PDA

View Full Version : лична карта



DJEB
07-24-2009, 08:56
Предварително се извинявам ако има такава тема или пък ако темата ми не е за тук,просто ми дайте линк или я преместете :)
... та ,бихте ли ми казали какви документи ми трябват ,за да си изкарам лична карта,къде трябва да отида първо и такива неща,всички подробности ,ако може 8-) ...благодаря предварително :)

DJEB
07-24-2009, 09:04
много ти благодаря :)

chaos_
07-24-2009, 16:44
Да не отварям нова тема,да попитам,колко струва смяна на снимка на лична карта?
И на колко години като станеш е задължително да си я смениш или няма такива неща?
А и при кражба на лична карта,какво се прави,заплаща ли се примерно като при загубена?

DJEB
07-24-2009, 18:18
ами виж в тоя линк дето го даде Battlescarred.Там мисля че мярнах нещо по въпроса ти

SolusChristus
07-24-2009, 19:17
Да не отварям нова тема,да попитам,колко струва смяна на снимка на лична карта?
И на колко години като станеш е задължително да си я смениш или няма такива неща?
А и при кражба на лична карта,какво се прави,заплаща ли се примерно като при загубена?

Да, заплаща се при вадене на нова карта. Снимката се сменя като изтече картата. :)

InloveAgain
07-25-2009, 13:33
Да не отварям нова тема,да попитам,колко струва смяна на снимка на лична карта?
И на колко години като станеш е задължително да си я смениш или няма такива неща?
А и при кражба на лична карта,какво се прави,заплаща ли се примерно като при загубена?

Сега нали се изкарват като станеш на 14 ,а като станеш на 18 вече се вади друга.. и тогава вече и снимката май се сменя.

aloveyou
07-26-2009, 07:39
Да не отварям нова тема,да попитам,колко струва смяна на снимка на лична карта?
И на колко години като станеш е задължително да си я смениш или няма такива неща?
А и при кражба на лична карта,какво се прави,заплаща ли се примерно като при загубена?

Сега нали се изкарват като станеш на 14 ,а като станеш на 18 вече се вади друга.. и тогава вече и снимката май се сменя.

Сега се изкарват на 14,после на 16 и после на 18...

m1nich3t0
08-01-2009, 14:42
Не се вади нова на 16.Личната карта извадена на 14 години важи до 18 години.Ако си я изваждаш на 14 не плащаш нищо.Трябва да я извадиш 1 месец след като си навършил/а годините,иначе ти пишат акт,ако нямаш друг документ за самоличност(пастпорт).Осве да си извадиш снимки трябва да попълниш заявление,но кажи че имаш паспорт(става по-лесно,иначе трябва да вадиш удостоверения и т.н.).Мисля че е това...Дано да съм била полезна :)

heiress
08-02-2009, 00:33
Май ти трябват само мама или тате и акт за раждане.. не помня. :-o

psychopath
08-02-2009, 01:26
Днес като влизахме на стадиона, 1 пич не си носеше личната карта (защото няма такава :D:D) и щяха акт да му пишат 8-)

Относно последния пост, не съм сигурен дали трябва родител, защото един приятел си извади сам. (2мата бяхме) :)

cherinka
08-02-2009, 14:15
Не се вади нова на 16.Личната карта извадена на 14 години важи до 18 години.Ако си я изваждаш на 14 не плащаш нищо.Трябва да я извадиш 1 месец след като си навършил/а годините,иначе ти пишат акт,ако нямаш друг документ за самоличност(пастпорт).Осве да си извадиш снимки трябва да попълниш заявление,но кажи че имаш паспорт(става по-лесно,иначе трябва да вадиш удостоверения и т.н.).Мисля че е това...Дано да съм била полезна :)
Кви глупости говорите. Не се изкарва БАШ първо на 14, после на 18, все едно някакви писани задължителни правила.

Просто е желателно след 14 годишна възраст да си изкараш лична карта, а след 16 - задължително.
Валидността на картата е четири години, демек може да я изкараш на 15г., после чак на 19г. отиваш да си вадиш нова и тва е.

На всякъде се плаща. Все искат парички я за тва, я за онова, я за не знам си ква квитанция, я за не знам си ква бележка, я за не знам си ква услуга...

psychopath, приятеля ти ако е бил 18г.+ тогава значи си е извадил карта сам.

Dundy
08-02-2009, 15:09
Не се вади нова на 16.Личната карта извадена на 14 години важи до 18 години.Ако си я изваждаш на 14 не плащаш нищо.Трябва да я извадиш 1 месец след като си навършил/а годините,иначе ти пишат акт,ако нямаш друг документ за самоличност(пастпорт).Осве да си извадиш снимки трябва да попълниш заявление,но кажи че имаш паспорт(става по-лесно,иначе трябва да вадиш удостоверения и т.н.).Мисля че е това...Дано да съм била полезна :)
Кви глупости говорите. Не се изкарва БАШ първо на 14, после на 18, все едно някакви писани задължителни правила.

Просто е желателно след 14 годишна възраст да си изкараш лична карта, а след 16 - задължително.
Валидността на картата е четири години, демек може да я изкараш на 15г., после чак на 19г. отиваш да си вадиш нова и тва е.

