PDA

View Full Version : Компютърът е много бавен!



Liar
07-27-2009, 18:07
След включване на компютъра,а и не само,ми отнема много време,докато стартирам някоя програма или просто да отворя моите документи...Браузването също е истинско мъчение,а и зареждането на клипове във който и да е сайт за видео споделяне става ужасно бавнорс който и да е браузър-Файърфокс,Интернет Експлорър,Опера.Такива неща се случват,когато имам вирус най-често,но платената версия на AVG 8.5 не открива нищо.Дадох опции за дефрагментиране,clean up и check и на двата диска,но нищо.Проблемите със зареждането не са от доставчика.Освен това някои програми не се ъпдейтват,a utorrent изобщо не тегли!Трябваше да деинсталирам bitcometa,който теглеше,но бъгваше постоянно...Някой може ли да ми помогне?

LittleDude
07-27-2009, 18:27
Кажи си OC-а и ковфигурацията. Можеш да пробваш дефрагмент на харда.

doomkillerr
07-27-2009, 21:06
Здравей "Liar"! Проблема може да се дължи на няколко неща:

1-во: Ако не си дефрегментирал харда скоро време пък записваш и триеш неща почти всеки ден (големи файлове имам в предвид). Този проблем може да решиш с програмата "Diskeeper Pro Premier 2009" - силно ти я препоръчвам защото е страхотна и дава отлични резултати!!! :)

2-ро: Стара операционна система - в смисъл не си преинсталирал ОС-ма скоро (повече от 3-4 месеца), а през това време си слагал и махал много на брой програми. Това се оправя, чрез преинсталация или чрез някоя програма за почистване на регистрите и т.н. - но ефекта ще е малък от това така да се нарече "освежаване" :?

3-то: Ако не ти стига Рам паметта (малка е на размер примерно 256-512 MB) пък ти отваряш много програми и по-нови игри. В този случай копмютъра използва така наречената "виртуална памет", тоест временно записва информацията на харда и го използва като буфер (нещо като рам памет), но така много се забавя и хард диска върти почти непрекъснато!!! Това се оправя, чрез закупуване и монтиране на допълнителна плочка рам памет! Възможно е и тази "виртуална памет" -> файл с име "pagefile.sys" да е малък на размер, а по принцип се препоръчва да е 2-пъти по голям от инсталираната Рам паметта! Ако си с 512 MB -> "Пейдж файла" трабва да е 1024 MB.

П.С. - Дано да разбереш от какво е проблема и да го оправиш!

Успех от мен!!! =;

SolusChristus
07-27-2009, 21:57
1. Разкарай Twilight. Тровиш си мозъка.
2. Преинсталираш Windows.
3. Готово.

Liar
07-31-2009, 20:03
Оказа се,че не Twilight,ами AVG ми е тровела живота и късала нервите през цялото време.След като я деинсталирах,всичко си дойде на мястото.Остана да се справя с вирусите,които онлайн скенер откри,но разликата е огромна в сравнение с преди.Дадох отново check,clean up на дисковете и дефрагментирах с diskeeper.Благодаря,Doomkiller!Ще имам впредвид и честото инсталиране и премахване на програми,не знаех,че трябва да се избягва.

Sexer
07-31-2009, 20:13
Значи слагаи www.ubuntu.com и 10 години проблем няма да видиш нито вирус нито забавяне ,, нищо :P

LetTheMusicTalks
07-31-2009, 20:16
Значи слагаи www.ubuntu.com и 10 години проблем няма да видиш нито вирус нито забавяне ,, нищо :Pнасра се с тоя линукс :booooomb:

Sexer
07-31-2009, 20:20
Просто решавам проблема по наи - добрия начин.

LetTheMusicTalks
07-31-2009, 20:21
може би може да си купиш и бОкварче наИ хубаво

doomkillerr
07-31-2009, 21:13
...Благодаря,Doomkiller!Ще имам впредвид и честото инсталиране и премахване на програми,не знаех,че трябва да се избягва.

Няма защо!!! :wink: