PDA

View Full Version : ДЖАМИИТЕ



ognenaaaaaa
07-22-2009, 21:55
аз съм от хасково и в града имаме 2 джамии . следобедно време целия център на града се ,, усвучава,, от ,,сладките,, песни на ходжата ... мислите ли че това е допустимо в България ? Не съм против турците дори имам приятели турци , но мисля че това е прекалено ... за съжеление в Хасково така е било и така ще си остане ... А при вас как е , има ли такова нещо ? :-x :-x :x :x :x

Ilikeliljon
07-22-2009, 22:17
Ами аз съм родом от Стара Загора, при нас няма джамии. :D :D Иначе сега уча в Шумен, там има, но пък е далече от центъра и не се чува нищо, но докато съм бил на гости наблизо съм дочувал сладките припявания. 8-) 8-) 8-)

Naman07
07-23-2009, 08:25
Аз съм от Пловдив и точно на центъра има 1 джамия. Сегиз тогиз припява, което доста ме дразни. Някой път тихичко, но друг път доста силно...
Нямам нищо против, но да си пеят примерно само на големите празници.

RaZzer
07-23-2009, 09:04
Ами, и аз съм от Хасково и много ме дразни това, че всеки ден по няколко пъти центърът на града се "озвучава" и то доста над приличните норми, но... при нас е непоправимо :x

blackvelvet
07-23-2009, 10:45
Нямам нищо против, но да си пеят примерно само на големите празници.

+1

Ilikeliljon
07-23-2009, 14:45
Ами аз съм родом от Стара Загора, при нас няма джамии. :D :D Иначе сега уча в Шумен, там има, но пък е далече от центъра и не се чува нищо, но докато съм бил на гости наблизо съм дочувал сладките припявания. 8-) 8-) 8-)Не се чува ли? :razz:
Това, че не се чува на центъра не означава, че до джамиите не живеят ХОРА.

Е това е ясно, че се чува от хората, които живея в близост до нея :D :D Аз имах предвид от центъра, пък и аз живея на другия край на Шумен, така че няма проблем за мен. Между другото онази подписка, която тръгна преди години за Ислямския център в Малинова долина явно си е оказала влияние, защото в момента не им позволяват да строят нищо :-o :-o

Liar
07-23-2009, 20:22
Аз съм от Пловдив и точно на центъра има 1 джамия. Сегиз тогиз припява, което доста ме дразни. Някой път тихичко, но друг път доста силно...
Нямам нищо против, но да си пеят примерно само на големите празници.
Аз никога не съм чувала някой да се разпява,даже не знаех,че работи 8-) Сега като разбрах ми се прииска да видя как е вътре,никога не съм влизала в джамия.Тази на центъра не ми пречи,нищо че по-редно е там да има църква.
Ако живеех в близост до джамия,вероятно и аз щях да се дразня,но ако силата на звука на песните не преминава допустимото...Имат си обичаи хората,пък и дали ходжата ще пее няколко минути или някой ще увеличи музиката,все тая.

Casualls
08-10-2009, 20:22
клечка кибрит 1л бензин и как на другия ден ни джамия ни ходжа ще има :grin:

PurpleDream
08-10-2009, 20:47
в моя град има 2/3,не знам дали пее някой ама аз не съм чувала :D

SummerRain
08-11-2009, 07:08
Има, да, хич не ми пречи.

Stani46
08-11-2009, 16:02
клечка кибрит 1л бензин и как на другия ден ни джамия ни ходжа ще има :grin: +1

Аз съм от град Кърджали и при нас джамиите са част от живота по 5 пъти на ден съм длъжен да ги слушам как пеят.Какво ли не сме правили до общината сме писали писма не става тфа е

SolusChristus
08-11-2009, 19:50
Давате ми една хубава пушка с мерник и всяка сутрин по един ходжа ще пада от балкона.

aloveyou
08-12-2009, 07:43
Има, да, хич не ми пречи.

+1..И на мен изобщо не ми пречи..

AutumnTears
08-12-2009, 11:08
някой ден ако ще се самоубивам с кеф бих унищожила някой такъв "религиозен център" или направо в Рибново.......

eveto_xx
08-13-2009, 11:55
Нека да си пеят, какъв е проблема.

