PDA

View Full Version : Защо не отслабвам забога ?!?????



SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 19:03
[size=12]Значи..проблема е следния. Старая се да се храня правилно, смисал ям само пилешко,риба,зеленчуци,пло ове ,мляко с 0,1% масленост,пия много вода . НЕ пия газирано ,НЕ ям сладко ,нито солено ,нито мазно,пържено и въобще нищо вредно .Карам велоергометър по 1 час на ден и се изпотявам доста,правя коремни преси , но НЕ ОТСЛАБВАМ ..просто даже съм напълняла с 300 грама.. тотално се депресирам вече това го правя вече 8 дена и никакъв резултат. ЗАЩО ?? Ако някои може да ми отговори какво бъркам ще съм му безкрайно задължена ! :(

lazzza
07-26-2009, 19:05
спокойноо .. продължавай така и ще има ефект при всеки е различно не се отчайвай има време просто бъди търпелива

Enitto
07-26-2009, 19:07
На колко си?
Спокойно,бе, човече, не се депресирай. Това са 8 дена все пак. Има време. Може би структурата на тялото ти е такава. Но не бива да се отчайваш. Бъди търпелива.
И не си давай много зор. :)

UnaBletoLoVeU
07-26-2009, 19:09
Не мога да ти кажа.

Обаче това с велометъра си е голяма простотия според мен.
Адски много се дразня на "дамските" фитнес зали, в които има велометър, пътека и още някой подобен уред, и си мислят, че "всичко точно".
Ако ще ходиш на фитнес, върви някъде, където има и уреди с тежести. Аз на 2 уреда за крака, на които ги разтварям и събирам(разположени са местата за краката по различен начин), коремни преси и макс 10 мин. велометър за край стигнах до 43 кг от 46 някъде..миналото лято. Като се ограничавах много малко, защото без сладко не мога, пържено ям също и съм свикнала с всякакви снаксове.

OtherDimension
07-26-2009, 19:10
преди да задаваш въпроси, потърси, попрочети

всичко досега е нормално, включително и наддаването на килограми - в момента създаваш мускулна маса

просто трябва да продължаваш

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 19:10
на 16 съм..

ElinoOor
07-26-2009, 19:12
търпение и само търпение..

MaLty
07-26-2009, 19:15
Продължавай и би трябвало да успееш..

p3rf3c7
07-26-2009, 19:15
Откога започно да спортуваш?Ако стават само няколко дни,нормално е.Скоро ще видиш ефект!

ТЪРПЕНИЕ :)

juslen
07-26-2009, 19:17
Значи..проблема е следния. Старая се да се храня правилно, смисал ям само пилешко,риба,зеленчуци,пло ове ,мляко с 0,1% масленост,пия много вода . НЕ пия газирано ,НЕ ям сладко ,нито солено ,нито мазно,пържено и въобще нищо вредно .Карам велоергометър по 1 час на ден и се изпотявам доста,правя коремни преси , но НЕ ОТСЛАБВАМ ..просто даже съм напълняла с 300 грама.. тотално се депресирам вече това го правя вече 8 дена и никакъв резултат. ЗАЩО ?? Ако някои може да ми отговори какво бъркам ще съм му безкрайно задължена ! :(
Зависи в какви количества приемаш храната. Много ясно, че ако надвишаваш енергиините нужди(калории) на организма, необходими за нормалното му функциониране, не само няма да сваляш, а ще пълнееш.Т.е. разваляш уравнението приета и изразходена енергия във вида: приета>изразходена. Логично...тлъстееш. Целата е да постигнеш обратното.Ще питаш как. Прочети внимателно тези статии и ще разбереш:
http://www.bb-team.org/articles/914
http://www.bb-team.org/articles/907/

След това ако нещо не ти е ясно питай. ;) Имай предвид, че ако всичко е точно и спазваш стриктно нещата, няма начин да стигнеш до въпроса от заглавието на темата. :)

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 19:19
Откога започно да спортуваш?Ако стават само няколко дни,нормално е.Скоро ще видиш ефект!

