PDA

View Full Version : Ужаси



SoulStone
07-22-2009, 16:56
Ного ви се моля кажете някои стоиностен ужас. Нещо от което наистина може да те хване страх ...

graceless
07-22-2009, 17:16
Празникът,на който Сара се самоуби
има го замунда
тегли
як е
Гарантирам ти 100 минути класика

SoulStone
07-22-2009, 17:46
Може ли само заглавието на английски че не го намирам

BeeRy
07-22-2009, 18:43
легенда за кървавата мери.... на мен ми хареса 8) 8)

Blo0DMoNey360
07-22-2009, 19:19
Всички филми на "Clive Barker"

zvezdichkaaa
07-22-2009, 20:34
Празникът,на който Сара се самоуби
има го замунда
тегли
як е
Гарантирам ти 100 минути класика



Дам и аз не го намирам дори и в гугъл...Да не си объркала заглавието?!

bazookarka
07-23-2009, 13:26
брутален филм е "Cannibal Holocaust"... кръв, мръв, кррвища, мррвища...Бугимен и Къщата с восък пасти да ядат...Още повече, че във филма има истински кадри и филмът е забранен в над 30 държави... :D

SuNsEt
07-23-2009, 13:29
брутален филм е "Cannibal Holocaust"... кръв, мръв, кррвища, мррвища...Бугимен и Къщата с восък пасти да ядат...Още повече, че във филма има истински кадри и филмът е забранен в над 30 държави... :D

Да...вярно си е,точно за това не искам да го гледам. 8-)

Иначе хубави ужаси... Остани жив,Мъртва тишина,Фреди срещу Джейсън,Последен изход(поредицата)...

pitona666
07-23-2009, 13:36
mi gledai petak 13 gledal sam mn ujasi ama mislia che gi znesh shto ti haresvat ujasi dori mislia che si go gledala i tozi :d ama kakto i da e se pak da sam nekoi otgovor che sam nov tuka D:DD:

blackvelvet
07-23-2009, 13:44
Предисвестена смърт.....

xHARDCANDYx
07-23-2009, 13:58
House of wax
Final destination
Saw
The Ring
Midnight Meat Train

YourFavoriteMistake
07-23-2009, 13:59
легенда за кървавата мери.... на мен ми хареса 8) 8)

ако говориш за филма, който излезе през 2008 - пълна боза е. нито актьорите играят добре, нито самият сценарий е добре измислен...просто филма съккс. много са променили цялата идея за легендата за Блъди Мери. иначе Градски Легенди 3:Блъди Мери (2005) е добър. въпреки, че пак е променена легендата по-става от по-новия филм, поне за мен.

Goddess
07-23-2009, 14:24
Оо да, Градски легенди 3 ми е един от любимите.

Иначе и "Чистилището" до колкото помня беше хубав, "Червената роза" / "Rose red", "Отведи ме в ада" / "Drag me to hell" ми хареса...

YourFavoriteMistake
07-23-2009, 14:37
Оо да, Градски легенди 3 ми е един от любимите.

Иначе и "Чистилището" до колкото помня беше хубав, "Червената роза" / "Rose red", "Отведи ме в ада" / "Drag me to hell" ми хареса...

аз Drag Me To Hell все се каня да го гледам с една приятелка и все не се престрашаваме, обаче много интересен изглежда. аз точно такива харесвам, като него-с духове, призраци и разни паранормални глупости. а иначе на Градски Легенди всичките части са добри. препоръчвам и Scream - и 3те части са добри.

Nam3less3
07-23-2009, 14:47
брутален филм е "Cannibal Holocaust"... кръв, мръв, кррвища, мррвища...Бугимен и Къщата с восък пасти да ядат...Още повече, че във филма има истински кадри и филмът е забранен в над 30 държави... :DТва пък е доста скучен филм, по-скоро приключенски, никъв ужас няма в него. Нещо обърквате жанровете.

3oPuTy
07-23-2009, 15:00
Виж страха (http://zamunda.net/details.php?id=149105)
Убийствен пъзел,като ти препоръчвам да гледаш най-много до 3 част :) Останалите 2 филма ме приспаха на 15 и 30 минута :? (http://zamunda.net/catalogue.php?search=%F3%E1%E8%E9%F1%F2%E2%E5%ED+% EF%FA%E7%E5%EB&catalog=movies)
Погрешен завой :) Единицата ми харесва повече от двойката ама к'во да се прави :) (http://zamunda.net/catalogue.php?search=%EF%EE%E3%F0%E5%F8%E5%ED+%E7% E0%E2%EE%E9&catalog=movies&sort=seeders&g7=7&genres=25)
+ Градски легенди 3,но тях вече ги споменаха няколко пъти :)
А от една приятелка бях чула,че двете части на Очите на скалите (http://zamunda.net/catalogue.php?search=%EE%F7%E8%F2%E5+%ED%E0+%F1%EA %E0%EB%E8%F2%E5&catalog=movies) също били много хубави :),но аз лично не съм гледала нито една от тях :)

graceless
07-23-2009, 16:20
Празникът,на който Сара се самоуби
има го замунда
тегли
як е
Гарантирам ти 100 минути класика



