PDA

View Full Version : ел карнитин



vampirekiss
07-22-2009, 14:02
Чувала съм,че ел-карнитинът върши добра работа,когато искаме да отслабнем,ако е комбинирам с значителна доза физически упражнения.Четох много неща за него-как точно действа и т.н.Пише,че няма странични ефекти.Все пак обаче ми се иска да попитам дали наистина върши работа и дали си заслужава изобщо да се пие.

П.П извинямам се,ако има такава тема.Те ми за отслабване много,но не намерих това,което ми трябва.

j_adore2
07-22-2009, 15:06
При мен ефекта беше нулев .. Няма да ти навреди.Ии аз също знам че от него не се отслабва ами ти дава повече енергия докато тренираш.Не знам,да каже някои друг ;)

KroGh
07-22-2009, 15:21
Съчетан с кардио тренировки и правилна диета има ефект ;) Неговото действие е,че по време на тренировка от самото начало се горят мазнини.Но не се надявай на магически резултати..по-добре си оправи хранителния режим и яко кардио..
Сутрин-въглехидрати
На обяд-белтъчини
Вечер-фибри
и гледай да пиеш към 3 литра вода на ден..колкото повече толкова повече :D
и сичко ще си дойде на мястото :-D

angel4e_f3
07-22-2009, 17:15
Една приятелка го пи, тъй като има проблем с килограмите.Каза че имало ефект, майка й също го пиела.Тя ми обясни, че е на принципа на потене, тоест физическа активност, потиш се от него и отслабваш.Обаче ако не правиш нищо и си мързелуваш като си го пил имало обратен ефект - качваш килограми.Не знам колко е вярно.

kosder
07-22-2009, 17:33
Най-просто.Л-карнитина е аминокисилина,която спомага пренасянето на мастните киселини до митохондриите,където служат като гориво за енергия...

Zaharinka
07-22-2009, 21:10
В началото,когато бях още неука го пиех без особенна физ.активност(само коремни и клякания) ефекта беше 6 кг долу за 3 месеца.Бях очарована в интерес на истината.След това го спрях и започнах много по-усилени тренировки.Смятам,че имам още върху какво да работя.Все пак купи си,опитай,ако ти хареса резултата продължи.

FiRe_LaDy
07-22-2009, 21:20
Една приятелка го пи, тъй като има проблем с килограмите.Каза че имало ефект, майка й също го пиела.Тя ми обясни, че е на принципа на потене, тоест физическа активност, потиш се от него и отслабваш.Обаче ако не правиш нищо и си мързелуваш като си го пил имало обратен ефект - качваш килограми.Не знам колко е вярно.

Не е до това дали го пиеш и мързелуваш или не.Качват се килограми и се засилва окосмяването по тялото,АКО го пиеш неправилно!Един приятел го пиеше точно по неправилния начин,защото искаше да качи кг ... и имаше ефект.

EarthShaker
07-23-2009, 07:13
Бях чел, че л-карнитина има ефект само през първия месец на използването му :) всъщност л-карнитина наистина помага за изчистването на мазнините, но не този който поемаш орално, а този който тялото ти само произвежда.. някви такива майни

vampirekiss
07-23-2009, 07:55
Мерси за отговорите хора!Май ще го пробвам аз това чудо,та да видим дали ще има ефект.