PDA

View Full Version : Как бихте реагирали?



selens
07-23-2009, 17:57
Въпросът ми е към мамите на форума и към тези,които още не са но след години искат да бъдат 8-)

Как бихте реагирали ако детето ви се прибере пияно или ако разберете че пуши? Какво бихте предприели - шамари,наказания или нещо друго? Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

YakUZa777
07-23-2009, 18:08
Не съм мама и никога няма да бъда, но да не би да си се прибрала пияна и ваще да са разбрали, че пушиш? :D

selens
07-23-2009, 18:11
Не съм мама и никога няма да бъда, но да не би да си се прибрала пияна и ваще да са разбрали, че пушиш? :D
Не пуша.А за пиенето те отдавна знаят а даже със баща ми сме се напивали заедно. :D

Просто ми стана интересно,как биха реагирали други хора и затова пуснах темата :)

YakUZa777
07-23-2009, 18:12
Не съм мама и никога няма да бъда, но да не би да си се прибрала пияна и ваще да са разбрали, че пушиш? :D
Не пуша.А за пиенето те отдавна знаят а даже със баща ми сме се напивали заедно. :D
Радвам се за теб. 8-)

Nakadah
07-23-2009, 18:12
нито съм мама
нито съм баща
но съвсем нормално е когато дете се пребере като боклук
родителите да го оставят така
нали разбираш
какво им дреме че се лишават от всичко за него
и че се чудят как да му огдят
то нека стане боклук

Biskfitka
07-23-2009, 22:19
Еми ако се прибере пияно-какво мога да направя?!Ще му се карам,но няма да го бия!Ще му обясня,че няма лошо да пие по-малко,но да се напива,особено ако е момиче :o
А за цигарите-каквото и да кажа,не мога да го спра.Винаги може да се крие.Само да не прекалява... :?

Wrathchild
07-24-2009, 08:35
Зависи от годините. Но ще гледам още преди това да сме обяснили всичко за наркотици, алкохол и цигари.

ItalianMafia
07-24-2009, 08:49
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?

YakUZa777
07-24-2009, 09:49
Отново ще се намеся, но на един фр. баща му, му гледа цигарите и му вика кентче а ? И нищо друго.

MaLty
07-24-2009, 10:34
Ем прибирала съм се пияна и майка ми само ми вика "Що гледаш стерео?" 8-) Като разбра че пуша ми каза да ги спра и след 1 седмица ми намери цигарите и бях наказана :D Иначе рано ми е да мисля за тфа ии мнението ми 100 % ще се промени до тогава ама мисля че зависи от годините..

kalpazanka
07-24-2009, 12:18
Зависи от годините. Но ще гледам още преди това да сме обяснили всичко за наркотици, алкохол и цигари.
Абсолютно същото отношение имам по темата. :)
С наказания и бой далеч не се стига.

selens
07-24-2009, 15:15
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)

lipstik
07-24-2009, 15:18
Ще се погрижа никога да не му минава през ума да посегне към цигара или алкохол,защото после много ще съжалява...Аз боклуци в къщата си няма да търпя!

ItalianMafia
07-24-2009, 19:59
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)
Направи разликата между примирение и одобрение, мила..
И аз ако пуша, естественот родителите ми няма да го одобрят, но след като нямат друг избор ще се примирят с това.. Сий дъ тълковен речник и си напъни мозъчето да схванеш разликата между горе цитираните две думички .. Не е толкова трудно ..

danger2442
07-24-2009, 22:50
еми за алкохола родителите ми казват просто да не прекалявам.за цигарите казват недеи заради асмата.за наркотиците ако случаино пробваш кажи да ти помогнем да не продължаваш. 8)

plmn
07-25-2009, 00:01
не съм майка, евентуално един ден ще съм баща..
по-добре да му шибна 2-3 шамара и да ме намрази за известно време, да се стресне, да се осъзнае.. отколкото да кима и да гледа умно и да си казва на ум 'писна ми да ти слушам глупостите аре млъквай' и като излезе пак да направи същите глупости..

selens
07-25-2009, 07:33
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)
Направи разликата между примирение и одобрение, мила..
И аз ако пуша, естественот родителите ми няма да го одобрят, но след като нямат друг избор ще се примирят с това.. Сий дъ тълковен речник и си напъни мозъчето да схванеш разликата между горе цитираните две думички .. Не е толкова трудно ..
Айде само не ми казвай какво да правя :lol: 8-)

Ilikeliljon
07-25-2009, 11:39
Някой замислял ли се е, че когато детето вече се прибере вкъщи пияно, момента явно е бил изпуснат. И че е трябвало методично да се действа през времето по тези въпроси. :) :)

vampirekiss
07-25-2009, 13:24
Ще си поговорим на дълго и широко за тези неща.

ItalianMafia
07-26-2009, 14:16
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)
Направи разликата между примирение и одобрение, мила..
И аз ако пуша, естественот родителите ми няма да го одобрят, но след като нямат друг избор ще се примирят с това.. Сий дъ тълковен речник и си напъни мозъчето да схванеш разликата между горе цитираните две думички .. Не е толкова трудно ..
Айде само не ми казвай какво да правя :lol: 8-)
Я пак, я пак.. :shock: Даже и иронията не различаваш.. Злее злеее :razz:

selens
07-26-2009, 17:08
Може да спреш със спама,не си интересна 8-) темата е към младите мами на форума и другите които имат някакво мнение по въпроса а не за твоите тъпи забележки това,че мнението ми не съвпада с твоето не значи,че съм зле. :?

