PDA

View Full Version : Прегледи



Nail
07-25-2009, 16:27
Знам, че въпросът ми не е особено умен, но предпочитам да питам, отколкото да си правя сама догадки.
Предстои ми да започна полов живот. Преди това обаче, ми се иска да посетя гинеколог, за да бъда напълно сигурна, че всичко е наред. Освен това бих искала и в началото да не се притеснявам и за нежелана бременност, та ми се искаше да ми предпишат и някакви противозачатъчни - поне докато свикна. Знам, че воденето на постоянен полов живот е отговорност и искам да предотвратя възможни усложнения.
Проблемът е в това, че говорих с майка си, под предлог че имам бяло течение, да ме заведе на гинеколог. Не се получи - тя ми каза, че и личната ми лекарка може да се справи с този проблем.
Та, ако отида без направление и без родител (не съм пълнолетна).. колко горе-долу пари трябва да си приготвя за прегледа и дали изобщо генелокога би го извършил без присъствието на родител.
Благодаря за отговорите!

l0lz
07-25-2009, 16:37
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)

kalpazanka
07-25-2009, 16:42
Приготви за прегледа 20-40 лв.

Ufff
07-25-2009, 16:45
Най-добре направо звъни в болницата/клиниката, която избереш и питай за цената на прегледа. Най-вероятно няма да е много, защото на тебе няма какво толкова да ти гледат или изследват.
И не че нещо, ама майка ти направо... :shock: :shock:

saygoodnight
07-25-2009, 17:10
кво речи ? ти на колко сии авторке драга? /нито те обиждам нито нищо не вземай това мнение като обида просто питам :) /

Xitap
07-25-2009, 20:25
Брей, отговорен пубер на хоризонта... ама малко се престараваш, те хората колите не си подготвят така. По принцип отиваш на частен гинеколог (10-30лв) и там ти е всичко жус. Това е. Успех!

rapitof
07-25-2009, 20:52
Е как пък майка тити е казала ,че бяло течение може и личната ти да го оправи... :shock: обясни и ,че това е нещо сериозно и искаш да те прегледа специалист...А и с направление няма да ви излезе по-различно,отколкото при личната....

Nail
07-25-2009, 21:24
кво речи ? ти на колко сии авторке драга? /нито те обиждам нито нищо не вземай това мнение като обида просто питам :) /

На 17 съм.

Благодаря за отговорите и помощта. И не мисля, че се престаравам, просто съм предпазлива.

marsella
07-25-2009, 21:30
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)

:shock: :lol: :lol: :lol:

beliqsmok
07-25-2009, 21:30
Eбаааго .. направи най-лесното за всяко момиче разпитай някоя фр, която е ходила и знае, а ако нямаш такива фр скокни до най близкото болнично заведение и разпитай за цени ала бала .. и така :)

sme6ko123
07-25-2009, 21:37
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)
Пич ти в тоя форум умееш да спамиш и не мога да разбера каква ти е целта.Няма да почна да пускам псувни, ама кажи честно защо на всяка тема трябва да се правиш на Чък Норис.

Sladurcho
07-25-2009, 21:42
Това че искаш да си отговорна не е лошо но чак на гинеколог да ти изпише противозачатъчни докато свикнеш... да свикнеш с кое да правиш секс ли... странна работа.Не мисля че имаш какво да праиш при този гинеколог след като не си водила полов живот до сега...Във всяка аптека могат да ти препоръчат противозачатъчни :) или питай някоя твоя приятелка която взема :) според мен не си за никакъв гинеколог

kalpazanka
07-26-2009, 07:03
Това че искаш да си отговорна не е лошо но чак на гинеколог да ти изпише противозачатъчни докато свикнеш... да свикнеш с кое да правиш секс ли... странна работа.Не мисля че имаш какво да праиш при този гинеколог след като не си водила полов живот до сега...Във всяка аптека могат да ти препоръчат противозачатъчни :) или питай някоя твоя приятелка която взема :) според мен не си за никакъв гинеколог
ОК са с рецепта. А и не вярвам фармацевтите да имат око рентген и да правят ехо, преди да предпишат такова нещо.

