат удоволствие...само с няколко документчета и нововъведени правилца...