Айде със здраве

slaveto1989
07-26-2009, 17:49
Може да спреш със спама,не си интересна 8-) темата е към младите мами на форума и другите които имат някакво мнение по въпроса а не за твоите тъпи забележки това,че мнението ми не съвпада с твоето не значи,че съм зле. :?

Айде със здравене виждам защо ТИ трябва да пишеш тук при положението,че повечето от мненията ти са от типа на (+1)

Когато една безгласна буква се обади,нищо смислено не излиза :wink:

ItalianMafia
07-26-2009, 17:50
selens, ти си по-тъпа от колкото си мислех..
Не съм изказвала неодобрение към мнението ти, а просто подчертах, че както и да реагира един родител никога няма да одобри това, че детето му пуши или пие.. Толкова ли си задръстена, че да не можеш да го схванеш ?

selens
07-26-2009, 18:59
Пфф сеедно ми пука,какво мислите вие за мен :razz: 8-) Аз спирам със спама ;-) :)

slaveto1989
07-27-2009, 09:45
Пфф сеедно ми пука,какво мислите вие за мен :razz: 8-) Аз спирам със спама ;-) :) Най-лесно е да кажеш това,помисли си дали само двете обаче мислим,че си повърхностна. Ти работиш доста добре по затвърдяването на тази представа.

Nakadah
07-27-2009, 16:25
тва че е селенс е тъпа е тъпа
ма защо подяволите трябва да спамите темата...
то верно е неква тъпа
като тъпа я е направила
ма пак...

YakUZa777
07-27-2009, 16:31
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш

slaveto1989
07-27-2009, 22:55
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш А аз не виждам защо трябва да се пускат малоумни теми извън кофата. Тя пренесе кофаджийския манталитет по разделите,тъй като спря да пише в кофата. Това ме дразни. Заради това я нападам.

За мненията и следенето ще си замълча... все пак щом го отричаш след всеки мой пост,има нещо,не мислиш ли ? :)

YakUZa777
07-27-2009, 23:00
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш А аз не виждам защо трябва да се пускат малоумни теми извън кофата. Тя пренесе кофаджийския манталитет по разделите,тъй като спря да пише в кофата. Това ме дразни. Заради това я нападам.

За мненията и следенето ще си замълча... все пак щом го отричаш след всеки мой пост,има нещо,не мислиш ли ? :)
Защо да е безсмислена темата ? Вие буквално почнахте с тъпа и т.н.. И аз спрях да пиша само в кофата и раздела за пълнолетни, преди 3-4 дена, защото просто в кофата, се напълни с прекалено идиотски теми от типа мен харесвате ли ме ...
Просто така ти засякох мнението.

slaveto1989
07-28-2009, 04:09
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш А аз не виждам защо трябва да се пускат малоумни теми извън кофата. Тя пренесе кофаджийския манталитет по разделите,тъй като спря да пише в кофата. Това ме дразни. Заради това я нападам.

За мненията и следенето ще си замълча... все пак щом го отричаш след всеки мой пост,има нещо,не мислиш ли ? :)
Защо да е безсмислена темата ? Вие буквално почнахте с тъпа и т.н.. И аз спрях да пиша само в кофата и раздела за пълнолетни, преди 3-4 дена, защото просто в кофата, се напълни с прекалено идиотски теми от типа мен харесвате ли ме ...
Просто така ти засякох мнението. Темата за мен,пак повтарям е абсолютно лишена от смисъл. Тук не трябва да пишат 16 годишни неосъзнати .....пуберки ,а по-зрели потребителки. И ако пренебрегнем това което казах,нека поне темите които пускат да не са глупави...Кой нормален родител би толерирал пушенето на детето си.


А мнението ми за потребителката и това,че съм я нарекла тъпа,повярвай ми,не се гради само на тая тема.


Няма нищо лошо да се махнеш от кофата,понякога и аз го правя. :)

За следенето-да приемем,че съм грешала...

Лека сутрин ти желая. :)

selens
07-28-2009, 07:58
Темата е как бихте реагирали а не толкова одобрявате ли,то едва ли някой би одобрил де но аз и такави хора съм виждала,не такива които се примиряват а такива които им казват че нямало лошо в това да се пуши и,че щом всички го правят и те да го правят,нямало лошо. 8-) но какво ли се обеснявам,като не ти харесва темата не пиши просто а относно защо не пиша в кофата си е мой личен избор. 8-)

Wrathchild
07-28-2009, 09:59
selens, осъзнаваш ли, че в 5 реда каза нещо, което можеше да кажеш с 5 думи?

selens
07-28-2009, 10:29
selens, осъзнаваш ли, че в 5 реда каза нещо, което можеше да кажеш с 5 думи?
Написала съм го в 9 часа сутринта,ти кво очакваш :D

YakUZa777
07-28-2009, 10:39
Славето89, някой могат да забременеят и на 16-17 имаме ги такива тука, мислиш ли, че форума е пълен с млади майки ...
Както и да е и аз ти желая лек ден.

