PDA

View Full Version : 3 месеца не ми е идвало...от какво може да е?



nadqqqqqq
07-25-2009, 21:51
...az sum na 17 i sum devtvena (ne sum spala s mom4e) ...no sama si skusah himena :S stana dokato mastrubirah s vibrator predi 2 godini....neznam kak stana,ne po4uvstvah bolka..imam i nqkvo bqlo te4enie ot 1 godina ve4e...i shte hodq na lekar..shte mi e za purvi put i mnogo se pritesnqvam....nqkoi moje li da mi kaje kak minava pregleda pri ginekologa (sry za tupiq vapros) ..no mi e za purvi put i trqbva da se podgotvq :-k [-( ...i kakvo moje da mi ima :roll:

Kocha
07-25-2009, 22:12
Ти хубаво си на 17 ама пишеш като 11 годишна :-x иначе няма какво да се притесняваш от доктора толкова жени са минали през ръцете му...ти не си по различна от другите които ходят при него отиваш преглежда те и повече никога не се виждате до края на животите ви : ) от край време тука само за бяло и червено течение се приказва поразгледай малко : )

А сега по твоя въпрос : ) рових се в гугул и ето какво открих чети:

Най-често бяло течение от влагалището се наблюдава при специфични и неспецифични възпалителни заболявания, при ракови заболявания на половите органи, при еднокринни разстройства и при някои нарушения в обмяната на веществата, при неправилно положение на матката, при неспазване на добра лична хигиена и др.
Различават се следните видове бяло течение в зависимост от това, от коя част на женската полова система произхожда то:
Вестибуларно бяло течение. То произхожда от лигавицата на преддверието на влагалището и се среща най-често при нарушена лична хигиена, при възпаление на вулвата, при захарен диабет, при самозадоволяване и др.

Влагалищно бяло течение. То произхожда от лигавицата на влагалищната стена и може да се дължи Както на възпалителни, така и на невъзпалителни Процеси. Възпалението може да се дължи на действието на различни микроорганизми: гонококи, ши-гели, стафилококи, ешерихия коли и др. Сред причините от невъзпалителен произход, които могат да до-ВеДат до поява на влагалищно бяло течение спадат:
навлизане в препубертетен или в пубертетен период повишена секреция на естрогени и др.

Бяло течение от маточната шийка. То се наблюдава при болестни процеси, ангажиращи шийката на матката, например при гонорейна инфекция.
Маточното бяло течение е обусловено от болестни процеси, засягащи най-вече маточната лигавица. Най-често се касае за възпаление от гонореен, туберколозен или септичен характер.
Бяло течение, дължащо се на болестен процес в маточните тръби, се среща много рядко.
Най-чести са вестибуларното и влагалищното бели течения, обусловени от неспазването на добра хигиена или от наличие на възпалителен процес. Значително по-рядко причина за вестибуларно или влагалищно бяло течение са туморни образувания.

Характерът на бялото течение (количество, консистенция, цвят, мирис) до голяма степен може да подскаже на специалиста-гинеколог какъв е произходът на течението. Точната диагноза обаче може да бъде поставена с помощта на микроскопско и на бактериологично изследване на влагалищния секрет, както и с помощта на специална апаратура.

Основното в лечението на бялото течение е отстраняване на причината за него. От изключително значение е да се спазва изрядна лична хигиена, особено на половите органи. Храната трябва да бъде висококалорична, лесноусвоима и богата на витамини. При възпалителен процес на влагалището нерядко много ефикасни се оказват влагалищните промивки със запарка от цвят на лайка и сода за хляб, както и тези със смрадлика.

Към хомеопатичните лекарства, намиращи най-често приложение в лечението на гениталните инфекции (самостоятелно или в комбинация с алопатични медикаменти) спадат:
- «Креозотум» в разреждане 9 или 15 СН, 3-4 пъти дневно. Този медикамент повлиява
много добре генитална инфекция, предизвикваща появата на обилно, дразнещо и разраняващо бяло течение с неприятен мирис. Често е налице кървене и жълто оцветяване на бельото. Чувството за парене и щипене се засилва при уриниране.