ТЪРПЕНИЕ :)

ами аз си карам велоергометъра от зимата всеки ден правя си преси ,но преди си позволявах сладки и пържени неща , пици ,обожавах газирано и реших да ги изключа тотално от менюто си и всъщност никак не ми липсват ..мерси дано найстина да видя ефект,но всеки ден го очаквам, поне малак, а той не идва . :-D

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 19:22
Значи..проблема е следния. Старая се да се храня правилно, смисал ям само пилешко,риба,зеленчуци,пло ове ,мляко с 0,1% масленост,пия много вода . НЕ пия газирано ,НЕ ям сладко ,нито солено ,нито мазно,пържено и въобще нищо вредно .Карам велоергометър по 1 час на ден и се изпотявам доста,правя коремни преси , но НЕ ОТСЛАБВАМ ..просто даже съм напълняла с 300 грама.. тотално се депресирам вече това го правя вече 8 дена и никакъв резултат. ЗАЩО ?? Ако някои може да ми отговори какво бъркам ще съм му безкрайно задължена ! :(
Зависи в какви количества приемаш храната. Много ясно, че ако надвишаваш енергиините нужди(калории) на организма, необходими за нормалното му функциониране, не само няма да сваляш, а ще пълнееш.Т.е. разваляш уравнението приета и изразходена енергия във вида: приета>изразходена. Логично...тлъстееш. Целата е да постигнеш обратното.Ще питаш как. Прочети внимателно тези статии и ще разбереш:
http://www.bb-team.org/articles/914
http://www.bb-team.org/articles/907/

След това ако нещо не ти е ясно питай. ;) Имай предвид, че ако всичко е точно и спазваш стриктно нещата, няма начин да стигнеш до въпроса от заглавието на темата. :)

ами смятам си доста стриктно калориите който приемам,всмисал преди да изям каквото и да е го притеглям колко грама е след това пресмятам калориите и както и да е..на ден приемам от 600 до 700 клалории. И тези статии съм ги чела всъщност и ми бяха полезни мерси :)

juslen
07-26-2009, 19:29
Може би не правиш нещо както трябва, защото точно първата седмица има рязка загуба на тегло, поне 1-2 кг. Можеш ли да постнеш седмичния ти хранителен режим по часове, придружен с тренировката.BMR? Та може би ще лъсне проблема.

djuki
07-26-2009, 19:38
явно някъде бъркаш за 8 дни предполагам поне 1 кг щеше да свалиш , но продължавай свалянето на килограни е труден и дълъг процес , може на организма ти да му трябва повечко време .

zvezdichkaaa
07-26-2009, 19:39
Имай търпение,ще отслабнеш.Щом до сега си яла сладки и хляб,а сега си ги спряла естестено,че ще отслабнеш :) .Но хубавите неща изискват време....

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 19:41
8:00 - Две чаши вода + тичане половин час
10:00 - една трета кисело мляко + вода
12:30- пилешко месо или риба (на скара) + салата от краставици и домати ( без сол и олио,само с оцет , четах че оцета спомагал за стопяването на мазнините)
..вода..вода..вода
ако огладнея някакъв плод (ябълка,диня,грейпфрут)
от обяда до 16:30 карам велоергометъра ,коремните преси
16:30- чаша прясно мляко или една трета кисело
19:00- вечеря,най-често около 150гр задушени зеленчуци + много вода

понякога ,ходя да плувам на спортния басеин по 1 час ,а в тези 8 дни ,в който вкючих и хранителния режим ходих 2 пъти на плуване. Това е горе долу.

EarthShaker
07-26-2009, 19:44
мускула тежи повече от сланината

juslen
07-26-2009, 20:24
8:00 - Две чаши вода + тичане половин час
10:00 - една трета кисело мляко + вода
12:30- пилешко месо или риба (на скара) + салата от краставици и домати ( без сол и олио,само с оцет , четах че оцета спомагал за стопяването на мазнините)
..вода..вода..вода
ако огладнея някакъв плод (ябълка,диня,грейпфрут)
от обяда до 16:30 карам велоергометъра ,коремните преси
16:30- чаша прясно мляко или една трета кисело
19:00- вечеря,най-често около 150гр задушени зеленчуци + много вода