slaveto1989
07-28-2009, 11:01
Темата е как бихте реагирали а не толкова одобрявате ли,то едва ли някой би одобрил де но аз и такави хора съм виждала,не такива които се примиряват а такива които им казват че нямало лошо в това да се пуши и,че щом всички го правят и те да го правят,нямало лошо. 8-) но какво ли се обеснявам,като не ти харесва темата не пиши просто а относно защо не пиша в кофата си е мой личен избор. 8-) Явно тука гледните ни точки се разминават кардинално....Както и да е. Мен ме дразни,че половината от постовете ти се състоят в плюсчета и емотки. За мене това не е изказване на позиция. Многократно съм го повтаряла. Ако имаш да кажеш нещо-пишеш го. Ако не -подминаваш темата. Просто е . :wink:

YakUZa777
07-28-2009, 11:19
Отново ще се намеся, за 1337 път в твой спор, но просто не приемам някой да твърди едно за някой, а той да е кажи речи същия... И ти имаш страшно много мнения от типа "дума + емотинка"...

slaveto1989
07-28-2009, 12:20
Отново ще се намеся, за 1337 път в твой спор, но просто не приемам някой да твърди едно за някой, а той да е кажи речи същия... И ти имаш страшно много мнения от типа "дума + емотинка"... говорим за мнения САМО с емотиконки или с плюсчета,не говорим за написано нещо :wink: Съжалявам,че не си ме разбрал.

psychopath
07-28-2009, 23:31
Може да спреш със спама,не си интересна 8-) темата е към младите мами на форума и другите които имат някакво мнение по въпроса а не за твоите тъпи забележки това,че мнението ми не съвпада с твоето не значи,че съм зле. :?

Айде със здравене виждам защо ТИ трябва да пишеш тук при положението,че повечето от мненията ти са от типа на (+1)

Когато една безгласна буква се обади,нищо смислено не излиза :wink:Каза адвокатката на дупнищката интелектуалка...cheers.
Много жалки сте и 2те...доказхте го многократно.

но какво да искам от човек, който пише средно по 260 мнения на ден и цикли 24/7 в тоя форум...за да се заяжда наляво и надясно...
а защо продължава да го прави само тя си знае?
може би адвокатката й не е достатъчно умна, за да й каже, че е удачно да престане да пише абсолютно малоумни постове.
ако не е спам, ще е жлъчен (едит: менструален) коментар за някой юзър. :)



по темата: гласувах "нещо друго" :)

psychopath
07-28-2009, 23:34
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш А аз не виждам защо трябва да се пускат малоумни теми извън кофата. Тя пренесе кофаджийския манталитет по разделите,тъй като спря да пише в кофата. Това ме дразни. Заради това я нападам.

За мненията и следенето ще си замълча... все пак щом го отричаш след всеки мой пост,има нещо,не мислиш ли ? :)
Защо да е безсмислена темата ? Вие буквално почнахте с тъпа и т.н.. И аз спрях да пиша само в кофата и раздела за пълнолетни, преди 3-4 дена, защото просто в кофата, се напълни с прекалено идиотски теми от типа мен харесвате ли ме ...
Просто така ти засякох мнението. Темата за мен,пак повтарям е абсолютно лишена от смисъл. Тук не трябва да пишат 16 годишни неосъзнати .....пуберки ,а по-зрели потребителки. И ако пренебрегнем това което казах,нека поне темите които пускат да не са глупави...Кой нормален родител би толерирал пушенето на детето си.


А мнението ми за потребителката и това,че съм я нарекла тъпа,повярвай ми,не се гради само на тая тема.


Няма нищо лошо да се махнеш от кофата,понякога и аз го правя. :)

За следенето-да приемем,че съм грешала...

Лека сутрин ти желая. :) ти в позицията на каква се изказваш?
20-годишна без личен живот, ходеща по гъза на друга още по-елементарна и злобна.

Знам, че не е лесно да се живее живот изпълнен с омраза и мензис, но какво са ви виновни другите? :)

selens
07-29-2009, 01:23
Някой по-добре да заключи темата или да махне спама,че е достатъчно осрата вече :D

ItalianMafia
07-29-2009, 04:09
Някой по-добре да заключи темата или да махне спама,че е достатъчно осрата вече :D
:razz: :razz: :razz:
Еми:

тва че е селенс е тъпа е тъпа

По темата: Не знам защо го направихте такъв проблем.. Просто казах на авторката, че е изключително неадекватно (да не използвам друга дума) да твърди, че един родител би ОДОБРИЛ това, че детето му пие и/или пуши.. Вместо да се замислите над думите ми и да вникнете в проблема вие продължавате да се разправяте..

selens
07-29-2009, 11:01
Някой по-добре да заключи темата или да махне спама,че е достатъчно осрата вече :D
:razz: :razz: :razz:
Еми:

тва че е селенс е тъпа е тъпа

По темата: Не знам защо го направихте такъв проблем.. Просто казах на авторката, че е изключително неадекватно (да не използвам друга дума) да твърди, че един родител би ОДОБРИЛ това, че детето му пие и/или пуши.. Вместо да се замислите над думите ми и да вникнете в проблема вие продължавате да се разправяте..
Аз пък ти казвам че не ми пука за ТВОЕТО МНЕНИЕ КАТО НЕ ТИ Е ХАРЕСАЛА ТЕМАТА НЕ ПИШИ БЕ,ОМГ 8-) но както и да е,темата не става вече и е по-добре някой да я заключи или за махне спама.

И Лина разбрах те какво искаш да кажеш отдавна(въпроса ми е зададен малко неправилно,въпреки че аз съм виждала родител който подкрепя детето си че пуши и не примирява а подкрепя колкото и нелепо да звучи и такива хора има и затова аз направих темата) вече може да спреш СПАМА,и да лишиш темата от твои бъдещи мнения.