- «Арсеникум албум» в разреждане 9 или 15 СН, 3-4 пъти дневно. Бялото течение, което се влияе от това лекарство, е по-оскъдно, но по-силно дразнещо и по-парещо от предишното. Налице е и силна обща слабост и отпадналост.

- При зеленикаво течение, което пари, дразни и сърби, влошава се през нощта и често се съпровожда от изпотяване, най-подходящ за приложение е „«Меркуриус солубилис» в разреждане 9 или 15 СН, 3-4 пъти дневно.

- Когато се касае за гъсто, точещо се, жълто на цвят течение, лекарят-хомеопат избира между «Хидрастис» и «Калиум бихромикум» в разреждане 9 или 15 СН, няколко пъти дневно. Това, кой от тях ще бъде предпочетен, зависи от другите характеристики на гениталното възпаление и от индивидуалните особености на организма.
За да има траен ефект от хомеопатичното лечение, лекарят-хомеопат за всяка своя пациентка избира индивидуален медикамент, който лекува организма като цяло и който е съобразен с физическите и психичните особености на болната, с другите болестни тенденции и с наследственото предразположение



Извода какъв е да си миете МАНДИТЕ щото ще имате такива проблеми бай дъ уеи вижте какво пише при самозадоволяване и др.

misskrasavica
07-25-2009, 22:16
КАК ДА ТИ ГО КАЖЖАА ... :razz: :razz: :razz: ЗАБРЕМЕНЯЛА СИ ОТ ВИБРАТОРА :grin: :grin: :grin: :grin:

Kocha
07-25-2009, 22:30
Ей да виж не се сетих че вибратора може да е от новите модели и да се празни ;( и от там да е бялото течение

babyt0o12
08-15-2009, 22:08
ох момичето пита кат0 хората вие се заяждате баси зора.. :x сп0ку маце и на мен не ми д0йте два месеца март и април и накрая си ми дойде и толку тече ;x 8)

portokalka1994
08-18-2009, 14:24
Прегледа се извършва с една клечица/като за уши,само че има памуче само от твоята страна/.Гинеколожката/гинекологът взима секрет от влагалището като едвам докосва клечицата/забравих да спомена колко е малка/до теб и за 1 минутка си готова.Взимаш епроветката в която е клечицата и я носиш в лабораторията и след 2-3 дена се връщаш за резултата.
А за това,че не ти е идвало от 3 месеца лекарят/лекарката ще те прегледа на видеозон,чрез който ще разбере какво е състоянието на яйцеклетката и какви лекарства трябва да ти бъдат изписани.
Ако имаш други въпроси питай на ЛС. ;)

krem4et0
08-19-2009, 07:07
Кирилицата е задължителна. Моля, научи се че в този форум латиницата се трие! За сега правя компромис, но да не се повтаря.

sweet_bubka
08-25-2009, 22:06
И аз съм имала същия проблем,когато ми дойде за първи път всичко ок и след това чак след 6 месеца ми дойде проблема беше,че бях настинала.Може просто да си настинала или да си подложена на стрес и напрежение или просто от сезона.

mrtn
08-25-2009, 22:18
Не разбирам изобщо, ама една моя съученичка има киста на левия яйчник и каза, че не е и идвало 3 месеца..не че те стряскам но най-добре отиди на гинеколог!

aloveyou
08-27-2009, 14:02
КАК ДА ТИ ГО КАЖЖАА ... :razz: :razz: :razz: ЗАБРЕМЕНЯЛА СИ ОТ ВИБРАТОРА :grin: :grin: :grin: :grin:

8-) :razz: 8-)

По темата - незнам от какво може да не ти е идвало..Най-добре отиди на гинеколог

PepSsSi
08-27-2009, 19:35
1. Може да нямаш цикъл поради няколко причини: киста (и), объркани хормони ии просто защото тялото ти съзрява, да не говорим,че при някои момичета просто си е нередовен :)
2. Прегледа не е страшен :) ако му кажеш че си девствена ще те погледне с ултразвук, а ако му кажеш че си спала с вибратор :lol: ще те сложи на магаренцетоо :lol: :lol: :lol:
Аз ся съм на 18, някъде до 16 година ( и след това малко) цикъла ми беше със свое мнение :Д нямаше го с месеци, идвал е по два пъти на месец... без физиологична причина :)