Xitap
07-26-2009, 07:15
Това че искаш да си отговорна не е лошо но чак на гинеколог да ти изпише противозачатъчни докато свикнеш... да свикнеш с кое да правиш секс ли... странна работа.Не мисля че имаш какво да праиш при този гинеколог след като не си водила полов живот до сега...Във всяка аптека могат да ти препоръчат противозачатъчни :) или питай някоя твоя приятелка която взема :) според мен не си за никакъв гинеколог
ОК са с рецепта. А и не вярвам фармацевтите да имат око рентген и да правят ехо, преди да предпишат такова нещо.
Може пък да са от Перник...

l0lz
07-26-2009, 07:27
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)
Пич ти в тоя форум умееш да спамиш и не мога да разбера каква ти е целта.Няма да почна да пускам псувни, ама кажи честно защо на всяка тема трябва да се правиш на Чък Норис.

ХА- ХА. Щото така искам. =) А ти, глупако изобщо знаеш ли кво е СПАМ?
Изказвам мнение свързано с темата, а тва мисля, че НЕ Е спам, а?

Six
07-26-2009, 08:44
Не може сама да отидеш на гинеколог. Аз също съм на 17 и ходя с майка ми, защото нямам проблеми подобни на твоите. Първо като влязохме той разговаря и с двете обясни ни колко често трябва да се ходи на преглед и как ще протече прегледа. После когато дойде време за самия преглед ме попита да гони ли майка ми, но аз казах, че няма нужда понеже тя всичко си знаеше. Но разликата между теб и мен е, че аз съм водила полов живот и прегледът ми е различен от твоя - ако те интересува ще обясня как протича :). После отново разговаря с нас (понеже и аз ходих да ми предпише противозачатъчни) и обясни всичко подробно. И понеже се ходи на 6 месеца и тогава аз още няма да имам 18 питах дали може да ходя сама. Но той каза, че може само майка ми да не присъства на прегледа, ако крия нещо от нея, но после трябва тя да се разписва на едни документи. Така че докато не станеш на 18 трябва да си с родител. Прегледът мисля че излезе 40 лева.

Xitap
07-26-2009, 09:02
Не може сама да отидеш на гинеколог. Аз също съм на 17 и ходя с майка ми, защото нямам проблеми подобни на твоите. Първо като влязохме той разговаря и с двете обясни ни колко често трябва да се ходи на преглед и как ще протече прегледа. После когато дойде време за самия преглед ме попита да гони ли майка ми, но аз казах, че няма нужда понеже тя всичко си знаеше. Но разликата между теб и мен е, че аз съм водила полов живот и прегледът ми е различен от твоя - ако те интересува ще обясня как протича :). После отново разговаря с нас (понеже и аз ходих да ми предпише противозачатъчни) и обясни всичко подробно. И понеже се ходи на 6 месеца и тогава аз още няма да имам 18 питах дали може да ходя сама. Но той каза, че може само майка ми да не присъства на прегледа, ако крия нещо от нея, но после трябва тя да се разписва на едни документи. Така че докато не станеш на 18 трябва да си с родител. Прегледът мисля че излезе 40 лева.
В България всичко може, като платиш.

Ufff
07-26-2009, 09:14
^ Ест че може.. тя да не отива аборт да прави

Xitap
07-26-2009, 09:21
^ Ест че може.. тя да не отива аборт да прави
А и аборт се прави като си платиш колкото трябва!

Ufff
07-26-2009, 09:32
^ Ест че може.. тя да не отива аборт да прави
А и аборт се прави като си платиш колкото трябва!

Да бе така е. Имах предвид че не е незаконно да отиде без майка си на преглед

kalpazanka
07-26-2009, 09:38
^ Мда, след като е непълнолетна е редно на амбулаторния лист да се подпише майка й. НО това е, ако прегледът е по линия на ЗК. Ако кихаш на частно, надали ще е проблем, че мама не е с теб. ;)

Xitap
07-26-2009, 09:39
^ Мда, след като е непълнолетна е редно на амбулаторния лист да се подпише майка й. НО това е, ако прегледът е по линия на ЗК. Ако кихаш на частно, надали ще е проблем, че мама не е с теб. ;)
Да живее капитализма!!!