Приятен ден 8-)

slaveto1989
07-29-2009, 11:11
Аз не виждам защо обиждате момичето...
Едит: Славето89 не ти следя мненията, ако това си мислиш А аз не виждам защо трябва да се пускат малоумни теми извън кофата. Тя пренесе кофаджийския манталитет по разделите,тъй като спря да пише в кофата. Това ме дразни. Заради това я нападам.

За мненията и следенето ще си замълча... все пак щом го отричаш след всеки мой пост,има нещо,не мислиш ли ? :)
Защо да е безсмислена темата ? Вие буквално почнахте с тъпа и т.н.. И аз спрях да пиша само в кофата и раздела за пълнолетни, преди 3-4 дена, защото просто в кофата, се напълни с прекалено идиотски теми от типа мен харесвате ли ме ...
Просто така ти засякох мнението. Темата за мен,пак повтарям е абсолютно лишена от смисъл. Тук не трябва да пишат 16 годишни неосъзнати .....пуберки ,а по-зрели потребителки. И ако пренебрегнем това което казах,нека поне темите които пускат да не са глупави...Кой нормален родител би толерирал пушенето на детето си.


А мнението ми за потребителката и това,че съм я нарекла тъпа,повярвай ми,не се гради само на тая тема.


Няма нищо лошо да се махнеш от кофата,понякога и аз го правя. :)

За следенето-да приемем,че съм грешала...

Лека сутрин ти желая. :) ти в позицията на каква се изказваш?
20-годишна без личен живот, ходеща по гъза на друга още по-елементарна и злобна.

Знам, че не е лесно да се живее живот изпълнен с омраза и мензис, но какво са ви виновни другите? :) Тва за личния живот се изтърка,дай нещо друго. И все пак не аз си измислих гадже за да запълня празнотата от липсващ такъв.

Не мисля да коментирам все по-гнусните ти обиди по адрес на двете ни. Пропадаш... да обиждаш във форум хора,казващи ти истината в очите,е меко казано глупаво...
Щом си големия пич-подмини ни,нали по твойте думи сме прости.

И все пак не ние се месим в твойте спорове и в твойте теми при всеки удобен момент.

Нямам намерение да си чешам езиците с тебе...
Банален си.
:)

psychopath
07-29-2009, 11:32
Чешете си нещо друго...
повече няма да спамя, то бива да си малоумен, ама вие сте някакви патологични случаи.

slaveto1989
07-29-2009, 11:37
Чешете си нещо друго...
повече няма да спамя, то бива да си малоумен, ама вие сте някакви патологични случаи. Вяло :)

selens
07-29-2009, 11:44
"Пропадаш... да обиждаш във форум хора,казващи ти истината в очите,е меко казано глупаво... "

Ква истина,като дори не го познаваш :? 8-)

slaveto1989
07-29-2009, 11:46
"Пропадаш... да обиждаш във форум хора,казващи ти истината в очите,е меко казано глупаво... "

Ква истина,като дори не го познаваш :? 8-) познавам форумния му лик :)

TheLastAngel
08-01-2009, 02:33
Зависи на колко е и какво му е пиянството. Ако е започнал/а да пуши няма как да я спра. Ще се крие и пак ще го прави.

Не мисля че с наказания и бой ще се оправят нещата. Не искам скоро да ставам мама .. когато му дойде времето ще помисля.
Бих се консултирала с психолог ... колкото и да е смешно за някои.Мисля ,че той би се спрвил по-добре от точилаката (примерно) :)

woo
08-01-2009, 11:27
насилието не е решение .. бих обяснила че това което прави не е най добро но натам да се оправя само .. в 1 момент ще разбере че това което прави не е добро .. макар че вече може и да е късно ...

8992LIGHTER
08-01-2009, 13:15
Ще си поговоря с детето ...щото и да го потроша :razz: то пак няма да се спре. Мисля да му обясня още от малко че тези неща са вредни...
Ако е момиче и ми се прибере пияна ще съм раздвоена дали да не я запукам още от вратата или да я оставя да се наспи и на сутринта да проведа един дълъг разговор с нея. Все пак за момче е по приемливо да пие и пуши. 8-)

therichbitch
08-06-2009, 23:14
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)
не е одобрение, а примирение ;)

ellikok
08-07-2009, 13:57
оо нз,може би ще го накажа

fifinkathefreak
08-11-2009, 00:58
Нашите никога не са ми говорили неща от сорта на "Не вземай наркотици", "Не пий" или нещо подобно.

От както станах на 17 започнах да харесвам вкуса на бирата,но никога не ми е правен проблем.Прибирала съм се пияна,но никой не е разбирал.

Извода е - до човека си е,не до компанията.Била съм в компания изцяло на пушачи,напиващи се в събота вечер и завършвайки вечерта с който им падне (в 7 клас),но това не ме е превърнало в техни копия.Всичко е до човека.Всеки може да се напие - не е проблем,ако не е перманентно.Винаги давам изпитателни срокове,без да го оповестявам.Има ефект.

Nadelina
08-24-2009, 11:11
Прави ми неприятно впечатление, че в последно време форума се напълни с много спамене по темите, много обиди, осъждания за каквито и да било малки неща, нападки и т.н. - абсолютно ненужни неща. Мислех, че сме тук, за да си помагаме, а не за да се нараняваме и сипем сол наляво и надясно.

