PDA

View Full Version : Последната любов...



rusoto_baby_f
07-26-2009, 17:53
Настоящата любов я приемаме за последна до мига,до който
ни задоволява изискванията.В момента ,в който и се понаситим
критериите ни се променят и минаваме на следващо ниво,в
повечето случаи и на следващата "последна и вечна"любов.Едно от най-болезнените неща е че никога не знаеш кога нещо ти е за последно...
..Така....Интересно ми е кой, как и защо определя сегашната си любов като "последна"... Да не говорим, че всичко последно винаги се оказва предпоследно...

:-P :-P :-P

Hilary_
07-26-2009, 17:58
За сега моята "бивша любов" я определям все още като последна макар и да съм малка още .. защото не ми се вярва да срещна човек, който ще обичам толкова много ..

selens
07-26-2009, 18:05
Аз никога не съм си мислела,че момчетата,които съм обичала ще са ми "последната любов" защото съм прекалено малка да мисля за такива неща а и да не бях нищо не е сигурно. :)

GossipGirl89
07-26-2009, 18:06
За сега моята "бивша любов" я определям все още като последна макар и да съм малка още .. защото не ми се вярва да срещна човек, който ще обичам толкова много ..

+1 само дето при мен е "обичаХ" ;)
Не си спомням и него да съм го определяла като "последна" любов, но хранех големи надежди и накрая останах много разочарована :? За момента нямам гадже, но има момче, което ми е доста симпатично, а по действията му си личи, че и аз на него, иии не знам какво ще става занапраде, но каквото и да е то не мисля, че ще мога да обичам повече от това с предишния... Просто той ми беше първата истинска любов и колкото и наивно и глупаво да звучи - вярвам в думите, че първата любов остава най-силна :)

evi_vd
07-26-2009, 18:08
не знам какъв й е настоящия статус..
все пак .. What is loveeee :-({|= [baby don't hurt me, don't hurt me.. no moreee ] :smt001

Ilikeliljon
07-26-2009, 18:08
За сега моята "бивша любов" я определям все още като последна макар и да съм малка още .. защото не ми се вярва да срещна човек, който ще обичам толкова много ..

Хм, момиче недей така се забива сама. Аз също мислех, че бившата ми любов е последна и че няма да обичам никоя друга, така както бившата, ама докато се лъжа така жестоко наистина може и да се случи и да си остана стар ерген 8-) 8-)

Priceless
07-26-2009, 18:12
Сетих се за една песен като прочетох темата :-D
Та ... все пак никога за нищо не можем да сме сигурни. Винаги, ама абсолютно винаги може да стане нещо и любовта да се разпадне само за миг. Не е като да не е ставало. :? Така че за последна любов е трудно да се говори ..

sh3_1s_7h3_0n3
07-26-2009, 18:20
Aман от любови и глупости. ;) Толкова се чувствам изморена и отегчена, че ми е през не-знам-си-кое.
Може би един-единствен път съм смятала, че някой ще е 'последната' ми любов, ама тогава бях млада и глупава, и не си давах сметка за много други неща, които са също важни, и че само любов не е достатъчно. ;)

Кой знае още колко 'любови' предстоят... (((:

machoka
07-26-2009, 19:11
Последната любов и за двамата души е само тогава, когато и двамата са герои на своя собствена приказка... когато битийните проблеми са под нещата, когато имаш нерви и желание да изтраеш понякога държащата се като задник половинка, когато приемаш проблемите си с усмивка, с насмешка по-скоро, даже им забиваш един презрителен шамар. Последнанта любов не е за слабите хора, за малодушните хора, за тези които нямат смелост да се изправят с гърдите си срещу проблемите и да им се опълчат, или за неуверените, за неориентираните, за кариеристите. Последната любов е за мечтателите, за хвърчащите в облаците, яхнали вълната на трепета, за стегналите ги примка на взаимовръзката и невъзможността да дишаш без другия... последната любов е свещен свитък, който имат умението да разчетат само заслужилите.