Naman07
08-13-2009, 12:39
Нека да си пеят, какъв е проблема.
Как ще е, ако пиян 'китарист' дойде под прозореца ти и започне да дрънка и пее безсмислено? Ето така се чувствам аз, когато запее ходжата и съм длъжен да слушам нещо, което не желая да слушам... и не само аз. Нищо не им пречи да се събират вътре в джамията и да си пее на групата хора. Високоговорителите само на големите празници и не по 5 пъти на ден -.-
Ето такъв е проблемът, че всеки трябва да уважава личното пространство на другия, а не да се натрапва на инат.

eveto_xx
08-13-2009, 13:05
Живея в Студентски през учебното време... Мислиш ли, че не съм чувала и по-ужасни шумотевици от пеенето на Ходжата. Когато съм в нас под моята стая баба ми слуша телевизора до дупка денонощно. Когато съм на село- кучета лаят, всички стават в 6 , клиенти почват да идват в 8 - няма спане... За какво лично пространство говорим... И аз не желая да ги слушам, ама се свиква. Претенции... Щом е опълномощен Ходжата, , или там какъвто е, ще си пее. Живеем с свободна държава. Ако не ти харесва- сигурно ще си намериш тапи за уши...

Naman07
08-13-2009, 13:19
Моля? Ти да не си свикнала да се отнасят грубо с теб, че така се наежи о.0?
Първо говорех за личното пространство.
Второ ходжата не е упълномощен, сигурно милион пъти от общината са пращани писма и срещи са се уреждали, за да преговарят, понеже НЯМА право да пуска молитвите си на високоговорител. Точно, защото живеем в свободна държава. То по твоята логика да тръгна гол по улицата и след 5 мин. ще дойдат онези с белите престилки да ме приберат, тогава ела ми на визитация да си поговорим за свободните държави.
Пет пари не давам какво слуша баба ти, пак ти повтарям, че да не се уважава личното пространство на другия е най-малкото липса на достойство и чест.

DevilWish
08-14-2009, 19:06
И аз съм от Пловдив ,макар че вече не живея в България от известно време. . но все пак не разбирам с какво толкова ви се натрапва това?!Сякаш пее денонощно, пък и вие не си ли говорите там с другарите ви?!Точно сте се съсредоточили да слушате какво пее ли?Много интересни хора ,като майка ми ,хем не харесва чалга ,хем знае всичките текстове :-o демек слуша ,даже да я дразни :( :shock: Като ви дразни пропуснете го край ушите си.
Какво да направим ,че те са по-вярващи от нас.
В една църква няма кой да иде, даже с барабани там да удрят ,пак няма никой да отиде.За разлика от нас, тези хора ,поне се молят и имат вяра. . ;)
Научете се да приемате другите.
Какъв е този расизъм какво е това нещо.
Благодаря на прочелите поста ми и МОЛЯ ви ,макар да съм сигурна ,че сега поне 10тима ще ме нападнат, не злобейте ;) Имам право на мнение ;)

Naman07
08-15-2009, 00:23
Какъв расизъм какво нещо, леле нямам думи. "поне се молят и имат вяра, за разлика от нас", ей, момиченце, само доброто ми възпитание ме възпира да те нарека с подходящите за теб епитети. Нямам думи, пак повтарям -.- .
Целият ти пост е купчина с изпражнения, с извинение. Ти не си никоя, че да казваш ние какви сме и да ни слагаш под един чадър.
Имаш право на мнение, да, и аз запазвам това си право. Направо се скрий в дупката, от която си излязла и не пиши глупости. Чалгата я знае, понеже всеки 1ви селяк я надува докато минава по улицата, на всеки плакат и билборд е някой олигофрен, би било изненада да не ги знае. В градския транспорт все чалга от наглите шофьори... НЯМАМ думи. Такава наглост от твоя страна и такова невежество. Със здраве.


П.П. И точно поради факта, че те не приемат нас, така се държат. Освен пак да повторя, че НЯМАТ право да пускат молитвите си по високоговорители или ти просто си пишеш ей така.