По темата искам да кажа, че ще се постарая да се въздържам до максимум от биене и скандали с децата ми. Родителите ми направиха грешката да ме възпитават с много караници, наказания, забрани и обиждания от всякакъв тип. Накараха ме да се почувствам нежелана, а това е най-лошото нещо, което може да си помисли едно дете. Подчертавам - никога не съм пила преди, нито съм пушела, не съм курвентийствала и т.н. И не, че това е бил начина, дори да съм го правела. Разговора е в основата на всичко, единственото ми желание е да успея да спечеля доверието на децата си, успея ли - всичко ще си дойде на мястото.

cherinka
08-25-2009, 23:03
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
А как леля ми си пуши със дъщеря си,тва не е ли ододбрение да пушиш заедно със 15 годишната си дъщеря??? 8-)
Не се хили така тъпо и изобщо не си мисли, че си права.
Цигарите не са божи дар, че всеки един родител да се възхищава, че детето му пуши.
Нима не знаеш, че когато поствяш граници и забраняваш дадено нещо, човека на когото поставяш тия граници се отдалечава от теб, а няма по-болезнено нещо от това детето ти да се отдалечи от теб.

Вече ако си неспособен да отдалечиш детето си от тези вредни неща, тогава идва момента, в който се примиряваш и щеш, нещеш работиш и даваш пари на шибаното си неблагодарно дете за алкохол и цигари, че даже и сядаш на една маса да пиеш и пушеш с него.

cherinka
08-25-2009, 23:05
Зависи на колко е и какво му е пиянството. Ако е започнал/а да пуши няма как да я спра. Ще се крие и пак ще го прави.

Не мисля че с наказания и бой ще се оправят нещата. Не искам скоро да ставам мама .. когато му дойде времето ще помисля.
Бих се консултирала с психолог ... колкото и да е смешно за някои.Мисля ,че той би се спрвил по-добре от точилаката (примерно) :)
Ако мислиш да водиш детето си по психолози, въобще не ставай родител!
Сама ако не се справяш с него, за какво ти е?
Ти ли ще го учиш, ти ли ще го възпитаваш, ти ли ще се грижиш за него или някой друг?

Jeuelle
08-25-2009, 23:10
Ако е момиче и на 13-14-15 се прибере пияно , ще го спукам от бой.
Майка да удря дъщеря си е в рамките на нормалното .

iiirish
09-14-2009, 08:26
Честно казано колкото и да се поставям в положението, което описа авторката, някак си знам, че ако сега кажа, че ще направя едно, то тогава ще направя нещо съвсем различно. Колкото и да мислим и преценяваме сега, това не може да се сравни с действителната ситуация. Може би не бих удряла шамари, нито бих предприемала наказания. От опит, който са ми прилагали моите родители знам, че нито боя, нито конското помага, до тогава докато не накараш детето само да се осъди за постъпката си. Имало е моменти, когато съм предпочитала един шамар, пред това някой от родителите ми да не ме поглежда, или пред един празен поглед. Но все пак всичко е до детето, ако то няма някъде вътре в себе си чувството наречено морал, то няма да се трогне от нищо.

deni4eto
09-15-2009, 19:19
На повечето приятелки ,които пушат родителите им знаят и само им казват да не пушат пред тях.Вярно по на 18 сме,няма какво толкова да ни кажат и направят,но да виждам момичета по на 14 - 15 години и да пушат с майките си не го приемам!!!!
не мога и да приема това че на 14 - 15 години изобщо някой пуши!! животът средно е около 70 години,а ние още на 15-та се тровим..някак нереално и неестествено ми звучи...
не че като съм била на 15 години не сам пробвала и аз,но едно е да пробваш от интерес и от пубертетски глупости,друго е да си купуваш кутия цигари през два дни
нашите са твърдо против цигарите,а за алкохола нищо не ми казват,защото знаят че не пия много и ако пия не са наливам и не правя простотии- иначе са ми казвали да внимавам какво ми сипват и какво смесвам
А пък за моето дете- незнам предполагам ,че от по- рано ще сме си говорили за тези неща,а и да не сме няма да го бия :)може да се скарам,но не и да го бия

bilqnavod
10-16-2009, 21:49
О ми нз най вероятно ще поговоря с детето и ще се опитаме да решим проблема като големи хора

lincheto0o
10-17-2009, 08:33
абе ще говоя с нег0 .. ак0 няма ефектт ще предприема вече по сериозни меркии :x :(

