PDA

View Full Version : Проблем с PC



Prohibited
07-26-2009, 19:02
Начи днеска играх на компютъра и по едно време са ресна ама нищо му нямаше и след 30 мин пак са ресна тогава малко след като почна да зарежда преди да стигне до уиндоуса още ми заби и пак го рестартирах и той пак забиваше и така няколко пъти :-D и накрая го спрях включих го пак обаче на монитора нищо не се появи той си остана така се едно не е включен компютъра.А компютъра само бръмчи а лампичката която свети като е включен не светва :(

Edit: Като беше изключен 2 часа после успях да го включа може би нещо е прегрявало,предложения?

elf4o
07-26-2009, 21:12
Начи днеска играх на компютъра и по едно време са ресна ама нищо му нямаше и след 30 мин пак са ресна тогава малко след като почна да зарежда преди да стигне до уиндоуса още ми заби и пак го рестартирах и той пак забиваше и така няколко пъти :-D и накрая го спрях включих го пак обаче на монитора нищо не се появи той си остана така се едно не е включен компютъра.А компютъра само бръмчи а лампичката която свети като е включен не светва :(

Edit: Като беше изключен 2 часа после успях да го включа може би нещо е прегрявало,предложения?

Според мен е от рамта ,видео или вирус наи често става от рамта :) Не е от прегряване.

doomkillerr
07-26-2009, 21:35
Според мен е възможно, точно от прегряване да се рестартира и да забива компютъра! 8)

elf4o
07-26-2009, 21:37
Според мен е възможно, точно от прегряване да се рестартира и да забива компютъра! 8)
Тъи като нямаме точни данни от потребителя можем само да гадаем........ да си пусне еверест и да наблюдава температурите....... но при така написан въпрос може от сичко да е.........

doomkillerr
07-26-2009, 21:51
Тъи като нямаме точни данни от потребителя можем само да гадаем........ да си пусне еверест и да наблюдава температурите....... но при така написан въпрос може от сичко да е.........

Така е! При недостиг не информация не можем да дадем компетентно мнение по въпроса. Преди няколко дни един приятел ми се оплака, че компютъра му забивал когато гледа видео или играе на игри. Първо си помислих да не е нещо от кодеците или драйверите на видео картата... Сменихме и двете, но ефект "нулев". След това му дадох да пробва с една друга видео карта, тъй като неговата беше с пасивно охлаждане! - И така пак не се оправи. :? Накрая му монтирах едно допълнително вентилаторче, което да охлажда и дъното и за сега вече проблема не се проявава... :)

Genetix
07-26-2009, 22:03
40*C е навънка. Прегряване ще е.

Irenchety
07-26-2009, 22:06
моят пък монитор вчера както си сърфирах из нета изведнъж селият екран се замазаа на някакви чертички и не искаше да се оправи аз го рестартирах обаче след половин час пак монитора се размаза може и да е прегрял обаче много се изплаших

Irenchety
07-26-2009, 22:13
пък моята клавиатура е цялата в спагети и трухи :-Pами ако ядеш като прасе над нея :D моята пък има шлюпки от слънчоглед :-D

Prohibited
07-27-2009, 07:39
Температурата преди да се рестартира беше 45 градуса на процесора,35 на харддиска, вентилатора на процесора се въртеше с 2300 RPM на видео картата не знам как се проверява

doomkillerr
07-27-2009, 08:07
Температурата преди да се рестартира беше 45 градуса на процесора,35 на харддиска, вентилатора на процесора се въртеше с 2300 RPM на видео картата не знам как се проверява

Ако проблема с рестартирането продължи и кагото не е толкова топло - много е възможно да са се "подули" кондензатори на дъното и от това да прави така! :(