Six
07-26-2009, 09:50
Да аз бях по линия ЗК и тези 40 лева бяха за цитонамазка и още нещо. На частно не знам как седят нещата.

sme6ko123
07-26-2009, 11:19
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)
Пич ти в тоя форум умееш да спамиш и не мога да разбера каква ти е целта.Няма да почна да пускам псувни, ама кажи честно защо на всяка тема трябва да се правиш на Чък Норис.

ХА- ХА. Щото така искам. =) А ти, глупако изобщо знаеш ли кво е СПАМ?
Изказвам мнение свързано с темата, а тва мисля, че НЕ Е спам, а?
Ти сам ми кажи дали това е нормален отговор.

kalpazanka
07-26-2009, 11:42
Да аз бях по линия ЗК и тези 40 лева бяха за цитонамазка и още нещо.
В такъв случай си проси жалба до РЗОК/НЗОК и БЛС за гаврата с пациента. Не трябва да заплащаш допълнително за услуга, която ЗК покрива!

lovec
07-26-2009, 11:51
:?

ognenaaaaaa
07-26-2009, 12:08
без направление от 20 до 40 лева . противозачатъчните не са много одачен вариант получават се мн лоши ослушнения като например обилно кръвотечение и трябва да се вземат мерки в най - лошия случай се стига до операция . разбира се не на всеки действат така но на доста хора се е случвало . ако не искаш майка ти да разбере по - добре не рискувай. презервативи и това е , а и с противизачатъчните пак не е сигорна работата .

Six
07-26-2009, 13:56
Да аз бях по линия ЗК и тези 40 лева бяха за цитонамазка и още нещо.
В такъв случай си проси жалба до РЗОК/НЗОК и БЛС за гаврата с пациента. Не трябва да заплащаш допълнително за услуга, която ЗК покрива! Благодаря на калпазанка за забележката. Говорих с майка си и тя каза, че цитонамазката не сме заплащали, но така и не разбрах кое точно платихме 8-).

VerryBerry
07-26-2009, 14:06
а защо не поискаш от личната си едно направление за гинеколог?Така ти излиза без пари.

AceXe
07-26-2009, 15:26
кво речи ? ти на колко сии авторке драга? /нито те обиждам нито нищо не вземай това мнение като обида просто питам :) /

Според мен не е чак на 13. Поне 16 има, така както говори. Грамотно :)


До авторката... Хващаш мишката отиваш в Google, търсиш болница и номер съответно, после хващаш телефончето, звъниш, питаш колко ще струва, те ти казват, приготвяш си парите, излизаш, отиваш на прегледа, плащаш и готово.

zqpako
07-26-2009, 20:07
И..аз ко ?

Amateur
07-27-2009, 00:28
50 лева е прегледа почти навсякъде в частните..

kalpazanka
07-27-2009, 08:05
50 лева е прегледа почти навсякъде в частните..
Тц.

t1n4e7o
07-27-2009, 13:08
Знам, че въпросът ми не е особено умен, но предпочитам да питам, отколкото да си правя сама догадки.
Предстои ми да започна полов живот. Преди това обаче, ми се иска да посетя гинеколог, за да бъда напълно сигурна, че всичко е наред. Освен това бих искала и в началото да не се притеснявам и за нежелана бременност, та ми се искаше да ми предпишат и някакви противозачатъчни - поне докато свикна. Знам, че воденето на постоянен полов живот е отговорност и искам да предотвратя възможни усложнения.
Проблемът е в това, че говорих с майка си, под предлог че имам бяло течение, да ме заведе на гинеколог. Не се получи - тя ми каза, че и личната ми лекарка може да се справи с този проблем.
Та, ако отида без направление и без родител (не съм пълнолетна).. колко горе-долу пари трябва да си приготвя за прегледа и дали изобщо генелокога би го извършил без присъствието на родител.
Благодаря за отговорите!