понякога ,ходя да плувам на спортния басеин по 1 час ,а в тези 8 дни ,в който вкючих и хранителния режим ходих 2 пъти на плуване. Това е горе долу.Добре, като цяло добре.Само някой педантични критики от моя страна. :) Като хранителни продукти режима ти бива. Само бих ти препоръчал, вместо плодове, да засищаш глада със зеленчуци. Причината е наличието на плодова захар, чието присъствие наред с всички сладки неща, не е много желателно в режим за отслабване.Чела си статиите, знаеш защо.
Хубаво е да вкараш въглехидратите до обяд, колкото по-рано по-добре. Тогава метаболизма е най-бърз. Т.е. това прясно/кисело мляко(16.30) не е много удачно след тренировките. Сложи някое яйце там.И то 30-60 мин. след вело тренировка.
Добре е да започваш тренировката най-малко час след последното хранене и то с упражненията, а след това велото. Идеята е да имаш възможност да изгориш приетата храна по време на упражнения, за да може от вело тренировката да се изразходва енергия главно от мастните запаси. Иначе ще изгориш( а дори не е и сигурно, че ще стане напълно) приетата от обяд храна, а тлъстинките ще си останат непокътнати.
В 19.00 вечеряш, и то зеленчуци. В колко си лягаш ако не е тайна? Ако си лягаш ~24.00, то не знам какъв глад ще те нападне за 5 часа. :)

Сигурна ли си, че покриваш необходимите калории? Имаш около 300гр. кис.мляко, 100-200гр. пил. месо/риба, другото зеленчуци(а те имат пренебрежими стойности на белтъчини, въглехидрати, мазнини и не се смятат, т.е. ~0 ккал)...хмм. Колко калории си пресметнала, че трябва да приемаш минимално на ден?Че нещо не ги виждам тези 600-700ккал. Това обезмаслено мляко има по-малко от 50ккал на 100гр, т.е. да кажем, че имаш 150ккал от него + 250ккал от месото. Дотук около 400.

your_secret
07-26-2009, 20:26
8:00 - Две чаши вода + тичане половин час
10:00 - една трета кисело мляко + вода
12:30- пилешко месо или риба (на скара) + салата от краставици и домати ( без сол и олио,само с оцет , четах че оцета спомагал за стопяването на мазнините)
..вода..вода..вода
ако огладнея някакъв плод (ябълка,диня,грейпфрут)
от обяда до 16:30 карам велоергометъра ,коремните преси
16:30- чаша прясно мляко или една трета кисело
19:00- вечеря,най-често около 150гр задушени зеленчуци + много вода

понякога ,ходя да плувам на спортния басеин по 1 час ,а в тези 8 дни ,в който вкючих и хранителния режим ходих 2 пъти на плуване. Това е горе долу.

Абе човек закуската е основното ядене и тогава трябва най-много да се яде, защото се подсилваш за целия ден. :(

juslen
07-26-2009, 20:29
Абе човек закуската е основното ядене и тогава трябва най-много да се яде, защото се подсилваш за целия ден. :(То, че е основно, основно е. Но идеята, с която го прави е, че е установено най-голямо горене на мазнини тогава.Причината, както писах по-горе, е директното ползване на енергия от мастните депа, тъй като приета храна няма.Въпреки, че аз не съм много за сутрешните терзания.

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 20:31
Ами juslen първо за вечерята след вечеря излизам на вън..или на дискотека(хем движения) и ако огладнея пия вода и не ям до на другия ден не ми е голям проблем това ..а пък аз смятам и на зеленчуците и на плодовете калориите :D защото в таблиците с калории все пак пише че имат.. :-o

juslen
07-26-2009, 20:51
Ами juslen първо за вечерята след вечеря излизам на вън..или на дискотека(хем движения) и ако огладнея пия вода и не ям до на другия ден не ми е голям проблем това ..а пък аз смятам и на зеленчуците и на плодовете калориите :D защото в таблиците с калории все пак пише че имат.. :-o
Като цяло ми се вижда тотален глад. :)
Ето един мой режим от преди 2 години:

BMR=3124,3-500=2624kcal

Б. 2,5 X 83=208gr.x 4kcal=832kcal
В. 1 x 83=83gr. x4= 332kcal
М. 1460 kcal=160gr.