Дам и аз не го намирам дори и в гугъл...Да не си объркала заглавието?!
Такъв филм не съществува :razz: :razz: :razz: как се хванахте :D

viki_beb4ety
07-23-2009, 21:15
aми за мен истински ужас е не този ,който гледаш кръв и гадости ,а този който ,като го гледаш ти става напрегнато някво и го казвам ,защото има някои които предпочитат повече бруталните и ужасни сцени..за жалост в последно време такива не се правят или пък не са сполучливи :( аз бих ти препоръчала да гледаш : Vacancy - 1 и 2 , The strangers , The Amityville horror , ако искаш повече напрежение де , а ако предпочиташ повече гадости : Wrong turn 1 и 2 , The Midnight Meat Train , The Butcher и мн. други. А и един интересен филм ,за който няма как да не ти спомена защото е с интересен сюжет и по различен от останалите - Timber Falls. Дано съм помогнала :) 8)

SoulStone
07-23-2009, 22:21
Половината съм ги гледала но мерси на всички ако някои се сети още нека пише...

Aries
07-23-2009, 22:28
The house on the Haunted HIll - Къщата на призрачния хълм 1,2
Филмът е невероятно добър в жанра си и голяма класика.Който не го е гледал,много е изпуснал !!!

YouCantStopMe
07-24-2009, 11:55
Ами Погрешен завой 1 и 2 (като 1 е по-хубав) и Свободни стаи(като пак 1 е по-хубав),обаче те се падат малко брутални.Особено Погрешен завой.

DieselBlood
07-24-2009, 12:53
Абе какви са тия смотани филми дето ги давате тука бе.Към авторакта-отвори каталога на Замунда на раздел ужаси и си изтегли ей тоя филм http://zamunda.net/details.php?id=181705

SoulStone
07-24-2009, 13:09
Абе какви са тия смотани филми дето ги давате тука бе.Към авторакта-отвори каталога на Замунда на раздел ужаси и си изтегли ей тоя филм http://zamunda.net/details.php?id=181705



Не си падам по Руски филми ма ще го гледам ... Мерси

Goddess
07-24-2009, 15:19
"Cry Wolf"; "My bloody Valentine"; "Valentine (2001)" ; "Amusement (2008) - много е добър според мен; "One missed call"; "Phobia"; "The craft"; "Long Time Dead " ...

За тези се сещам сега.

ameli
07-24-2009, 15:43
Предисвестена смърт.....

апфф и ако тва е ужас... първата част-айде изгледах го, но на 2рата заспах.. честно

за истински страшен филм не се сещам :?

vanPersieFan11
07-24-2009, 18:35
dead snow,jeepers creepers 1 и 2 ,babysitter wanted,the hills have eyes 1&2 ,the texas chainsow massacre-the begining това за мене са супер филми особено the hills have eyes 1&2 и е жалко че не мога да намеря и третата част на филма... 8)

DeadSilence
07-24-2009, 18:50
Dead Silence

One Missed Call

DJ_Mrav4o
07-24-2009, 21:41
Ако искаш кървища и месо - Plague Town, Влак за месо (тука не съм сигурна за заглавието) и испанския "Tesis", обаче се съмнявам много, че ще го намериш.
Ако искаш напрежение: Определено "The Omen" (1976).
"Призрачна бленда" също не е лош. Другите ги казаха. :)

iliqn4eto0o
07-25-2009, 13:25
амии ужасии
Предизвестена смърт
Убийствен пъзел
The Grudge 1,2,3
Shutter
Восъчната къща
.. и за ся тва е ут мен :-P

elikoleva
07-25-2009, 13:59
Ами,препоръчвам ти да гледаш Frontiere или The haunting in Connecticut
Съжалявам ако се повтарям =]

PurpleDream
07-25-2009, 14:54
Hostel 1&2 иииии другите са ги казали,само не си тегли Гняв 1,2,3 по тъпи филми не съм гледала

Dream2fly
07-26-2009, 21:09
Ако смяташ за ужаси филмите с брутални сцени [кървища, гадости и тн] ти препоръчвам Огледала /Mirrors/ и Отведи ме в ада /Drag me to hell/, а за мен най-сполучливия филм [от този жанр] е Самоличност
/Identity/. И трите филми са хубави зависи какво търсиш! :-|

Nam3less3
07-27-2009, 03:33
Копирам си мнението от друга подобна тема:

Cannibal Hollocaust си е посредствен(на хората им е гаден само заради факта, че знаят, че ония животни са истински), има 2-3 по-натурални сцени, ама и подобни има в Taxidermia, или в The Hostel има също 2-3 по-психясващи и отвратителни сцени на мъчение(не са точно като при капаните в Saw, някак си са по-гадни).