На всякъде се плаща. Все искат парички я за тва, я за онова, я за не знам си ква квитанция, я за не знам си ква бележка, я за не знам си ква услуга...

psychopath, приятеля ти ако е бил 18г.+ тогава значи си е извадил карта сам.
е на мен ми беше съвсем безплатна.Единствено 50 ст. там за некфи листчета които ми трябваха за картата.Глоба не съм сиг дали се плажа и ако да,кога.Само знам,че е безплатно от 14 до 16 годишни

milan4eto
08-02-2009, 15:19
Аз навърших 16 преди 6 месеца някаде, ама още нямам лична карта. Тези дни мисля да ходя да си изкарвам. Като отида в РДВР ще ме глобят ли затова, че не съм си я изкарала на време?

cherinka
08-02-2009, 15:21
Не се вади нова на 16.Личната карта извадена на 14 години важи до 18 години.Ако си я изваждаш на 14 не плащаш нищо.Трябва да я извадиш 1 месец след като си навършил/а годините,иначе ти пишат акт,ако нямаш друг документ за самоличност(пастпорт).Осве да си извадиш снимки трябва да попълниш заявление,но кажи че имаш паспорт(става по-лесно,иначе трябва да вадиш удостоверения и т.н.).Мисля че е това...Дано да съм била полезна :)
Кви глупости говорите. Не се изкарва БАШ първо на 14, после на 18, все едно някакви писани задължителни правила.

Просто е желателно след 14 годишна възраст да си изкараш лична карта, а след 16 - задължително.
Валидността на картата е четири години, демек може да я изкараш на 15г., после чак на 19г. отиваш да си вадиш нова и тва е.

Навсякъде се плаща. Все искат парички я за тва, я за онова, я за не знам си ква квитанция, я за не знам си ква бележка, я за не знам си ква услуга...

psychopath, приятеля ти ако е бил 18г.+ тогава значи си е извадил карта сам.
е на мен ми беше съвсем безплатна.Единствено 50 ст. там за некфи листчета които ми трябваха за картата.Глоба не съм сиг дали се плажа и ако да,кога.Само знам,че е безплатно от 14 до 16 годишни
нищо безплатно на тоя свят не е безплатно. 8-)

SolusChristus
08-02-2009, 15:21
Аз навърших 16 преди 6 месеца някаде, ама още нямам лична карта. Тези дни мисля да ходя да си изкарвам. Като отида в РДВР ще ме глобят ли затова, че не съм си я изкарала на време?

Не.

Evanescense
08-02-2009, 16:01
Лелеееее кви глупости прочетох. Миналия месец хоих си я вадя.
Лична карта се вади до 1 месец след навършване на 14-годишна възраст. Ходи се в дадената обчина, за да се извади удостоверение за постоянен адрес,което се купува от книжарницата, след това в РПУ и това е. ЗАДАЛЖИТЕЛНО с един родител, а може и двамата, както искаш, и се плащат там едни марки за удостоверението, и после още едни глупости, некъде 8-9лв излиза всичко. Носиш си само 2снимка и акт за разждане, а може и удостоверение за постоянен адрес, което се купува от книжарницата, а може и в общината да ти го дадат, зависи. :)

Evanescense
08-02-2009, 16:07
Упс забравих, относно, кога се вади нова лична карта.
Когато ти излезе първата на нея ще пише до кога важи. И 1-2 месеца преди изтичането на срока, отичаш да си извадиш нова, тогава вече може да си смениш снимката.

Dundy
08-02-2009, 16:54
Лелеееее кви глупости прочетох. Миналия месец хоих си я вадя.
Лична карта се вади до 1 месец след навършване на 14-годишна възраст. Ходи се в дадената обчина, за да се извади удостоверение за постоянен адрес,което се купува от книжарницата, след това в РПУ и това е. ЗАДАЛЖИТЕЛНО с един родител, а може и двамата, както искаш, и се плащат там едни марки за удостоверението, и после още едни глупости, некъде 8-9лв излиза всичко. Носиш си само 2снимка и акт за разждане, а може и удостоверение за постоянен адрес, което се купува от книжарницата, а може и в общината да ти го дадат, зависи. :)
не е вярно това за 1 месец след навършване на 14.Аз съм на 15 почти и и аз преди 1 мес си извадих.До 16 не е задължително след това е

Evanescense
08-02-2009, 20:39
Лелеееее кви глупости прочетох. Миналия месец хоих си я вадя.
Лична карта се вади до 1 месец след навършване на 14-годишна възраст. Ходи се в дадената обчина, за да се извади удостоверение за постоянен адрес,което се купува от книжарницата, след това в РПУ и това е. ЗАДАЛЖИТЕЛНО с един родител, а може и двамата, както искаш, и се плащат там едни марки за удостоверението, и после още едни глупости, некъде 8-9лв излиза всичко. Носиш си само 2снимка и акт за разждане, а може и удостоверение за постоянен адрес, което се купува от книжарницата, а може и в общината да ти го дадат, зависи. :)
не е вярно това за 1 месец след навършване на 14.Аз съм на 15 почти и и аз преди 1 мес си извадих.До 16 не е задължително след това е


сестра ми си я извади на 16, попринцип има глоби, тва не значи обаче че зад ще те глобят

KeInEnAmE
08-09-2009, 20:08
abe to nali ve4e i na 14 se vadat az daje imam odi6 u raqnnoto i gotoo