7:30 - 100гр. овесени ядки + кофичка Кис. мляко (17гр./от овесените ядки/+12гр./от кис. мляко/= ~29гр. протеин)
10:30 - 5 белтъка + 1 жълтък + 100гр. орехи (14гр./от орехите/+ 20гр./от белтъците и жълтъка/= ~34гр. протеин)
13:00 - 150гр. пилешко месо +салата +зехтин (30гр.)
14:00 тренировка
16:00 - 5 белтъка + 1 жълтък (20гр. протеин) салата+зехтин (30гр. протеин)
21:00 - 5 белтъка+ 100гр. извара (~18гр./от белтъците +15гр./от изварата/=33гр.протеин)
23:00 - 200 гр. извара + 15гр лененео олио (30гр. протеин)

Общо: Белтъчини/~206гр./, Въглехидрати/~80гр./, Мазнини/~130гр./.
Хранителни стойности:—-Белтъчини/100гр.
Овесени ядки —-~17гр.
Кисело мляко —-3гр.
Белтък от яйце —-13гр.
Жълтък от яйце —-15гр.
Пилешко месо —- ~20гр.
Орехи —- ~14гр.
Извара —- ~15гр.

Действа безотказно, с него съм свалял 9-10кг за около месец. Та като погледна твоите "600-700"ккал направо ми се изправят косите. :D
При положение, че спазваш този брутален режим няма начин да не сваляш. Друг вариант е да нямаш много мазнина за сваляне. Например ако имаш ~10% телесни мазнини, то доста трудно ще ги свалиш, т.е. изискват повече време. Докато ако имаш 10-15кг над нормата, досега най-малко 2-3 да си дръпнала надолу. ;) Успех!

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 20:54
Всъшност нямам представа колко процента мазнини имам ..
и какво да ги правя тези белтъци ? :-o Сурови ли да ги пия или ? Може да е тъпо ама нешо не ми стана ясно .. ;d
btw мерси страшно много ,че се занимаваш с простотиите ми :-)

UnaBletoLoVeU
07-26-2009, 21:08
15 белтъка на ден?! 0.o
Вижда ми се аааааааааадски много.

juslen
07-26-2009, 21:09
Всъшност нямам представа колко процента мазнини имам ..
и какво да ги правя тези белтъци ? :-o Сурови ли да ги пия или ? Може да е тъпо ама нешо не ми стана ясно .. ;d
btw мерси страшно много ,че се занимаваш с простотиите ми :-)
С % малко трудно.Казано по друг начин, защо искаш да отслабваш? Имаш бая килца за сваляне до желаната форма или просто искаш някакво малко стягане/извайване на фигурата?Абе я най-добре ми кажи ръст и тегло, че както е тръгнало до утре ще пиша. :D

Относно яйцата, сурови...тва малко идва в стил "Роки". В никакъв случай сурови, има болести! Трябва да си много сигурна в произхода им, за да си позволиш подобно нещо, едва ли не кокошките да са твои. :D
Варени или пържени без мазнина(по-точно печени).

П.П. А и да не вземеш да подкараш режима, който постнах, че след месец ще ме псуваш. :D Той е съобразен спрямо моето тегло, ръст, години, пол, физическа активност.


15 белтъка на ден?! 0.o
Вижда ми се аааааааааадски много.
Ооо, мнооого беше яко, в техникума вадех по 2 кутии и едва ми стигаха междучасията да ги поема. :D Пък то не са били кюфтета, пържоли...ориз.

SuMmEr_KiSS
07-26-2009, 21:27
1,72 см
56кг - искам да са 49-50
:(

Ufff
07-27-2009, 10:28
много малко ядеш!

