PDA

View Full Version : Рак и тумор има ли разлика



Kocha
07-23-2009, 18:03
Хора от 2 дена се чудя има ли разлика между рак и тумор дали са различни стадий или нещо такова или са 1 и също нещо

ameli
07-23-2009, 18:14
питай чичко Гугъл

според мен тумора е образувание, а рака е .... абе и аз нз кво е 8-) само знам че е опасно, болезнено и почти винаи се стига до фатален край (ако не се открие навреме)

MP
07-23-2009, 18:15
Ракът е самата болест,а туморът е образование от ракови клетки.

Kocha
07-23-2009, 18:18
мерсаж за светкавичния отговор : ) не питах бат гоогле щото докато търсех вие ми отговорихте : ) лесно и кратко

kalpazanka
07-23-2009, 18:28
Рак се употребява за злокачествените тумори, които метастазират. Тумор е всяко разрастване на тъкан там, където не трябва и допълнително се изследва дали е малигнен или бенигнен.

bishop
07-23-2009, 22:00
Ракът е самата болест,а туморът е образование от ракови клетки.

това е грешно


според мен тумора е образувание, а рака е .... абе и аз нз кво е Cool само знам че е опасно, болезнено и почти винаи се стига до фатален край (ако не се открие навреме)

това също е грешно, лимфомът на хочкин (не съм сиг дали е с ч или с дж) примерно до колкото си спомням се лекува с успеваемост между 70 и 90% според стадия в който е открит (други примери за злокачествени болести които се лекуват с много висока успеваемост включват рака на млечната жлеза, 2 от 3те типа рак на кожата, изключаю меланома, някои др форми на лимфома и тнт.). да не говорим че има някои форми на болестта (ест зависи и от засегнатата тъкан), при които туморът се обявява за малигнен, дмемк рак, обаче човек си живее дълго време с него и в крайна сметка си умира от нещо тотално различно


Рак се употребява за злокачествените тумори, които метастазират. Тумор е всяко разрастване на тъкан там, където не трябва и допълнително се изследва дали е малигнен или бенигнен.

това е вярно

storex
07-24-2009, 00:01
Подсетихте ме за един виц, който днес ми разказаха:
----------------------------------------------------------------------------------
Две блондинки си говорят по женски:
Б1: - А, бе, муцка, ти нали вчера беше на лекар, каква диагноза ти постави?
Б2: - Оле, не мога точно да се сетя, ама си спомням, че беше някво животно, дето беше няква зодия...
Б1: - Коза ли, бе?
Б2: - Оле, не мога да се сетя, наистина... а, да, сетих се - рак!
------------------------------------------------------------------------------------
Иначе Hodgkin си е Ходжкин (lymphogranulomatosis), а това веднага ме подсеща, че един от главните герои в "Дързост и красота" се казва Ridge Forrester, но съм сигурен, че почти всички в България не подозират, че името на героя на български се пише Ридж, а не Рич :)

bebeto_mjei
07-25-2009, 06:56
Хора от 2 дена се чудя има ли разлика между рак и тумор дали са различни стадий или нещо такова или са 1 и също нещоtyrsa4ka..brat =]

redbul2
07-26-2009, 06:52
Туморите може и да не са злокачествени.Тоест да не са ракови.Има и доброкачествени тумори с много бавен растеж и по принцип безобидни,когато не са прекалено големи.