Последната любов не се изразява в параметри като 'мило', 'коте' 'зрънчо'.. тя не е учтиво лицемерие, нито цунки по муцунки. С последната любов трябва да сте способни да седнете на пода в стаята и да си изкрещите със сЪлзи на очите всичко това, което ви тежи. С последната любов трябва да се сгушите за цяла вечер на много тясно и неудобно място и в тежък момент със сЪлзи на очите да споделите сънищата си. Освен това за последната любов трябва да измините Земята 10^384234 степен пъти само за да зърнете усмивката, да сетите аромата, да докарате тръпчинката на лицето и. За последната любов трябва да се дарите телом и духом, трябва да и се пренесете в жертва.. и тогава ще бъдете допуснат до онзи свещен храм, в който две души съзерцават заедно безкрайността.

Плюя на псевдо любовите, плюя на всичко изкуствено и тъпо, плюя в лицето на отчаянието и апатията. И няма да се откажа, докато последната любов не се изроди в нашите сърца, в нашия псевдо свят и не ни стопли и направи ХОРА!

KroGh
07-26-2009, 19:17
machoka :smt038

machoka
07-26-2009, 19:20
http://www.youtube.com/watch?v=uN90xB7DswE&feature=related

за всички, докоснали се някога поне с малкото си пръстче до самото съвършенство, до душевната храна необходима всеки му. Ще дам и последния си залък хляб и глътка вода срещу възможността да получа шанс за нея.. За всеки, почувствал последната любов близка до себе си, което го е облагородило безкрайно много.

Мечтайте.

evi_vd
07-26-2009, 19:28
Последната любов и за двамата души е само тогава, когато и двамата са герои на своя собствена приказка... когато битийните проблеми са под нещата, когато имаш нерви и желание да изтраеш понякога държащата се като задник половинка, когато приемаш проблемите си с усмивка, с насмешка по-скоро, даже им забиваш един презрителен шамар. Последнанта любов не е за слабите хора, за малодушните хора, за тези които нямат смелост да се изправят с гърдите си срещу проблемите и да им се опълчат, или за неуверените, за неориентираните, за кариеристите. Последната любов е за мечтателите, за хвърчащите в облаците, яхнали вълната на трепета, за стегналите ги примка на взаимовръзката и невъзможността да дишаш без другия... последната любов е свещен свитък, който имат умението да разчетат само заслужилите.

Последната любов не се изразява в параметри като 'мило', 'коте' 'зрънчо'.. тя не е учтиво лицемерие, нито цунки по муцунки. С последната любов трябва да сте способни да седнете на пода в стаята и да си изкрещите със сЪлзи на очите всичко това, което ви тежи. С последната любов трябва да се сгушите за цяла вечер на много тясно и неудобно място и в тежък момент със сЪлзи на очите да споделите сънищата си. Освен това за последната любов трябва да измините Земята 10^384234 степен пъти само за да зърнете усмивката, да сетите аромата, да докарате тръпчинката на лицето и. За последната любов трябва да се дарите телом и духом, трябва да и се пренесете в жертва.. и тогава ще бъдете допуснат до онзи свещен храм, в който две души съзерцават заедно безкрайността.

Плюя на псевдо любовите, плюя на всичко изкуствено и тъпо, плюя в лицето на отчаянието и апатията. И няма да се откажа, докато последната любов не се изроди в нашите сърца, в нашия псевдо свят и не ни стопли и направи ХОРА!
няма да казвам нищо, то с думите си е изразено всичко
най-смисленото нещо, което съм чела в тоя форум

ThePowerOfLove
07-26-2009, 19:50
Не съм мислела никой за "последна любов". Може би не съм обичала тоолкова силно, но и не мисля, че трябва да си внушавам такива работи. Никога не се знае кой ще е последния и т.н.. До сега винаги съм знаела, че няма незаменим човек!