moneycomeme
10-21-2009, 08:06
Съвсем наскоро ми се наложи да разбера как моите родители ще реагират......Лятото на едно събиране се напих,обаче наистина стабилно(много е грозно момичетаа не правете като мен)...Наложило се приятелите да ме приберат до вкъщи,защото не съм спирала да повръщам...Прибрала съм се и съм се проаснала на земята и съм се стиснала за корема и татко само дето не отка4ил.....държала съм се така все едно някой ме е наръгал... :grin: Сега ми е смешно,ама тогава не ми е било...Та нашите като разбрали каква е работата ме сложили да спя и вечерта се редували кой да ми държи легена,като се събудя да ...връщам...Измъчила съм ги цяла вечер накрая съм повръщала до кръв и нашите вече мислили да ме закарат в болницата, но към 8 сутринта вече си спомням като отидох сама до тоалетана,бях безумно гладна,хапнах,естствено пак повърнах и се чудих какво става...После легнах и пак умрях на леглото и съм спала сигурно 10 4аса..Когато се събудих и татко ми разказа какво е станало ми беше трудно даже да ги погледна в очите и помислих,че съм им изгубила доверието..така де на татко,с майка не се разбирам...Той не ме убиди,не ме наказа,не ме гледаше укорително..прегърна ме и ме помоли този инцидент да не се случва повече и че на всеки му се е случвало.. ..Същата вечер отидох на дискотека и като се върнах и майка и татко ме чакаха будни :-D :D ...обаче повече дори не близвам алкохол,не само зареди себе си,не искам да тормозя с детски изпълнения и нашите.. :) Така де не се гордея с историята,дори се чудех дали да я напиша,но се гордея с нашите...Не са перфектните родители,но ми харесва,че ми дават свободата да греша и сама да разбирам как стоят нещата...И най-важното е че все още им имам доверието на баща ми.. :)

moneycomeme
10-21-2009, 08:12
Иначе аз бих се държала по същият начин..не се сещам за по-възпитателно поведение и в същото време детето да се чувства разбирано и обичано,въпреки грешките..Видях изказване от сорта на ,,Аз боклуци в къщата си не искам,, Мацка,не вярвам,че не ти се е случвало да се издъниш понякога :) Ако е инцидентно,това не значи че си боклук.. :)

bojilow
10-22-2009, 21:10
Бихте ли одобрили,ако детето ви пие или пуши?

Ти нормална ли си ?? :shock:
Да попитам пак - ти НОРМАЛНА ли си ????
Коя майка или кой баща на тоя свят би одобрил детето му да пуши????
ПРедставям си някой родител как казва на дете си: *Напивай се, пуши си, толкова е хубаво!* ??? :x :?
Извинявай много в съседния блок има едно момче, 96 набор е .. Седи пред входа му с баща му пие бира и пуши..
Според техните е по-добре да не се крие, докато пуши или пие..
За тях това е правилното, а относно него, той е буклук.. :(

А аз като родител, ще гледам да възпитам детето си така, че да не си помисля за тези неща..
По-красиво е да си един добър спортист, отколкото един тъп, прост пушач, а ако случайно пропуши или пропие - бой!

Wrathchild
10-23-2009, 21:55
Точно заради максимата с боя, доста от пушещите тийнейджъри се крият.
Ако е на 13-14, не бих реагирала кой знае колко добре... но няма да очаквам и да спре само заради мен. Някак би било глупаво да смятам, че ще разполагам с тялото на детето си, докато свят светува.

princesata93
11-10-2009, 10:42
Ако е момче ще си поговоря с него,а ако ми отвори уста бих му ударила един силен шамар....Ако е момиче ще я накажа и ще я лиша от любимите и неща..Ще поговоря с нея след наказанието...НИКОГА не бих я ударила,защото момичетата са най-скъъпото нещо за една майка
:-D

Wrathchild
11-10-2009, 14:34
Грешиш. Майките (поне някои) повече милеят за момченцата си.
А пък и когато имаш деца, ще видиш, че и двете ще са ти скъпи.

princesata93
11-10-2009, 17:36
Грешиш. Майките (поне някои) повече милеят за момченцата си.
А пък и когато имаш деца, ще видиш, че и двете ще са ти скъпи.
да така е каквото и да е,ккогато го вземмеш на ръце за първи път тръпката е голяма и не може да не се разплача,и не само аз а и всяка друга майка

DarityGirl
12-05-2009, 13:19
ще се опитам да поговорим.шамари,наказания ,те не помагат защото забранения плод е най-сладък и детето ще продължи с лошите навици скришум.

sexita
12-06-2009, 10:43
Разговори още от много ранна възраст...
Много по лесно е да предотвратиш пропадането на детето си отколкото да го вразумиш после....
Но си е до човек. Всички в къщи пушат, приятелките ми също, но аз не пропуших защото така реших аз! Не мама, не тати...
Сега наперените ми дружки станаха на по 20 и се мъчат да спрат да пушат, но... :?

nicolepcd
04-03-2010, 17:51
Зависи от пола и от годините на детето.

darrie
05-11-2010, 19:42
Зависи от годините. Но ще гледам още преди това да сме обяснили всичко за наркотици, алкохол и цигари.
Абсолютно същото отношение имам по темата. :)
С наказания и бой далеч не се стига.

+
То се започва от малък. Ако тогава не съумееш да го вразомиш после к'вото и да правиш няма да стане. :?

Hayashi
06-01-2010, 20:33
Ако детето е ми е малко 13-14-15 сигурно първо би яло бой ако разбера (особено за пушенето се съмнявам силно да не го усетя и с 200 парфюма да се залееш за непушача си вони) и после сигурно ще водим дълъг и сериозен разговор как това се забранява. Може да не го спре напълно, но със сигурност ще ограничи по-малко от колкото "Хайде, на мама да пушим заедно на терасата". Ако е малко по-голямо 16-17-18 и нагоре сигурно тая беседа вече ще сме я провели и въпреки всичко ще настоявам пред мен да не се пуши и да няма пиянски изпълнения най-малкото от уважение.

viqnkababyy
06-21-2010, 12:38
То си зависи от детето.
Първо ще опитам да поговоря с него.