Ако става дума за филми, изцяло отдадени на мъчения/изтезания, то това са Guinea Pigs(още известен като the devil's experiments), японски филми, в които няма сюжет, ами само изтезания.

Иначе хубавите(за мене де)ужаси, които съм гледал са:

Phobia - компилациика от 4 страшни истории, първата(на нея натисках паузата за да не си изкарам акъла) и четвъртата си бяха психо с напрежение, могат да са изключително стържещи нервите. Действието при тях е бавно и те са за хората, които предпочитат ужасите на психо ниво(особено за това първата история е върха). А втората и третата бяха по-свежи и даже забавни, макар че пак са си добри ужаси.

Dead End - един от малкото качествени психотрилъри, мистерията и напрежението правят ужаса на много високо ниво(освен това през цялото време е нощ, няма контакт с външни хора, цялото действие е на един забутан път), и като нищо ще ви се иска да давате паузата, като почне да настъпва стряскащ момент. Обаче, ако гледате филма за втори път, вече няма да ви се води ужас, ами комедия. Щото, като знаете вече страшните моменти, ще обърнете повече внимание на забавните диалози и на постоянните заяждания на геройте, някак си са уникално смешни и просташки на фона на ставащите изчезвания. Абе черна комедия/ужас е това, уникален филм.

Aliens 1/2/3/4 - е всеки ги е чувал, класика са. Ако бъдат гледани с правилната нагласа и по подходящ начин, ще усетите страшната атмосфера и подтискащото чувство.

Cube 1/3 - Отново неповторими филми, цялото действие се развива в мрачни, подтискащи стаи, с формата на кубове. Малко като Saw е, но пак си има лека мистерия и интересен сюжет, абе доста плашещи и хубави филми.
Cube 2 - Hypercube - Като Cube 1 и 3 е, но за мен е най-добрият. И най-добрата мистерия, която съм гледал. Отново действието се развива само в белите стаи-кубове, но физичните закони не важат. Уникална смесица от мистерия/психо/ужаси, ако сте фен на фантастиките, задължително го гледайте.

Event Horizon - Ужас с космическа атмосфера, мрачен, мистерия, абе от онзи "хипердвигател" от космическия кораб идва мистериозното и страшното, което го прави качествен ужас.

Saw 1/2/3/4/5 са задължителни трилъри/криминални/ужаси за всички. Ако сте пропуснали някои от тях, веднага го теглете и се пригответе за качествена продукция.

The Ninth Gate - в търсенето на дявола... Отново мистичен, леко психо ужас, който ще се хареса на почитателите на по-окултните филми.

The Shining/The Birds/etc.. - Това са стари филми(The Shining е по история на Стивън Кинг и режисиран от Кубрик, The Birds е на Хичкок), на някой може да са им смешни, но се водят ужаси. По-скоро са психоужаси, и можете да имате късмета да ви харесат много, защото са страхотни и доста плашещи.

The Mist - Нов филм по Стивън Кинг, доста стряскащ на моменти по интересен начин. Най ми харесаха началото и особено краят, истински horrifying end(тип Saw 1).

Boxing Helena - Ще го спомена, макар че не е точно ужас. Психо се води, защото на някой хора ще им стане тежко и много подтискащо като го изгледат.

Twin Peaks/The X Files - Ами няма нужда от коментар, истинска класика.

Естествено, повечето от тези филми трябва да се гледат на тъмно след 1 часа, като сте сами в стайте и със слушалки на максимален звук.

Гледам съм по същия начин и Ring-овете, и Shutter-ите, и ония Grudge, както и тексаските кланета, хълмовете с очи и безбройните филми, където поредната порция тийнейджъри биват заклани от лошия. Ами само сюжета(не винаги) и убийствата си струват, лично за мене на фона на изброените по-горе филми тия не струват.

supernaturalgirl
02-10-2011, 13:21
аз напоследък се разровичках и намерих няколко но да ви предопредя не са много кървави но имат смисъл поне мен ме държаха в напрежение нероденият\unborn мъртвешка тишина\dead silence отведи ме в ада\drag me to hell надявам се да съм била полезна :)

essencee
02-10-2011, 16:23
Нероденият - срахотен филм мога 10 пъти да го гледам и да не ми омръзне :)

essencee
02-10-2011, 16:25
Тихата къща също е хубав филм :)

nniicckkoo
02-11-2011, 12:23
бих казал "криеница" или пък "среднощен влак за месо" "бийствен пъзел" и т.н.

ri41
02-11-2011, 13:32
Гробна тишина- по-скоро психо трилър, направо ще настръхнеш :D