PDA

View Full Version : Пратка до чужбина



lovely_b
07-22-2009, 12:46
Не съм сигурна, че съм за този раздел, но ако някой може да помага ... искам да пратя една книга на приятелка в Мюнхен. Тя има рожден ден на 28.07 и идеята ми е да я изпратя до тогава. В пощата ми казаха, че могат да я изпратят в неопределен срок и смисъла малко се губи. Куриерските услуги ми искат по 90 лв, което ми идва в повечко. Стигнах до компромиско решение, да я пратя по автобус но като звъннах в автогарата ми казаха, че цената се договаря с шофьора. Въпроса ми е, ако някой е изпращал така може ли да ми каже орентировачно какви пари ще ми иска шофьора? Мерси предварително :)

Pliok0019
07-22-2009, 13:01
Аз изпращам колети на една приятелка в Канада и един ми струва - 10-15лв, зависи от тежестта на самият пакет. Наистина - не е сигурно кога точно ще пристигне, но за около 20 дни е там.

За автобусите не знам - предлогам десетина лева.

plmn
07-22-2009, 13:03
Най-добре използвай куриерска служба.

Canis_Dirus
07-22-2009, 13:12
Ако е за една книга и пощата ще ти свърши работа. ПРсото я опаковай по-добре. За 2 седмици някъде пристига. Обаче до 28 - само с куриер ще стане. Или евентуално автобус, но това значи, че приятелката ти трябва да чака на автогарата в Мюнхен да дойде автобуса.

fyfi
07-22-2009, 13:51
и според мен с автобус струва около 10-15 лева. лошото е че приятелката ти ще трябва да стане в 6-7 сутринта (защото горе-долу тогава пристига) и да чака около 2 часа на спирката (защото винаги пристига по различно време) .