SunSetBeach
06-26-2010, 18:48
не съм чела коментарите,но например преди няколко седмици с майка ми си говорехме и тя каза,че дори и да пуша,тя няма как да ме спре ,защото не ми ходи постоянно след гъза за пиенето-не е хубаво всяка ве4ер да пиеш и особено да се напиваш , ама тва 4е си пийваш отвреме на време мисля,4е всеки родител го знае ама също знае 4е всеки тийн тва го прави и няма нищо лошо-напимер има други работи които са много по вредни от 1 бира ... :):)

Jessie
08-17-2010, 14:36
Чак да го бия, не. Но ще го лиша от компютър и телефон, например. От храна и пари - не. Но пари в такива количества, че да не му стигат да цигари и алкохол.

TheNewReligion
09-27-2010, 14:51
Не одобрявам боя и наказанията като "възпитателни методи". За боя съм съгласна да се прилага до 7 годишна възраст максимум и то в най-лека форма, нататък е безпредметно. Преди тея неща да се случат, ще се погрижа да познавам детето си възможно най-добре, а ако ме постави пред свършен факт вече, ще си спомня какво съм правела аз на неговата възраст и как е реагирала майка ми.

ladykeisy
10-09-2010, 12:59
Възпитателните периоди не трябва да се изпускат при децата, но в никакъв случай начин на възпитание не трябва да е боя или наказанието. Трябва да си приятел с детето си, а не то да ти има страх, но да се крие и да прави всичко напук.Трябва да споделя всичко с теб и да не го е страх, че ще го набиеш или лишиш от нещо. Просто да се изправи пред теб и да каже "Мамо/тате, аз направих еди какво си". Естествено мама или тате трябва да обяснят, че не е правилно и не е хубаво и при правилен подход да го накараш да спре да го прави.

YouDontKnowMe
10-09-2010, 16:04
Разбира се, че ако се случи 1-2 пъти ще поговорим и ще се разберем.
Ако пие, значи нещо не е в ред и ще пробваме да го изгладим.
Не знам, ако е пълен/лна отличник/чка , ако си учи - няма да го закачам, стига да не започне да си вреди на здравето.
Не знам, методите за възпитание, на които съм привърженик нямат много приложение май.
Залагам на образованието, на науката . Ако едно дете от малко е запознато с вредите от алкохола и цигарите (което включва пускане на клипчета с гадно съдържание) трябва да има много сериозна причина да започне да пуши/пие. А се надявам моето да няма такава.
Така де, не мисля, че ще ми се случи такова нещо, пък и да пробва, каквото и да прави - аз ще съм дала цялата информация за вредата, то да прави каквото прецени за добре.
И аз съм пушила, и аз съм пиела, и трева съм пушила.
Надявам се като родител да си спомня колко и на мен ми е било мерак да пробвам.

SchizoRat
12-24-2010, 01:37
Разбира се, че ако се случи 1-2 пъти ще поговорим и ще се разберем.
Ако пие, значи нещо не е в ред и ще пробваме да го изгладим.
Не знам, ако е пълен/лна отличник/чка , ако си учи - няма да го закачам, стига да не започне да си вреди на здравето.
Не знам, методите за възпитание, на които съм привърженик нямат много приложение май.
Залагам на образованието, на науката . Ако едно дете от малко е запознато с вредите от алкохола и цигарите (което включва пускане на клипчета с гадно съдържание) трябва да има много сериозна причина да започне да пуши/пие. А се надявам моето да няма такава.
Така де, не мисля, че ще ми се случи такова нещо, пък и да пробва, каквото и да прави - аз ще съм дала цялата информация за вредата, то да прави каквото прецени за добре.
И аз съм пушила, и аз съм пиела, и трева съм пушила.
Надявам се като родител да си спомня колко и на мен ми е било мерак да пробвам.
В грешка си. Инфото помага до някъде. От опит знам.. ако си нежелан и без приятели, ако си сам и нямаш никой дори да имаш най - добрите родители, обкръжението влияе 2 пъти повече. Родителя може да ти е най - добрия приятел и все пак това не стига. Ако си сам ще се побъркаш, това е много по - силно от гадните клипчета. Ако искаш ми вярвай, аз си знам за съжаление. Пък вие си бийте децата - да се крият, че ги е страх от майка и татко...

FataMorgana
12-27-2010, 08:17
Все пак няма да е много малко за да пуши. Сто процента ще съм обяснила колко е важно да си пази здравето и как пушенето е пак един голям разход, и в наше време само простите хора пушат. Което горе долу си е така, много на нашата възраст пушат но моите родители и родителите на приятелите ми които са интелигентни хора не пушат.

След това, ако съм направила всичко по силите си за да ги спра от пушенето и те все пак почнат, какво мога да направя? И аз и вие много добре знаете че лесно ще се скрият, пари ще си намерят и да ги спра, начини винаги има.

За пиенето, мисля че като станат на 14 ще им давам ако искат да пият по една бира по време на вечеря. Мисля че ако знаят че им разрешавам да пият, но в умерени количества е по малко вероятно да излязат да се напият. Пък и да го направят, деца са все пак. Трябва им забавление. Стига да не се качват в колата на някои пиян и да не карат докато са пили и ако са момичета да не се върнат в къщи бременни на 16 години, на дали ще е чак такъв проблем.

SchizoRat
12-27-2010, 11:16
Все пак няма да е много малко за да пуши. Сто процента ще съм обяснила колко е важно да си пази здравето и как пушенето е пак един голям разход, и в наше време само простите хора пушат. Което горе долу си е така, много на нашата възраст пушат но моите родители и родителите на приятелите ми които са интелигентни хора не пушат.