experiment_m
07-26-2009, 19:52
За последната любов думата могат да имат само самоубийците. Животът ни е толкова динамичен в днешно време, че не се знае утре сутринта къде ще се намираш и с кой ще бъдеш. С времето всеки един от нас се променя, променят се идеалите му, желанията и чувствата му.
Нека всеки един от вас, който се чувства влюбен и никога не си е помислял за изневяра, да каже - "Аз съм това". Съмнява ме да има дори един. :(

kombarka
07-26-2009, 20:02
Не съм мислила за това... Прекалено съм неопитна и малка, за да я усетя. Дано всеки успее да я изпита :-) (в хубавия смисъл)

Punisherrr
07-26-2009, 20:22
Не определям сегашната си любов като последна и вечна... Това само времето ще го покаже. Аз знам само, че се чувствам страхотно и не искам нищо и никой друг да е на това място,на което е Той. Така че историята продължава с пълна газ и до където стигне - до там. В момента има пълно съдействие и от двама ни това да не свършва,така че :) Кой знае...

Ilikeliljon
07-26-2009, 20:26
Последната любов и за двамата души е само тогава, когато и двамата са герои на своя собствена приказка... когато битийните проблеми са под нещата, когато имаш нерви и желание да изтраеш понякога държащата се като задник половинка, когато приемаш проблемите си с усмивка, с насмешка по-скоро, даже им забиваш един презрителен шамар. Последнанта любов не е за слабите хора, за малодушните хора, за тези които нямат смелост да се изправят с гърдите си срещу проблемите и да им се опълчат, или за неуверените, за неориентираните, за кариеристите. Последната любов е за мечтателите, за хвърчащите в облаците, яхнали вълната на трепета, за стегналите ги примка на взаимовръзката и невъзможността да дишаш без другия... последната любов е свещен свитък, който имат умението да разчетат само заслужилите.

Последната любов не се изразява в параметри като 'мило', 'коте' 'зрънчо'.. тя не е учтиво лицемерие, нито цунки по муцунки. С последната любов трябва да сте способни да седнете на пода в стаята и да си изкрещите със сЪлзи на очите всичко това, което ви тежи. С последната любов трябва да се сгушите за цяла вечер на много тясно и неудобно място и в тежък момент със сЪлзи на очите да споделите сънищата си. Освен това за последната любов трябва да измините Земята 10^384234 степен пъти само за да зърнете усмивката, да сетите аромата, да докарате тръпчинката на лицето и. За последната любов трябва да се дарите телом и духом, трябва да и се пренесете в жертва.. и тогава ще бъдете допуснат до онзи свещен храм, в който две души съзерцават заедно безкрайността.

Плюя на псевдо любовите, плюя на всичко изкуствено и тъпо, плюя в лицето на отчаянието и апатията. И няма да се откажа, докато последната любов не се изроди в нашите сърца, в нашия псевдо свят и не ни стопли и направи ХОРА!

+1 Определено добре го каза :) :) :) Откровено мнение :-o

Xitap
07-26-2009, 20:36
Tам, където е намесен човек... всичко е преходно. Добре е казано по-горе, но това е за някой друг свят и друга реалност. Това е идеал, нещо като равните други условия в икономиката. Хубаво, но невъзможно!

SiNiStEr
07-26-2009, 20:39
Последната ми връзка исках да е '' ПОСЛЕДНАТА И ГОЛЯМА ЛЮБОВ''...
но не се получи.
Да,още съм малка за да мисля така,но все пак за пръв път се влюбих и обичах дори.
Има време и определен човек за всеки.
:)

BqlaLiniq
07-26-2009, 20:39
Убедих се, че в живота няма последна или вечна любов.
Страх много ама много време по предишната си любов, казвах си, че ще е за последно и за винаги, но уви :)

Assshley
07-26-2009, 21:01
Може да съм малка и за първи път да обичам момче ама си имам мнение за нещата.За мен последната любов е първата любов,защото първата любов е тази любов,която ще помним вечно.Дори и да е детска няма нищо .. нали уж детската любов е най-чистата и най-искрената?Апък и има една мисъл "Първата любов е само една и всичко след нея е само красива лъжа" ,с което съм напълно съгласна.Така,че за мен това е първата и последната любов . Любовта,която е била най от сърце и,в която си вложил най-много емоции.

