PDA

View Full Version : Проблем с Игритее



Boox
07-25-2009, 08:43
Имам един проблем относно игрите. Когато включа някоя игра да играя - през 3 - 4 мин ми заседва самата игра и самата графика се скапва. Това започна да става около 1 - 2 седмици. А преди така нормално си играех. Ненужните процеси ги иключват за да не ми се претоварва компаа също така нямам никакви вируси ... Може ли някой да помогне как да го оправя?

Boox
07-25-2009, 11:00
никой ли няма решение?

Aries
07-25-2009, 11:02
Най-вероятно ти прегрява видео картата.Изтегли си прог. Everest и докато си в игра,виж температурата на процесора и видео картата.

carlos2
07-25-2009, 11:19
Имам един проблем относно игрите. Когато включа някоя игра да играя - през 3 - 4 мин ми заседва самата игра и самата графика се скапва. Това започна да става около 1 - 2 седмици. А преди така нормално си играех. Ненужните процеси ги иключват за да не ми се претоварва компаа също така нямам никакви вируси ... Може ли някой да помогне как да го оправя?

и на мен ми е същото

Boox
07-25-2009, 11:58
градусите в играта и извън играта са еднакви не е от това проблема

vitorio94
07-25-2009, 12:10
изчисти си сички перки на компа може да е спряла някоя или да не охлажда хубаво компа

doomkillerr
07-25-2009, 12:28
градусите в играта и извън играта са еднакви не е от това проблема

И това къде го видя...? 8)

Boox
07-25-2009, 12:34
Everest

doomkillerr
07-25-2009, 12:45
Ами не знам какви игри играеш, но ако е нещо "съвременно" процесора вдига градусите с поне 5-6 и то ако е с хубаво охлаждане разбира се (иначе може и 20+), пък видео картата ги вдига още повече (до 60-70 може да стигне). Препоръчвам ти да отвориш кутията на компютъра и да погледнеш да не би да е спрял някой от вентилаторите - я на процесора, я на видео картата! Почисти хубаво всичко, ако се е напрупало "прах" защото той се явява топлоизолатор, демек може вентилатора да си работи, но не може да охлади през прахта дадения компонент. Сложи си най-новите драйвери за видео картата, защото е възможно и от тях да е проблема... 8)

Aries
07-25-2009, 13:00
градусите в играта и извън играта са еднакви не е от това проблема
Ари е ... ти ли ша кажеш !? Изтегли си евереста и пробвай.Видео картата и процесора най-много прегравят и се получават бъгове в текстурите и графиката на игрите,а понякога следва и рестарт.Ако проблема продължава да се проявява,добра идея е да отвориш кутията и да насочиш един вентилатор кам дъното и най-вече към видео картата.Това до известна степен ще охлажда допълнително.И все пак,хубаво е да чистиш дъното профилактично от праха...

elf4o
07-25-2009, 15:39
Наи добре си смени видеото с някое по ново.