PDA

View Full Version : Приказки



LiloTa
07-26-2009, 08:54
Приказки...Те са разкази,които ни карат да вярваме в неща,които няма ... Още от малки започваме да мечтаем за принца/принцесата на своя живот ... Представяме си как ще се борим за тях и накрая "живеели дълго и щастливо" . Това е края на всяка една приказка,но нима в реалния живот е така? Не,не мисля. В реалния живот,приказки няма..Вълшебство няма ... Няма доброта ... Няма и любов (вече) ... В живота има само борба .... Борим се всеки ден,за различни неща... Някои от нас се борят,за да докажат себе си ... други се борят със самите себе си.. и има една малка груба хора,които се борят за любов-истинска,чиста,единствен а...неповторима ... Любовта от приказките ;) И знаете ли какво става,когато успеят да я намерят? Рано или късно я губят ... Губят я,но заедно с нея погубват и част от себе си.. Попадат в една дупка,в която си стоят,докато не успеят да преглътнат всичко...Загубата,доверието ,лю бовта .... След това се изправят и си казват,че са готови ... че всичко е минало,но и те самите знаят че не е така... Те вече са други-те вече са хора,с разбити сърца ... Започват да си мислят,че може би пак ще намерят това,което са имали ... И започват да го търсят и.. го търсят и ... го търсят ... И търсейки го и попадайки на неподходящи хора,те осъзнават,че никога няма да имат това,което са имали .... Защото преди,те са имали любов ... Нещо,което днес липсва .... И въпреки,че го знаят, на тях им остава надеждата,че някой ден ..когато и да е ... Любовта отново ще ги потърси .. Е,аз тази надежда я имам ... Но колко от вас,я имат също?



п.с Знам,че не е много добро :) Просто изблик :)
п.с 2 Знам,че е песимистично,но аз така го виждам :)
п.с 3 Ще се радвам ако някой,наистина го прочете :)

Sham
07-26-2009, 11:03
Че Пейтън е депресарка - такава е, но за да ти се случва нещо, трябва да вярваш в него, инак няма да имаш очи да го видиш;
Оттам и проблемът с Дядо Коледа, любовта, Доброто и прочее измислици/фикции/отживелици.

ПП: Ако нещо е истинско, то не свършва;
ППП: Така мисля(и продължавам) аз.
ПППП: Прочетох го, сега какво? Текстът няма литературна стойност, може да докосне единствено с универсалната си тема.