Xitap
07-26-2009, 21:04
Руснаците освен водка имат и поговорки. Една от тях гласи:
Първата любов е най-силна и изпепеляваща и винаги свършва с раздяла!

XTREMEFREERIDE
07-27-2009, 09:00
Била съм с 3 момчета, преди сегашния ми приятел. Не са били кой знае, колко сериозни връзки, но никога не съм гледала на тях в перспектива. Никога не съм ги мислела за "последната любов".
Със сегашният ми приятел сме заедно от година и два месеца. Не го определям като "последната любов", но се надявам да е такава. Мога да кажа, че вярвам в това поради много причини.
Една от тях е, това, че той е моят най - добър приятел. Незнам дали го обичам заради това или е така, защото го обичам, но това да мога да му споделям толкова неща, независимо дали за мен, за него, за нас, за някой друг, ме кара да го ценя много.
Друга причина е, че, когато се налага, можем да се въздържаме от целувки и така нататък, и пак ще си прекараме страхотно. Някак си разговорите с него ми вървят, можем да се шегуваме, да се лигавим, да сме сериозни или непринудени.. всичко, но никога няма да ми е скучно с този човек.
Разбираме се чудесно, почти не се караме. Когато се караме или е защото сме се разлигавили, или просто спорим за нещо. Никога не се стремим да намерим виновния. Винаги гледаме да изтъкнем проблема и да го решим заедно. Без компромиси и от двете страни, не става.
Често ни се чудят, защо не си казваме някакви мили работи, когато сме с приятели. Ами, че ние, когато сме заедно не си казваме такива лиготии.. много рядко е.. просто намираме нежността в други неща. В смисъл мразим лигавщините. Даже съм чувала коментари от рода на.. " те сигурно са заедно, просто, защото са свикнали". И това, защото не демонстрираме любовта си навсякъде.. :?
И най - уважаваната от мен причина е тази, че той, въпреки моите граници (да се прибирам в 10, да не ходя сама с приятели по хижи, на лагер и т.н.), въпреки, това, че не му пускам, колкото и тъпо да звучи, въпреки, че цялата учебна година се чиждаме два пъти седмично, въпреки, че много от плановете ни се провалят заради мен и въпреки, че той можеше през това време да има други момичета, които можеха да му дадат всичко, което му липсва докато е с мен, той остана без дори да се замисли. Издържахме една година така, ще издържим още.
Любовта не е това, за което я мислят повечето младежи. Любовта се гради на доверие, уважение и приятелство.

За това мисля, че с този човек аз мога да прекарам остатъка от живота си, може той да бъде бащата на децата ми.

NeZaPoznat
07-27-2009, 09:04
За това мисля, че с този човек аз мога да прекарам остатъка от живота си, може той да бъде бащата на децата ми.

Не е задължително и двете да са изпълнени едновременно :?

InloveAgain
07-27-2009, 09:08
аз ..не мисля,че има последна любов.. :?

kobrichka
07-27-2009, 19:21
Последната любов и за двамата души е само тогава, когато и двамата са герои на своя собствена приказка... когато битийните проблеми са под нещата, когато имаш нерви и желание да изтраеш понякога държащата се като задник половинка, когато приемаш проблемите си с усмивка, с насмешка по-скоро, даже им забиваш един презрителен шамар. Последнанта любов не е за слабите хора, за малодушните хора, за тези които нямат смелост да се изправят с гърдите си срещу проблемите и да им се опълчат, или за неуверените, за неориентираните, за кариеристите. Последната любов е за мечтателите, за хвърчащите в облаците, яхнали вълната на трепета, за стегналите ги примка на взаимовръзката и невъзможността да дишаш без другия... последната любов е свещен свитък, който имат умението да разчетат само заслужилите.