Ако искаш да се прегледаш на гинеколог просто профилактично няма нищо лошо. Каваш на майка си, че се притесняваш от това бяло течение и не искаш някаква си там лекарка дето не е със специалност гинекология да ти се бърка в нещата и искаш да отидеш при гинеколог и това е. Едва ли майка ти няма да ти позволи.. Все пак се отнася до здравето ти. И защо трябва да даваш грешни пари за частник? Като можеш безплатно да се прегледаш с направление.. А за противозачатъчните.. По- добре ползвай презерватив. Ако си от много време с това момче и си сигурна, че след като му пуснеш няколко дни след това няма да скъсате и че ще сте заедно още дълго време, тогава си ги взимай.. Защото те не са просто някакви си хапчета, които да пиеш и да спиш с различни момчета.. Те са когато си сигурен в партньора си, даже бих казала, че е най- добре женени двойки да ги ползват... 8-) Докато си млад най- добре ползвай презервативи. Аз също пия противозачатъчни и аз съм на 17, но с приятеля ми сме заедно от 2 години и както вървят нещата скоро (следващата година) като станем вишисти ще заживеем заедно... Прецени си самичка. Не искам да се меся в твоята преценка, а просто давам съвет като на приятел. Успех и умната и най- вече да се пазиш когато започнеш да водиш полов живот :-)

t1n4e7o
07-27-2009, 13:12
^ Мда, след като е непълнолетна е редно на амбулаторния лист да се подпише майка й. НО това е, ако прегледът е по линия на ЗК. Ако кихаш на частно, надали ще е проблем, че мама не е с теб. ;)


Моята майка също е наясно, че водя полов живот и аз най- редовно си ходя на профилактични прегледи, но винаги с направление. Никога не са ме питали майка ти къде е или родител или нещо от този тип.. На амбулаторния лист аз се подписах. Само последния път майка ми дойде като ходихме на частно и ми взеха 20 лв, ама незнам дали ще искат и там родител? :neutral:

verliebt
07-27-2009, 14:54
:)

kalpazanka
07-27-2009, 15:41
t1n4e7o, подразни ме изказването ти, че едва ли не личните лекари са некомпетентни и едва ли не освен да раздават направления, друго не правят.
Ако искаш да се прегледаш на гинеколог просто профилактично няма нищо лошо. Каваш на майка си, че се притесняваш от това бяло течение и не искаш някаква си там лекарка дето не е със специалност гинекология да ти се бърка в нещата и искаш да отидеш при гинеколог и това е
По тая логика като не е със специалност АГ, не трябва да ти взима и цитонамазка, което не от вчера или онзи ден (!!!!) влиза в задълженията на ОПЛ!
А това, че се подписваш ТИ на амб лист, не е много за хвалене. Можеш да изядеш хляба на човека, затова подобни работи не се казват. ;)

Smite
07-27-2009, 15:51
Приготви си- "загубване на девствеността" и може да не ти земе пари.. 8-)

:shock: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

t1n4e7o
07-27-2009, 19:40
t1n4e7o, подразни ме изказването ти, че едва ли не личните лекари са некомпетентни и едва ли не освен да раздават направления, друго не правят.
Ако искаш да се прегледаш на гинеколог просто профилактично няма нищо лошо. Каваш на майка си, че се притесняваш от това бяло течение и не искаш някаква си там лекарка дето не е със специалност гинекология да ти се бърка в нещата и искаш да отидеш при гинеколог и това е
По тая логика като не е със специалност АГ, не трябва да ти взима и цитонамазка, което не от вчера или онзи ден (!!!!) влиза в задълженията на ОПЛ!
А това, че се подписваш ТИ на амб лист, не е много за хвалене. Можеш да изядеш хляба на човека, затова подобни работи не се казват. ;)


Аз не съм казала нищо против личните лекари, а просто да изтъкне тази причина пред майка си... Не съм казала че той няма да може да й помогне.. Капиш :wink: