PDA

View Full Version : Лош дъх



Chipsan
07-24-2009, 12:08
Здравейте :)
От известно време на сам имам не особено приятен дъх. Забелязах, че езикът ми е малко по-бял. Като ходих на лекар го питах за това и ми каза, че е нормално това оцветяване на езика.
Скоро излязох малко от софия(за седмица) и така да се каже водих по-здравословен начин на живот - плодове чист въздух и т.н. и дъха ми се пооправи. Проблемът е, че нямам възможност да излизам толкова често от софия, а като съм тук пак си се стремя да не ям много сладко, не пия газирано и т.н.
Та... въпросът ми е има ли някакво лекарство или препарат, който да ми помогне. Мисля да си купя Центрум груп, за да си засиля имунната система и по този начин евентуално да си помогна някак си :)

Поздрави :P

Kocha
07-24-2009, 12:13
: О какво общо има имуната система с хранилката ти :Д аз знам,че пушачите имат лош дъх мий си редовно зъбите и аз имах бял език личната ми каза,че било от недохранване и не до пийване : ) ама се оправих има спрейове за лош дъх ако не се лъжа : )

поздрави

Chipsan
07-24-2009, 12:47
Общо с имунната система има според мен, защото примерно като се разболее човек и му поблеява езика, заради самата болест. И аз примерно ако не съм се доизлекувал от нещо и може заради това да имам беличък език.

Или трябва да спра да гледам House M.D :D

slap2trap
07-24-2009, 12:53
Или трябва да спра да гледам House M.D :D
:D :D :D :D :D

MrUndaztood
07-24-2009, 13:29
"Бялото" по езика не е само от болест.От храна,бактерии,вкусови луковици и т.н

FakeIdentity
07-24-2009, 15:18
Езика ти може да е бял и ако не пиеш достатъчно вода

bebeto_mjei
07-24-2009, 19:57
mi mii si ystata ne samo zybite .. =]

Chipsan
07-24-2009, 20:40
mi mii si ystata ne samo zybite .. =]
Купих си четка, която почиства и езика. Какво имаш предвид под миене на уста, че не съм сигурен какво искаш да кажеш? :)


Ще пробвам тия дни да направя "водна атака" и да видя какъв е резултатът, но силно се съмнявам, че е от това :)

djuki
07-24-2009, 23:39
mi mii si ystata ne samo zybite .. =]
Купих си четка, която почиства и езика. Какво имаш предвид под миене на уста, че не съм сигурен какво искаш да кажеш? :)


Ще пробвам тия дни да направя "водна атака" и да видя какъв е резултатът, но силно се съмнявам, че е от това :)тая четката за езика помага ... аз си взех преди доста време и от тогава само такава си купувам .по често си мии зъбите и почиствай езика и пи и повече вода

bebeto_mjei
07-25-2009, 06:47
mi mii si ystata ne samo zybite .. =]
Купих си четка, която почиства и езика. Какво имаш предвид под миене на уста, че не съм сигурен какво искаш да кажеш? :)


Ще пробвам тия дни да направя "водна атака" и да видя какъв е резултатът, но силно се съмнявам, че е от това :) imam predwid 4e ystata ti ne e izgradena ot zybi i ezik...-byzki i t.n po4istwai wsi4ko powe4e ot 70% myrsotiite sa po byzite...miii zybite si sled wsqko xranene i postoqnno dywki ili sprei4e s teb =] a i nz kakwo ob6to imatgaziranite napitki i neqdeneto na nqkoi raboti s ystata ti..?spored men te ne ti pre4at ..smisul pre4at ti kolkoto i ostanalite xrani taka 4e moje d ane gi spira6

titinkaa
07-25-2009, 07:59
лошия дъх не се дължи само на това какво ядеш,а и на това че може би имаш проблем с зъбите,по-точно говоря за зъбен камък,иди на зъболекар,и ако имаш като ти го махне ще видиш че ще ти се оправи дъха,но трябва и редовно да си миеш зъбите поне 2 пъти на ден

Sttickwitty
07-25-2009, 13:28
Лошия дъх според мен се дължи на нещо със зъбите, но може и да е друго.От нета намерих че от слаба имунна система дъхът миришел на цитон или нещо такова. Незнам колко е вярно. Мий зъбите по - често. И не само зъбите, но и цялата уста.Купи си спрей и дъвка.Можеш да посетиш и зъболекар.
Езикът и на мен ми е така. Докторът ми каза, че е от недохранване. Или пък липса на витамини и слаба имунна система. Пий по-често вода и яж много плодове и зеленчуци. Ако пушиш,откажи цигарите.
П.П Хубаво е, че не пиеш газирано. :-D

Chipsan
07-25-2009, 14:09
Мда...от зъбите е 100%
Аз имам разни проблеми с тях - ще се ходи на зъболекар пак явно :)

Мерси на всички за коментарите и помощта :)

dshiznit
07-25-2009, 14:37
Лошия дъх най-често идва от стомаха. Кат ти е пълен стомаха с боклуци и дъхати ше е на боклуджиска кофа....