Последната любов не се изразява в параметри като 'мило', 'коте' 'зрънчо'.. тя не е учтиво лицемерие, нито цунки по муцунки. С последната любов трябва да сте способни да седнете на пода в стаята и да си изкрещите със сЪлзи на очите всичко това, което ви тежи. С последната любов трябва да се сгушите за цяла вечер на много тясно и неудобно място и в тежък момент със сЪлзи на очите да споделите сънищата си. Освен това за последната любов трябва да измините Земята 10^384234 степен пъти само за да зърнете усмивката, да сетите аромата, да докарате тръпчинката на лицето и. За последната любов трябва да се дарите телом и духом, трябва да и се пренесете в жертва.. и тогава ще бъдете допуснат до онзи свещен храм, в който две души съзерцават заедно безкрайността.

Плюя на псевдо любовите, плюя на всичко изкуствено и тъпо, плюя в лицето на отчаянието и апатията. И няма да се откажа, докато последната любов не се изроди в нашите сърца, в нашия псевдо свят и не ни стопли и направи ХОРА!


:smt038 :smt038 :smt038 Няма какво повече да се добави.

sulley
07-28-2009, 15:08
Много рядко се случва,особено при тийновете да има нещо трайно,за съжаление е така. :-o
За последната си любов някак не мислих какво ще е след като се разделим и дали ще си остане последна,но няма какво да се залъгвам,ще срещна нова,след като старата колкото и хубава да беше,трябва да си остане в миналото.
:)

sh3_1s_7h3_0n3
07-28-2009, 17:35
Освен лош, Шефът може да бъде и романтичен, у0у. :-o

Само дето подобни слова са по-впечатляващи за младата аудитория, т.к. той говори само за емоционалната багра на любовта, която всъщност никой не я отрича. Но аз продължавам да твърдя, че САМО любов, привличане, секс, НЕ е достатъчно.
Много по-важно е да гледате в една посока, да съществува силно приятелство, доверие..., да се изправяте заедно срещу битовите проблеми, и въпреки тях да сте по-сплотени. А докато си на 13-18 не можеш да разбереш смисъла на това. Поради тази причина и много пъти малките камъчета са обръщали каруцата в 'много сериозните връзки'.

Затова и казвам, че любовта може да бъде поднесена като десерт, но не и като 'основно ястие'.

gLypChenCee
07-28-2009, 17:37
За сега моята "бивша любов" я определям все още като последна макар и да съм малка още .. защото не ми се вярва да срещна човек, който ще обичам толкова много ..

NaNa_SladuRana
07-28-2009, 17:56
за мен истинската рюбов е тази,която винаги ще търсим...

machoka
07-28-2009, 18:18
Емоционалната багра на любовта е тази вълшебно приказна перелина, която те обвива и прави всичките ти проблеми невидими, незначителни. Или поне по-лесно преодолими. Всичко е само подробност, когато е споделено с Него, всичко е ...абе някак си по-различно. Като през скъпи слънчеви очила - уж виждаш същото, ама някак ти е по-гот, по-свежо.

Любовта на 14-18 годишните и на 20+ е различна, но емоционалното съотношение е напълно съизмеримо. Проблемите са различни, в единия случай какви дъвки да си купиш, а в следващия какво да работиш, къде да живееш и как да подхванеш живота си, но любовта е универсална основа, на която стъпваш и в двата случая...

радостта от това да обичаш всеотдайно, забравяйки себе си е неповторима. Който не я е изпитал - не е живял. Който я е опитал, но от първата по-кисела хапка е намръщил муцуна - живее, но половин живот. Аз мисля, че когато любовта цари, приказки не са нужни.. просто едно гуш, две голи тела под одеалото отдадени едно на друго и телом и духом. Когато нещата се изпарят, приказките дебелашко я изместват с коментарите си, оправдания, обвинения.А освен това, няма непоправими неща.

И от мен да знаете - всичко е до магията! P.S. I Love You.