PDA

View Full Version : Вируси :(



IceXprince
07-27-2009, 07:04
засякох вируси в уиндолс/систем 32 мога ли да ги премахна по някъкъв начин миналия път без да искам ги изтрих и уиндолса ми отиде на кино.моля помогнете...благодаря предварително

Ilikeliljon
07-27-2009, 08:23
Ти случайно да си чувал за антивирусни програми??? Пробвай с някоя такава. Колкото до това, което написа това е много обща информация и с нищо не казва, какъв е вируса и как може да бъде победен. Един от най-добрите начини е, да напишеш съобщението, което ти изкарва в гугъл и да четеш по сайтовете. Там има разни хитринки и програми :) :)

IceXprince
07-27-2009, 09:22
Ти случайно да си чувал за антивирусни програми??? Пробвай с някоя такава. Колкото до това, което написа това е много обща информация и с нищо не казва, какъв е вируса и как може да бъде победен. Един от най-добрите начини е, да напишеш съобщението, което ти изкарва в гугъл и да четеш по сайтовете. Там има разни хитринки и програми :) :) чувал съм за антивирустни имам аваст и преди няколко седмици забелязах че лол-а ми не тръгва античийт системата за един сървър на цс неможеше да изтегли новият пач реших да проверя за вируси и открих над 20 :shock: обаче ме е страх да ги изтрия защото миналия път изтрих един вирус във систем 32 и повече компютърат не се включи и затова незнам какво да правя...трябва да го премахна без да пре*ба уиндолса

Ilikeliljon
07-27-2009, 09:36
Ти случайно да си чувал за антивирусни програми??? Пробвай с някоя такава. Колкото до това, което написа това е много обща информация и с нищо не казва, какъв е вируса и как може да бъде победен. Един от най-добрите начини е, да напишеш съобщението, което ти изкарва в гугъл и да четеш по сайтовете. Там има разни хитринки и програми :) :) чувал съм за антивирустни имам аваст и преди няколко седмици забелязах че лол-а ми не тръгва античийт системата за един сървър на цс неможеше да изтегли новият пач реших да проверя за вируси и открих над 20 :shock: обаче ме е страх да ги изтрия защото миналия път изтрих един вирус във систем 32 и повече компютърат не се включи и затова незнам какво да правя...трябва да го премахна без да пре*ба уиндолса

Аваста не става според мен. Нод или Касперски си изтегли. А ти как си трил ръчно ли ги триеш. В смисъл отиваш на самото място и просто даваш делейт. Или Аваста ги изтри :-o :-o

doomkillerr
07-27-2009, 09:44
засякох вируси в уиндолс/систем 32 мога ли да ги премахна по някъкъв начин миналия път без да искам ги изтрих и уиндолса ми отиде на кино.моля помогнете...благодаря предварително

Какво да ти кажа... опасно си е да триеш каквото и да било в папката "C:\WINDOWS\system32". Аз съм трил вируси от там, но на собствен риск, като понякога Windowsa си работи, но друг пък се прецаква. Най-доброто решение да се отървеш от вирусите е преинсталация - предшествана от пълен формат на Дисковете! :)

lawl
07-28-2009, 10:01
бтв , кажи какъв вид вируси са... ако са троянски коне няма голяма опастност да ги триеш мануално..

БТВ : увери се , че нямаш конфикър, доста четох за него и доколкото разбирам намаля "имунната система" на компютъра ти...
Конфикър можеш да се отървеш от него с Malware bytes'

IceXprince
07-28-2009, 10:21
Ти случайно да си чувал за антивирусни програми??? Пробвай с някоя такава. Колкото до това, което написа това е много обща информация и с нищо не казва, какъв е вируса и как може да бъде победен. Един от най-добрите начини е, да напишеш съобщението, което ти изкарва в гугъл и да четеш по сайтовете. Там има разни хитринки и програми :) :) чувал съм за антивирустни имам аваст и преди няколко седмици забелязах че лол-а ми не тръгва античийт системата за един сървър на цс неможеше да изтегли новият пач реших да проверя за вируси и открих над 20 :shock: обаче ме е страх да ги изтрия защото миналия път изтрих един вирус във систем 32 и повече компютърат не се включи и затова незнам какво да правя...трябва да го премахна без да пре*ба уиндолса

Аваста не става според мен. Нод или Касперски си изтегли. А ти как си трил ръчно ли ги триеш. В смисъл отиваш на самото място и просто даваш делейт. Или Аваста ги изтри :-o :-o ми не,потърсих с аваст и тя намери няколко вируса и аз оттам изтрих тея файлове...така че не съм ги изтрил ръчно

Ilikeliljon
07-28-2009, 10:25
Казах ти, че Аваста не става. Изтегли си по-добра антивирусна и също така някоя програма за spyware, adware и такива работи :) :)

doomkillerr
07-28-2009, 15:37
Казах ти, че Аваста не става. Изтегли си по-добра антивирусна и също така някоя програма за spyware, adware и такива работи :) :)

Аз съм с "Avast 4.8.1296 Professional" и проблеми с вируси нямам... Е от време на време ме предупреждава за някой сайт, че има опастност от заразяване на системата и не отваря сайта. Иначе редовно си засича, краковете на разни програми като троянски коне - но то си е нормално това (нали за това са кракове)! :smt011

sp33der
07-29-2009, 08:49
Първо драсни си на компа Avast и второ като си преинсталваш win-a
си прави папката да се казва WINXP