След това, ако съм направила всичко по силите си за да ги спра от пушенето и те все пак почнат, какво мога да направя? И аз и вие много добре знаете че лесно ще се скрият, пари ще си намерят и да ги спра, начини винаги има.

За пиенето, мисля че като станат на 14 ще им давам ако искат да пият по една бира по време на вечеря. Мисля че ако знаят че им разрешавам да пият, но в умерени количества е по малко вероятно да излязат да се напият. Пък и да го направят, деца са все пак. Трябва им забавление. Стига да не се качват в колата на някои пиян и да не карат докато са пили и ако са момичета да не се върнат в къщи бременни на 16 години, на дали ще е чак такъв проблем.
На 14 е много късно. Те на 13 почват да пият, няма да знаят кво е шсе напият и ще паднат някъде на улицата. Според мен от 11-12 годишни трябва да им се дава по малко.

SchizoRat
12-27-2010, 13:52
Възпитателните периоди не трябва да се изпускат при децата, но в никакъв случай начин на възпитание не трябва да е боя или наказанието. Трябва да си приятел с детето си, а не то да ти има страх, но да се крие и да прави всичко напук.Трябва да споделя всичко с теб и да не го е страх, че ще го набиеш или лишиш от нещо. Просто да се изправи пред теб и да каже "Мамо/тате, аз направих еди какво си". Естествено мама или тате трябва да обяснят, че не е правилно и не е хубаво и при правилен подход да го накараш да спре да го прави.
Абсолютно.Но пропускате факта,че повечето деца в тийнейджърските си години най-малко слушат родителите си.Дори да дойде да ти каже -мамо,пуша. или -мамо,пихме,зле ми е,лягам да спя, това не значи,че ще спре да го прави.Никоя майка няма да приеме факта,че детето и пуши и пие,но е по-добре тези неща да се приемат.Много по-добре е дори да седнеш да запалиш една цигара с детето си или да изпиете по едно малко на вечеря,отколкото да се крие, да не знаеш какъв алкохол пие и дали пуши цигари или нещо друго...
Ако всички майки бяха като теб 2/3 от тинейджърите щаха да са по - разумни :) Не напълно, но достатъчно.

SchizoRat
12-27-2010, 14:02
Точно. Най - неприемливият метод е наказанието.. така ако случайно родителя успее до някаква степен да накара детето да прави каквото каже ще е не, защото детето е разбрало, че това ще му навреди, не е хубаво и т.н., а защото мама така каза. Пък мама като я няма, я няма да каже, че не трябва. Но ако му останат в съзнанието думите на родителя, ефектът ще е много по-голям. И естествено - не напълно.

SchizoRat
12-27-2010, 14:10
Да, ама е по - добре мама да знае, то пак да си прави напук.

LostInYourEyes
01-03-2011, 16:06
Без алкохол няма купон...не бих спряла детето...нека да си пие като му е кеф а пък когато прекали и се омаже...следващия път да му мисли ... човек най- добре се учи от грешките си ...... колкото се отнася до цигарите... нека си пуши, там не се меся...колкото и тъпо да звучи е така. Аз лично пуша и са ме хващали не веднъж. Последиците? -ужасяващи... а спряла ли съм? НЕ! :oops: Не казвам, че бих подкрепила а напротив...но в крайна сметка не в тая възраст вече не са малки деца трябва да правят избор и да са самостоятелни до колкото е възможно. :)

monitta
05-19-2011, 13:59
Ще постъпя като майка мми :D незнам как го направи тази жена ,но сега нито пия нито пуша (саммо като видя алкохол и то спиртен ми се гади)

bubkaa93
06-26-2011, 21:49
Не съм майка,но бих реагирала по-следния начин : ще поговоря с детето си ще му купя цигари и алкохол и ще го накарам да пие и пуши пред мен,отколкото да се напива,като свиня и да се излага по улиците. Нали знаете,че забранения плод е най-сладък. ;)

MojoJojo88
06-27-2011, 17:14
Ами като начало бих направила всичко възможно детето ми да не стига до такива излагащи за самото него сцени.
Но, какво да напавя-бих го сложила да си легне. Като се събуди на другата сутрин и е полу-живо от махмурлук, главоболие и кашля като магаре бих поговорила съвсем нормално с него-без обвинения и крясъци.
В крайна сметка, всеки е минал по този път с напивания и цигари и други неща, и когато родителя действа меко, а не със забрани, наказания, заплахи и крясъци, нещата се получават.

mynichka
08-23-2011, 17:47
Ще поговоря единствено- а то вече само ще си реши какво точно да прави. Според мен ако тръгна да забранявам или наказвам, ще го прави напук- защото всички знаем, че забраненото е най- сладко. Е естествено няма да ми е приятно да пуши и пие- но всеки преминава през това. И аз пушех (силно казано 1-2 месеца) просто седнаха поговориха с мен, казаха ми ако сама преценя, че за мен това е добре да продължавам да си пуша, нито са ми се карали, нито нищо и може би точно това, че не са ме наказали или пък спрели джобните ме е накарало сама да се откажа.

xxxReNkAxxx
08-27-2011, 19:42
за първо време ще се опитам да говоря с детето като човек пак ако продължи тогава по сер нерки ще се вземат ...