DevilWish
08-15-2009, 16:14
Виж какво ще ги защитвам ,защото ако го правя, значи има защо.Бях написала супер дълго мнение ,но го изтрих ,защото не искам да си хабя нервите с теб.
Нито съм вчерашна нито някаква малоумна за каквото ме описваш.Това ,че ги уважавам е мое право.Не съм аз расистката ,а ти ;) Не можеш да приемеш ,че са по-добри от нещо в нас ;) Това е смешно ;) И типично за българина ;) Не може да признае лошите си черти ;) Мхмм ,със здраве,
ако може повече да не се занимаваме, аз няма да пиша повече в темата ,защото само се ядосвам.

ZipFail
08-15-2009, 16:33
DevilWish, на много хора това не им е приятно и не им харесва, някои може и да не го забелязват и да го 'пускат покрай ушите си', но на други не могат ;)
А докато са малцинство, искат или не искат, ще трябва да се съобразяват...

DevilWish
08-15-2009, 16:58
DevilWish, на много хора това не им е приятно и не им харесва, някои може и да не го забелязват и да го 'пускат покрай ушите си', но на други не могат ;)
А докато са малцинство, искат или не искат, ще трябва да се съобразяват...
Не отричам ;) Разбирам ,че е неприятно ;) Не казвам, че за мен е музика за ушите ми.Но просто се възмущавам от този сорт мнения като на момчето по-горе ;)
Примерно ти ,ти си изразяваш мнението ,нормално и възпитано ,както и аз (не смятам ,че съм обидила някой) . . ;)
Поздрави

Naman07
08-15-2009, 18:33
Виж какво ще ги защитвам ,защото ако го правя, значи има защо.Бях написала супер дълго мнение ,но го изтрих ,защото не искам да си хабя нервите с теб.
Нито съм вчерашна нито някаква малоумна за каквото ме описваш.Това ,че ги уважавам е мое право.Не съм аз расистката ,а ти ;) Не можеш да приемеш ,че са по-добри от нещо в нас ;) Това е смешно ;) И типично за българина ;) Не може да признае лошите си черти ;) Мхмм ,със здраве,
ако може повече да не се занимаваме, аз няма да пиша повече в темата ,защото само се ядосвам.
Аз не съм българин, аз съм християнин. Малоумна едва ли си, но си толкова ниско, че сигурно правиш компания на червеите. Да се чувстваш по низша понеже са по-вярващи, което пък изобщо не възнамерявам да се хващам да ти обяснявам, както писах в другата тема. Не съм расист, не ги мразя както казах, те са си избрали пътя. Засегна ме малоумното ти изказване "Те са повече от нас", КОЛКО ТРЯБВА ДА СИ *******!!?? Изобщо нямам намерение да се занимавам повече с теб, некомпетентно дете.

п.п. "защото не искам да си хабя нервите с теб." "няма да пиша понеже само се ядосвам" май тук влиза твоята логика от другата тема за засягането и правотата :lol: . Само мога да се надявам, че някой ден ще се излюпиш. Със здраве.

п.п. надявам се и да разбереш, че не според каква вяра изповядваш се определя колко си вярващ, запомни го много добре и се замисли над това, което си писала -.-

DevilWish
08-15-2009, 20:10
Зная ,че не определя колко си вярващ.И казах ,че и сред тях има лоши хора.Във всяко стадо си има по една черна овца.
Просто познавам достатъчно хора и виждам какво е да вярваш в Господ ;) И аз се имах за вярваща, докато не видях тях ;)
Това ми е мисълта ;) Но ти си на светлинни години да ме разбереш ;)

SummerRain
08-15-2009, 21:38
И аз съм от Пловдив ,макар че вече не живея в България от известно време. . но все пак не разбирам с какво толкова ви се натрапва това?!Сякаш пее денонощно, пък и вие не си ли говорите там с другарите ви?!Точно сте се съсредоточили да слушате какво пее ли?Много интересни хора ,като майка ми ,хем не харесва чалга ,хем знае всичките текстове :-o демек слуша ,даже да я дразни :( :shock: Като ви дразни пропуснете го край ушите си.
Какво да направим ,че те са по-вярващи от нас.
В една църква няма кой да иде, даже с барабани там да удрят ,пак няма никой да отиде.За разлика от нас, тези хора ,поне се молят и имат вяра. . ;)
Научете се да приемате другите.
Какъв е този расизъм какво е това нещо.
Благодаря на прочелите поста ми и МОЛЯ ви ,макар да съм сигурна ,че сега поне 10тима ще ме нападнат, не злобейте ;) Имам право на мнение ;)
Напълно съм съгласна.