YouCantStopMe
07-27-2009, 10:30
1,72 см
56кг - искам да са 49-50
:(
:shock: :booooomb:

lazzza
07-27-2009, 17:20
опитайй с разделното хранене . чувала съм че е доста ефективно

juslen
07-27-2009, 17:20
1,72 см
56кг - искам да са 49-50
:(
Мда, така си и мислех. Теглото ти в момента е ниско, съответно и % на телесни мазнини. То и 2 седмици няма да има резултат диетата, като нямаш нищо за топене. 56кг дори е под нормата за твоя ръст. За какво ти е да отслабваш? :-o Най-много да си прецакаш организма с тая "диета", то си е глад направо. След известно време тялото изпада в така наречения starvation mode. Метаболизма се прецаква тотално.А ако решиш след това да ядеш нормално е много възможно да качиш килограми рязко(над 56). Не се осакатявай от сега. Познавам такива хора...все още са с наднормено тегло.

Съвет: Приеми огледалото за критерии. Тези цифри, които си поставяш като цел въобще не са меродавни. Не знаеш как ще изглеждаш, когато ги постигнеш и дали изобщо резултата ще е желания. Проблема е в главата, не в тялото. ;)

SuMmEr_KiSS
07-27-2009, 19:12
1,72 см
56кг - искам да са 49-50
:(
Мда, така си и мислех. Теглото ти в момента е ниско, съответно и % на телесни мазнини. То и 2 седмици няма да има резултат диетата, като нямаш нищо за топене. 56кг дори е под нормата за твоя ръст. За какво ти е да отслабваш? :-o Най-много да си прецакаш организма с тая "диета", то си е глад направо. След известно време тялото изпада в така наречения starvation mode. Метаболизма се прецаква тотално.А ако решиш след това да ядеш нормално е много възможно да качиш килограми рязко(над 56). Не се осакатявай от сега. Познавам такива хора...все още са с наднормено тегло.

Съвет: Приеми огледалото за критерии. Тези цифри, които си поставяш като цел въобще не са меродавни. Не знаеш как ще изглеждаш, когато ги постигнеш и дали изобщо резултата ще е желания. Проблема е в главата, не в тялото. ;)

Да,предполагам че не трябва да искам да слабея..но проблема е там ,че след няколко месеца заминавам за Милано и ще имам възможност да се пробвам като модел там и трябва да съм около 50 кг за това ..както и да е аз си продължавам с режима пък дано се получи..за сега не бих искала да се тровя с хапчета и подобни простотии.

Kaimb3riaN
07-27-2009, 19:21
8 дена, хъх. Аз преди време бях свалил 6 килограма за един месец без да променям нищо, което ям. После спрях да отслабвам и сега тренирам футбол, но не е много бързо. Искам да кажа, че някак на етапи, за това няма смисъл да се отказваш. Сега почти не мърдаш от килограмите, но после 'изведнъж' ще се намалят примерно. good luck ;]]

kuklichka_bg
07-27-2009, 23:32
172 49 50 кг
ВИ НОРМАЛНИ ЛИ СТЕЕЕЕЕЕ :shock:

егати грозното

juslen
07-28-2009, 05:00
Да,предполагам че не трябва да искам да слабея..но проблема е там ,че след няколко месеца заминавам за Милано и ще имам възможност да се пробвам като модел там и трябва да съм около 50 кг за това ..както и да е аз си продължавам с режима пък дано се получи..за сега не бих искала да се тровя с хапчета и подобни простотии.Ами не съм запознат как стоят нещата с моделите, но от чисто здравословна гледна точка не е много удачно да се правят подобни тежки режими, особено в тази възраст, когато още се формира тялото ти, укрепват кости... и т.н.Вкарай поне някакви мултивитамини. А относно хранителните добавки за изгаряне на мазнини, пак не е гаранция, че ще стане от раз. Имаш 10, ако не и по-малко % мазнини, които мноого трудно ще намалиш.Така да се каже, на предела си.Грози те някоя анорексия ако прекалиш, тъй че умната.Иначе успех в начинанието! ;)

babyto92
08-03-2009, 18:27
Продължавай с тренировките и със здравословното време.Не може да тренираш само 8 дни и вече да искаш промяна.Моя съвет е да бъдеш спокойна и да не се нервираш,защото малко или много и това е от значение