PDA

View Full Version : ПОМОЩ!-възстановяване



booted
07-25-2009, 16:45
можете ли да ми обясните как да възстановя компютъра от бекъп файла който успях сам да си направя
в едни инструкции пишеше че ми трябва буутващо сиди
как да го направя? :-o

elf4o
07-25-2009, 16:49
можете ли да ми обясните как да възстановя компютъра от бекъп файла който успях сам да си направя
в едни инструкции пишеше че ми трябва буутващо сиди
как да го направя? :-o
Бек ъпа с каквото е направен с това ще го ресторнеш ако е акронис с него ако е нортон с него не знам с какво е направен че да ти кажа :)

booted
07-25-2009, 17:16
с акронис е направен ама я обясни как става цялата работа с тва ресторване
мс предв

elf4o
07-25-2009, 17:19
с акронис е направен ама я обясни как става цялата работа с тва ресторване
мс предв
Записваш буут цд на акронис ,буутваш от него зарежда си тои и ще те пита за дисковете или да посочиш къде е бек ъпа тва е сичко лесно е.

booted
07-25-2009, 17:22
ама как да запиша буутващо сиди на акронис :-o

doomkillerr
07-25-2009, 17:23
В менюто на програмата "Acronis - True Image" има опция (tools): "Create Bootable Rescue Media" - тоест бутващо CD-диск!!! Прочети пълното ръководство на програмата на БГ: Ръкодоство за работа с "Аcronis True Image" (http://forums.softvisia.com/index.php?showtopic=99)

Успех... :)

booted
07-25-2009, 18:22
начи опитах restore на компа от програмата,не от буут сидито и почна да зарежда. натиснах cancel и излязох щото и преди така пробвах и нищо не стана обаче тоя път като включа компа ми излиза само мигаща долна черта и нищо не се включва!!!! сега пиша от лаптопа
кажете кво да го права, плс!!!

doomkillerr
07-25-2009, 18:32
Ами прекъснал си въстановяването на системата, тоест вече програмата е започнала да презаписва нещата! Няма спасение! Единствено нещо което ти остава е да преинсталираш ОС-то си мисля аз... Ако някой знае повече да пише. :(

booted
07-25-2009, 18:36
ок преди тва направих онова записване на bootcd с програмата acronis true image само че на флашка. сега от флашката записах диск на лаптопа, пуснах го на компа ама само си седи там и нищо не се зарежда :( sos

doomkillerr
07-25-2009, 18:41
ок преди тва направих онова записване на bootcd с програмата acronis true image само че на флашка. сега от флашката записах диск на лаптопа, пуснах го на компа ама само си седи там и нищо не се зарежда :( sos

Ами явно след като си го прехвърлил от флашката на диск се е прецакало нещо и сега не иска да буутне от CD-то?!?! :shock:

Какво можеш да напривиш: Инсталирай си "Acronis - True Image" на лаптопа и запиши отново "Create Bootable Rescue Media". :)

booted
07-25-2009, 18:58
направих го и пак същата работа,просто си седи вътре :o

elf4o
07-25-2009, 19:09
направих го и пак същата работа,просто си седи вътре :o
back upa къде е записан направи си диск цд/двд и от него буутни акрониса толкова е лесно кое не разбираш ?

doomkillerr
07-25-2009, 19:15
направих го и пак същата работа,просто си седи вътре :o

А от Биоса настроено ли е CD-то да е първо буутващо устройство? Ако не си сигурен провери, защото така ми намирисва! :)

booted
07-25-2009, 20:03
направих го и пак същата работа,просто си седи вътре :o
back upa къде е записан направи си диск цд/двд и от него буутни акрониса толкова е лесно кое не разбираш ?
ти като няма да помогнеш що просто не си замълчиш ?

влязох в биоса в настройките и пише че е флопи обаче ми иска парола и без нея не мога да ги сменя
НЯМАМ парола и не съм имал
и не мога да запиша тва на дискета щото на лаптопа имам само сд/двд устройство

doomkillerr
07-25-2009, 20:52
...влязох в биоса в настройките и пише че е флопи обаче ми иска парола и без нея не мога да ги сменя
НЯМАМ парола и не съм имал
и не мога да запиша тва на дискета щото на лаптопа имам само сд/двд устройство

Ами не би трябвало да ти иска парола! Щом иска значи някой е въвел такава... Проблама с паролата може да се реши само и единствено, чрез изваждане на батерииката, която се намира на дъното на компютъра за около 15-тина минути и после пак се постави! Така паролата ще изчезне...

booted
07-25-2009, 21:52
аз не съм слагал явно диска правилно щото се зареди
единствения проблем е че не мога да си направя диск D и имам само C :D

doomkillerr
07-25-2009, 22:18
аз не съм слагал явно диска правилно щото се зареди
единствения проблем е че не мога да си направя диск D и имам само C :D

В какъв смисъл не можеш да си направиш диск D? Харда ли искаш да разделиш или какво? 8)

booted
07-25-2009, 22:22
аз не съм слагал явно диска правилно щото се зареди
единствения проблем е че не мога да си направя диск D и имам само C :D

В какъв смисъл не можеш да си направиш диск D? Харда ли искаш да разделиш или какво? 8)
мисля че да
вмомента имам само диск C, D просто не съществува 8-) паметта не е разпределена на два диска а само на C
с други думи не мога да го кажа