NamelessRomantic
08-16-2009, 00:08
Не знам за вас,аз лично споделям мнението че трябва да се ограничат.Примерно без високоговорители освен на големи празници - и всички за щастливи.Все пак както ние сме длъвни да се съобразяваме с тях,така и те с нас - не съм ли прав?

SolusChristus
08-16-2009, 01:59
http://firearmslawyer.net/blog/media/users/firearms2/Barrett_50_cal_sniper_rifle.jpg

Naman07
08-16-2009, 02:15
Зная ,че не определя колко си вярващ.И казах ,че и сред тях има лоши хора.Във всяко стадо си има по една черна овца.
Просто познавам достатъчно хора и виждам какво е да вярваш в Господ ;) И аз се имах за вярваща, докато не видях тях ;)
Това ми е мисълта ;) Но ти си на светлинни години да ме разбереш ;)
То явно само ти си се разбираш :lol: . Кое да разбера, че, цитирам - "мюсюлманите са по-вярващи от нас", не знам какво имаш предвид под 'нас' понеже, както ти казах, не си по-високо от червей. Повече няма да се занимавам с теб, доста си елементарна, виждала какво e да вярваш в Господ, май трябва да си разшириш кръгозора. Със здраве и мисли преди да пускаш подобни постове, или се изразявай, така че да те разбират, не после да като лапнеш гипса да пишеш "какво всъщност исках да кажа'.

ZipFail
08-16-2009, 18:44
То явно само ти си се разбираш :lol: . Кое да разбера, че, цитирам - "мюсюлманите са по-вярващи от нас", не знам какво имаш предвид под 'нас' понеже, както ти казах, не си по-високо от червей. Повече няма да се занимавам с теб, доста си елементарна, виждала какво e да вярваш в Господ, май трябва да си разшириш кръгозора. Със здраве и мисли преди да пускаш подобни постове, или се изразявай, така че да те разбират, не после да като лапнеш гипса да пишеш "какво всъщност исках да кажа'.
Някой май има комплекси на тепа 'вяра' 8-)
Ех, тая христянска смиреност..

SolusChristus
08-16-2009, 18:46
То явно само ти си се разбираш :lol: . Кое да разбера, че, цитирам - "мюсюлманите са по-вярващи от нас", не знам какво имаш предвид под 'нас' понеже, както ти казах, не си по-високо от червей. Повече няма да се занимавам с теб, доста си елементарна, виждала какво e да вярваш в Господ, май трябва да си разшириш кръгозора. Със здраве и мисли преди да пускаш подобни постове, или се изразявай, така че да те разбират, не после да като лапнеш гипса да пишеш "какво всъщност исках да кажа'.
Някой май има комплекси на тепа 'вяра' 8-)
Ех, тая христянска смиреност..

Хаха, смиреността не противоречи на защитата. :oops:

Naman07
08-16-2009, 19:01
То явно само ти си се разбираш :lol: . Кое да разбера, че, цитирам - "мюсюлманите са по-вярващи от нас", не знам какво имаш предвид под 'нас' понеже, както ти казах, не си по-високо от червей. Повече няма да се занимавам с теб, доста си елементарна, виждала какво e да вярваш в Господ, май трябва да си разшириш кръгозора. Със здраве и мисли преди да пускаш подобни постове, или се изразявай, така че да те разбират, не после да като лапнеш гипса да пишеш "какво всъщност исках да кажа'.
Някой май има комплекси на тепа 'вяра' 8-)
Ех, тая христянска смиреност..
Абе, комплекси на теПа "вяра", нямам. Но ако те нарекат куц, а ти не си е може би най-естественото нещо, да поискаш да разсееш мъглата :D . Но пък се извинявам на момичето, че я нарекох червей :-| .

ZipFail
08-16-2009, 19:12
Не мисля че си човека който може да каже дали една нация е по-вярваща от друга..

