PDA

View Full Version : За смислеността на някой популярни теми.



Nam3less3
07-23-2009, 17:50
Винаги на това съм се дразнел, че примерно:
Има тема кой филм гледахте последно. 100 страници тема, в която всеки просто пише кой филм е изгледал, и само това, заглавието му и нищо друго.
Има тема за коментар и критика на филми - 5 страници.
Според вас, какви са причините за прекалената популярност на безсмислените и безполезни теми за сметка на по-информативните?
Според мен това са простотата и леснотата на тия теми, в които просто споделяш информация без да разсъждаваш, но кой се интересува от това какъв филм примерно е гледал другия, без да е написал и думичка за него? А второстепенни причина са трупането на мнения, желанието за спам и липсата на умствен процес.

Nam3less3
07-23-2009, 17:59
НИЩО ПРОТИВ ТЕБ,НО НЕ ПОДКРЕПЯМ ТОДОР ЖИВКОВ ДА СТОИ НА АВАТАРА ТИ!Той е символ на достопочтенност, издръжливост и на уважение. :D

graceless
07-23-2009, 17:59
Е то хубаво,че си постнал темата и подкрепяш тезата си,но не мога да разбера защо умен човек като теб е сложил Тодор Живков на показ?
Пуснах това повторно,за да не те обидя!

Nam3less3
07-23-2009, 18:03
Е то хубаво,че си постнал темата и подкрепяш тезата си,но не мога да разбера защо умен мовек като теб е сложил Тодор Живков на показ?Не съм поддръжник на Тодор Живков, а снимката я сложих като шега, поражда различни чувства у хората. Иначе политическите идей не зависят от ума на хората, има и умни и глупави комунисти, демократи и т.н., и т.н.

hottie
07-23-2009, 19:26
просто мързел

Hysteric_Bitch
07-23-2009, 19:42
Същото е като Какво слушаш в момента. Да, няма никакъв смисъл

FeelMyPain
07-23-2009, 20:04
Може би поста ми ще се сметне за спам, но бих желал да кажа нещо на graceless.

Тодор Живков за теб, за мен, и за още милиони българи може и да е бил некадърен/неспособен управител, но има и доста хора, които го боготворят.И не говоря само за пенсионери.Давам ти веднага пример от живота на обикновения човечец.

Имам едно приятелче, чиито баща по Тодор Живков-о време се е занимавал с търговия в Русе.Техния пазар е бил разположен срещу огромна фабрика(каквито е имало доста по онова време).В 17.00 105 000 хора излизали от фабриката, като 30% от тях минавали през пазарчето.Героят от историята ми за 15тина минутки изпразвал до горе заредената си Лада Самарка и си отивал, с пълен с парички джоб.

Сега ти ми кажи, защо този човек да мрази Тодор Живков и управлението му?

EarthShaker
07-23-2009, 20:18
абе извинявайте ама има ли дума смисленост?

FeelMyPain
07-23-2009, 20:36
^
Има такава дума в речника, но все още няма описание за нея.

Ако знаеш значението на тази дума, моля изпрати ни го от тук
или на имейл адрес infoимейл за връзка с речникаrechnik.info



смѝслен


Тълковен речник
смислена, смислено, мн. смислени, прил. Който е съдържателен; обмислен. Смислен живот. Смислени думи.
смисленост, смислеността

Extremescream
07-23-2009, 20:41
Просто е много по-лесно да кажеш 'Ми гледам Sex and the city',вместо да кажеш защо го гледаш и какво ти харесва,или не ти харесва.Тук е тийн форум,а трябва да си признаем,повечето тийнове са мързеливи и изтъпяли (освен ако по природа не са си тъпи).

jghgh
07-23-2009, 21:38
Абе нека си се разписват из теми като "Какво слушате в момента", но ме дразни че малко хроа се включват в теми-дискусии, или ако се включват, изобщо не са чели предишните мнения (показателно!!), драскат 2 реда и просто ги мързи да си размърдат клетките.
Да, мързи ги.
Не мога да накарам един човек да седне и да прочете някой дебат из форума, да каже мнение. Всичките ги мързи да четат толкова много.
Просто адски ги мързи да се напънат да измислят нещо, те предпочитат всичко да им е сдъвкано, само да консумират.
Изобщо не продуцират нищо.
Ако ще се намесят в някоя тема, се стараят да има минимум разсъждение в поста, просто набързо да кажат нещо, ако изобщо се привличат от такива теми.
Тъпи имбецили. Да мислиш = да боли!

И тва си личи във форума, иначе и в живота е така. Какво ще искаш мнение от хората. Те лафят някакви глупости, но в никакъв случай няма да си задълбочат повърхностния разговор.
В никакъв случай няма да прочетат малко чужда критика, чуждо мнение или изобщо каквото и да е. Изобщо не се интересуват.

Аз пък не мога да влезна в някоя тема и да не прочета поне 2 страници от темата /ако не и цялата!/, и тогава да се намеся. Ама другите кво ги ебе.


Прост народ!






/може да съм преувеличила малко, но в момента съм бясна и си го изкарвам в темата. това което коментирах е само прашинка от ужасното ми настроение, породено от различни хора, хората като цяло, казусите за живота и т.н.; изобщо ДНЕС сбърканата ми главица се е натварила с адски много неща. 8-)/

lovec
07-25-2009, 12:35
всички истапяваме в тая страна маи маи хубаво че са купоните :-D

Rumkata1234
09-30-2009, 00:46
аре и аз да се изкажа :P нали са тва си е сайт за тийнове,нормално е вълнуват се от разни глупости децата ама за тва си имаме ПЪЛНОЛЕТНИК,са в краина сметка който не иска да не влиза в тия теми,стоите си в раздела който ви кефи и тва е,опитвате се да го развивате нанекаде и толко...да тва си е моито мнение де,аз да си кажа 8)

doomkillerr
09-30-2009, 01:38
просто мързел


Просто е много по-лесно да кажеш 'Ми гледам Sex and the city',вместо да кажеш защо го гледаш и какво ти харесва,или не ти харесва.Тук е тийн форум,а трябва да си признаем,повечето тийнове са мързеливи и изтъпяли (освен ако по природа не са си тъпи).

По мой наблюдения безмислените теми във форума се в пъти повече от колкото смислените! Почти същите набюдения имам и относно част от постовете на потребителите. По-малка част от потребителите пишат (когато се налага) по дълги и "смислени" постове по важни и интересни теми... Това веднага ме навежда на мисълта, че тези потребители "не ги мързи" да изкажат собственото си мнение по въпроса, както и да отстояват позицията си, разсъждават и искат да бъдат разбрани от останалите съфорумисти!!! - На тези потребители (те си знаят кои са... :) ) бих им казал - само така, браво, евала, напред и нагоре...

Другата "категория" потребители (по голяма част) пишат безмислени теми, постове съдържащи само емотикони или пък пишат само за да да оплюят някого или да почнат да се псуват... :? Разбирам, че форума е и за развлечение, но на мен "простащината" по улицата ми стига... 8)

- И така мисълта ми беше, че безмислените теми и постове не са само в резултат от мързела налегнал българския народ :D , ами от увеличаващата се тенденция младите хора все по-малко да използват "сивото си вещество" и все повече да го избиват на агресия и арогантност (по улиците, в къщи, в училище и т.н.) - Както се казваше в един телевизионен филм "човешката деградация е пълна!" 8)



Прост народ!

П.С. - Това последното го оставям без коментар... 8)

DevilWish
11-02-2009, 17:41
Хората обичат да пишат по 1 изречение.Не им се мисли и не им се занимава.Защо да си затрудняват без това малките мозъчета?Видят ли пост по-дълъг от 4-5 реда не го четат.Мързел е всичко.И това ако им го кажеш, ще ти отговорят, че са тук, за да разпускат, а не да философстват и да четат "глупостите", които някой е писал. . ;) Жалко е, но е факт.