Naman07
08-16-2009, 19:27
Това се опитвах да поясня на DevilWish, която пък от своя страна не се бе изразила правилно. Не съм казвал, че християните сме по-вярващи. Казах, че не според каква вяра изповядваш се определя колко си вярващ, това го пиша за 15-ти път, чети преди да пишеш. Разбира се, че не съм аз човека, който да казва каквото и да било :lol: .

LoveRetroMusic
09-02-2009, 11:43
Пф, добре че в моя град няма. :smt078

53downfall
09-05-2009, 21:59
В Пловдив има и това ме дразни (най-вече че реставрират нея а не някоя църква или римски разкопки).
Ааа да призовавам всички които мислят като мен да хвърлят кожички и свински вътрешности в джамията 8-) :P .

ZipFail
09-06-2009, 02:23
Абе мен ме кефи музиката, хубаво си пеят...(друг е въпроса защо обаче :>)

bubals
09-10-2009, 02:37
От това по голяма простотия няма ...... :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

REPRESSED
09-26-2009, 11:17
В момента и аз уча в Шумен, живея на центъра и засега не съм чувал виене.Надявам се и да не чуя, защото няма да се разберем с този град.

Rebirthing
09-29-2009, 18:44
Не съм чела Корана, мисля че всеки има право да вярва в нещо така де Алах за мен е просто друго име на Господ и мисля че не е важно дали се молиш и кланяш всеки ден, важното е да помниш и да уважаваш!Също така мисля че някои традиции в исляма са много изкривени и несправедливи, но нямам против хората да се молят!Единственото нещо което не ми харесва е че в Турция няма християнски църкви, не мисля че е честно, щом ние в БГ им даваме правото да изповядват религията си, значи и те трябва да направят същото с нас!

Naman07
09-29-2009, 18:56
Как да няма църкви в Турция :lol: ? Защо пишеш глупости?

Rebirthing
09-29-2009, 20:11
Как да няма църкви в Турция :lol: ? Защо пишеш глупости?

Има, ама няма толкова колкото джамии има в България, тук под път и над път има джамии...тоест изразих се че няма, но имах впредвид друго :lol: .

faithhh
10-01-2009, 19:45
Турците аут , да си правят джамиите във Турция.

bilqnavod
10-13-2009, 09:45
В Стара Загора има една джамия, но тя е разрушена и е нещо като забележителност. Само да ви светна на мястото на тази джамия е имало християнска църква, но при опожаряването на града през турско робство е била изгорена до основи. Парадокс и още не доумявам защо седи в самия център на града.

Otep
10-31-2009, 17:28
Аз съм от Перник и нямаме джамия, за щастие. Ние сме България, а не Турция :x Не съм за джамиите ама поне да е на български...... Не знам според мен няма да променим нищо не зависи от нас :x

ZipFail
10-31-2009, 21:50
Всеки религиозен храм трябва да бъде сринат, всяка религия - изтрита.
Баба ти и дядо ти също са отпреди 70-80-100 години, дай да ги избием и тях ?

Да се смея ли, да плача ли...

ZipFail
10-31-2009, 23:12
Баба ти и дядо ти гласуват за БСП ;)


А ти кой си, че да определяш истината ?

ZipFail
11-01-2009, 00:14
Всяко човешко същество е способно на деспотизъм, стига да му дадеш власт. Всеки се огъва пред имането на власт и злоупотребява с нея.
Е точно тва имам предвид..

А по твойта логика трябва да сринем и парламента, понеже политиците се възползват от властта...не са виновни институциите, а хората ;)

SolusChristus
11-01-2009, 07:17
Всеки религиозен храм трябва да бъде сринат, всяка религия - изтрита. Тя е твърде средновековна. Дано да стане в близкото бъдеще. Засега съм сигурен, че е възможно от българска страна с акъл и власт да се отървем от джамиите. :lol:

BMPO
12-04-2009, 09:56
http://knife.cz/diskuze_pics/8012048.jpg
http://www.vratovrazka.bg/images/stories/skuka/interesting/birds_wire/birds.jpg
http://www.voskres.ru/army/publicist/images/vlaiki1.jpg
http://static.b92.net/pics/gallery/2005/07/188725202342c81b1403e38101641734.jpg